IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

adyss
31. bře 2014

petpeta7: ahojky,čím jsi stimulovala,jakýma dávkama a cca kolik injekce stály?Mě to čeká za 14 dní,tak se informuju.Na zítra a napořád držím palečky!🙂

petpeta7
31. bře 2014

@adyss ahoj...já jsem stimulovala Gonalem. Měla jsem 225 jednotek na den, ale předposlední a poslední dávku už mi Dr. snížil. Doplácela jsem skoro 11 000,- za 2000 jednotek, na které přispívá pojišťovna 😖 Naštěstí mi to vyšlo tak, abych si nemusela dokupovat nic navíc, protože to už jsou šílené pálky 😨 Díky a já se pak ozvu, jak jsme dopadli 😉 A ke komu ty vlastně chodíš?

dagin
1. dub 2014

Ahoj holky! Taky chodím do Zlína. Jsem po stimulaci, zítra punkce a pak se uvidí. Píchala jsem Gonal, docela i málo jednotek (nejdřív 175 a pak jen 150) a i tak to se mnou mává a Dr. Křenek se obává hyperstimulačního syndromu. Tak ze srdce doufám, že se to nestane a o víkendu pak bude možný ET.

bien_1987
1. dub 2014

Ahoj, tak jdu mezi vas, zitra mirim do Zlina na prvni konzultaci. Tesim se i bojim zaroven...

petpeta7
2. dub 2014

@dagin ahoj...jak ti dopadla punkce? doufám, že se ti ulevilo a ten hyperstimulák nedostaneš! 😨

@bien_1987 bát se vůbec nemusíš, všichni jsou tam fajn 😉 tak potom napiš svoje první dojmy 🙂 a jak dlouho se snažíte?

julie304
2. dub 2014

@petpeta7 @adyss holky já mám z toho všeho nervy...nejdřív jsem měla problém jít na gyndu jednou za rok, teď už jsem si docela "zvykla" na svou lékařku a teď tyto další peripetie..uaaa, alespoň vím předběžně co mě asi tak čeká. Pořád se s tím nějak nemůžu srovnat, že to nejde samo...začínám být netrpělivá, každý měsíc zklamání a čekání co dál vyzkoušíme, podstoupímě, aby jsme se dočkali...upřímně nevím jak jste na tom vy, ale já mám celého snažení plné zuby...potřebovala bych vypnout...co vám pomohlo???

bien_1987
2. dub 2014

@petpeta7 ahoj, no my se nesnažíme, protože nemám vejcovody, tak by nám to snažení bylo prd platné 🙂 IVF je naše jediná možnost.
No první dojmy. Ze začátku jsem byla celkem zpruzená, že jsme v čekárně strávili hodinu. Ale je fakt, že u pana doktora jsme pak byli taky dlouho (ještě hrubo přes hodinu), fantasticky se nám věnoval, všechno dopodrobna vysvětlil, byl moc milý a lidský. Mám z toho dobrý pocit....

petpeta7
2. dub 2014

@julie304 myslím, že tímhle si projde každý žena, která se snaží o mimi delší dobu 😒 ber to jako obvyklou reakci na to, že si něco strašně moc přeješ, ale ono se to dlouho nedaří 😕 mně právě pomohlo, když jsem přešla na IVFko, protože jsem starosti s časováním ovulace a tak hodila na ně 🙂 doktoři i sestřičky se ti budou maximálně věnovat a uvidíš, že tě to povzbudí 😉 kdy máš v plánu jít zase za Dr. Málkovou?

