IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

adyss
18. kvě 2014

@julie304 ahoj...k té laparoskopii...můžu ti napsat všechno,co by tě mohlo zajímat,mám ji za sebou dvakrát a dá se říct že dobrovolně..miminko jsem si totiž hooodně přála,takže nějaký strach z operace šel úplně stranou,a poseroutka nejsem:.-) Prostě si vem k srdci pocit toho,že pokud bys odkládala vyšetření,které ti doporučili(a doporučili každopádně z nějakého důvodu) nemusíš se taky miminka dočkat a nebo dočkáš,ale moc pozdě.Prostě vem to tak,že kdyby jsi nic nemusela podstupovat tak už těhotná jsi,takže radši zatni zuby,vydrž to,dělají to jen pro tvé dobro.Já jsem se díky laparoskopii a hysteroskopii např.dozvěděla,že mám plné břicho srůstů po operaci slepého střeva,jeden vaječník průchodný...což jsou dost velké problémy,proto se nedařilo.A tak nám bylo doporučeno dál a dál...ale laparoskopie byla fakt prvním odrazovým můstkem a hodně důležitým.V neděli mě přijali ráno,v pondělí ráno hodinka na sále v celkové narkoze,po třech hodkách vyspaná do růžova tři malé,malilinkaté jizvičky,které byli fakt tak malé na jeden steh..a nebolely.No a v úterý jsem šla domů ráno...nebolelo mě nic extra,nezvracela jsem po narkoze...pro mě fakt pohoda.Týden jsem měla dovču a šla do práce.No a díky výsledkům laparoskopie,hysteroskopie,spermiogramu a doporučení do CAR(na tu laparoskopii mě posílal ještě můj gynekolog před CARem a po ní mi dal hned doporučení..takže se nediv,že po příchodu tě tam hned ženou,ono je to fakt potřeba,a ber to jako vstupní vyšetření)Podle mě,pokud je z nějakého důvodu příčina neznámá,což u tebe je..NEVAHEJ.DOzvíš se potřebné věci pro další postupy..Třeba nemám nedej bože průchodné vejcovody,což díky laparoskopii nebudeš vědět a budete se snažit o miminko dalších x nebo xx měsíců a úplně marně.Já jsem na laparoskopii šla,chtěla jsem,poslouchala jsem a plnila vše co mi doporučili v CAR a dnes jsem v 6tt.. 🙂 Takže na tom má každopádně zásluhu i laparoskopie...

adyss
18. kvě 2014

@pavlina86 Přeju mooooc štěstíčka při KETu?budu držet palce i na nohách🙂

julie304
18. kvě 2014

@bien_1987 @dagin - mozna jsem to spatne napsala. Laparku i s hystero nam navrhli jako dalsi postup. Mame prijit na vysledky krve a domluvit se co dal. Problemy zatim nemam, tak si myslim, ze to chteji jen preventivne. Ja se ihned zeptala na ten ambulantni zakrok, coz neni laparka, ale je to tekutina po rentgenem, kdy se ukaze pruchodnost. Radeji bych asi zacala timto. Je to na jeden den a ukaze se, jestli je potreba jit do nemocnice na klasickou operaci pod narkozu. Tu delaji ve Zl v nemoc Atlas né Tomášov, to nám hned řekli. Ikdyz vsichni pisi, ze je to vpoho, furt jsou to 4dny v nemocnic, narkoza, dreny atd. Pokud by rentgen ukazal pruchodnost, nevidim duvod toto absolvovat. Jedine co zatim vime, ze ma partner pomalejsi spermie. Hormonalni profil byl oka, ted mi ho delaji znova podrobnejsi. Chodila jsem na folikulometrii, mela injekci na casovany styk. Zadne zasadni problemy nebyly..tak jsem prave chtela zjisti proc a koho posilaji na operaci a kdy je mozne, resp kdo a za jakych okolnosti byl na tom ambulatntnim zakroku,,,,

julie304
18. kvě 2014

@adyss ty jsi byla ale na laparce jinde nez ve zline ze? ona mi rikala minim. 4dny v nemocnici. Ja nejsem bolistko, spis to nesu spatne psychicky, mimco chceme, ale ja docela prozivam kazdou klasickou gyn prohlidku a ted jsem najednu rovnyma nohama v tomto kolotoci...co se bolesti tyka, to me netrapi vubec, spis se stydim a furt se nemuzu srovnat s tim, ze to nejde...u nas i u partnera v rodine byl vzdy spis opacny problem...nejak o tom neumim s nikym mluvit, nevi to rodina ani pratele....proto jsem rada, ze jsem zabloudila sem a muzu to probrat alespon s vama!

julie304
18. kvě 2014

@adyss jinak kdy jsi byla na laparce a co nasledovalo potom? mozna uz jsi to tady psala, tak se omlouvam...byla jsi pak na IUI, IVF nebo se povedlooo?

