IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

adyss
28. říj 2013

:.taky jsme zavítali po skoro 2 letech do CAR ve Zlíně,po první konzultaci a pár nezbytných vyšetření jsme se rozhodli pro IUI.tu máme za sebou,zítra se dozvíme výsledek,ale zkoušela jsem test doma,a byl nega,takže nevěřím,že by se zítra něco změnilo. 😖

expedice
3. lis 2013

Ahoj, jsem "stálým" klientem Zlínské kliniky. Je v republice vyhlášená. Zodpovím cokoliv, co budu vědět 😀. Jsem ráda, že je nás tu více.

petpeta7
4. lis 2013

@anna34 ahoj...já jsem byla s manželem minulý týden na první konzultaci na IVF Zlín...teď čekáme na výsledky a pak se rozhodneme pro nějakou metodu léčby...pokud nám nevyjde nějaký hrozný výsledek ze spermiogramu, tak zkusíme nejdřív IUI...stejně budeme čekat 2 měsíce na výsledky genetiky a do té doby na IVF jít nechci...co vám navrhl doktor? 😉

petpeta7
4. lis 2013

@expedice ahoj...tak to jsi hodná, já budu mít určitě dost otázek! 😀 Můžu se jen zeptat, když jsi tím stálým klientem, jestli už máte dítě díky IVF Zlín? Díky 😕

anna34
autor
5. lis 2013

expedice: Jeee, tak to je super.... a jsi tady spokojená? Na mě zapůsobili skvěle, taktéž na manžela a tomu se jen tak někdo nezavděčí 😀 zatím čekáme na výsledky odběrů a pak uvidíme co dál... bavili jsme se pro začátek o možnosti IUI, ale uvidíme....

anna34
autor
9. lis 2013

@expedice A děťátko už z IVF Zlín máte? jestli se můžu zeptat, u kterého lékaře jsi byla a po jaké metodě...

petpeta7
10. lis 2013

@anna34 ahoj, vidím, že se uvažujete o IUI. My s manželem jsme se už rozhodli, že to zkusíme, i když víme, že při IUI je o dost menší šance k otěhotnění, než u IVF. Manžel byl totiž minulý týden na spermiogramu a vyšla mu jen lehce horší pohyblivost spermií, takže by to na IUI mělo stačit. Jak dostanu menzes, tak se objednám a snad bude vše dobře klapat. Jinak jsme byli u Dr. Křenka-byl takový v klidu, nespěchal na nás, ani nám hned nenutil IVF, čehož jsem se obávala. Vy jste byli u koho? 😉

anna34
autor
10. lis 2013

Taky doktor Křenek a dobrý 🙂 spokojenost... ale celkově to tam na mě působí hrozně fajn... ta návštěva mi celkem dodala chuť bojovat, protože už jsem byla celkem nešťastná... doporučili nám i nějaké vitamíny pro manžela...Reproman...bere je pravidelně, hlídám ho 🙂 a prý by to mělo mít dobrý efekt na spermiogram... tak to třeba malinko šanci při IUI zvýší... četla jsem nějaké recenze a zdá se to být dobrý kup... uvidíme, ještě máme doporučen kontrolní spermiogram po 2 měsících užívání...

anna34
autor
10. lis 2013

@anna34 asi to tak i na ty dva měsíce vyjde... než budu mít výsledky z genetiky atd.... takže bude manžel připraven 😀 😀

petpeta7
10. lis 2013

@anna34 díky za tip-dívala jsem se na ty vitamíny Reproman na netu a vypadá to dobře...já zatím beru listovku, tak manžel může taky něco zobkat 😀 já jsem hlavně ráda, že budeme konečně chodit k odborníkům-škoda, že jsme se tak dlouho rozhodovali 😒 nám se právě nechce čekat ty dva měsíce do genetiky jen tak, takže chceme zkusit IUI už teď-kdyby to nevyšlo, tak bychom šli po genetice hned do IVF, tak snad nám brzo na IVF Zlín pomůžou 😉

petpeta7
16. lis 2013

@anna34 ahoj! co je u tebe nového? chtěla jsem se tě zeptat, jak to máš s laparoskopií?-byla jsi už na ní nebo půjdeš před zahájením léčby? Mně se totiž moc nechce-říkám si, že snad nemám neprůchodné oba vejcovody-na záněty jsem nikdy netrpěla a ani žádné operace v břiše jsem neměla, abych tam mohla mít srůsty 😖 Protože jinak by ta IUI byla uplně zbytečná 😢 Co myslíš ty?

anna34
autor
17. lis 2013

@petpeta7 Domluvili jsme se s Dr., že to zkusíme ambulantně přímo ve Zlíne na klinice...že mě zatím nemá důvod hnát na laparoskopii a pod anestezii... a taky se přiznám, že moc nechci 😀 čeká mě to teď ve středu...tak dám vědět, jak jsem dopadla...

