IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

retrivr
5. čer 2014

@marryja moc děkuji 🙂 ,držím palecky ,aby to vyšlo.. A do toho PICSI bych šla určitě 🙂 ..

pavlina86
5. čer 2014

@petpeta7 ahojky, mám se dobře. s malým je to zatím v pohodě. Režim máme pořád stejný. 😉 Jen ho tolik netahám a tak. 🙂 Je naštěstí relativně hodný, takže...se to dá.Dneska mám přijel domu tatínek, takže mám nohy nahoře u Tv. 😀 😉 Jinak začínám trošku pociťovat, že jsem těhotná. Jak neposnídám do půl 9 je mi zle. Naštěstí zatím nic hrozného. Třeba bude toto těhu jiné, jak s malým. To jsem se problila až do 6 měsíce. 😒 🙂 Jinak už se těším na to hezké počasí. A máš už i nějaké chutě nebo tak? A zítra jdeš na KO?

retrivr
6. čer 2014

@adyss Ahoj,tak jak jsi dnes dopadla na klinice? 🙂

petpeta7
6. čer 2014

@pavlina86 to je jasný, já snídám tak půl hoďky po probuzení, jinak bych to nedala a pak musím jíst tak každé 2h a mezi tím ještě něco uždibuju 🙂 Já naštěstí nezvracím a doufám, že už ani nebudu. Jenom když jsem snědla kyselý okurek k rizotu, tak to za chvílu letělo všechno a to se říká, že těhotné mají rády kyselé okurky 😅 Dnes jsem byla na screeningu a dopadlo vše v pořádku! Huráááááááá 😀  Ten UZ byl úplně nádherný, jak jsem viděla páteř a různé orgány – už je to prostě miminko a ne nějaká bublinka. Ale to ty všechno znáš 🙂

pavlina86
6. čer 2014

@petpeta7ahojky, tak to jsem ráda, že KO dopadla dobře. 😉 A mimísek krásně roste. 🙂 No, ani nevíš, jak se těším, až uvidím na utz. tu naši bublinku.Se těším na pondělí, jak malá. 😀 No v 13.týdnu, už je všechno krásně vidět. Určitě tam sebou prcek hezky mrskal co?

@retrivr a Tobě se daří jak? 🙂
@adyss j ak proběhla KO?

dagin
6. čer 2014

@petpeta7 Peti, gratuluju 🙂 !!!

dagin
6. čer 2014

@marryja Ahojky! Nám říkala embryoložka, že úspěšnost s PICSI i ICSI je stejná. My máme za sebou 2 IVF, pokaždé jsme měli ICSI - z prvního máme dvojčátka a teď čekáme miminko, za 10 dnů screening, zda je vše ok.

adyss
6. čer 2014

Ahoj všem 🙂 Naše poslední kontrola na Tomášově proběhla ok,miminko opět povyrosto už máme 18mm,dvojčátko zaniklo...bez komplikací..Teď už si říkám,asi to tak mělo být..Dneska už jsme viděli kulihráška sebou cukat,byl to boží pohled,asi se mu nelíbilo,že ho pan dr. ruší v domečku 🙂 Takže od příště už do Luha,alespoň to budu mít blíž,ale na klinice bylo fajn těch 10 měsíců🙂Teď jen nevím za jak dlouho zajít ke svému gyn..protože mu volat je zbytečné,neobjednává totiž.Holky - co už jste dál než já,za jak dlouho jste měli KO u svého gynekologa po klinice,hned ten další týden?

adyss
6. čer 2014

@marryja ahoj,taky jsme měli metodu PICSI,a nelituju,protože se povedlo...Je to rozdíl 3000kč,což při všech těch částkách za IVF už je zanedbatelná...Chtěli jsme hned při prvním pokusu to nej nej nejkvalitnější co existuje a co je možné pro to udělat a vyplatilo se.Je možně,že by se to povedlo i s metodou ICSI,ale nechtěla jsem si případně nic vyčítat(že jsem chtěla ušetřit atd.) protože další pokus by mohl stát daleko víc než ty 3000 navíc v prvním pokusu...a ještě bych se dívala na to z jedné stránky-jeden pokus s ICSI nevyšel,druhý každopádně vybrat to lepší...možná to lepší není,ale asi v tom něco bude,když nabízejí dvě metody oplodnění.,Zvaž to.. 🙂

retrivr
6. čer 2014

@pavlina86 🙂 já dobře,až na tu únavu .. Ale když už se cítím hodně unavená a chce se mi spát,tak si lehnu,hodinu si pospím 😀 a jsem ok - na chvilku 😀 🙂 ..Jen od včera mě trochu bolí hlava,tak snad je to ok 😒 .. A ty jak,jak se citis? 🙂

retrivr
6. čer 2014

@adyss Tak to je super,že je vše ok!! 🙂 Mimisek pěkně roste 🙂 .

