IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

petpeta7
30. kvě 2014

@pavlina86 jééééééé, já má z tebe takovou radost! 😀 moc gratuluju! 🙂 já jsem věděla, že ti to vyjde! Takže na pondělí můžeš být v pohodě, určitě už budeš mít krásnou hodnotu hcg 😉 A vybrala jsi něco v tom Takku?

retrivr
30. kvě 2014

@adyss Ty jo,tak to na tebe budu moc myslet,hlavně ať to dobře dopadne.. A přesně jak píšeš,ať to dopadne jak má,radost budete mít i z jednoho miminka..hlavně ať je v pořádku 🙂 !!! Tak to jsem zvědavá,jak dopadnes 🙂.Mě ve středu na utz, doktor Kovalcik viděl i cosi druhého,ale prý to ještě nemohl posoudit,jestli ty mimi jsou tam 2 nebo 1, prý se uvidí příští středu..Tak čekám jak dopadnem..Říkala jsem si taky,ať to dopadne jak má,budeme rádi jak za 2 tak i to jedno,hlavně ať to je a vše se krásně vyvíjí jak má..

adyss
30. kvě 2014

@retrivr děkuji za podporu...už si nějak nepamatuju,ty jsi si nechala zavést 2 embryjka?No,tak trošku je mi líto,když už tam teda 2 byli,i když moc jsme tuto variantu nepodporovali,i tak je to rozporuplný pocit..Fakt budeme rádi,že i to jedno bude v pořádku a zdravé.

pavlina86
30. kvě 2014

@adyss Děkuju.Snad bude vše o.k. 🙂

pavlina86
30. kvě 2014

@petpeta7děkuju,pořád nevím jestli se fakt radovat na 100%. Ale jsem fakt šťastná jak blecha. Co ti mám povídat a manža ten je nadšený. No, nakonec jsem tam ,tak pršelo, že se mi tam nechtělo. 🙂 Ale třeba to zvládnu v pondělí jak pojedeme z Caru. 🙂

petpeta7
30. kvě 2014

@pavlina86 tak na 100% to bude až po kontrole na Klinice, ale pokud budeš mít v neděli krásnou čárku, tak to máš podle mě v kapse. Jestli vydržíš testovat až v neděli, tak tam aspoň bude vidět pěkně rozdíl. Držím moc pěstičky! 😉

petpeta7
30. kvě 2014

@dagin ahojky! já jsem se objednala na PREDIKO - jdu už příští pátek 🙂 vím, že se tam platí, ale chtěla jsem jít k Dr. Kovalčíkovi a taky tam prý mají úplně super UZ, takže Dr. vidí všechny detaily miminka. Navíc dávají fotky na pevném papíře a já si je chci schovat 🙂 Ty ostatní testy mám taky v pořádku, jen trochu míň červených krvinek, ale to prý bývá.

petpeta7
30. kvě 2014

@retrivr jsem objednaná na příští pátek, takže se začínám těšit, ale zároveň i bát. Včera mi to trošku začalo hlodat v hlavě, že by to pro nás byla strašná rána, kdyby nebylo vše v pořádku. Jak budu odcházet z PREDIKA, tak ze mě spadne obrovský balvan - teda doufám 😕 🙂

retrivr
30. kvě 2014

@adyss ano my dávaly dvě embryjka 🙂 ..Pro vás to musel být aj šok,co? Počítali jste s jedním a teď se tam objevily dvě a teď ještě nevíte jak to s tím druhým dopadne,úplně tě chápu,že máš z toho smíšené pocity.. Budu na tebe moc myslet,ať to dobře dopadne.. 🙂

petpeta7
30. kvě 2014

@adyss budeš to mít v pořádku, uvidíš! já jsem to právě před ET probírala s doktorkou z labiny, když jsme řešili, jestli si nechám zavést 1 nebo 2 embryjka. Samozřejmě, pokud by se stalo, že i z toho jednoho zavedeného by byla dvojčátka, tak bychom byli šťastní. Hlavně, abys byla ty i miminko nebo miminka v pořádku!

retrivr
30. kvě 2014

@petpeta7 Budu na tebe taky moc myslet, určitě to dopadne výborně-musí 🙂 ..Věřím,že máš strach,ale pak se ti tak krásně uleví z té ok zprávy a můžeš rozhlásit do světa,že jsi tehulka a máš zdravé miminko 🙂 .