petpeta7
2. dub 2014

@bien_1987 Tak to je príma! 😉 a u koho jste vlastně byli? Tipuju MUDr. Křenek nebo Kovalčík 🙂 S tím čekáním je to sice otrava, ale znám ambulance (např. revmatologie), kde se čeká 3-4 hodiny, což mi přijde masakr! Takže teď budete čekat na výsledky odběrů a pak hned IVF? Přeju hodně štěstí! 😉

bien_1987
2. dub 2014

@petpeta7 - byli jsme u pana doktora Rumpíka. Ale skrz dveře jsem zahlídla dr. Kovalčíka v hovoru s pacientkou a působil taky velmi sympaticky (a navíc je fakt pěkný chlap 😀).
Já tam dnes byla sama (resp. s taťkou), takže příště s chlapem, necháme si udělat genetiku, on spermiogram, já k tomu hysteroskopii (té se trošku bojím) pak budem čekat na genetiku a pak se na to zřejmě už konečně vrhnem 🙂
a ty chodíš ke komu a jak dlouho? A co všecko máš za sebou?

dagin
3. dub 2014

@petpeta7 Punkce v pořádku, 30 vyjíček. Teď jen polehávám, točí se mi hlava a jsem slabá. Jinak dělám vše, aby se hyperstimulace nerozběhla ...

vannilie
3. dub 2014

ahoj.ja jsem chodila k panu doktoru krenkovi

julie304
3. dub 2014

@petpeta7 no jelikož se dostavilo, to co se dostavit nemělo, tak koncem příštího týdne ;) Jsem strašně skeptická, potřebuji něco, co mě trošku nakopne. Sebekriticky přiznávám, že můj úsměv v poslední době je spíš křečovitý...špatně snáším dotěrné dotazy okolí atd.ale vidím, že to zklamaní taky důvěrně znáte...včera mi bylo špatně od žaludku a samozřejmě už mi všichni naordinovali těhotenství ;) no kéž by že ;)

petpeta7
3. dub 2014

@bien_1987 tak to se máte, že jste byli zrovna u ředitele Kliniky 🙂 já jsem ho zatím potkala jen na chodbě, ale vypadal, že je hodný 😉 no jasně, musíte projít takovým klasickým kolečkem vyšetření, ale pak už to pofrčí, jak na drátkách 😵 Já chodím k MUDr. Křenkovi od loňského října a mám za sebou 2 neúspěšné inseminace 😢 Doufám, že tohle naše první IVF bude i na dlouho poslední 🙂

petpeta7
3. dub 2014

@dagin to se ani nedivím, že poleháváš, když ti odsáli "plato vajíček" 😅 tak aspoň si budete moct vybírat a ještě vám zbude na zamražení. Už víš, kdy budeš mít ET?

@julie304 a Dr. Málková ti bude ještě dělat UZ před ovulací nebo to už necháte doktorům o patro výš? domluv se s ní, ke komu bys chtěla jít a ona tě třeba zrovna objedná 😉 ty blbé dotazy taky znám a asi nejblbější je to od tchýně 😠 neboj, všem sklapne, až tě uvidí v létě chodit s bříškem 🙂

dagin
4. dub 2014

@petpeta7 Tak máme 9 embryek ... uvidíme, kolik bude pokračovat ve vývoji. Na ET jdeme v pondělí. 🙂

petpeta7
4. dub 2014

@dagin to máte super! 😉 já jdu na ET už zítra na 9h, tak začínám být lehce nervózní 😨 moc se těším na to naše nejkrásnější embryjko, které si nechám zavést 🙂 všechny ostatní, které se budou dobře vyvíjet, necháme zamrazit na další pokusy 😉 a je ti už líp, břicho tě nebolí? 😕

dagin
4. dub 2014

@petpeta7 břicho bolí ... píchá pořád stejně :(. A necháte si zavést jen jedno? My uvažujeme právě o 2, pokud budou. Kolik jste měli embryek?

petpeta7
5. dub 2014

@dagin my jsme měli 10 embryjek...nechala jsem si zavést 1 nejhezčí - paní embryoložka říkala, že je ukázkové jak z učebnice, tak mě moc potěšila! 🙂 Sestřička mě objednala za 14 dní na kontrolu a pak jsme mohli frčet domů 😉 Zrovna jsme se domluvili, že 6 embryjek po dvou nám zamrazí. Teď už budu jen odpočívat 😀 Snad už ti bude do pondělí lépe! Doktor ti bude dělat UZ, než půjdeš na sál, aby věděl, jestli jsi v pořádku před ET?

