IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

rioko
21. lis 2013

@petpeta7 jo sama jsem byla po transferu ale mě to nějak nenapadlo aby tam byl manžel semnou, čekal v kavárně dole a já jsem si četla časopis, já jsem ráda za klid 🙂 zkoušela jsem několik IUI ale u nás je to zbytečné, manžel má hodně špatný spermiogram a bylo to spíš zbytečné, ale chtěli jsme zkusit všechno. No ale jsem za IVF opravdu vděčná, bez něho bysme se dětí nedočkaly

anna34
autor
21. lis 2013

@lucijete Vážně? No u nás právě opačný efekt 😀 Tak pak napiš jak jste dopadli... jsem zvědavá, jestli to je fakt tak dobré, jak říkali... ke komu chodíte?

lucijete
21. lis 2013

@anna34 Byli jsme u dr. Křenka, takovy mlaďošek🙂 A na kontrolu jdeme v tom lednu, ted se tam chci právě že už objednat.... Určitě napíšu, sama jsem zvědavá, jestli se to pohlo k lepšímu...

petpeta7
22. lis 2013

@rioko no my naštěstí ten spermiogram moc špatný nemáme...jen o něco horší pohyblivost, tak doufám, že nám ta IUI vyjde...bohužel nevím, jestli není ještě nějaký problém se mnou 😕 a píchala sis injekce před IUI-kolik ti tak narostlo vajíček?-já se totiž celkem bojím dvojčátek 😖 vzhledem k tomu, že s péčí i miminka nemám žádnou zkušenost, tak myslím, že jedno na mě bude až dost 😨

rioko
22. lis 2013

@petpeta7 pichala jsem si injekce, ale Ty začneš práškama, já špatně reaguji - spíš skoro vůbec, měla jsem max. 1 folikul, takže žádná sláva.Reagovala jsem až při stimulce na IVF ale to jsem měla zase vždy hypesrtiimulák, ale hodně vajíček

petpeta7
23. lis 2013

@rioko no já jsem se domluvila s Dr., že chci hned injekce, protože u své gynekoložky jsme měli 2 pohl. styky s clostilbegytem a taky ta reakce noc moc...a ten hyperstimulák je moc drsný? to tě bolí břicho a je ti špatně od žaludku nebo jak se ti to projevovalo?

rioko
24. lis 2013

@petpeta7 já ho měla 3x, v lepším případě jde o velké bolesti břicha, nafouklé břicho, v horším a to jsem měla naposledy se přidá zvracení, nahromadí se tekutina v břiše - mě ji museli odsávat, může to tlačit na plíce, špatně se dýchá a může to být životu nebezpečné, bol est břicha je vždy, takový pocit že je strašně nafouklé, plné, vše tlačí.Ale to se Te nemusí týkat, já mám PCO u u toho to bývá častěji

doko
24. lis 2013

@anna34 ahoj já osobní zkušenost se Zlínem nemám, ale sestřenka tam byla na IVF a zatím bez úspěchu. ☹ ale na kliniku nezanevřela, je tam docela spokojená s přístupem, tak se tam rozhodla pro další pokus 😉

anna34
autor
24. lis 2013

@doko Ono kolikrát, když se nedařím, ale vidíš, že Ti lidé kolem se snaží, tak Tě to neodradí... horší by byl opačný přístup...

anna34
autor
24. lis 2013

@lucijete Určitě se ozvi... a jak na Tebe působil? Já k němu totiž taky chodím 🙂

petpeta7
25. lis 2013

@rioko hmmm, tak to je horší, než jsem myslela ☹ , ale snad mě to nepotká! nejsem z těch, co chtějí mít co nejvíc folikulů, mně stačí pár, ale zato dobrých, tak snad se to tak povede - to by byl ideál 🙂

fiallinka
25. lis 2013

Ahoj, ze Zlína mám dvě děti, tak mi nezbývá, než je chválit. Ale je tu dlouhá diskuze s mnoha příspěvky o Zlíně, tam najdeš víc informací, najdi ji...

