IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

dagin
16. dub 2014

@renda12 já měla 175 a pak sníženo 150 - a bylo z toho plato vajíček 🙂
jinak 22. 4. máme kontrolu i mi - na 8:00 krev na hcg a v 9:00 UZ ... už aby to bylo, ta nejistota mě děsí 😒

renda12
16. dub 2014

@dagin já měla poprvé 150jendotek a 10vajíček ted je to podruhé takmi to trochu zvedl tak uvidíme.tak třeba se tam potkáme🙂 a neboj už tě čeká jen radost

petpeta7
16. dub 2014

@dagin jj, přesně jak říkáš - sobota a blastocysta super kvality 🙂 tak zkus vydržet 2 nebo 3 dny a můžeš to zkusit tak jako já 😉 nebo můžeš počkat až na odběr krve, protože ten je mnohem přesnější, jenže já bych to nevydržela 😅 a nechci být v šoku, až mi bude Dr. říkat výsledek 🤐

petpeta7
16. dub 2014

@renda12 jj, zkusím si to testnout v pátek ráno, abych viděla, jestli ta čárka zesílila - teda doufám v to 😕 od začátku stimulace to už pěkně utíká 🙂 a co pěkného budeš šít na stroji?

dagin
17. dub 2014

@petpeta7 testnu v sobotu, neděli ... ať už je jistota, že to buď je nebo není ....
Budu na tebe zítra ráno myslet a čekat na krásnou hodnotu HCG !!! 🙂

dagin
17. dub 2014

@renda12 já měla při prvním pokusu vyšší jednotky, ale Dr. se bál hyperstimulace, tak mi dal trochu nižší a ještě, že tak ... i tak pak snižoval. Vajíček bylo požehnaně, ale naštěstí bez hyperstimulace. Možná jsme tomu zabránili i díky různým preventivním opatřením, jsem tomu moc ráda.

julie304
17. dub 2014

@petpeta7 jéé moc děkuji a tobě držím pěstíky! Vypadá to u tebe velmi nadějně, tak snad to dopadne. Jak dlouho jste se snažili než jste se přesunuli k asistované rep.?

renda12
17. dub 2014

@petpeta7 já budu prvním opravovat závěs co jsem si koupila a pak si chci ušít suknin tak uvidíme jak to dopadne🙂

renda12
17. dub 2014

@petpeta7 a pak pisni jak jsi dopadla🙂

renda12
17. dub 2014

tak dnes bylom opět komické natahování luverisun do stříkačni na 3x se mi to podařilo🙂

petpeta7
17. dub 2014

@dagin díky! 😕 snad bude ta hodnota hcg dost vysoká na to, aby se poznalo, jestli je vše v pořádku, protože na UZ ještě není nic vidět, takže mi ho Dr. ani nebude dělat. S tím víkendovým testováním je to dobrý plán 😉 Už máš koupený test?

petpeta7
17. dub 2014

@renda12 to jsi dobrá, protože já na stroji nešiju vůbec 😒 mám obavu, že bych si přišila ruku 😅 Hlavně, žes ten luveris nevystříkla do vzduchu - to by bylo horší. Zítra už ti to půjde líp! 😉 Zítra samozřejmě podám hlášení! 🙂

petpeta7
17. dub 2014

@julie304 my jsme se snažili 1,5 roku, než jsme šli na první konzultaci 😒 ale zpětně si říkám, že jsme měli jít o půl roku dřív 😕 hlavně, že jsme se rozhoupali, protože už bych byla určitě psychicky úplně na dně 🤐 takhle jsem dostala novou naději a Dr. Křenkovi plně důvěřuji, což dělá taky hodně! A jak se cítíš?

renda12
18. dub 2014

@petpeta7 ahojky tak co ja jsi dopadla???já jdu v uterý taky ke křeňovimám ho vždy místo kovalčíka když tam není .je dobrej,ale mě moc nepasuje povahou je takovej divnej ne jak kovalčík se kterým vždy vše proberu a zasmějem se 🙂

petpeta7
18. dub 2014

@renda12 Mně právě Křenda vyhovuje, že je takový klidný a myslím, že je i důsledný 😉 Než jsem ráno odjela, tak jsem zkusila test a čárka byla silnější! 🙂  takže jsem tam dorazila s úsměvem a sestřička se mě při odběru krve hned ptala, jak to vidím, tak jsem jí to řekla  😀  měla z toho fakt radost, což mě hodně potěšilo. Pak jsem sice musela vydržet tu hodinu, než byl výsledek, ale stálo to za to: HCG 317 😵 takže kontrola za týden a klidový režim pokračuje 😎 Co ten Luveris, dnes už v pohodě?

dagin
19. dub 2014

@petpeta7 Gratuluju, hodnota je krásná. Já uvažovala, že budu testovat dnes ... ale nějak jsem na to zapomněla 😒 - zítra určitě, nachystám si test rovnou večer. Jak probíhala kontrola? Dělal ti i UZ?
Nás čeká v úterý ráno, 15. den po ET. Dost mě stále pobolívá podbříšek a prsa. Trošku mám obavy, do rána mě začalo bolet v krku ☹

renda12
19. dub 2014

@petpeta7 ahojda játi to říkala,halvně opravdu to nepodceňuj není to přit¨rozené otěhotnění oto je to náchylenější....odpočívej jo dneska už to šlo.odedněška jsem už doma v uterý si jdu pro neschopenku letí nám to taky už pěkně ty dny myslím že do konce příštího týdne půjdu na odběr necháme si pak tu 5denní čekačku at se vyberou pak ty nejlepší🙂já znám právě i křenek a mimo ordinaci a od kamarádek,takže ho vidím trochu jinak ale minulé ivf jsem byla u něj jak zač¨ínala tak i bohužel uončovala,protže kovalčím stále někde lítá po přednáškách a je ještě na genetice takže ho tam zastihnout to je skro nemožné.)odpočívej a těš se na další kontrolu a dala jsi si dvě nebo jen jedno vajíčko??