dagin
5. dub 2014

@petpeta7 je mi líp, díky. Tak to máte krásný výsledek. Já se taky těším na pondělí - hlavně trnu, kolik jich z těch 9 zůstalo vhodných ... UZ by doktor měl dělat - on sám si uvědomuje riziko a dal mi různé pokyny, rady (min. 3 l vody denně, 3x denně protifar - bílkovinu, píchám si injekce na ředění krve) ... tak se snažím poslouchat. I když dnes už trochu funguji i doma - aspoň navařit, pověsit venku pračku atd., jinak polehávám. Ty taky odpočívej, ať se tomu vašemu drobečkovi u tebe líbí 🙂.

petpeta7
6. dub 2014

@dagin to je dobře, že se to snažil Dr. Křenek podchytit hned zkraje a ne až by se ti ten hyperstimulák rozjel 😕 když už ti včera bylo líp, tak do pondělka to bude zase lepší a budou ti moct zavést embryjko 😉 jenom si myslím, že ti doktor nedoporučí zavádět 2 embryjka, protože kdyby se ti uchytila obě, tak by se ti ty příznaky mohly hodně zhoršit 😨 však uvidíš, co ti řeknou z laboratoře, ale já věřím, že vám zbude dost pěkných embryjek a třeba i pár na zamražení 🙂 budu ti na zítřek moc držet pěstičky! 😉

julie304
7. dub 2014

@petpeta7 ty jsi úžasná 🙂 já právě očekávám, že to tak nějak dopadne a že mi asi sama navrhne, ať se posunu nahoru. Již minule se něco podobného zmínilo, konkrétně IUI. Akorát jsem netušila, že budu muset nahoru 🙂 Dostala jsem injekci a bohužel to opět nevyšlo, takže uvídíme co se dozvím tentokrát. Přijdu si jak hlupák, pořád se na všechno ptám úplně polopatě...dám určitě vědět. Doma jsem dostala "nadáno" ,že předbíhám a sama sebe stresuju tím jak si všecno zjišťuji, ale...mám prostě obavu....

petpeta7
7. dub 2014

@julie304 díky, to mě potěšilo, protože mi to už dlouho nikdo neřekl 😅 Takže jste ještě zkusili časovaný styk a teď už asi IUI, co? To je jasné, že je lepší vědět, do čeho jdeš - budeš potom klidnější. Fakt se neboj, nahoře jsou všichni hodní, protože chápou, že pro nás je to náročné se tam objednat a nechat vyšetřovat a tak. Je to super v tom, že nemusíš jezdit kdoví kam, ale jenom prostě vyjdeš o patro výš! 😉 😀

dagin
7. dub 2014

@petpeta7 Tak už to mám taky za sebou. Embrya se vyvíjela všechna, ale 3 pomaleji. Tak jsme nechali 2 nejlepší zavést - 2 ukázkové blastocysty 1. kvality - a další 4 zamrazit a uvidíme. Zaváděla mi to paní doktorka - jméno mi vypadlo (Slováková asi 😒) ... až mi bylo i líto, že tam nebyl Dr. Křenek 😀 . Rozmlouvala mi to ... ale ne nijak drasticky, spíš mi říkala rizika, ale nepřišlo mi, že by to nějak těžce nesla, to mé rozhodnutí. Sice to bylo na mě, ale myslím, že kdyby to byl opravdu velký problém, tak mi to snad ani nedovolí ... jinak hyperstimulace úplně v pohodě, vaječníky lehce zvětšené - což je prý normální, břicho bez tekutiny. Může se rozjet ta pozdní, ale poctivě dělám vše pro to, aby se nerozjela. Spíš obecně řešila riziko těhu s dvojčaty ...
A ty se jak cítíš? Já jsem jakási slabá, motá se mi hlava ... asi nervíky.

