IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

maji01
29. dub 2016

@janunulinka a kolik to stalo,at aspon vim kolik si vzit 🙂

janunulinka
29. dub 2016

@maji01 AMH jsem platila kolem 700kč

becicka
29. dub 2016

@janunulinka Noo my jsme loni ještě nebyli klienti, ale měli jsme problémy, tak jsme si to šli zadarmo zkusit. A nakonec jsme se tam stejně octli, tak aspoň ty výsledky našli už jen v počítači 🙂.
Pro ty, kdo nejsou klienti, ale váhají, tak je to fajn.

martasek33
29. dub 2016

Ahoj. Dneska jsem byla na klinice. A nafasovala jsrm sprej estadiol

maji01
29. dub 2016

@janunulinka ok.tak dekuju za info 🙂

maji01
30. dub 2016

@janunulinka a to je vse pri prvni schuzce?

janunulinka
2. kvě 2016

@maji01 jj byli jsme tam asi hodinu, oni stejně nemůžou nic dělat dokud nejdou rozbory krve. Nejhorší bylo, že jsem si vůbec nepamatovala, jak dlouho beru antiko, kdy jsem ji vysadila, a jaké prášky jsem během brala. Takže mě doplňoval můj 😀 Já jen věděla 100% odpověď na otázku kterou dala mu - zda má nějaké děti s jinou partnerkou 😀 Tak jsem důrazně než to dořekla řekla že NE, tak se začala smát, že je možné že nevím vše, tak jsem jí s úsměvem řekla, že to bohužel neměl kde stihnout, protože už je 15 let pod denním dohledem 😀

janunulinka
2. kvě 2016

@martasek33 a to je na co ten sprej?

martasek33
2. kvě 2016

@janunulinka priprava na Ket. Je to misto estrimaxu.

janunulinka
2. kvě 2016

@martasek33 aha tak to nevím ani co je to druhé 😀

martasek33
2. kvě 2016

@janunulinka je to jenom asi nazev latky. Jinak je to Lenzetto

martasek33
2. kvě 2016

@janunulinka co mas ze sebou na klinice. Ja 3x IVF a prave 2x KET u ktereho jsem na sliznici uzivala preve estrimax a ted na 3 KET mi nasadili Lenzetto

maji01
2. kvě 2016

@janunulinka 🙂 tak ti je.pekne, 🙂 to sem v klidu ja prasky nebrala,jeste.ze.tak,aspon si to nemusim pamatovat 🙂 🙂

janunulinka
3. kvě 2016

@maji01 ona vyštourala i prášky které jsem měla na gyndě. Prej máte tady norest.... něco, to jste měla na co? Já hleděla a vůbec nevěděla, co jsem měla před 6 rokama a můj - na oddálení MS kvůli dovolené 😀 😀 Ptá se na všechno i na rodiče a sourozence, zda někdo nemá nějaké zdravotní problémy. My už jsme za sebou měli spermio, jelikož byl přítel na operaci hydrokély, tak mu potom moje dr dala žádanku, zda je vše v pořádku, ale vás to nejspíš čeká.

janunulinka
3. kvě 2016

@martasek33 mám za sebou dvě konzultace, teď čekáme na konzultaci na genetice, ale co jsem si volala dr. na výsledky tak dopadly dobře. Jenže mně dopadli špatně AMH a hormonální profil a podle nich bych měla bejt v menopauze. Což se vůbec neslučuje s tím, že mě byl loni 6x píchnutý pregnyl a na UTZ byly folikuly. Celý loňský rok jsem měla MS tak slabou, že skoro nebyla a od té doby co chodím na Tomášov mám MS normálně skoro celý týden a v takové intenzitě v jaké nikdy předtím. Takže ať mně nikdo neříká, že vaječníky nefungují, když mám MS. To se diví i Štochlová. Takže se máme rozhodnout, zda zkusíme jeden cyklus IVF a vykřešeme něco ze mně a nebo pujdeme do jistoty darovaných vajíček. Nemusím asi psát, že darované jsou až poslední šance pro mě. No a pokud do IVF u mě tak by chtěla udělat laparku na atlasu, jak to vevnitř vypadá a jaké jsou teda ty vaječníky. Mám z toho hrozný strach, jsem dost silná a doktorům se vyhýbám oklikou a teď operace ☹

becicka
3. kvě 2016

Ahoj, ale menstruace není závislá na vaječníkách ne? Takže to tak klidně můžeš mít.

becicka
3. kvě 2016

@becicka Respektive menstruovat můžeš, ale kdoví jestli byla ovulace nebo jestli se nepřihodilo něco cestou 🙂.

