IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

adyss
12. čer 2014

@retrivr jj,dneska jsme dostali průkazku 🙂 Krev mi taky bral na RH skupinu,na protilátky vůči miminku,na pohlavní choroby a toxoplazmozu...a další KO s výsledkama mám 1.7..a mezitím ten screening..Jsem ráda,že i u vás vše ok,jen tak dál 😉 Už přemýšlíte nad jménama?🙂 My se vůbec nemůžem shodnout🙂

dagin
12. čer 2014

@adyss Ahojky! Já jdu v pondělí, tak ti pak třeba řeknu víc. Ale co si pamatuju z 1. těhu, tak ti vezmou krev a pak se jde na ultrazvuk. Po UZ už v podstatě víš, jak to s miminkem vypadá. Pak můžete do města atd. a asi 4 hoďky po krvi jsou ještě výsledky krve a konzultace. Na ty výsledky krve ale není nutné čekat, to je pak na tobě - případně je pošlou doktorovi. Já osobně ale počkám a vrátím se tam na tu konzultaci.
A jak se jinak vede? U nás pomalu polevují nevolnosti a začínám se cítit fajn.

retrivr
12. čer 2014

@adyss Tak to moc gratuluji k těhu průkazce 🙂 .. To je dobře,že je vše ok jen tak dál!! Jinak my už máme jména vybrané dávno,bavili jsme se o nich v době snažení před 2lety 🙂 .. Líbí se nám Natálka a Patrik 🙂 ,ale třeba to ještě změníme..A vy jste na tom jak se jménama,tobě se líbí jaké 🙂 ?

pavlina86
12. čer 2014

@adyss tak to je paráda, že je vše v pořádku. Jen tak dál. 🙂 A ten screening bude taky o.k uvidíš 😉 .

adyss
13. čer 2014

@dagin ahojky,dr.mě upozorňoval,že je to tam min.na 4 hodiny...Mě je fááájn...vbec žádné problémy,zvracení..prostě nic...jen nespavost,ale teď je to i horkem..

adyss
13. čer 2014

@retrivr ahojky,děkuji,mám z průkazky radost.. 😉 Ty jména..no mě se líbí půl kalendáře a mojému skoro nic...Ale v případě chlapečka už je jasno,tatínek si přeje Samuela a přes to nejede vlak 🙂

adyss
13. čer 2014

@pavlina86 díky..u mě bude vše ok a u tebe samozřejmě taky🙂...jsem se dozvěděla náhodou,že máme společnou kamarádku(Lucka Pančochová) 🙂

adyss
13. čer 2014

..Holky vy..co ste už absolvovali 1.screening na Dawsonův sydrom a spol....objednávala jsem se včera,paní se mě ptala na týdny..dnes by to měl být 10+0tt,podle měsíčků,ale dr.mi včera napsal 8+6tt,já se v tom vůbec nevyznám..řekla jsem jí teda 10tt a ona mě objednala 25.6...ok..jenže pak mi to furt ohledně těch týdnů vrtalo hlavou no a v případě podle měsíčků budu 25.6. 11+5tt..no a podle doktora 10+5tt...teda jestli i já dobře počítám..mám v tom úplný hokej...No a není to brzo na ten screening.když píšou od 11.-13.tt,furt mám dilema jestli se přeobjednat o týden pozděj,a nebo to tak nechat a doufat,že mě pak nepošlou domů,že jsem tam došla brzo...

dagin
13. čer 2014

@adyss Ja jsem se divila, ze jdes tak brzy po me, kdyz termin porodu mas 3 tydny po me. Ja jdu v pondeli a to budu 12+5tt. Sestra pri o objednavani mi rekla, ze driv to neni dobre delat. Ale tezko rict, rozmezi na screening je dlouhe ....

adyss
13. čer 2014

@dagin já už jsem se pro jistotu přeobjednala,na 7.7..

happyyy
13. čer 2014

Ahoj holky, moc vás zdravím. Čeká mě příští týden OPU a mám dotaz na vás, které to máte už ve Zlíně za sebou. V papírech je info, že mám přjít bez make-upu. Já to řeším proto, že mám léta hormonální akné a pleť tím hodně poznamenanou a bez namalovaného obličeje nedám ani ránu. Vím, že holky v jiných carech šly i nalíčené, nevíte jak to řeší ve Zlíně? Díky za odpověď. Přeju všem, ať brzo držíme miminko v náručí.