renda12
19. dub 2014

@dagin ahojky to může být alibné to pobolívání prs značí dobré znamení já když jsem byla poprvé tak mě dělal i ultrazvuk ten se dělá pak už stáve a zárověň ti budou brát krev pokaždý a čekej kontroly každý týden

renda12
19. dub 2014

já vám tak závidím já uzž to chci mít taky zasebou a vidět ten test 🙂

dagin
20. dub 2014

Tak i já dnes testovala, ale čárka mi přijde taková slabší. Navíc jsem nachlazená ...

petpeta7
20. dub 2014

@dagin kontrola probíhala tak, že mi sestřička vzala krev hned, jak jsem přišla a pak mi Dr. v ambulanci řekl výsledek. UZ mi nedělal, protože by stejně nebylo nic vidět. Na příští kontrole budu už 5 .tt, tak udělá UZ a snad tam bude bublinka v děloze. Prsa i podbřišek tě pobolívat můžou a myslím, že to nachlazení by nemělo vadit. Ta slabší čárka na testu je úplně v pohodě! Já to měla taky tak a za dva dny, už byla čárka silnější. Když uděláš test zítra ráno, tak uvidíš rozdíl a v úterý ti to potvrdí z krve! Držím moc pěstičky! 😉

petpeta7
20. dub 2014

@renda12 neboj, taky se dočkáš! 🙂 tu prodlouženou kultivaci ti fakt doporučuju, protože ti pak vyberou to nejlepší a nejkrásnější embryjko a to se ti určitě chytne! 😉 tys asi myslela, kolik jsem si nechala zavést embryí - domluvili jsme se, že jedno, protože bylo super kvalitní 😀 To je jasný, že odpočívám, teď si to přece nepokazím kvůli nějakému gruntování 😨 to bych byla pěkně blbá 🤐

renda12
21. dub 2014

@petpeta7 jj přesně tak držím palečky .já byla minule rok na ivf a měla jsem dvě taky suprové a nakonec nevydržely ale to se u tebe určo nestane .tak mám právě strach že když se to podaří že to zase nedopadne .asi myslím až moc dopředu 😒 a nechala jsis nějaké zamrazit???a kolik jsi jich měla celkem já minule měla 10 a nechala jsem si 2 super zavést a ostatní jsme nechtěly zamrazovat nemělo to smysl manžel má malou pohyb. tak by pak i ta kvalita byla horší po rozmrazení

petpeta7
21. dub 2014

@renda12 tys měla minulý rok ivf, ale nepovedlo se to, i když jsi měla potvrzené hcg z krve? s tím se tak dopředu opravdu netrap, protože to stejně nemůžeš ovlivnit 😖 já myslím, že příroda si to stejně nakonec zařídí po svém 😔 Nechali jsme si zamrazit 6 embryjek po dvou, protože by mi bylo líto, nechat je "vyhodit" a budou se nám hodit, až budeme chtít "pořídit" pro naše malé sourozence 😉 s tou pohyblivostí a horší kvalitou po rozmražení vám to řekla doktorka z laboratoře? protože já myslím, že na vzniklé embryjko by to už nemělo mít vliv??? 😨

petpeta7
21. dub 2014

@dagin ahoj, jak ti je? zkoušela jsi test, nebo to necháváš na zítra? doufám, že to nachlazení se ti nezhoršilo? 😕

renda12
21. dub 2014

@petpeta7 ahojky jo o té pohyblivosti nám to řekla embrio.s doktorem.jo měla jsem 2000hcg a a pak za 2dny nato to bylo 420 a pak jsem čekala jen jak se vymuluje má krev .a bylo povšem.díváme se na popelku tak nám to hezky utíká🙂 uvidím zítra jak to bude vypad mám více jednotek na gonalu než minule a navíc ten luveris tak uvidím

dagin
21. dub 2014

@petpeta7 diky, je mi líp. Test byl dnes trochu výraznější. .. uvidíme zítra. Jinak stav cítím opravdu jiný až mě to děsí. S holkama jsem žádné jiné stavy nevnímala.
Jinak mi museli použít ICSI aby byla vajíčka oplodněna. Ale embrya máme nejlepší kvality ... i ta zamražena. Nikdo nezmiňoval, že by kvalita spermií na to měla vliv. Hodně přirozených těhotenství zanikne i pro kvalitu embrya a tak je to i u IVF. Teoreticky to řeší to genetické vyšetření embryí, kdy je kontrolují před zavedením a pak ví, které je 100% zdravé. To jsme ale nezkoušeli, stojí to kolem 30 000...
Ale nám to všem určitě vyjde ... musíme věřit. 😉

adyss
21. dub 2014

..nás zítra čeká odběr vajíček...🙂

dagin
21. dub 2014

@adyss tak hodně štěstí a klídek 🙂

dagin
21. dub 2014

@renda12 tak třeba se zítra uvidíme ... ať ti UZ dobře dopadne a vše je tak, jak si přeješ 😉