pavlina86
6. čer 2014

@adyss moc gratuluju. Ke svému gyn.bys měla jít další týden, a on už si Tě pak bude volat. Já už se taky těším až uvidím prcka na utz.,ale u mě to ještě chvilku potrvá. 🙂 Tak se těším aspoň v pondělí na tu naši bublinku. 😅 @retrivr Ahojky, já se cítím dobře, jen musím pravidelně jíst, jinak mi začne být špatně od žaludku,občas mě pichá v boku,ale jinak je snad vše o.k. A jsem víc unavená, takže si chodím s malým dát odpoledne 20. 🙂

dagin
6. čer 2014

@adyss Čauko! Že by taky Kudrna? Byla jsem tam přesně za týden - na klinice mi tenkrát řekli, že se mám do týdne hlásit u svého gynekologa 😉

adyss
7. čer 2014

@dagin ahojky,jj taky Kudrna 🙂 Chodím tam už přes 8 let....a vždycky mám štěstí na tu největší frontu až na chodbě...Takže jsi mu nevolala a šla rovnou za tyden?Asi půjdu ve čtvrtek,v pátek jsme měli KO na klinice a Kudrna tam v pátek není,takže čt.A jaký se ti zdá?Sestra k němu taky chodí a stěžovala si,že v těhotenství se od něho nic moc nedozvěděla o stavu miminka(jak je velké atd.)..tak uvidíme..

dagin
7. čer 2014

@adyss Čauko! Tak já u něj teď zatím od přeřazení z CARu byla dvakrát a vždy jsem byla hned na řadě. Jezdívám tam ve středu, až po práci, kolem 15 hod.. Další kontrolu mám až 25. 6.. Nevolala jsem mu a napochodovala s papíry - udělal si UZ, poptal se co a jak a vzal mi těhu odběry. Další kontrolu jsem měla za 14 dní - opět UZ a nafasovala jsem průkazku.
Já ho mám ráda ... sedí mi a chodím k němu vždy s dobrým pocitem. Někdy je protivný ... ale spíš na sestřičku, na mě nebyl nikdy. Chodím tam tak 10 let. Byla jsem u něj i když jsem čekala holky - a co jsem potřebovala vědět, jsem se poptala a nikdy mě neodbyl. Chodí tam i hromada kamarádek, švagrová byla těhu 3x ... a nikdy si žádná nestěžovala. Tak uvidíme 🙂.

dagin
7. čer 2014

Ahoj holky! Tak dnes jsme byli ve Zlíně v Baťovce na dnu dětí CARu. Holky spokojené, potkala jsem různé sestřičky ... dokonce ta ze sálu, kdy jsem byla na ET si mne i pamatovala. Tak za rok se tam srazíme i s kočárky ... už aby to bylo 🙂

bien_1987
8. čer 2014

pěkný večer, dámy... zítra ráno budu píchat první injekci (Gonal) na své první ivf. Tak rozpolcené pocity jsem snad ještě nikdy neměla... Bojím, těším....

adyss
9. čer 2014

@bien_1987 neboj se,výsledek bude krásný🙂

petpeta7
9. čer 2014

@pavlina86 ahojky...malý na UZ hezky mával ručičkama , ale zatím to necítím. Teď se budu nejvíc těšit na to, až ho poprvé ucítím kopkat 🙂 jsem moc zvědavá, jak ti dnes dopadl ten UZ, určitě bylo vše v pořádku 😉

petpeta7
9. čer 2014

@bien_1987 tak to máš dobrý...teď už ti to bude rychle utíkat...jeden UZ, pak druhý a pak už odběr vajíček, za pár dní transfer a budeš mít mimi u sebe 🙂 budu ti držet pěsti, ať se ti vytvoří pěkných folikulú tak akorát (ani moc ani málo)

petpeta7
9. čer 2014

@dagin díky moc! já jsem na ten dětský den Kliniky těším už teď 😀 v sobotu jsem to nevydržela a šla jsem se podívat aspoň přes plot 😀 byli jsme s mojím na nákupu v Kaufu, tak jsem šla juknout 😅 vypadalo to tak moc príma 😎

petpeta7
9. čer 2014

@adyss moc gratuluju! ta kontrola u tvého Dr. by měla být za týden. Když budeš mít vše OK, tak tě pak pozve třeba za 14 dní, ale jde o to, abys měla dost léků. Nevím, kolik sis nechala napsat od sestřičky na Klinice. Ještě je budeš užívat asi 3 týdny 😉