adyss
13. čer 2014

@happyyy já šla jen s řasenkou...🙂 a Přeju moc štěstí🙂

happyyy
13. čer 2014

Děkuju 😉

happyyy
13. čer 2014

A já gratuluju 😉

retrivr
13. čer 2014

@happyyy ahoj 🙂,ja sla taky jen s rasenkou,ale byla semnou na pokoji pani,ktera byla namalovana make-up,stiny atd. Mela i nausnice,retizek a nic ji na to nerekli.. Tak asi to nejak neresi 🙂 .. aaa preji hodne stesticka!! 🙂

pavlina86
23. čer 2014

@petpeta7 @adyss @dagin Ahojky holky, tak se po 14 dnech hlásím. Nějak nestíhám. 🙂 No, takže před 14 dny se na utz. ukázalo další mimi-šok. Jednovaječná dvojčata-embryjko se rozdělilo.V pondělí KO-tedy dneska. 2 mimísek to nezvládl syndrom mizejícího dvojčete. ☹ ☹ 1 mimískovi srdíčko krásně bije a hezky rosteme. Progesteron stoupl,ale hcg mělo stoupnout víc. Ale prý vše v normě. Takže tak, jsem z toho celkem smutná,ty dvojčátka jsem i chtěla. Ale mělo to tak být. A budeme mít krásné zdravé miminko. 🙂 🙂 Cítím se jak kdy, ale spíš mám změny nálad. Rozpláče mě každá blbost. Zdá se, že bříško trošku víc vykukuje.
😒 Ale jsem na něho pyšná, zatím to teda před okolím tutláme. Ale to už dlouho nepůjde, ale do konce 3 měsíce to nikde říkat nechci. Ale já se tak těším, až to budu moct říct. 😀 😀

Holky chtěla jsem se zeptat co si myslíte jet v 10.týdnu na dovču do Chorvatska??Nejsem si jistá, jestli někam jet?? 😒 Ale moc bych chtěla pak se zase 3. roky k moři určitě nepodívám. 😒 Jo a berete některá čistě jen magnézium?

dagin
23. čer 2014

@pavlina86 Jejda, to jsou šoky ... věřím, že tě to mrzí, ale hlavně že druhé miminko je v pořádku.
My jsme taky chtěli tutlat, ale nakonec to nějak prasklo a v 11tt jsem to musela říct dcerám. Strašně se těší. A navíc bříško mám docela velké, takže by to ani nešlo.
My začínáme 2. trimestr, screening v pořádku. Teď mám ve středu kontrolu po 4 týdnech u svého Dr., tak se i těším.
S tím Chorvatskem ... já ti nevím, já osobně bych asi nejela. Ale záleží na tobě, jak se cítíš a jak si troufáš. My odjíždíme teď v sobotu, ale jen na Šumavu a to mám i tak trochu obavy z cesty. Navíc jsem v jednom projektu získala účast na letní škole v hotelu u pláže ve Splitu - vše mi hradí - letenku, ubytování i stravu ... ale odmítla jsem to. Nícméně je to asi o psychice - já jsem v tomto srab 😉

pavlina86
23. čer 2014

@dagin no, já mám taky celkem strach. Stát se může cokoliv a co pak? 😒 Navíc jestli mi začne být špatně, tak nikam nepojedu. Ale aspoň smočit nohy v moři a procházka po pláži, no je to dilema. 🙂

adyss
23. čer 2014

@pavlina86 ahojky,syndromem mizejícího dvojčete jsme si taky prošli,je to svým způsobem smutné,ale buďme rádi,že to nevzdali obě miminka...A s tím Chorvatskem..já bych každopádně nejela..nadměrné horko,studené moře...jiná strava...bála bych se infekcí...hlavně z té slané vody,kde se koupe x tisíc lidí..Ale mám kamarádku,která čekala dvojčata a byla v Chorvatsku ve 4.měsíci a vše ok..ale možná,že tak brzo jako 10tt. je to nevhodné...nevím,těžko říct,musíš se poradit s doktotem a každopádně-na vlastní nebezpečí,nedej bože si pak něco vyčítat kvůli 7 dnům dovolené.A nebo to ber z té stránky,že sis moc přála miminko,přání se ti splnilo a ty na oplátku musíš něco obětovat(tu dovo)..🙂)

