IVF ve Fertimed Olomouc a v CRM ve Zlíně

danda
20. bře 2007

Prosim vsechny kteri maji zkusenosti aby se s nami podelili o zkusenosti.

nufinka36
2. dub 2007

Ahoj Saskie, to je mi opravdu lito ☹ Je mi pokazde smutno, kdyz se to nektere z nas prihodi. Mate nejake mrazacky? Nebo se budete jeste poustet do tretiho kompletniho pokusu?

saskie
2. dub 2007

nufinko ,bohuzel mrazacky nemame zadne mela jsem jen pri opu 3 vajicka se oplodnili ty mi zavedli a bohuzel se neuchytlo ani jedno.urcite pujdu do 3 pokusu nevzdam to protoze mimi chci .jen se bojim uz dopredu ze nevyjde ani ten 3 pokus a co pak dal ,kdyz pojistovna hradi jen 3 cykly to je to nejhorsi 😒

ilci
2. dub 2007

saskie, je mi lito, ze ti to nevyslo
chtela jsem se zeptat - kolikadenni kultivaci jste meli? v jakem byla embryjka stadiu?
ja chodim do FN v Olomouci, ale clovek nikdy nevi, tak bych rada vedela zkusenosti i z jineho CARu

saskie
2. dub 2007

ilci jelikoz mi odsali jen tri vajicka tak jsem myslela ze je konec .prodlouzenou kultivaci jsem nemela protoze pk se dela pri odberu vice vajicek.takze jsem se obavala ze z toho nic nebudu byla jsem netrpeliva do dne et tak jsem volala do caru vsechny tri se oplodnili byla jsem rada .pri kontrole v den et bylo vse v poradku 2 vajicka byla ctyrbunecna a jedno bylo pomalejsi 2 bunecne tak jsem si nechala zavest vsechny tri a vysledek ani jedno se neuchytlo .mela jsem icsi+asistovany hatchingna opu jsem byla 18.3 a na et 20.3

ilci
2. dub 2007

saskie - diky
vidis a ja myslela, ze pk se dela i pri nizsim poctu vajicek

saskie
6. dub 2007

lici pri nizssim poctu se pk nedela myslim kdyz jich je 6-7 ale to ti v caru reknou kdyz se zeptas 😢

derfer
16. dub 2007

ahoj holky.začala jsem jezdit do zlína a zatím ok.chtěla bych vědět jak to probíhá po oplodnění.smím hned jít do práce atd....nechci aby o tom hned každý věděl,nadělaly by kolem spoustu zbytečných řečí.ráda bych si o tom s někým promluvila kdo už tím prošel.dík 🙂

nufinka36
16. dub 2007

Ahoj derfer,
ja jsem byla na prvni pokus vloni a na dalsi se chystam v prubehu kvetna. Po embryotransferu (ET) mi doporucili neschopenku, aby se clovek nestresoval a zbytecne moc nenamahal. Takze jsem ji vlastne mela hned od odberu vajicek neco malo pres 14 dni. Za sebe osobne (kazda holka to snasi jinak) muzu rict, ze po 5 dni po ET me pobolival dost podbrisek, takze jsem byla rada, ze jsem doma. Ale to ma opravdu kazda z nas jinak. Nektere holky neboli nic, jine boli bricho, zada, ... je to ruzne.
Taky nejsem nadsena, ze se diky neschopence v praci vi, co resime za problemy, ale beru to jako nutnou neprijemnost spojenou s IVF. A rikam si, at si trhnou nohou. Jen kdyby nam to vyslo... 😉

derfer
16. dub 2007

ještě jsem se chtěla zeptat kolik vás to stálo?pan doktor mi to nastínil,ale mám ted z toho všeho v hlavě pěkný guláš

derfer
16. dub 2007

zrovna po tom máme letět na dovolenou,tak nevím jestli to mám risknout a jet nebo radši zůstat doma,sice bych přišla na jiné myšlenky,ale nevím co to všechno obnáší,jáká jsou rizika

petriska
16. dub 2007

Ahoj Derfer,
já mám za sebou 1. neúspěšné IVF ve Zlíně.
Myslím, že to ale byla moje chyba, měla jsem ležet...
Běhala jsem do práce...no a 😢

Ale teď v květnu mě čeká další...
Se těším, nejdál půjdu an záchod... 😀

6.000,- Kč jsem platila za hormony při stimulaci
a 17.000,- za PK, AH...