julie304
18. kvě 2014

@adyss no taky jsem byla na jedne operaci bricha, nemam zrovna dobre zkusenosti, odchazela jsem ne revers, ale je fakt, ze to nebylo ve Zl...takze i kvuli teto neprijemne zkusenosti, se mi do toho moc nechce, je ale pravdou co pises, mozna se objevi srusty apod a nakonec to bude nejlepsi reseni...ja jen zjistuji moznosti..

adyss
18. kvě 2014

@julie304 byla jsem na laparoskopii v Baťově nemocnici ve Zlíně..na gynekologickém oddělení a třetí den mě pustili domů,protože mi bylo fakt fajn.Potom jsme měli 3 měsíce domácího snažení(nemuseli jsme ale chtěli).V květnu 2013 laparka a do CARu jsme šli v září 2013...následovali 4 inseminace-neúspěšně.První bez stimulace,pak clostylbegyt,pak merional injekce a ta poslední zas clostylbegyt.Každý druhý měsíc jsme podstoupili IUI..A po té poslední měsíc pauza a šli jsme do IVF..které vyšlo napoprvé 🙂

adyss
18. kvě 2014

@julie304 když nepomáhali inseminace,a hned 1.IVF klaplo,doktor mi řekl,že z 90% byl problém průchodnost a hraniční sparmiogram...s tím totiž úspěšnost IUI dost klesá.

julie304
18. kvě 2014

@adyss jaktože v průchodnosti, když jsi byla na laparo?tím se to mělo vyřešit..ne? každopádně díky za info a gratuluji!

adyss
18. kvě 2014

@julie304 no pokud máš neprůchodné vejcovody,tak ti s tím laparoskopie nic nezmůže...Jinak se vejcovody profukují,a pouští se do nich kontrastní tekutina,jestli projde tam kam má...Pokud ano ok,pokud ne smůla...Dají se odstranit srůsty,ale jsou typy lidí,kterým se to dělá po každé operaci,takže když podstoupíš odstraňování při laparce,nikdo nezaručí,že po ní je tam nebudeš mít za třeba 3 měsíce znova...což se teda míjí účinkem.Laparoskopie je ke zjištění stavu dutiny břišní a okolí,a zároveň lze řešit určité abnormálie,ale ne průchodnost vejcovodů..Např.ti,co nemají průchodný ani jeden nic jiného nepomůže než IVF...pokud jako já,někdo má jeden průchodný,lze vyzkoušet přirozené otěhotnění(určitě není vyloučeno otěhotnět přirozeně),lze podstoupit IUI...ale fakt to může být hooodně zdlouhavá cesta...a nebo se podařit nemusí vůbec....a nebo se může zadařit úplně normálně.Všechno je to jako něco mezi nebem a zemí🙂

petpeta7
18. kvě 2014

@adyss úplně mi mluvíš z duše! já si taky myslím, že otěhotnění je jako něco mezi nebem a zemí 🙂 my lidi se tomu můžeme snažit pomoci, ale všemocní rozhodně nejsme a nebudeme 😕 a jinak jsi v pohodě?

petpeta7
18. kvě 2014

@pavlina86 tak to už máš velkého kluka a brzo půjde do školky, že? takže se jen 2x vyspíš a pak budeš mít svoje mimi u sebe! budu ti moc držet pěstičky a těšit se na dobré zprávy od tebe! 😉

petpeta7
18. kvě 2014

@dagin já byla na kontrole v pátek a jdu zas za týden, kdy mi sestřička bude brát krev na ty první testy a zároveň i na první screening - na výsledek a UZ pak půjdu taky do PREDIKA. Počítám s tím, že se mi termíny kontrolu u gynekoložky pak budou prodlužovat. Jinak jsem celkem v klidu. Snažím se skoro pořád něco jest, aby mi nebylo blbě. Kila navíc mě rozhodně trápit nebudou 🙂

petpeta7
18. kvě 2014

@julie304 ahoj...holky toho k té laparce napsaly už hodně a ve většině s nima souhlasím. Podstatné je, že ty a tvůj manžel si rozhodnete, která vyšetření chcete podstoupit a kdy. Doma to proberte a pak se s Dr. domluvíte. Já si jen myslím, že Dr. chce hned na začátku zjistit všechny možné příčiny toho, proč se vám nedaří otěhotnět doma. Bude ti pak moc líp a dřív pomoct k miminku - to je váš společný cíl! Držím pěsti 😉

dagin
18. kvě 2014

@petpeta7 Tak kila taky neřeším. Spíš už si nemám co obléct, aby to nebylo vidět. Nechci, aby to do prvního screeningu věděli rodiče dětí. Dělám na soukromé zš a jsme jedna velká rodina - děti mě mají rádi a já je ... tak je nechci plašit dřív, než to bude nutné.