pavlina86
7. črc 2014

Ahojky holky,tady je nějak neaktivně. 🙂 Už je Vám taky špatně? ☹ 🙂A jak se s mrňouskama máte? 😉
U nás je teď celkem veselo,malý je teď nějaký nevrlý a zkouší co vydržím. ☹ Už mi bývá celkem dost zle v pátek jsem nemohla skoro vstát z postele,malý z toho byl úplně špatný. 😒 No,stojí to za to. Můj v pátek přijel domu a když mě viděl,prý maminko Tobě už je křížek na čelo. 😀 Jsem se i zasmála 😀 . 😀 Ale byl tak strašně hodný, že mi ještě jel na pepsi a lízátka proti nevolnosti. 🙂 Vím,že ta pepsi nic moc.Ale mě se pak vždycky strašně uleví. 😖 Ve středu jdu na KO, tak už se těším, až mimíska uvidím. :-*
Dneska je mi ok,zatím.Tak musím dohnat víkendové resty(praní, žehlení,úklid-manžílek se sice snažil ale...) Takže tak....písněte, jak jste na tom vy. A hezký den přeju. 😉

retrivr
7. črc 2014

@pavlina86 Ahoooj 🙂 ,mě bylo taky strašně špatně,nemohla jsem se na jídlo ani podívat..šílený pocit na zvracení,ale vyzvracet se nešlo 😒 ..strašně jsem byla unavená,takže jsem skoro celé dny prolezela.. Doktor mi řekl,že je to dobře,že je mi špatně,že to tak prostě je..teď posledních pár dní mi je už líp,něco málo sním,ale pak mi je zas těžko 😀 .. Nejlíp mi chutná ovoce,zelenina .. 🙂 Na kontrolu jdu příští pondělí po 3ch týdnech,tak už se těším na mimiska 🙂 .. Hlavně,ať je vše v pořádku!!! Ve středu na tebe budu myslet 🙂 a taky přeji krásný sluničkový dník 🙂
@adyss Ahoj,ty máš dnes 1.screening,že? Tak hodně štěstí,ať je vše tak jak má být 🙂 ..

adyss
11. črc 2014

Ahojky maminky,tak i já se po dlouhé odmlce hlásím..že jsme v pořádku. 🙂 Sice nám tento týden dal zabrat..v pondělí screening s pozitivním výsledkem na trizomii 21(downův syndrom),nikomu to nepřeju,co vám v ten moment běhá hlavou..Ve středu okamžitě podstoupen odběr choriových klků,strašně nepříjemná věc,ale prý šetrnější než odběr plodovky a každopádně rychlejší výsledky.Podstupovala jsem vše v Baťovce v ambulanci OSCAR...Ty dny do dnešního rána se strašně vlekli,strach...šílený strach,co když zrovna to naše miminko z 86 miminek bude nemocné??...Vyšla nám totiž pravděpodobnost 1:86..Dnes v 9 ráno výsledky..miminko je naprosto zdravé!!Uff..Tak si říkám,proč zrovna já si musím vždycky vybrat tu nejhorší cestu ke štěstí...IVF+ syndrom mizejícího dvojčete+ podezření na toxoplazmozu(nepotvrzeno)+pozitivní screening....nechci ani vědět,co mě ještě čeká než toho drobka budu mít v náručí...ale snad už jsme si to všechno vybrali..a všechno zlé je k něčemu dobré....aspoň jsme se dozvěděli díky odběru že to bude chlapeček a už teď velký bojovník🙂

retrivr
18. črc 2014

@adyss ahoj 🙂 ,jejda to je mi moc lito,ze jste zazili takove soky ☹. Ale hlavne,ze vse dopadlo v poradku a chlapecek je velky bojovnik!! 🙂 Me ceka 1.screening v pondeli 21.7. . Opatruj se s bobeckem v brisku a pekny dnik 🙂

adyss
3. srp 2014

Tady už nikdo nic?☹ Jak se máte s miminkama?🙂

hanickas1
5. srp 2014

ahoj hojky,mam dotaz..Jelikoz jsem mela rakovinu,vzali mi oba vajecniky i vejcovody.Tak jsme se s partnerem rozhodli pro mimi a jeli jsme do Reprofitu,jenze jeho spermiogram dopadl zle,pry nema zadne spermie..Tak uvazuji jeste o Zline,jelikoz v Reprofitu jsem chytla za kliku a uz po me chteli platit a platit a nic jeste semnou ani nedelali.Sileny.Z pul hodiny jsme tam byli ctyri hodiny,predavali si nas jak horky brambor.Me jednou rekli tak,pak zase tak.Urcite je to super klinika,ale chci se zeptat na vas nazor a na nazor o Zline,jake mate zkusenosti a uspechy? Moooc srdecne vsem dekuju za odpovedi :-*

