IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

petpeta7
27. led 2014

@petule_c tak to máš složité 😨 ale o to větší štěstí to bude, až se ti podaří otěhotnět! 🙂 A ten Synarel je na léčbu té endometriozy? Jak jsi poznala, že přestal působit? U nás to pokračuje tak, že stimuluju Merionalem a v pátek jdu na UZ. Podle toho, jaké budou folíky, mi Dr. naplánuje tu IUI - někdy na příští týden.
@hasmon to jsem ráda, že tvůj příběh končí dobře - zdravým miminkem! Díky za podporu 🙂

petpeta7
31. led 2014

Ahoj holky! Byla jsem dnes na IVFku na kontrole a mám nachystané 4 folíky! Dostala jsem Pregnyl a ve středu jdem na IUI, tak držte palečky! 😉

renda12
1. únor 2014

@petpeta7

určo držíme🙂 já jdu s manželem v dubnu na další ivf

petpeta7
3. únor 2014

@renda12 díky! 🙂 dáváte si pauzu, nebo chcete až na jaro, kdy se probouzí příroda? i když dnes to u nás za oknem taky vypadá, že je jaro 😀

soniela
4. únor 2014

Ahoj, omlouvám se, že vám zasahuji do diskuze 😅 Ráda bych se zeptala, jestli je tu někdo, kdo byl na IVF ve Zlíně a byl samplátce? Děkuji!

petpeta7
4. únor 2014

@soniela já to mám zatím na pojišťovnu 😕 a ty už jsi vypotřebovala všechny pokusy, jestli se teda můžu takhle zeptat 🤐

petpeta7
18. únor 2014

Ahoj holky! Já jdu zítra na odběr krve na IVF Zlín po druhé IUI, ale myslím, že to nevyšlo 😢 Asi budeme muset zkusit minimálně 1 IVFko 😕

lusiesss
20. únor 2014

Léčbu na IVF jsme zde začínali v září 13 a teď jsme v 5 měsíci 🙂 Přeji všem hodně úspěchů a všem toto centrum doporučuji.

anna34
autor
26. únor 2014

Zdravím Vás kočenky, tak jsem zpět... po dlouhé odmlce, kdy jsem byla bez počítače... předešlá IUI u nás bohužel nevyšla, teď se připravujeme na další, ale reakce nic moc ☹ horší než předtím... tak to nevidím.. :( kolikrát jste zkoušely IUI než jste šly do IVF ve Zlíně?

petpeta7
1. bře 2014

@anna34 ahojky...už jsem si říkala, co s tebou je 😨 nám už bohužel nevyšla i 2. IUI ☹ tak jdeme do IVF. Čekáme na schválení od pojišťovny a v druhé půlce března snad zahájím stimulaci 🙂 a ty teď bereš Clostík nebo picháš injekce?

adyss
3. bře 2014

Zdravím po dlouuhé odmlce,ale neměla jsem odvahu to tady pročítat,asi bych byla ještě ve větší depce.Do CAR ve Zlíně jsme začli jezdit v září,teď máme za sebou 4 inseminace,tři bez úspěchu,na výsledek té poslední čekáme..když ani teď nic,dáme si pauzu tři měsíce a půjdeme na IVf.Tělo si musí trošku odpočinout po těch všech prášcích a injekcích.Tak doufám,že vy ostatní budete úspěšnější,a kdyby ne....myslete na to,že v tom nejedete sami🙂)

clarinula
3. bře 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

petpeta7
3. bře 2014

@adyss nám se právě nechtělo už další IUI zkoušet a jdeme hned do IVF. Myslím, že pauza po IUI není nutná - nejsou tam moc vysoké dávky hormonů. Po nezdařeném pokusu IVF možná ano, ale víc jak měsíc bych to stejně nevydržela 😅 A kdy jdeš na kontrolu po IUI? budu ti držet pěstičky, aby vám to do čtveřice všeho dobrého vyšlo! 😉

anna34
autor
9. bře 2014

@adyss já mám za sebou teď poslední IUI, ale reakce marná, takže nepočítám, že by to vyšlo...teď jsem taky ve fázi čekání, ale jak říkám, byl by to téměř zázrak....už jsme zrovna poslali žádanku na pojišťovnu na IVF a zkusíme to...