adyss
9. čer 2014

@petpeta7 děkuji,ke svému dr.se chystám teď ve čtvrtek.Jinak jsem právě přemýšlela dopředu,a na klinice jsem si nechala napsat vše,co bude potřeba do toho 12.týdne..takže jsme zásobení🙂 Ono totiž každá lékárna to nemá na skladě a třeba u nás jsou i hodně rozdílné ceny(vyšší) než v lékárně na klinice..připadám si jak narkoman🙂) crinone,kyselina listová,calibrum babyplan,magnosolv,nosifol....ten už jen 'dojídám',je mi líto nechat to v krabičce pro nic za nic,zadarmo to nebylo...

bien_1987
9. čer 2014

@adyss @petpeta7 diky holky. ta prvni injekce nebyla tak hrozna, nebolelo to vubec, snazila jsem se nad tim, ze si mam neco bodnout do bricha, moc nepremyslet - proste jsem sesroubovala pero, natocila davku a pichla 🙂 a dobry. od rana se pozoruju, jak reaguju 😀 nevim, jestli me muze bricho bolet z te injekce, ale asi ne, asi mam jen menstruacni bolesti... a pily uz jste hodne v prubehu stimulace, nebo az po odberu vajicek? mi o piti v CARu nikdo nic nerekl, tak nevim...

pavlina86
9. čer 2014

@petpeta7 Jéé, a ty už víš, že to bude chlapeček? 🙂 No, já jsem dopadla celkem dobře. Čekáme 1.mimíska. 😉 Odpovídáme 5+2 tt..Jen mám nízké hodnoty progesteronu, takže mi zase pichly agolutin. Jenže posledně mi ho daly taky a hodnota nijjak nestoupla. 😒 Ale on je důležitou součástí vývoje těhu. Takže...mám trošku strach Dr.Kovalčík říkal,že to mělo stoupnout a nic. Ale snad se to prý rozjede. Jinak HCG krásné přes 4000. 🙂 😉 Takže snad to bude dobré. Ale ještě si nás pozval na příští týden, jak to bude vypadat. A když to bude dobré,tak nás už vypíše a půjdeme k mému gyn. 🙂

petpeta7
11. čer 2014

@pavlina86 já to ještě nevím na 100%, ale podle UZ to spíš vypadá na chlapečka...počkám, jestli mi to potvrdí v tom 20.tt. Když ti to HCG tak krásně roste, tak se snad i Progesteron umoudří a vše bude v pořádku. Opatruj se! 🙂

petpeta7
11. čer 2014

@bien_1987 zatím by tě břicho z injekcí bolest nemělo, to až se budeš blížit k punkci vajíček, protože to už budou folíky dost velké. Určitě bude dobré, když budeš dost pít už teď (myslím vody 😀 navíc je teď to šílené vedro, takže ti to určitě prospěje. Držím palce na první UZ kontrolu! 😉

pavlina86
11. čer 2014

Ahojky holky,prosím Vás, když zavolám na kliniku,že potřebuju napsat recept může mi ho manžel vyzvednout? Já jsem si léky nechala napsat, ale úplně jsem zapomněla na Crinone gel. ☹ V pondělí mám jít na KO,ale vyjde mi jen do pátku a manža v pátek do Zlína jede.

@petpeta7 Tak chlapečci jsou mamánci, teda ten můj je hrozný. 😀 Pořád mě jen pusinkuje,ale taky zlobí. 😉No,docela v to doufám, že to bude už dobré.Protože můj gyn.je takový flegoš, tak mám strach,aby to nezanedbal. Takže se ho na to budu asi vždycky ptát. ☹ Jinak se cítím fain,ale ty horka hrůza.Malý je vlezený v bazénu od rána do večera a já se můžu jen dívat,ale tak ráda bych tam vlezla. 🙂 Tak si vždycky smočím aspoň nohy. A ty jak? 😉

adyss
12. čer 2014

..aoj všem,máme po první kontrolu u obvodního gynekologa,opět vše ok(díky bohu) a užn jsme i objednaní na 1.screening na Baťovce 25.6...holky co jste tam byli,jak to tam probíhá?

retrivr
12. čer 2014

@adyss Ahoj,já byla teď v pondělí na 1.kontrole u svého gyn. a taky vše v pořádku 🙂 .. Doktor mě poslal na krev,tak jsem tam byla dnes a mám dojít 23.6.to už budou výsledky z krve a prý dostanu těhu průkazku.. Ty už jsi ju dostala?