Nufinko už se nám to krátí!!! 😵

saskie
16. dub 2007

ahoj derfer ja pri obou ivf nezdarenych poctive lezela a stejne se nezadarilo myslim ze o lezeni to vubec neni jestli se maji uhnizdit tak se embrylka uhnizdi i kdyz chodis .znam holky ktere psali ze nelezeli a tehu jsou (nema se delat namahava prace nezvedat nic tezkeho atd .ale myslim ze o lezeni to neni.kdyz zena otehotni prirozene tak taky nekdy ani nevi ze je tehulka a nelezi

derfer
16. dub 2007

Díky.Mě to čeká v půlce června.Vlastně nevím do čeho jdu,jsem uplně nová,doma mám dvojčata,ale ty se nám podařili normálně.

petriska
16. dub 2007

Saskie , taky je to možná o stresu...
Já jsem v práci v jednom kole...
A to má určo taky velký vliv...

nufinka36
16. dub 2007

Tech vlivu je tam urcite cela rada. Ja jsem si treba myslela, ze mi druhy den po ET kratka prochazka nemuze ublizit, ale prospet. Ale po te, co jsem vysla z baraku a usla asi 50 m, jsem se musela vratit domu (malem uz v predklonu), protze me chytily silne krece do podbrisku ☹
Pak uz jsem jen polehavala a 9. den jsem zacala krvacet. To jsem se bila do hlavy, ze jsem si to zavinila sama. I kdyz mi doktor rekl, ze to na neuchyceni pry urcite nemelo vliv ... stejne uz radsi nikam chodit nebudu. Jen po byte.
Ale fakt to nekterym holkam nic nedela a na prochazky chodi v pohode.

petrisko, za tyden uz zacnu "vyhlizet" mrchu a pak hura do Zlina 🙂

petriska
16. dub 2007

Nufinko, taky budu jenom doma, ať si kdo chce, co chce říká...

už příští týden!!!
toto ale uteklo...
musíš mě pak informovat o průběhu, budu ti moc, moc držet palečky... 😉

nufinka36
17. dub 2007

Ahojky, se mnou je to co se tyka informaci o prubehu trosku slozitejsi ☹ Pokud budu stimulovat a chodit do prace, tak to pujde. Muzem konzultovat pocity a aktualni stavy. Ale az budu na neschopence, tak protoze doma nemame internet, mohla bych si s Tebou posilat jen SMS. Kdyby Ti to takhle nevadilo, byla bych moc rada, protoze jinak budu doma odriznuta od spriznenych dusicek 😢

derfer
17. dub 2007

ahoj.já bych si s tebou velmi ráda psala,aspon budu vedět na co se mám připravit.

nufinka36
17. dub 2007

A dekuji, ja Ti budu drzet taky pesti, aby z Tebe byla mamina 😉
a at Zlinu zvedneme uspesnost 😀

nufinka36
17. dub 2007

Dekuji derfer, pak si pisneme pres interni postu cisla na mobily 😉

petriska
17. dub 2007

Taky mám v plánu při stimulaci ještě pracovat a po odběru budu doma... 😀

Nufi, mně říkal doktor, že mu mám v průběhu dubna poslat mailem nějaký souhlas nebo co?
A já si teď nemůžu vzpomenout, co to bylo?
Posílalas něco?

Jsem pro sms!!!
Přece tě v tom nenechám.
Určo to vyjde!!! 😵

nufinka36
17. dub 2007

Bezva! Ty jsi tak optimisticka, ze mi zlepsujes naladu o desitky procent 😀

Jinak ja o zadnem souhlasu nevim ... my jsme podepisovali jen pri tom prvnim pokusu, ze muzou zpracovavat nase data a ze jsme byli o IVF pouceni (myslim). Nic dalsiho si ted nevzpomenu, ale kdyz tak tam zavolej, sestricka Ti poradi. ... Pak dej vedet, co to bylo 😉

petriska
17. dub 2007

Nufi, musíš věřit!!! 😉
A pak to zaručeně vyjde...
Jupí...už aby to bylo...

Teď jsem volala do Caru a sestřička chtěla jen potvrdit, že na IVF opravdu jdu - kvůli žádance...

nufinka36
17. dub 2007

😲 kvuli jake zadance? Mne jen rekli, ze 1. den MS mam zavolat a smytec.

petriska
17. dub 2007

Teď se nově vypisuje žádanka pro revizního lékaře, který to schvaluje nebo co...

petriska
17. dub 2007

a ta platí 3 měsíce... říkala sestřička...
moc tomu nerozumím...

nufinka36
17. dub 2007

😨 asi se zeptam hloupe... to plati pro vsechny? (ja jsem s reviznim doktorem nemela nikdy nic do cineni)
Nebo myslis, ze tam mam radsi zavolat a znovu se zeptat, jestli staci pristi tyden jen se telefonicky objednat na 2. den MS?

petriska
17. dub 2007

já taky ne, to si vyřizují v Caru...

Ale být tebou, raději tam brnknu...
Za to nic... 😉

nufinka36
17. dub 2007

Dik moc za informaci, protoze uz by me to nenapadlo, znovu tam volat.

Clovek toho ma dost i jinak, a jeste budou komplikovat administrativu kolem IVF 😒
Ale me neodradi! 😉

petriska
17. dub 2007

Jistota je jistota!!!! 😀