IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

dagin
11. dub 2014

@petpeta7 beru takové krásné pozitivní myšlení. Jinak mě od středy pobolívá podbřišek - jakobych čekla MS, byla nachlazená. Jinak je vše fajn. V pondělí bych chtěla do práce - snad to neuspěchám ... říkám si, že jestli už zahnízdili, neublíží jim to ... doufám 😒 . Potřebuji zaměstnat hlavu jinýma myšlenkama. Kdy budeš dělat test - pokud tedy budeš dělat? Já u holke test neděla ... to bylo až překvápko v ordinaci 😉

dagin
11. dub 2014

@julie304 doufám, že nevadí, že se zapojím do vaší diskuse ...
Taky jsme zkoušeli IUI - co si pamatuju, tak jsem měla léky na podporu růstu vajíček - vždy jsem měla tak 3, 4 folikuly. Chodila jsem na UZ, aby je hlídali. Pak se v jeden moment dala injekce na uvolnění vajíček a na sále ti katetrem zavedli přímo do dělohy již vyčištěné sperma ... v podstatě jen spermie. Nevím, v jakém časovém rozsahu. Ale u nás se zjistilo, že spermie jsou strašně líné a nezadařilo se. Pak už nám ani nedoporučovali to zkoušet dál, spíš pošetřit na IVF.
Na laparoskopii jsem byla hned na začátku po 1. konzultaci a podle výsledků se jednalo dál - zjistí průchodnost vejcovodů, stav vaječníků, dělohy, ... Ale je to už více než 8 let, tak si to moc nepamatuju přesně. Věřím, že se ti nahoře bude líbit - jsou moc fajn a mají výborné výsledky. 2 mi tu teď chodí a další 2 si snad pohodlně stelou v podbříšku 😉

dagin
11. dub 2014

@renda12 Ahojky! Vítám tě. Já taky teď píchala Gonal a docela i málo jednotek, dokonce jsem zbylých 450 teď v pondělí i prodala. Máme ještě 4 mražáčky, tak kdyžtak zkusíme příště jen KET ... ale věříme, že nám to vyjde 🙂

petpeta7
12. dub 2014

@renda12 ahojky! já chodím hlavně k MUDr. Křenkovi a jednou jsem byla u Dr. Kovalčíka a jednou u Dr . Slovákové 🙂 naštěstí jsou všichni v pohodě 😉 Taky jsme zkusili 2x IUI, ale bez úspěchu, takže teď jsem po svém prvním ET a čekám, jak to dopadne. V pátek jdu na test z krve, tak doufám, že už bude konečně pozitivní! 😨 Určitě ti doporučuju tu kultivaci embryí do stadia blastocysty, aby ti mohli v laboratoři k transferu vybrat to nejlíp se vyvíjející a nejkrásnější embryjko! Takže ty sis byla pro injekce a protokol už dřív a teď čekáš jenom na MS, že?

petpeta7
12. dub 2014

@dagin to pobolívání podbřišku bývá, takže s tím se netrap 😉 embryjka se ti už určitě zavrtala, takže můžeš v pondělí v klidu do práce 🙂 aspoň ti to bude líp utíkat, já se totiž už začínám slušně nudit 😀 sice velikonoce moc nemusím, ale letos snad udělám i nějakou výzdobu 😀 S testem bych chtěla vydržet co nejdýl, abych nebyla zbytečně brzo zklamaná, ale asi ho doma zkusím, abych pak nebulela na Klinice, kdyby to nedopadlo 😔

julie304
12. dub 2014

@petpeta7 ono uz samo o sobe to nacasovani, cekani a planovani tak nejak vede k tomu, ze to neni o vasni, ale proste jen o tom snazeni a moc neverim tomu, ze z tak krecoviteho aktu muze neco vzejit. Samozrejme si tajne doufam, ale jsem spise skepticka..nebrala jsem nic...takže jsem zvědavá co nás čeká....nejvíc mě děsí ta laparoskopie :( no ale asi nám nezbude nic jiného,,máte nějaký tip kam na to jít?