petpeta7
8. dub 2014

@dagin to jsou super zprávy! 😉 Určitě to byla Dr. Slováková, protože žádná jiná na IVF nedělá (pak už jen doktoři 🙂 Myslím, že ti to moc nerozmlouvala proto, že se ti ten hyperstimulák vlastně vůbec nerozjel 🙂 Ty zvětšené vaječníky jsou po takové velké stimulaci fakt normální - já je mám zvětšené taky 😅 Cítím se celkem dobře - nic mě nebolí nebo tak 😨 uvidíme, jak to bude příští týden. Je super, že vám zbyla i embryjka na zamražení 😉 tak se drž a pak zas písni, jak ti je! 🙂

dagin
9. dub 2014

@petpeta7 cítím se taky dobře - jen se mi motá hlava a až moc mě děsí, jak moc si začínám připadat těhotně ... Navíc i manžel to bere jako hotovou věc - což je ještě horší, pak by to byl docela šok, kdyby nic. Asi se moc pozoruju. Teď jsem od OPU doma. Ale v pondělí bych chtěla do práce - aspoň na 3 dny - pak jsou velikonoční prázdniny, učím na základce. Aspoň přijdu na jiné myšlenky, TV mám v pátek a ten nebude, tak snad v pohodě. Ty jsi taky doma?

petpeta7
9. dub 2014

@dagin ta hlava se ti může motat z utrogestanu 😝 já se teda taky dost pozoruju 😕 asi právě proto že jsem si vzala neschopenku, takže mám dost času, ale já si myslím, že takových 5 dní po ET je lepší odpočívat 😉 já se sice těhotně necítím, ale vkládám do toho IVFka hodně nadějí, takže by to pro mě byla taky pecka, kdyby nám to nevyšlo ☹ takže to budeme brát tak, že nám to oboum vyjde a hotovo 😀 😎

julie304
10. dub 2014

@petpeta7 no jasně, že jsi úžasná, sama máš svoje trápení a ještě podržíš i ostatní! já jsem tedy dostala dnes ještě časovanou injekci, folikulometrie dopadla dobře, ostatně jako i v předchozích případech, no a jak jsme předpokládali, dále už máme doporučení zvolit si někoho o patro víš a domluvit si první konzultaci. Můžeš mi prosím ještě trošku přiblížit jak probíbá ta stimulace na IUI? taky nevím, jestli mě nepošlou ns tu laparoskopii, to se asi většinou dělá ne? nebo je to individuální? moc ti držím pěsti a věřím, že to vyjde, musí!!!

petpeta7
10. dub 2014

@julie304 však mně to taky pomáhá, že vám můžu napsat, jak mi je 🙂 to je super, že ti UZ dopadl dobře, tak se pořádně posnažte a třeba už pak nebudeš muset nic řešit 😉 jinak se můžeš sama rozhodnout jestli chceš tu laparku podstoupit hned nebo až později, kdyby se stále nedařilo. Jde o to, že kdyby se pak zjistilo, že máš bohužel neprůchodné vejcovody, tak by všechny předchozí IUI byly jen ztráta času, peněz a nadějí 😖 Ta stimulace se dělá buď s práškama nebo s injekcema. Ty jsi teď brala nějaký Clostilbegyt nebo nic?

renda12
11. dub 2014

Ahojte holky takže já chdoím k doktoru kovalčíkovi je super vždy sním pokecáme ovšem možným 🙂 a občas ke křenkovi.Jdu na druhé ivf insem.u nás byla neúspěšná ntak po dvou pokusech jsme to už nechali plavat.mám krátký protokol a injekce začínám dávat od 16.4.když vše p§jde jak mám naštěstí jsem si kupovala jen jedno pero gonalu protože mi z minule toho dost zůstalo tak aspon ušeříme a můžem si doplatit ty nadstandarty pro vývoj vajíček🙂 taknvšem držím palce a at nám to výjde 🙂