pavlina86
31. kvě 2014

@petpeta7 tak čárečka sílí. 😉 Už ať je pondělí. Jsem zvědavá jestli tam bude 1 nebo 2? 😉

dagin
31. kvě 2014

@adyss Určitě bude vše ok. Nějak ro dopadne ... třeba se i druhý prcek ještě rozjede. My zpočátku taky měly 2, ale dávali jsme 2 embrya. Na prním UZ byly 2 dutinky a jedna byla trochu menší a postupně se vytratila. S dvojčaty bychom neměly problém, jedny už máme - ale i jedno mimi je krásné. Držím, ať to dopadne tak, jak si vy sami přejete.

dagin
31. kvě 2014

@petpeta7 Já mám taky méně hemoglobinu a je to ok. Docela mě zaráží, že na to, že jsi byla na OPU o den dřív než já, tak máme takový rozdíl mezi termíny porodu. Já mám podle oplodnění 24. 12. a podle MS až 27. 12. Od toho se odvíjí i termín screeningu - jdu o 10 dní později než ty. Tak nevím, jak to teda počítají. Jak jsem se objednávala, říkala jsem termín dle OPU i MS a sestříčka počítala raději MS ... Podle MS jsem dnes 10+0tt, podle OPU 10+3tt. Ty to máš jak?
Jinak to vše asi moc řeším, pořád mám strach, ať je vše ok .... u holek před 7mi lety jsem byla víc free. Prý je to věkem .... Můžu se zeptat, kolik ti je? Já mám 32 let. Nedovedu si představit, že bych první dítě měla třeba ve 40 - byla bych snad typická neurotická matka s neurotickým dítětem :(.
Jinak je to u nás jak na houpačce. Některé dny je vše ok, někdy je mi hrozně. Nezvracím, ale jsem ve fázi, kdy mi k tomu chybí krůček - někdy si říkám, že bych se radši vyzvracela a bylo by mi líp a ono nic. Manžel mi koupil zázvorového Birella a ten je docela fajn .... Někdy trpím nechutenstvím. Všechno se vydrží, hlavně ať je miminko v pořádku a vše nám všem dobře dopadne 🙂.
Jinak sem moc nestíhám chodit - chodím do práce, vracím se kolem 3 a pak třeba i 2 hoďky spím. A špatně mi bývá většinou k večeru ... takže to nedávám. Ale už jen 4 týdny, už stříhám metr, a jsou prázdniny a po prázdninách už budu doma 😉

retrivr
31. kvě 2014

@pavlina86 to je super 🙂

adyss
31. kvě 2014

@dagin děkuji...

petpeta7
31. kvě 2014

@retrivr děkuju moc, jsi moc hodná! asi mi s psychikou cvičí ty hormony, protože půl dne jsem úplně v pohodě a druhou půlku bych prořvala 😒 snad si na to brzo zvyknu a už to budu líp zvládat 🙂

petpeta7
31. kvě 2014

@pavlina86 tak to je supééér! 😀 každopádně máš krásný víkend a na Kliniku pojdeš s úsměvem! A ty bys byla ráda za dvojčátka?

petpeta7
31. kvě 2014

@dagin já jsem tu na profil vyplnila ten termín porodu zatím jen podle MS. Dr. mi říkala, že mnohem přesnější je to právě podle UZ ze screeningu, takže to pak možná upravím. Pro mě je podstatné, aby se moje miminko narodilo někdy v prosinci a ne už třeba na podzim 😨 Jinak mi 31 let. Chtěla jsem otěhotnět do 30, ale to se mi bohužel nepovedlo. Kdybychom šli po roce snažení na Kliniku, tak by mi to vyšlo. Ale hlavně, že se to vůbec podařilo 🙂

pavlina86
1. čer 2014

@petpeta7 No, mě je to úplně jedno. Sice mám z toho i strach, ale zvládlo to tolik maminek. A kdyby byly přece jen 2, tak by se to zvládlo. Hlavně, aby byly zdravé.Tak uvidíme. 😉 A vy co plánujete na víkend? My chceme jet dneska s malým po obědě do Leteckého muzea v Kunovicích. 🙂

petpeta7
1. čer 2014

@pavlina86 to se mi líbí, jak říkáš, že bys zvládla i ta dvojčátka 🙂 ono je to podle mě jiné, když už mám jedno dítě a zkušenosti s péčí o něho, než když se dvojčátka narodí prvorodičce, která před tím ještě miminko nedržela v ruce - a to bych byla já 😒 budu moc zvědavá, jak ti zítra dopadne ta kontrola a moc ti držím pěsti! 😉 V tom leteckém muzeu jsem byla naposledy na výletě se školou 😀 Uvažovali jsme, že zajedem do Lešné, ale pak jsme zůstali doma a byla jen procházka po Zlíně. Vzhledem k tomu krásnému počasí to bylo moc příjemné 😎