Rumpíková tam myslím neordinuje, má jen ten Vyškov, ale pracuje tam Dr. Slováková, tu všichni docela chválí...

petpeta7
25. lis 2013

@doko ahoj! nevíš náhodou, jestli sestřenka šla hned do IVF, nebo před tím zkoušela i inseminaci? A jí teda nevyšel první pokus IVF? Ono to napoprvé všem nevyjde, ale člověk musí "bojovat" dál a hlavně to nevzdávat! 😉

doko
25. lis 2013

@petpeta7 ahojky, no ona musela jít hned do IVF, protože nemá vejcovody 😉 ale četla jsem tady na MK, že hodně ženských psalo, že jim tam první pokus nevyšel, tak z tama šly pryč. ono je těžko něco usuzovat hned z jednoho neúspěchu ☹ to se může stát všude 🙂 jak píšeš hlavně to člověk nesmí vzdávat 😉

petpeta7
26. lis 2013

@doko tak já naštěstí vejcovody mám, i když jestli nám nevyjde IUI, tak půjdeme taky do IVF a už to bude jedno 🙂 já jsem zas právě na emiminu dočetla, že několika ženským vyšlo hned 1.IVF, což mi přišlo super, protože si myslím, že by s tím člověk neměl počítat napoprvé. Doktoři se snaží, jsou nové metody, ale i tak nejsou všemocní. Buďme rádi, že nějaké IVF vůbec existuje. A kdy se sestřenka chystá na další pokus? Nevíš náhodou, ke komu z lékařů chodí?

doko
26. lis 2013

@petpeta7 jeeejda tak jméno lékaře vůbec nevím ☹ až tak dalece jsem se jí nevyptávala. já chodím do CAR do Brna, tak se spíš zajímám o to Brno 😉 znovu jde v lednu, jdeme obě zároveň 😀

petpeta7
28. lis 2013

@doko aha, tak to nevadí...a ty jdeš taky na IVF? já jsem dnes začla špinit, tak jsem radši hned volala na Kliniku a sestřička mě objednala na zítra dopo, takže o víkendu začínám pichat 🙂 jsem zvědavá, jak to s manželem zvládneme - ještě jsme se nedohodli, jestli si to pichnu sama, nebo mi to bude pichat on, ale moc se na to netváří 😒

doko
28. lis 2013

@petpeta7 jo jo já jdu taky 😉 ale na minimální stimulaci. chodím do CARu do Brna. vůbec se toho neboj, ty injekce jsou v pohodě.....píchneš první a hned to bude dobré. pak už budeš vědět jak na to 😉 je to něco jak když si cukrovkář píchá inzulin. nejsou to klasický injekce- mají krátké tlusté jehličky, tak je to v pohodě 🙂 co by člověk pro to mimčo neudělal 😵

petpeta7
29. lis 2013

@doko a to je tvoje kolikáté IVF? já jsem dnes vyfasovala papíry na podepsání a taky ty ampulky, stříkačky a jehly-naštěstí jsou opravdu maličké 😉 Sestřička mi ukázala, jak se to má naředit a zítra budu pichat první dávku. Hlavně, abych to nevystříkla někde bokem 😨

doko
30. lis 2013

@petpeta7 tohle IVF bude moje první 😉 měla jsem jít na první v září a jak jsem stimulovala, tak jsem otěhotněla 😀 jenže jsem na konci 3. měsíce potratila (bohužel manžel má velmi, velmi špatné spermio- lékaři to přisuzují těm spermiím ten potrat). Takže jsem nakoupila hromady kondomů a za měsíc máme naplánované zase IVF. ale minimální stimulaci- takže si to platím celé sama, mělo by to vyjít na necelých 20 000 (včetně PICSI), takže přes pojišťovnu nic neřeším 🙂 pokusy na pojišťovnu si necháváme do zásoby 😉 já věřím, že to zvládneš a celé do dobře dopadne 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/ceka-nas-prvni-ivf-je-tu-nekdo-koho-to-ceka-taky-2/ tohle je diskuse s holkama, které taky čeká první pokus nebo ho právě prožívají 😉 tak se klidně mezi nás přidej, když budeš chtít 🙂

petpeta7
30. lis 2013

@doko díky za ten odkaz na vaši diskuzi-určitě tam mrknu 😉 Jestli jsem to dobře pochopila, tak jdete do IVF, aby k oplodnění vajíčka použily jen ty dobré spermie, že? Jinak já jsem myslela, že nejdřív jsou vždy pokusy na pojišťovnu a až potom, co se vyčerpají, tak se to hradí celé. Je to teda pálka-to budete mít takový dárek k Vánocům, co? Já jsem dnes tu první injekci zvládla 😝 jsem moc ráda, protože ty další už půjdou snáz 😎