renda12
12. dub 2014

@petpeta7 jj jelikož nejsem ze zlína tak to vždy domluvím s p. kovalčíkem vždy mi výjde vstříc je super a navím mám dost prášků a injekcí z minule.určo to výjde a hlavně vydrž a test si dělej až za 12dní nejdřív jinak to nemá smysl a můžeš být pak smutná když ti z krve řeknou jiný výsledek než co čekáš.ty prášky to totiž dost ovlivňují

renda12
12. dub 2014

@julie304 já měla laparku ve zlíně v mémpřípadě stačilo pouze ambulatně nechtěla jsem na tomášov čekala jsem větší bolest je to sice nepříjemné pár slz spadlo,ale zase děláme to proto aby zjstili proč to nejde tak se neboj

renda12
12. dub 2014

@petpeta7
jj mě pobolívalo v podbřišku malinko jsem špinila a vyšlo to a krev byla ok,ale pak to bylo užno něčem jiném v mém případě tak neboj a test nedělat 🙂

adyss
13. dub 2014

Ahojky holky,tak už i já jsem začla stimulovat před svým 1. IVF..Dostala jsem gonalové pero,jednu injekci denně,ve středu UZ tak snad vše bude jak má.Holky,které čekáte na výsledek držím moc moc palce! 😵

adyss
13. dub 2014

Chodíte po transferu normálně do práce nebo máte neschopenku?Já mám třísměnný provoz,a celých 8 h. na nohách...tak nevím jak se člověk cítí..Budu ráda za každou informaci jak to s IVF probíhá... 🙂

julie304
13. dub 2014

@renda12 taky nejsem ze Zlína, kde přesně ti to udělali ambulantně prosím?

renda12
13. dub 2014

@julie304 přímo na tomášově na klinice ttam jsem se objednla a bylo to jedna dvě🙂

petpeta7
13. dub 2014

@julie304 chápu jak to myslíš, ale z časovaných styků se určitě mnoha párům podařilo otěhotnět, takže určitě i ty můžeš rozšířit tuhle statistiku! 😉 pokud jsi nebrala žádné prášky pro vytvoření folikulu, tak je super, že ti ten UZ dopadl dobře 🙂 kdybys ale nějakou blbou náhodou neotěhotněla, tak by ti na stimulaci před inseminací mohly stačit prášky 😉 zkus tu laparku na Klinice a budeš to mít rychle za sebou, v nemocnici bys byla 3 dny 😒

petpeta7
13. dub 2014

@adyss ahoj...vítej do klubu IVF 😀 po transferu se cítíš celkem v pohodě 🙂 o něco horší je to po punkci vajíček, ale jde spíš o to, že je lepší být po ET v klidu a v odpočívat, takže já jsem si vzala neschopenku 😉 myslím, že ten první týden po ET je to lepší a ty máš navíc asi dost náročnou práci 😕

petpeta7
13. dub 2014

@renda12 to je zajímavé, že to špinění je asi fakt celkem časté, i když mě to určitě rozhodí, pokud ho budu mít taky 😖 ráda bychs testem vydržela do těch 12 dní po ET - tak mi drž pěsti 🙂

renda12
14. dub 2014

@petpeta7 určitě budu a neboj dopadne to dobře jen když začneš hodně krvácet může se to stát ihned jed do centra dá bse to vždy ze začtku ještě zachránit nesní se nic podcenit ale torchu pin.je normální takžen odpočívat a těšit se 🙂

julie304
14. dub 2014

@petpeta7 @renda12 to jde?no super! já právě myslela, že musím někam jinam a že tam někde budu tři dny, toho jsem se lekla...já odešla právě do Zlína, protože jsem u nás nebyla spokojená a jelikož jsem měla i další negativní zkušnosti známých, dala jsem na doporučení kamarádky a skončila ve Zlíně. Musím říct, že to dojíždění za to opravdu stojí. Taky jsem se docela uklidnila, že jsem v dobrých rukou. Říkala jsem si, že nám to nejde, protože na to moc myslím. Sklidnila jsem se tím, že jsem ve Zlíně. A stejně nic, pak ten spermio a dál už to znáte..tak držím moc pěstíky ať vám to vyjde!!! já budu informovat jak nám dopadlo načasování, ale moc tomu nedávám...každopádně jsme se nasmáli...