petpeta7
19. bře 2014

Ahojky! 🙂 Tak jsem se objednala na zítřek na Kliniku, aby mi Dr. napsal formulář na injekce. Sestřička mi je dá a vysvětlí mi aplikaci. Zrovna mi píchne první dávku a pak už budu pokračovat sama doma 😀 Celkem se tam zítra těším. Tak nám držte pěstičky, ať nám to IVFko vyjde hned na první pokus! 😎

julie304
20. bře 2014

ahojte, prosím zkušené o info jaké jsou vlastně postupy. Co předchází IUI, jaký je časový horizont než mi tento zákrok lékař doporučí. Jak probíhá samotné IUI na klinice ve Zlíně a zda-li to hradí pojišťovna. V případě, že se toto nepovede, opakuje se IUI anebo se přistupuje na IVF. Kdo to po marném pokusu IUI určuje, lékař nebo pacient? Nám se nedaří a nemáme zrovna dobré vyhlídky. Spermiogram nevyšel moc dobře. Všem díky moc za info, načetla jsem si pár předchozích příspěvků, ale trošku se mi to plete a děsím se toho co nás čeká. Ale díky "bohu" za to, že jde zde naděje a tyto možnosti.

adyss
21. bře 2014

@julie304 ahoj,se spermiogramem máme taky problém,a k tomu ještě nějaké navic.Můj gynekolog nás po dvou letech snažení odeslal do caru ve Zlíně(máme to nejblíž).Ale záleží i na tvojí trpělivosti a hlavně zdr.problémech..můžeš do car i dřív.Zavolala jsem,objednali nás hned další týden na konzultaci,kde se doktor ptá napr.na prodělané operace,dobu snažení,různé nemoci u obou a v rodině,na menstruační cyklus..prostě první povídačka.Bere se krev na horm.profil a infekce a lékař podle informací navrhne postup,ale rozhodování je na vás.Pokud žena má alespoň 1 průchodný vejcovod a partner alespoň hraniční hodnoty spg,přistupuje se k iui.Je to metoda šetrnější,levnější..6x za rok proplácí pojištovna,s tím,že pacient sám platí 1500 plus léky...a s těmi je to individuál,každý stimuluje před iui něčím jiným.Stimulace slouží k většímu množství folikulů(vajíček) a kvalitě.Moje zkušenost s clostylbegytem..ten se doplácí 30kč a merional injekce 1900kč a nebo bez stimulace.

adyss
21. bře 2014

@julie304 Před návštěvou car je dobré mít laparoskopické vyšetření pokud je vážný problém u ženy,a hysteroskopii ale každopádně není podmínkou.IUI probíhá tak,že na začatku menstruace začneš stimulovat cca 5 až 8 dní,pak kontrolní ultrazvuk na folikuly a podle výsledku se plánuje zákrok..bývá cca 12-15 den cyklu.Ten den přijdete ráno oba,partner na spg,pak se spermie 2h.konzervují,a po dvou hodinách ty jdeš na pokoj,na sál,a jak u gynek. ti malým katetrem zavedou spermie co nejdál to jde.Nic nebolí,jen je to po zákroku trošku tlak v břichu,tak je dobré ten den ležet.Trvá to asi 10 min,a pak ležíš 30min.na pokoji a jdeš domu.Naše zkušenost je taková,že v 8 ráno přijdem a kolem půl 12 jedeme domů.Po iui 14dní užíváš utrogestan,prednison,anopyrin a 14.den jdeš na test z krve.Pokud to nedopadne ok,protože úspěšnost iui je velmi malá asi 12%,tak můžes další nebo každý druhý měsíc začat znova,třeba s jinou stimulací.My máme 4 iui a nic..tak jsme se rozhodli pro ivf v dubnu.

adyss
21. bře 2014

My jsme s klinikou ve Zlíně moc spokojení i přes tolik neúspěchů..jsou tam milý všichni.A víme,že máme problémy,tak se člověk musí smířit s tím,že je to běh na dlouhou trať..ale zaplať pánbůh za tuhle možnost..jezdit na kliniku a léčit se je svým způsobem na nervy,zvlášť při opakovaných neúspěších,ale tam vás právě znova nakopnou bojovat.Metoda IUI není pro všechny,ale zkusit se má vše,a myslím,že čtyři pokusy stačí.Ivf je hodně náročné,pro tělo i finančně..podle druhu stimulace a metody oplodnění se cena pohybuje 15000 až 27000...úspěšnost 60%..už se těším,čekám na ms a jdeme do toho.Kdyby tě cokoliv zajímalo,ptej se🙂

petpeta7
21. bře 2014

@julie304 ahoj...adyss to pěkně popsala. Po té první konzultaci to trvá asi 6-8 týdnů, než jsou výsledky z krve - pak jdeš na druhou konzultaci, kdy ti Dr. ty výsledky řekne a domluví se s tebou, jaké jsou možnosti léčby. U té IUI celkem dost záleží na spermiogramu - pokud je hodně špatný, tak moc nemá cenu ji dělat, ale kdybyste to i tak chtěli zkusit, tak s tím určitě nebude problém. Taky je možné, že by tvůj partner začal užívat nějaké vitamíny (můj manžel bere Reproman) a třeba za 2 měsíce šel na spermiogram znovu. My jsme měli 2x IUI, ale nezadařilo se, i když spermiogram byl hraniční s normou 😢 Takže teď už stimuluju na IVF - vzhledem k mnohem větší úspěšnosti doufám, že tentokrát se na nás už usměje štěstí 🙂

