IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

adyss
15. kvě 2014

@retrivr třeba dneska mě bolí břicho celý den..zítra mám kontrolu na utz,tak snad je všechno oukej.Klidový režim jsem dodržovala už od odběru,d té doby jsem doma z práce,ani se tam vracet nehodlám,říkala jsem si totiž,že jsem si to tak moc přála a tolik to stálo,tak nebudu blbnout a klidně celé dny proležím a proflákám...Samožřejmě,že to dlouho nejde vydržet🙂 Navařím,normálně poklidím,vytřu podlahy,vyžehlím,na nákup zajedu,na kávičku na návštěvu,ale do ničeho jiného se nepouštím...a to vždycky obden...jeden den něco dělám a další jen odpočívám..a pak zas nějaká práce...dnes mám odpočívací den,přítel má odpolední,venku škaredě...prostě nuda...🙂

retrivr
15. kvě 2014

@adyss Jeee,tak to na tebe budu zítra moc myslet 🙂 .. Jestli budu mít potvrzené těhu,tak to hodlám udělat přesně jak ty..zůstanu určitě marodit,protože dělám na 3 směny a hodně se v práci natahám.. Dnešek máme úplně stejný 🙂 ,můj má taky tento týden odpolední tak odpocívám ..dnes je venku hrozně 😒 , ale máme psa ,tak jsem s ním musela aspoň na chvilinku ven,aby se vyvencil.. 🙂 zítra pak písní,jak jste na utz dopadli 🙂

adyss
16. kvě 2014

@retrivr ahojky,takže už jsme doma ze Zlína,dneska to byla nečekaná rychlovka 😕 To nebývá zvykem..Na utz všechno v pořádku,kulihrášek roste jak má,srdíčko ale uvidíme až příští týden.Dostali jsme první fotku🙂 taková malá černá kulička,ale je tam🙂)Ptala jsem se pro jistotu,jestli je to bolení břicha normal,a prý je to důsledek toho,jak roste děloha,takže to prý zřejmě bude přetrvávat celé těhotenství,mám se vyvarovat spaní na břichu,na nadýmání můžu užívat espumisan,a napsal mi nové vitamíny Magnosolv.Utrogestan není k sehnání,tak mám crinone gel,s tím ještě nemám zkušenost.Jinak jsme v 6tt,v neschopence pokračuju,a v leháru budu taky🙂Taky mám práci na 3 směny a tahám bedny s výrobkama,a celou dobu stojím,takže nehrozí to dělat dál.🙂

retrivr
16. kvě 2014

@adyss Ahooj 🙂 ,tak to je super ,že je vše v pořádku !! 🙂 Už aj fotečku ti dali? To je paráda ..příští týden srdíčko a my potvrzené kéž by těhu 🙂.. Pěkně nám to vychází,že? 😀 Jen ať ti mimisek pěkně v bříšku roste.. O tom bolení břicha už jsem si četla,že to je z toho jak se ti roztahuje děloha. Jejda tak chytám od tebe těhu bacil 😀 ,ať nám to příští týden výborně dopadne 🙂 .. A ty pěkně odpočívej,venku šíleně fučí,tak se stejně nehodí nikam chodit.. Jo a ten crinone mám taky už od OPU ,je to pohodlnější než zavádění toho utrogestanu.. 🙂

pavlina86
16. kvě 2014

@adyss Tak to je super, že je vše O.K. Příště tam určitě bude bít srdíčko. Takže odpočívat, ať je mimísek spokojený.A taky mám od včerejška crinone, utroš prý není. 🙂 Nás tam je, že nemají co? 😉

adyss
16. kvě 2014

Díky holky,všechno je ok a tak jak má být,ale přesto má člověk ode dne transferu pořád a pořád strach,i když test je pozitivní,strach stejně nepřejde🙂 Předtím to byl strach,jestli to vyjde a teď je to strach o dobrý průběh a zdraví 🙂

adyss
16. kvě 2014

@retrivr kdy máš test z krve?Ať vím kdy vší silou na rukách i na nohách džet palce🙂

retrivr
16. kvě 2014

@adyss To ti věřím , člověk se bude pořád bát,pak i o dítě ..prostě maminky to tak mají 🙂 ..Ale vše bude ok!! Uvidíš, že ju .. Na test z krve jdu ve středu 21.5.(zrovna v den přítelových narozeninek) 🙂 .. Jsi moc hodná, děkujiii 🙂

dagin
16. kvě 2014

Holky, já utrogestan v UH normálně sehnala - tvrdila jsem, že je výpadek a že oni ho nezaznamenali. Možná bude i v Brodě
@adyss

dagin
16. kvě 2014

@adyss jinak moc gratuluji 🙂

adyss
16. kvě 2014

@dagin děkujííí🙂 ty jsi na tom jak?