renda12
14. dub 2014

jasně jen si to tam domluv se sestrou a je to dělá se to párdnů po ms jestly si to dobře pamatuju

dagin
14. dub 2014

@petpeta7 i já držím a čekám, jak ti dopadne testík ... a jak se cítíš?

petpeta7
14. dub 2014

@renda12 doufám, že hodně krvácet nezačnu, jinak tam asi dojedu s brekem...nejhorší by bylo, kdybych začala krvácet v noci - to bych musela jet do nemocnice, protože na Klinice v noci doktoři nejsou...už aby byl pátek a já věděla aspoň, jestli to vyšlo nebo ne? 😖

petpeta7
14. dub 2014

@dagin díky za optání! cítím se dobře 🙂 dneska odpoledne mě začaly pobolívat prsa, takže to beru jako dobré znamení, protože normálně před MS mě nebolí vůbec 😅 a co ty? jak jsi na tom?

petpeta7
14. dub 2014

@julie304 to je fajn, že jste se nasmáli, protože jste si prodloužili život, takže vaše děti budou moc rády, až jim budete pomáhat s vnoučaty 😉 😀 u nás ve Zlíně jsou fakt supr doktoři, takže určitě pomůžou i tobě! teda pokud se už embryjko nezabydluje u tebe v bříšku 🙂 držím pěstičky!

renda12
14. dub 2014

@petpeta7 aurčo to výjde nemysly už nato jdi se projít zítra a člověku pak ty dny hnedka líp utíkají

julie304
15. dub 2014

@petpeta7 já tomu moc nevěřím ;) spíš se chystám na to, že nám budou muset pomoci...tobě držím pěsti, moc tady všem přeju, aby to dobře dopadlo...kdo tohle zoufalstvi nezažije neuvěří ;) ale ty už píšeš, že bolí prsa, to je dobrý znamení ne? 🙂

petpeta7
15. dub 2014

@julie304 já doufám, že to dobré znamení je, když jsem to ještě neměla (teda v pubertě asi jo 🙂 možná je dobře, že tomu nevěříš, tak to třeba vyjde! kdyby náhodou ne, tak ti klidně všechno k IUI poradím a bude to v pohodě, uvidíš! 😉
@renda12 máš pravdu...chodím ven každý den 😀 dnes sice pršelo, ale to mě nemohlo odradit, takže jsem vyrazila s velkým deštníkem 🙂 aspoň byl krásně čistý vzduch a zelená travička 😅

petpeta7
16. dub 2014

Holky, tak jsem testovala...
…už jsem to nevydržela, když mě pořád bolí ty prsa a ráno jsem to zkusila… chvilka napětí… a objevila se slabá čárka! 😀 dnes je to 11 den po ET, takže víc jsem ani nečekala 😉 zatím nechci úplně jásat, ale konečně můžu opravdu věřit, že budu těhotná! 🙂

dagin
16. dub 2014

@petpeta7 tak to gratuluju, to je skvělá zpráva ....
kdy jsi byla na tranferu? v sobotu 5. 4.? a zaváděli jste 5ti denní blastocystu?
já ještě netestovala - jsem 9. den a přijde mi to brzy ... 😉

renda12
16. dub 2014

@petpeta7 tak to gratuluju uvidíš že to dopadne dobře 11 den už to můýe být jistota🙂 a už si to udělej až v den než půjdeš na krev at si si jistá a nejsi překvapená držím palce🙂

renda12
16. dub 2014

holky takže ján od zítřka najíždím na 187,5 gonalu a jednu dávku luverisu .tak uvidímeco se bude dít mám neschopenku od pátku ,protože to v mám v práci fyzicky náročné.tak alespon budu manželovi vařit oběd do práce a budu mít časn šití na stroji🙂na ultrazvuk půjdu 22.4.tak uvidíme a pak to poletí 🙂