julie304
24. bře 2014

Holky dekuji moc za rady a pomohl vam reproman? ten uz mame taky. Ja bych snad plus minus mela byt oka, mela jsem trosku rozhozeny cyklus, ale to uz je dobre. Pruchodnost vajecniku zatim nevime, hormonalni profil oka a prave nam bylo naznaceno, ze nas asi ceka IUI. Ve Zline jsem jinak moc spokojena. Jenom to cekani a hlavne vzdycky to zklamani, kdyz prijde menstruace, ale to asi duverne znate. Taky jsem rada, ze uz vim co nas ceka, z toho jsem byla taky dost nervozni.Samozrejme jsme v situaci, kdy vyzkousime vsechno. U IVF pojistovna nic neprispiva? Jinak stimulace jsou injekce nebo tabletky? jste opravdu moc hodne, jeste jednou diky!!! preji vam at to brzy vyjde a jsem zvedava na vase vysledky!

adyss
24. bře 2014

..nám místo repromanu bylo doporučeno užívat vit.C,selen a zinek,prý je to to samé a levnější..a já teď poslední cyklus užívám Nosifol.Jj,to zklamání..ale..jednou to vyjít musí,jsme mladí,něco musíme vydržet..a pro mimi cokoliv.S tím ivf-pojišťovna proplácí tři pokusy za život,při transferu jednoho embrya v prvních dvou pokusech pak proplácí ivf 4x.A pacient doplácí cca těch 15000 až 27000..jinak totiž celý cyklus ivf stojí snad kolem 80000 mám dojem.Stimulace je jak před iui tak před ivf,ale před ivf jsou většinou větší dávky a stimuluje se injekcemi,injekčními perami do břicha nebo stehna.A při iui je možnost tabletek(levnější) a nebo taky injekce(dražší a kvalitnější)My začali bez stimulace,pak tabletky a pak i injekce..nejlepší reakce byla do injekcích,ale i tak to nevyšlo,při iui je fakt důležitý co nejlepší spg..čím horší,tím se šance snižuje.

petpeta7
25. bře 2014

@julie304 ahoj...nám reproman pomohl 😉 kromě selenu, zinku a vit. C obsahuje i macu, koenzym Q10, kotvičník zemní, vit. skupiny B včetně kys. listové a další, takže si sice připlatíme, ale tenhle "koktejl" prostě musí zabrat 😀 samozřejmě je potřeba ho nějakou dobu užívat - myslím tak 2-3 měsíce, aby to mělo dobrý efekt. A budeš si nechávat vyšetřit tu průchodnost vejcovodů? Sice je možné jít třeba na 1 pokus IUI bez toho, ale když pak zjistíš, že je nemáš průchodné, tak jsou to vlastně vyhozené peníze za IUI a hlavně další čekání a zklamání 😖 Jinak já už mám za sebou první UZ kontrolu při stimulaci na IVF. Zatím to vypadá asi na 10-15 folikulů, tak jsem zvědavá na 2. UZ, který bude ve čtvrtek. To už mi Dr. řekne, kdy budu mít punkci vajíček 🙂

julie304
26. bře 2014

adyss, petpeta7: nosifol jsem měla kdysi taky spíše místo kyseliny listové. Jelikož to bylo bez výsledku vrátila jsem se zpět ke klasice a levnější variantě. Pravidelně chodím na folikulometrii a teď proběhl ten spermiogram. Takže já vlastně nevím co bude následovat. Začala jsem se o to zajímat více až teď, takže jsem jak Alenka v říši divů, docela mě to vyděsilo, prostě jsem stále doufala, že to půjde normálně. Také jsem byla přesvědčená o tom, že je asi chyba u mě, když jsem neměla pravidelný cyklus. Přítel je nekuřák, vůbec nepije,s portuje přiměřeně a upnuté trenky nebo kalhoty nenosí. U nich v rodině se rodí děti jak na běžícím pásu a my se jen chodíme dívat a slavit jendo miminko za druhým :( také ubíjející.
Teprve teď i díky vám holky zjišťuji jaké jsou varianty, co to obnáší, co mě čeká. Všechno jsou to nové informace a pořád to vstřebávám. Asi jsem i zpanikařila, když zaznělo IUI. Pořád jsem doufala, že se srovná cyklus a bude to oka... Co nás konkrétně čeká dál, se dozvím až přijedu na další ultrazvuk. Asi mi bude navržen další postup, proto se na to připravuji a zjišťuji jaké jsou možnosti. Předpokládám, že nás pošlou na to IUI, případně na kontrolu průchodnosti těch vejcovodů. To taky nevím co přesně obnáší, dočetla jsem se, že se to dělá pod nárkozou, takže mě asi pošlou se žádankou a taky tady dříve někdo zmínil, že to jde i ambulantně zjistit, ale není to tak přesné, co vaše zkusšenosti? díky moc, jsem ráda, že jsem vás tady našla...já totiž neznám nikoho z okolí, kdo by řešil něco podobného ....