dagin
16. kvě 2014

@adyss tak střídavě oblačno. Ve středu jsem byla na kontrole u svého MUDr. Vše ok, vzal mi krev na ty první testy. Další kontrola 28. 5. a pokud bude vše ok, dostaneme průkazku a budeme řešit ten první screening.
Ale je mi docela děsně. Prsa o 2 čísla větší a dost bolí, podbříšek bolí pořád - ne tak často, ale silně. A k tomu nevolnosti a břicho už mám dost velké. Při dvojčatech jsem ani nevěděla, že jsem těhu ... nezvracela jsem nikdy, nic mě nebolelo, bříško šlo poznat skoro až koncem 4. měsíce - to teď už vypadám jak ve 4. měsíci a to jsem teprve v 9tt. ... no vše se přetrpí, hlavně ať je mimčo zdravé 🙂
Manžel říkal, že teď to je proto tak, že to bude zlobivý kluk 😉

adyss
16. kvě 2014

@dagin jaj nestraš🙂 nechci takové 'vychytávky' jako blití atd: 😀 Ale když to přijde,tak to přijde🙂 Hlavně se opatruj,odpočívej.Kluk to třeba bude,ale určitě hodňučký🙂

petpeta7
17. kvě 2014

@pavlina86 jj, už si to těhu začínám užívat 🙂 hlavně po psychické stránce jsem na tom teď mnohem líp, když už se nemusím bát, že se mě někdo zase zeptá, jak jsme na tom s těhotněním 😕 tyhle otázky jsem pak už úplně nesnášela 😠 chápu, že nemůžeš přes den ležet, když máš na starosti první dítě, ale já myslím, že se hlídá každá maminka jen když čeká to první vytoužené mimi 🙂 pak už se to prostě nějak zvládne, příroda to tak musela zařídit, aby to šlo 😉 a kolik je tvému synovi?

petpeta7
17. kvě 2014

@retrivr já jsem to bolení a pichání v podbřišku měla taky, určitě se nemusíš bát jít na WC 😨 jinak já jsem si dělala doma test ráno 11. den po ET a už jsem tam měla slabou čárku, takže se mi na Kliniku jelo mnohem líp, než kdybych nevěděla nic 😉 ten první týden po ET je důležitý, aby se embryjko pořádně zahnízdilo a ten už máš za sebou, takže buď v pohodě! všechno dobře dopadne 🙂

petpeta7
17. kvě 2014

@adyss to jsem moc ráda, že je u tebe (u vás) vše v pořádku! 🙂 😉 pamatuju si, jak jsem dostala tu první fotku já - sice na ní není skoro nic poznat a je to první hmatatelná věc, která mi potvrdila moje těhotenství, takže jsem za ni byla strašně ráda 🙂 to spaní na břichu není vhodné, jen když jsou bolesti v podbřišku, nebo všeobecně? je jasné, že v druhé půlce těhotenství to už ani nejde, ale teď jsem myslela, že je to ještě OK - bříško ještě moc vystouplé nemám 😕

adyss
17. kvě 2014

@petpeta7 to ležení na břichu asi všeobecně není dobré,protože když jsem řekla,že na břichu spím tak na mě doktor i sestřička hleděli jak...na vola 😀 že prej si to mám okamžitě odvyknout🙂 takže mám první noc za sebou,a jak jsem se hlídala,abych si na břicho nelehla,tak jsem se nevyspala🙂) argumentovala jsem doktorovi tím,že břicho ještě žádné nemám..a on mi řekl,ať si najdu jinou polohu,že stejně zachvilku mi naroste,a to nejde tak spát..

petpeta7
17. kvě 2014

@adyss já, když jsem byla malá, tak jsem spala jenom na břichu. Mamka mě tak dávala už když jsem byla miminko, protože tehdy se to doporučovalo. Až posledních pár let jsem si zvykla spát i na zádech nebo na boku. Časem si zvykneš, aspoň to budeš mít "nachystané" na dobu, kd už to břicho fakt mít budeš. Tak přeju dobrou noc 😵

retrivr
17. kvě 2014

@petpeta7 jsi hodná,dekuji 🙂 .. Taky chci udělat test 11.den po ET (příští týden v utery),jak jsi to dělala ty 🙂 ..Tak uvidíme 🙂 ..

julie304
17. kvě 2014

@petpeta7 @adyss @renda12 no docela me zajimaji vase zkusenosti, na me je to vsechno jakesi rychle ahrr a strasne neosobni, ja chapu, ze to vali jak na bezicim pasu, ze nejsme jedini atd. ale hned na prvnim sezeni mi rekli, ze bude nejlepsi laparoskopie a hysteroskopie na Atlasu pod jednou narkozou. Ve zprave mam, ze pacientka prozatim odmitla. Ptala jsem se na tu ambulantni a to mi rekli, ze se uz moc nedela a ze to nedoporucuje, ptala jsem se z jakeho duvodu musim hned pod narkozu a ze se mi do te operace moc nechce a ze se urcite nebudu rozhodovat behem pikovteriny. Takze na to porad myslim, vsechno si procitam a jsem nejak v depce...partner ma pomalejsi spermie, ja zatim zadne zasadni problemy nemam, uvidime jak vyjdou vsechny krevni testy. Predpokladam, ze me to asi ceka a nemine co?asi budou chtit priste vedet co ajak, dala bych pro zacatek prednost te abulantni zalezitosti, vzdyt to maji i na webu...tak vo co go? jak jste to mely vy holky? co nas ceka..?