dagin
1. čer 2014

@petpeta7 JAsné ... hlavně ať je to prosinec ... mě jen zarážel ten rozdíl. Jinak holky jsou narozené 35+0tt a byly v pořádku, jen drobnější (1950g a 2070g).
V pátek na tebe budu myslet, ať ti to dopadne skvěle a doufám, že za 10 dní tě budu následovat 😉

adyss
2. čer 2014

@petpeta7 proč chceš aby se miminko narodilo v prosinci a ne už na podzim?🙂Není to jedno?🙂S tím otěhotněním do 30..taky jsem to tak chtěla a chtěla jsem do 30 i porodit,ale to se o dva měsíce minu: 🙂 ale jak píšeš...hlavně,že se to vůbec podařilo.Tento týden jsem nějaká nesvá,asi hormony..možná ten pocit,co bylo minule na utz...nevím,ale nejsem vůbec ve své kůži.S kamarádkou jsem se pohádala v sobotu(ale dnes už ok) 🙂 a s mojím jsem se pohádala v neděli..a teď už je to taky ok 🙂 Snad ty návaly nálad přejdou,nebo to se mnou nikdo zachvilku nevydrží.. 🙂 A mám neskutečnou chuť začít nakupovat všechno miminkovské co vidím,ale ještě alespoň měsíc si musím dát pohov...abych toho pak nelitovala..Co ty?Vše ok?

adyss
2. čer 2014

@pavlina86 ..taky mi to bylo jedno jestli dvojčátka nebo jen jedno miminko,zvlášť my už jedny v rodině máme-moji sourozenci jsou dvouvaječná dvojčata,ale přirozenou cestou,žádné IVF..a když se narodili mě bylo 18,takže jsem každý den mamce musela pomáhat jak se dalo,a v 18 už to člověk bere dospěle,takže na vlastní kůži jsem si vyzkoušela jaké to je všechno dělat a platit dvakrát...Nic extra,je to těžký,ale fakt těžký záhul 😀 Prostě tam se každá ruka hodí...já,mamka,taťka,babička 🙂 A nejvíc vzpomínáme na hrůzu nespavosti v noci..s jedním mamka chodila po ložnici a s druhým taťka po obýváku třeba i dvě hodiny...nemohli být u sebe,protože se štengrovali kdo umí hlasitěj řvát🙂) Na pohled dvojčátka v kočárku jsou super,ale to ostatní chce nervy ze železa..Kdyby byli dvě nic by se nedalo dělat,taky bysme to nějak zvládli,ale podvědomě jsme věřili,že bude jedno.. 🙂 A kdyby jsi náhodou dvě měla ty...neboj,všechno zvládneš,a budeš na sebe hrdá 🙂

adyss
2. čer 2014

@retrivr no šok to byl..ani ne tak pro mě,jak pro drahou polovičku🙂)))My v rodině dvojčata máme-moji sourozenci,takže já úplně vím vo co go..ale přítel..ten by byl úplně hotový,pak cestou domů z kliniky furt přemýšlel,jak je to možné,že z jednoho zavedeného embrya jsou dvě miminka🙂)))

pavlina86
2. čer 2014

@petpeta7 @adyss a holky, tak těhotenství z krve potvrzeno. 😀 😀 HCG bylo sice jen 400 něco u malého jsem 625, ale to asi jen díky tomu, že jsme měla nějaké nízké hodnoty hormonu, teď si nevzpomenu jakého. 🙂 Tak mi pichly nějakou tu injekci s hormonama, aby to miminku při vývoji nechybělo. Tak snad to prý bude ok. Dr. Kovalčík mi řekl, že jsem těhotná na 100%. Příští týden jedeme na další kontrolu a to už bude i utz. teď by tam prý stejně nebylo nic vidět. Takže stejně nevím, jestli je tam 1 nebo 2.? 😉 Takže budeme čekat další týden, ale jsem ráda jsem pyšná TĚHULE JUCHU. 😀 😀 😉

retrivr
2. čer 2014

@pavlina86 moc gratulujiiii .. 🙂

adyss
2. čer 2014

@pavlina86 Super🙂

petpeta7
2. čer 2014

@pavlina86 to je úúúplně perfektní! 😀 strašně moc ti gratuluju! 😉 to hcg máš krásné, já jsem měla na první kontrole 317 a vše bylo naprosto OK, na té další jsem už měla na UZ náznak srdíčka, takže se těš 🙂 já si teda myslím, že budeš mít jedno miminko, ale na důkaz si budeme muset týden počkat 😅 oslavíte to s manželem nějak?

dagin
2. čer 2014

@pavlina86 gratulace !!! 🙂