petpeta7
26. bře 2014

@julie304 já beru taky jen listovku - ta je nejdůležitější. Další vitamíny začnu brát, až otěhotním. Jinak se neboj, pokud by ti Dr. navrhl IUI. Je to šetrná metoda. V podstatě je to otěhotnění skoro jako normálně, protože spermie se musí samy probojovat k vajíčku a oplodnit ho. Není to jako při IVF, kdy dají spermie přímo k vajíčku nebo ICSI, kdy spermii přímo vpíchnou do vajíčka. Ta průchodnost vejcovodů se dělá buď v nemocnici nebo ambulantně - oboje má svoje výhody i nevýhody. V nemocnici strávíš asi 2-3 dny a je to s narkózou. Ale zase ti udělají laparoskopii+hysteroskopii+průchodnost - vše najednou. Však se domluv se svým Dr. na Klinice. A ke komu vlastně chodíš? Já jdu zítra na ten 2. UZ, tak se těším 🙂

julie304
27. bře 2014

@petpeta7 no jo noo, clovek podstoupi vsechno, snazime se uz docela dlouho a ono je to narocne opravdu po vsech strankach. Neresim bolest, spis tu hospitalizaci..uvidime co mi doporuci, jsem netrpeliva a zvedava co bude..ty jsi na tom byla? tak ti zítra držím pěstíky a dej vědět! chodím k MUDr. Málkové a jsem moc spokojená. Je pravda, že jsem nikdy předtím žádný zásadní gynekologický problém neřešila, ale přístup jako má ona, jsem nezažila a nevěřila jsem, že budu někdy chodit na gyndu "ráda". Dřív jsem měla stres, protože ten přístup byl ve srovnání se Zlínem otřesný. I sestřičky ve Zl. byly doposud moc fajn!

petpeta7
30. bře 2014

@julie304 já jsem na tom nebyla, takže ti nemůžu říct osobní zkušenost 🤐 Myslela jsem, že už chodíš k někomu do IVF ambulance, ale to nevadí. Pokud půjdeš na tu IUI, tak tam na pár kontrol k někomu přejdeš a pak se zase můžeš vrátit k MUDr. Málkové. Vím od kamarádek, že je moc hodná a každému se hodně věnuje - nahoře na IVF je to taky tak a sestřičky všechno pěkně vysvětlují. Jinak já jsem na UZ dopadla výborně a doktor mi naplánoval punkci na úterý ráno. Mělo by tam být asi 15 folikulů, tak uvidíme, kolik z toho bude na konec vajíček  🙂

julie304
30. bře 2014

@petpeta7 ještě nee,ale podle všeho to tak vypadá a nahoru už mě pošlou k někomu konkrétnímu nebo je na výběr? nějaké zkušenosti a doporučení? tak to v úterý tfuj tfuj, držím pěsti a očekávám dobré zprávy 🙂

petpeta7
31. bře 2014

@julie304 můžeš si vybrat, ke komu chceš chodit - je tam 5 doktorů, kteří se specializují na IVF 😉 Já chodím k MUDr. Křenkovi - je moc hodný a všechno mi vždycky pěkně vysvětlí 🙂 U nikoho jiného jsem zatím nebyla, ale myslím, že budou taky v pohodě. Však kukni na web - mají tam fotky, tak uvidíš, kdo ti bude sympatický 😀 Jojo, díky, snad to zítra dobře zvládneme a budeme zase o krok blíž k vytouženému miminku 🙂

adyss
31. bře 2014

Já mám za sebou laparo,hysteroskopii a chromopertubaci,zákrok byl v klidu,vše mi udělali pod jednou narkózou,na sále cca půl hodiny.Narkoza pro mě v poho,nebylo mi nic.Nastupovala jsem do nemocnice v nedeli,v po operace a v ut uz jsem dopo jela domu,rychlovečka🙂Byla jsem na tomto vyšetření ještě před návštěvou caru.Po operaci tři měsíce domácího snažení a pak žádanka do car.