adyss
5. srp 2014

@hanickas1 Ahoj,mrzí mě tvůj problém...ale dneska je snad zázrak splodit miminko bez problémů.Buďme rádi za dnešní dobu,protože vše jde řešit..Já jsem s klinikou ve Zlíně strašně spokojená,sice už ji nenavštěvuju,ale za těch 9 měsíců co jsme tam absolvovali různá vyšetření,IUI 5x,a 1x IVF jsem se setkala jen s ochotou,vstřícností a milými lidmi.Náš problém je u obou,já mám jen jeden vejcovod a strašně trpím na cysty a po operaci slepého střeva i srůsty a partner má špetné spermio...míň než hraniční hodnoty,ale podle doktorů má pořád šanci přirozenou cestou plodit děti..to sice máme oba,ale je to tak,že by to taky mohlo strašně dlouho trvat.Pokoušeli jsme se 2 roky bez výsledku,pak jsem brnkla na kliniku,protože je mi skoro 30 a partnerovi 34,tak nechceme marnit čas zbytečnými pokusy..pak se člověk ještě víc trápí,že to pořád nejde.Na klinice nám udělali vstupní vyšetření z krve mě i partnerovi,na infekce atd..za poplatek 30kč,jako u běžného doktora.První pokus bylo IUI..bez stimilace(hormonálních léků),což nás teda vyšlo 1500kč(každé IUI ve ZLíně stojí 1500kč zákrok + léky),to nevyšlo,tak za měsíc znova..to už jsem měla clostylbegyt za cca kolem 100kč + těch 1500kč za zákrok...opět bez úspěchu,tak 2 měsíce pauza a pak znova,prostě jsem to nechtěla vzdát a na IVF jsme šetřili,takže...no a pak už jsem jela i v injekcích něco kolem 2000kč + 1500kč IUI...Nic nepomáhalo,bylo to na bednu,ale při každé návštěvě kliniky nás tak nakopli,že člověk to zas za pár dní vidí jinak a těší se co bude dál...Po těch 8 měsících jsme se rozhodli pro IVF pprotože miminko už jsem opravdu strašně chtěli a čekat už z psychické stránky nešlo...No a to už jsou trošku jiné částky jak za léky,tak za embryotransfer,kultivaci atd...Mě cyklus IVF vyšel přesně 30 000kč,ale nelituju,a nikdy nebudu,protože teď jsem v 17.tt,a v lednu čekáme chlapečka🙂 I my se skoro po třech letechdočkali,držím palce i vám 🙂 Kdyby tě cokoliv zajímalo,ptej se🙂

dagin
7. srp 2014

@adyss Čauko! No nějak to tu zaniklo .... My se máme fajn - teda mimino je snad v pohodě úplně, já si to vyžírám (zánět dásní, vyletěná chrupavka z hrudní kosti kvůli kašli atd.). Zrovna včera jsem byla u Kudrny a nastoupila na neschopenku ... nějak se už v září do školy vracet nechci ;). Velký UZ máme až 19. 8. - trochu mě mrzí, že tak pozdě (budeme skoro 23tt), ale už to vydržíme. I jsem se doktora ptala, co čekáme, ale mimi bylo zádíčkama, tak neviděl nic. Jinak gratuluju, že miminko je v pořádku !!!! Hlavně, že nakonec všechno dobře dopadlo. A už nakupuješ? Já ještě vůbec - čekám hlavně na ten velký UZ. Kočárek ještě nemám ani vybraný. Pak pořeším, co mi půjčí švagrové a něco začnu pomalu shánět. Jediné, co mám po holkách, je postýlka :D. V září jdou holky do školy, tak budu mít prostor googlovat a hledat.