doko
1. pro 2013

@petpeta7 🙂 jojo přesně tak potřebujeme vybrat silné jedince 😀 to co píšeš tak je, ale u klasického IVF, ale pokud jdeš na IVF formou nativu nebo minimální stimulace, vždycky si to platíš sama celé 😉 je to o moc levnější ale zase Ti odebírají menší počet vajíček a je menší šance na embryo 🙂 stejně to chceme napřed zkusit.

expedice
1. pro 2013

Omlouvám se, dlouho jsem tu nebyla. Tak k vašim dotazům:
- mám za sebou 7 pokusu - 4x IVF, 2x nativ IVF a 1x KET (IUI u nás nebyla možná, protože nemám vejcovody). Bohužel se nám zatím nepodařilo úspěšně dítě donosit. Poslední IVF jsem potratila v 10.týdnu, když už se konečně zadařilo. Ale nemyslím si, že by to bylo např. klinikou a jejich metodami. Je to o náhodě. Kamarádka otěhotněla z 1. IVF, takže stačí správná spermie a správné vajíčko.

Takže nebojte se jít do nativu nebo do IUI (pokud je vše v pořádku). Ikdyž budete mít jen jedno schopné embryo, může to být to pravé. My jich měli většinou hodně až 14 oplozených, 5 vhodných k transferu.

anna34
autor
1. pro 2013

@fiallinka Tak to je super, tohle moc ráda čtu 🙂 čekám na první den cyklu a taky si budu volat na zahájení...k inseminaci...dětičky máte po jaké léčbě? Chodím k Dr. Křenkovi, ale říkal, že pokud zahájím přes svátky, tak je možné, že půjdu k někomu jinému, protože se mají nějak střídat nebo co...moc se mi k jiným nechce, ale nevadí, četla jsem na všechny zatím jen pozitiva, tak snad to bude dobrý...

Jinak se teda děsím injekcí... pro mě děsná představa, že si mám něco píchat 🙄

expedice
1. pro 2013

Všichni z CARu jsou fajn, nesmíte zapomínat, že je to soukromá klinika, takže všichni jsou milí, vstřícní, vše rádi vysvětlí a tím pádem jim záleží na každém z vás. A všimli jste si, že všechny sestřičky jsou mladé, pěkné, štíhlejších postav a vždy perfektně upravené (a nalíčené)?

fiallinka
1. pro 2013

@anna34 ivf s icsi, u nás to jinak vzhledem k diagnóze nešlo, ale doufám, že to u vás potřeba nebude. Ale i kdyby, tak ono to píchání injekcí je sice protivné, ale nakonec to vůbec není tak hrozné, jak se zdá (nejsou to běžné injekce, jen takové pidimidi). Tak držím pěsti 🙂.

petpeta7
2. pro 2013

@anna34 já jsem z těch injekcí měla taky obavy, ale dá se to...sestřička ti to pěkně vysvětlí a všechno ukáže 😉 poprvé to chystání trvá dýl, ale jak se odhodláš, tak už to jde...já mám za sebou dneska 3. injekci a musím se pochválit, že nemám ani modráka 😀

anna34
autor
4. pro 2013

@expedice 🙂 ano, hlavně manželovi se tam líbí 😀 já spíš hodnotím druhou stránku věci, ale jsem spokojená s přístupem 🙂 a tiše závidím 😀

Z doslechu vím i o soukromých klinikách, které si moc lidí neváží ☹ tak jsem ráda, že jsem ve Zlíně....

anna34
autor
4. pro 2013

@petpeta7 Tak super, šikulka... 🙂 potom napíšu svoje první pocity, ale spíš to asi nechám na manželovi 😀 doufám, že ta jehla je aspoň malinká 🙂

anna34
autor
4. pro 2013

@fiallinka Napíšu, jak budu mít za sebou první injekci 🙂)) začínáme, tak pořád žiju v naději, že třeba inseminace bude stačit, ale na druhou stranu se snažím počítat i s druhou variantou