julie304
17. kvě 2014

@adyss já spím taky jen na břichu, jestli se někdy zadaří, budu mít obdobný problém! 🙂

pavlina86
17. kvě 2014

@petpeta7 tak to je jen dobře,že se cítíš dobře. 🙂 Malý má 2 roky a 2 měsíce. Je to šikula, i když teď má to vztekací období. Tak mám z něho někdy nervy napochodu,ale jinak je to zlatíčko. :-* Tak si to hezky užívej.Já snad budu brzy taky.
@adyss držím moc palečky
@retrivr držím moc palečky 😉 😉

pavlina86
17. kvě 2014

@retrivr ve středu na Tebe budu myslet, nám před 2 roky řekly, na výročí svatby, že jsem těhotná. Tak Vám to určitě vyjde taky. 🙂A bude to krásný (vytoužený) dáreček. 😉 My jdeme v úterý na KET,tak se uvidí.

bien_1987
18. kvě 2014

@julie304 ahoj a proc ti chteji delat tu laparku, mate nejaky problem, nebo maji z nejakeho duvodu podezreni, ze neco neni v poradku? nebo se chteji jen tak "pro kontrolu" podivat? Ja byla cca mesic zpet na ambulantni hysteroskopii bez narkozy, takze tu vim, ze tam takto delaji, ale laparoskopie se snad ambulantne delat neda, ne? to uz se delaji "diry do bricha" a to pod narkozou byt musis...

je fakt,ze to tam mozna berou hopem, ale asi predpokladaji, ze kdyz uz je clovek vyhleda, tak ma o dite zajem a nechce cekat dalsi roky a davat si na cas.

ale myslim, ze kdyz jim reknes, ze chces zacit s nejakymi neinvazivnimi metodami, tak ze by to meli pochopit...

dagin
18. kvě 2014

@julie304 Taky jsem měla laparoskopii. Určitě to jde dělat i ambulantně, já na tom však byla před 8-mi lety a tenkrát to nešlo - nebo jsem o tom nevěděla. Jen před laparoskopiii je po podrobnější, přesnější - a pokud jsou ve vaječnících třeba srůsty ze starých zánětů atd., tak je zrovna protáhnou - to u ambulantní myslím nejde, je to moc bolestivé. Je fakt, že když už jsem šla do CARu, udělala jsem, co po nás chtěli, nijak jsem to neřešila - jen když nám pomůžou. Ale nedávno jsem viděla nějakou diskusi v Sama doma a tam o tom lékař mluvil. Říkal, že to dělají ambulantně na objednání komukoliv s doporučením, ale částečně se to hradí. Buď byl z Brna nebo z Ostravy, teď už nevím.
Zjistili mi, že děloha je v pořádku, vaječníky také, jen lehká endometrioza. Nakonec je tedy problém ve spermiích. Jsou pomalé. Teď jsem měla 30 vajíček. 10 oplodnili sami díky ICSI, 20 nechali osudu na misce se spermiemi. A neoplodnilo se ani jedno ... takže pomalé spermie můžou být problém.

dagin
18. kvě 2014

@retrivr Hodně štěstí a pořádnou dálnici 🙂

dagin
18. kvě 2014

@petpeta7 Jak je? Mně ten drobek dává zabrat.
Jak máš teď kontroly? Já byla ve středu (doktor mi bral krev na těhu testy) a další za 14 dní. Tam bych měla dostat průkazku a pořešíme screening. Chystám se do Predika.
Jinak na břichu neusínám (i když je to moje nejoblíbenější poloha), ale někdy se probudím a ležím na něj. Myslím si, že tělo ví, co dělá - že pokud by to spaní na břichu bylo nepříjemné, přetočíš se. Až bříško poroste, je tvrdší, tak jasné, že to nejde. To je pak super kojící polštář na podložení - různě jsem si podkládala nohy i břicho.

dagin
18. kvě 2014

@pavlina86 Hodně štěstí při KETu 🙂

retrivr
18. kvě 2014

@pavlina86 Děkujiii 🙂 ,taky na tebe v úterý budu myslet 🙂 ..
@dagin Děkuji moc 🙂 ,pak dám vědět jak jsem dopadla 🙂 .

pavlina86
18. kvě 2014

@dagin děkuju. 😉