adyss
8. srp 2014

@dagin Ahojky,kdoví kam se holky poděly...a nebo je léto a k pc to nikoho netáhne🙂 Jejda,pěkně si to teda trpíš,ale nejsi jediná,taky si"užívám",i když po mojí zdr.stránce ok,byly problémy jak jsem psala vyšej...U Kudrny jsem byla min.týden,vykolejila jsem ho s mým extra vysokým tlakem(ale nevím,kde jsem k němu přišla tak po ránu),vyfasovala léky a teď už týden měřím tlak doma a zapisuju,abych mu to mohla na další kontrole nahlásit.My máme za sebou velký utz ve Zlíně 12tt.,včera další 17.tt(ten byl u nás navíc kvůli genetice),ten dopadl na 1*,mimouš si tam pěkně hověl zrovna tak,jak dr. nepotřebovala🙂Ale i tak poměřila a zkontrolovala vše co bylo potřeba,hlavičku,obličej,ruky,nožky,žaludek,ledviny atd atd.,a další velký utz máme 4.9. (21.tt).Vždycky se do Zlína těším,protože ty kontoly v Luha mi přijdou těžce letem světem...Minule mi ho po 4.týdnech nemínil ani dělat,což se mi vůbec nelíbilo a normálně jsem si ho "vyřvala",jeho argument,že se utz nemusí dělat pokaždé mi přišel mimo..zvlášť po 4 týdnech a ty fotky z toho jeho utz...🙂))Horší herku přístroj jsem neviděla.Možná to moc "žeru",ale kontrola bez utz mi fakt přijde teda zbytečná,vždyť ten utz je jediná možnost jak mimčo zkontrolovat.A teď k nakupování-ano,už mě nakupovací mánie zcela pohltila,od té doby,co vím pohlaví už mě nic nestojí v cestě,když jsem to nevěděla nakupovala jsem polehku,protože jsem nechtěla mít vše bílé a šedé,ale těď už mám doma plnou velkou ikeáckou tašku hadýrek.Už je objednaná i postýlka s povlečením,a v Brně jsme byli na obhlídku kočárků,vybrané mám dva,ještě do října popřemýšlím.Takže každý můj výlet do obchodu,třeba už jen do potravin neb drogerky,stejně skončí v kiku nebo tesco koutku s oblečením nebo dudlíky,ubrousky...atd. 😀 a každá kontrola mě utvrzuje v tom,že už SNAD bude vše ok,takže postupně do konce listopadu chci nashromáždit vše co je potřeba,protože v prosinci jsou svátky atd..člověk nemá moc času,a od půlky měsíce je stejně skoro pozavírané a náhodou bude chtít mimčo za náma dřív třeba o 3 týdny,14 dní,týden...prakticky od svátků už to může být kdykoliv,termín mám 11.1....a nebo si taky bude dávat načas🙂 a s děděním jsem to moc nevyhrála,protože my jsme rodina plná bab,ségra má teď dvouměsíční holčičku,takže se dá podědit jen něco málo... 🙂

dagin
13. srp 2014

@adyss Možná je to létem, že je tu mrtvo. Já sem taky moc nechodím - jsem ve skupině na FB, kde je nás přes 70 s termínem v prosinci a je to moc fajn. Mě trápil vysoký tlak, jak jsem čekala holky - ale až posledních 14 dní a pak to bylo rychlé. Měla jsem preeklampsii a holky se tak musely narodit 35+0tt akutním císařem. Zatím mám tlak ok. Jen beru léky na ředění krve - za týden mám konzultaci na hematologii ve Zlíně a uvidí se, co dál. Jinak z mé zkušenosti, kámošek i holek na FB - UZ se nedělá na každé kontrole a je to tak běžné. Dřívě se dělat UZ jen 3x za těhotenství - na úvod, kolem 20tt a kolem 32tt. A není to tak dávno - já ho měla před 7mi lety u holek vícekrát, protože jsem čekala dvojčata. Běžně se na kontrole sleduje jen děloha a stav čípku. Teď mi Kudrna UZ dělal, ale předtím ne. Už cítíš pohyby? My už máme doslova kopance a převalovačky. Já ještě týden a snad budeme vědět, kdo nám uvnitř vegetí ... a taky se vrhnu na nakupování. Máš už představu o kočárku? Já moc ne ... Mám přehled jen o dvojčecích :D. Valím navařit a odpo na preventivku k zubařce :/. Zatím pa.

hanickas1
2. říj 2014

Ahoj devcatka.Po delsi odmlce jsem zde...Tak za tyden jde partner na UZ v repru mu nenasli zadna sperma.Tak musime zjistit co se deje...Snad se zadari a miminko bude.Pri nejhorsim nam muzou dat embrijko,tak snad neni vse ztracene