janunulinka
3. kvě 2016

@becicka podle výsledků by mě neměli vůbec fungovat vaječníky, tudíž by nebyla ani MS. Podle ovu testů ovu probíhá. Obávám se že to u mě bude opravdu psychika ☹

becicka
3. kvě 2016

@janunulinka Hele ale třeba teď to vyjde. Psychika je mocná, já jsem měla takový strach z laparky, že jsem z toho otěhotněla 🙂.

janunulinka
3. kvě 2016

@becicka no to by bylo moje vysvobození 😀 na laparce jsi tedy nebyla?

becicka
3. kvě 2016

@janunulinka Měla jsem naplánovanou laparoskopii, hysteroskopii a ještě chromo cosi, v neděli jsem měla mít příjem, 4 dny předtím jsem zjistila, že jsem těhotná. 😅 - po 3 letech snažení.

maji01
3. kvě 2016

@janunulinka muj na spermio uz byl. Poslal jo tam muj doktor 🙂

martasek33
4. kvě 2016

@janunulinka nevim, jestli jsem to psala. Ale ja taky mam spatne AMH. Hodnoty zacinaji nekde od 0,01 a vys. A ja byla pod touto hranici. Mereno skoro pres 4 lety. Ted mi novy nedelali, asi to nemelo cenu. A presto jsem vyprodukovala 6,7, a u posledniho 4-5 vajuch. A co se tyce, jestli mam ovu, tak testy si nedelam, z toho uz jsem vylecena. Ani testy nepomohly. Myslim, ze to trochu poznam, kdy je. A jinak dnes dorazila mrcha. Prvni aplikace Lenzetta splnena.

janunulinka
4. kvě 2016

@martasek33 já mám 0,04 a FHS uplně šílený. Mně řekla, že tyto hodnoty se už nemění, což tomu nevěřím, co jsem na netu našla spoustu příběhů, že bylo skoro neplodné a nakonec mají svoje děti. Prostě to pujde i kdyby nechtělo 🙂

kusalova7
4. kvě 2016

Na IVF kliniku do Zlína jezdím jako dárkyně 🙂 s přístupem personálu i doktoru jsem spokojená člověk se nemá čeho bát , přistupují ke všemu s klidem a vše řádně vysvětlí takže na obavy není ani prostor 🙂

janunulinka
4. kvě 2016

@kusalova7 smekám před vámi jako dárkyní. Podle prognozy dr. budu nejspíš dárkyni potřebovat, ale pořád doufám, že se tělo vzpamatuje a pujde to bez toho 🙂

kusalova7
4. kvě 2016

Věřím že jo i zázraky se stávají 🙂 znám případ kamarádky která se dlouho s partnerem snažila a nevedlo se jim nakonec se zjistilo že mají nějaký problém tak zkusily kliniku , na 2 pokus se povedlo a měly chlapečka , načeš za nedlouho se jim zadařilo přírodní cestou a mají druhé 🙂

janunulinka
4. kvě 2016

@kusalova7 můžu mít takový osobní dotaz? hrozně by mě zajímalo jak to probíhá když se klientka rozhodne pro darované vajíčka. To v tom její cyklu rovnou povolávají i vás a nasazují u dárkyň hormony na tvorbu vajíček, a připravují je potom souběžně s tou která je přijímá, nebo jsou odebrané již dopředu? asi blbý dotaz, ale furt mě to vrtá v hlavě. Klidně do zprávy 🙂

kusalova7
4. kvě 2016

no on celý ten cyklus od přihlášení až po darování trvá min 3 měsíce , jednak jsou tam různé testy krve s kterých se zjišťuje zda nemáte nějaké skryté nemoci a podobně , v rámci tohoto vás zvou na různá sezení kde vás seznamují s tím co vás čeká , jaké jsou postupy a pod. v rámci toho "hledají " připravují i příjemkyni . Ovšem sítem krevních testů projde jen asi 30% zájemkyň o dárcovství což je vcelku hodně malé číslo . Pokud je vše ok , začnou vás pomocí antikoncepce a hormonů které si sama aplikujete připravovat na celý proces , v rámci kterého též jezdíte na kontroly . poslední injekci před samotným zákrokem si pícháte pár hodin ve stanovenou dobu . Dojedete na kliniku v ranních hodinách dle domluvy s lékařem uvedou vás na pokoj a za nedlouho jdete na sál .. samotný zákrok trvá přibližně 25-30 minut nanejvýš , vy se krásně prospíte a o ničem nevíte , proberete se až na pokoji 🙂 Samozdřejmě že celý proces je anonimní takže o příjemkyni ani ona o vás nic neví .

xyrina
4. kvě 2016

@kusalova7 A jak často vás volají? 🙂