pavlina86
19. kvě 2014

@adyss moc Ti děkuju. 🙂 😉 Už začínám být trošku nervózní. 😒

pavlina86
19. kvě 2014

@petpeta7 No,už se mi to krátí. 😒 🙂 Tak nevím, jestli mí tradost a nebo se bát. Ale rozhodně se budu snažit být co nejvíc v pohodě, a hlavně musím vymyslet nějaký program pro malého,aby byl v klidu a já mohla i odpočívat. Tatínek nám přijede až pak v pátek, tak je to na prdlačku. ☹Ale to se zvládne, dneska si uklidím,navařím a lehárko. 😀 Doufám,že pak budu moct napsat, že jsem těhule. No, malý by měl jít od září do školky, tak uvidím? A ty se zatím cítíš pořád dobře?

adyss
19. kvě 2014

@pavlina86 ta nervozita je normální asi u všech...já byla úplně mega nervozní před odběrem..KET bude v pohodě a budeš mamča podruhé🙂

adyss
19. kvě 2014

@petpeta7 jj,jinak se cítím ok,v pátek druhá kontrola,mělo by být už vidět srdíčko..se těšííím 🙂

julie304
19. kvě 2014

@adyss já to teda moc nechápu, pak by stačilo ambulantně tu tekutinu pod rentgenem...právě, že kdybych šla na laparo, udělali by rovnou i hystero..jestli jsem to dobře pochopila, prostě by mi vyčistili dělohu, odstranili vše co je navic, připadně srusty a a rovnou to i profoukli...já se obávám, že můj největší problém je stres a strach...

adyss
19. kvě 2014

@julie304 jj..tak jak píšeš..laparoskopie,hysteroskopie,chromopertubace..vše jsem měla pod jednou narkozou..ale k neprůchodným vejcovodům ti z toho nic nepomůže.Ke srůstům ano,ale jak už jsem psala...pokud je tam už jednou máš,je velká pravděpodobnost,že je mít budeš znova po každé operaci břicha..Můžeš samozřejmě ambulantně...ale je to řešení problému tak na 30%,spíš víc informativní.Nevím proč se bojíš...chceš přece miminko...tohle zas nechápu já🙂

adyss
19. kvě 2014

@julie304 a hlavně vem to tak...teď půjdeš ambulantně,a pak budete zkoušet dál,dál a dál...a co když to zase nepůjde? Co potom? Beztak pak na tu laparoskopii bezpodmínečně budeš muset jít..tak proč to akorát prodlužovat...?

julie304
19. kvě 2014

@adyss prodlužovat to nechci a nebudu, jen z toho nejsem zrovna odvázaná ;) důvodů mám hned několik, ale jak řikáš, budu to muset přežít a nejlépe co nejdřív, ať na to nemusím furt myslet a užírat se tím...chromopertubace je co? o tom zatim nikdo nemluvil...

retrivr
19. kvě 2014

@pavlina86 Ahoj 🙂 ,moc držím na zítra palecky,ať vše ok dopadne a dají ti krásné embryjko - bojovnicka 🙂 ..

adyss
19. kvě 2014

@julie304 Pokud je důvodem k laparoskopii neplodnost , je k výkonu připojena tzv. chromopertubace, což je nástřik děložní dutiny barvivem a pozorování jeho průniku vejcovody až do dutiny břišní.

adyss
19. kvě 2014

@julie304 Hysteroskopie je moderní endoskopická vyšetřovací metoda umožňující prohlédnutí děložního hrdla a děložní dutiny. Provádí se speciálním optickým přístrojem – hysteroskopem. Při výkonu lze cíleně odebrat vzorek děložní sliznice (endometria) a provést některé další operační výkony v děložní dutině (odstranění polypů, přepážek, menších podslizničních myomů nebo odstranění děložní sliznice, apod.).

retrivr
20. kvě 2014

Ahoj holky,dnes 11.den po ET jsem zkoušela testit a mám // 🙂 ,ale ta druhá čárka je slabá..Tak uvidíme jak dopadnem zítra na testu z krve .. 🙂 Snad bude vše ok,prosiiiim .. 🙂

adyss
20. kvě 2014

@retrivr no tak to je náááádhera,to je přesně jako moje čárka..To je jasný,budeš mamina🙂Velká gratulace 😉

retrivr
20. kvě 2014

@adyss děkujiii 🙂 , snad bude už vše v pořádku ... 🙂 a co ty kdy jdeš na utz na srdíčko? 🙂

adyss
20. kvě 2014

@retrivr na utz jdeme v pátek.Se těšíš na zítra že jo? Prostě jak tam jednou je,už nezmizí...a já byla na krev taky 12den po transferu,a testovala jsem 10.den.