anna34
autor
17. lis 2013

@adyss Zkoušíte něco jiného nebo si dáváte pauzu??

petpeta7
17. lis 2013

@anna34 ty jo, jakože ve Zlíně se dělá průchodnost vejcovodů ambulantně??? to jsem nevěděla! já jsem na tohle téma při konzultaci radši moc nenarážela, abych se nemusela vymlouvat doktorovi, že se mi nechce 😒 ale pokud by to šlo takhle, tak bych to snad zvládla, takže mě bude hodně zajímat, jak ve středu dopadneš-držím pěsti, ať to máš dobré! 😉

rioko
18. lis 2013

@anna34 já čekám díky IVF ve Zlíně druhého prcka 🙂

anna34
autor
18. lis 2013

@rioko Tak to mooooc gratuluju 🙂 kééž bych to i já mohla napsat... po jaké metodě oplodnění, jestli se můžu zeptat?

rioko
19. lis 2013

@anna34 v červenci jsem byla na IVF - bylo to už naše třetí, první jsem absolvovala v Brně, z toho mám 4 letetého chlapečka, druhé taky v Brně, to nevyšlo, a třetí ve Zlíně, to teda taky nevyšlo, ale měli jsme 4 embrya na zamražení, dvě mi zavedli v září a jedno se chytlo 🙂 a to jsem tomu moc nevěřila, víc jsem věřila čerstvým.Ale musím říct, že to velice podchytili lékama, brala jsem jich fakt hodně, každý den jsem měla asi 23 prášků, ale věřím, že i to napomohlo uchycení a udržení.Jinak jsem s CAR ve Zlíně max. spokojená, byla jsem vlastně u všech lékařů co tam jsou a všichni výborní

petpeta7
19. lis 2013

@rioko ahoj, taky gratuluji! a proč jsi vlastně šla zkoušet to třetí IVF do Zlína?

rioko
19. lis 2013

@petpeta7 protože jsme se přestěhovali do Vyškova a jezdí sem jednou za 14 dní doktorka z CAR ze Zlína, takže jsem třeba při stimulce mohla UTZ absolovat tady a nemusela jsem nikam jezdit, až samozřejmě na zákroky jsem musela do Zlína, ale já s tama pocházím a mám tam mamku tak mi to nevadilo

petpeta7
20. lis 2013

@rioko no tak to ti vyšlo dobře! 😎 já zatím čekám, než začnu píchat injekce na IUI. Jaké to mají ve Zlíně, když se jde na zákrok? Já byla zatím jen v ambulanci. Mají tam pěkné pokoje? 😕

rioko
20. lis 2013

@petpeta7 jo pokoje jsou pěkné po 4 ale já jsem tam byla většinou sama ale po IUI tam neležíš stejně dlouho

anna34
autor
20. lis 2013

@rioko Vím, že ve Vyškově pracuje z IVF Zlín Dr, Rumpíková, je to tak? Dá se k ní objednat normálně i ve Zlíně? kamarádka právě zvažuje, že by chtěla do Zlína, ale chce lékařku, tak bych doporučila...párkrát jsem ji tam potkala a byla příjemná...

Jinak už mám holky po průchodnosti a vše ok....takže Dr. odeslal žádanku a hurá na to IUI 🙂 zákrok byl v pohodě...sice jsem se třepala jako blázen,ale bylo to jen trochu nepříjemné...žádná hrůza...Dr. byl hrozně šetrný...

lucijete
20. lis 2013

@anna34 Hezký den! Tak to jsme na tom uplně stejně - manžel má taky horší spermio a taky zobe Reproman...uz 2 měsíc a v lednu jdeme na kontrolní spermio... tak doufám, že se to po Repromanu zlepší!

anna34
autor
20. lis 2013

@lucijete Hlavně ty vedlejší účinky Repromanu jsou super 😀 pro mě teda 😀

lucijete
20. lis 2013

@anna34 Já jsem teda žádné nevypozorovala🙂))) A manžel taky ne, akorát mi říkal, že má nějak menší chuť na sex....ale to sem si teda nevšimla😀 No my jak jdeme v lednu na kontrolu tak asi budu žádat celkové vyšetření a v nejbližší dob IUI... i když nám to nedoporučují...

rioko
21. lis 2013

@anna34 myslím že u ní to tam nejde ona není myslím doktorka na ambulanci tam, ale je tam ještě jedna doktorka a ta je taky moc příjemná tak zkuste ji. Nebo se na Rumpíkovou zeptejte jistá si nejsem, do Vyškova jezdila ona, takže jsem chodila k ní, ale ve Zlíně jsem se s ní nikdy nepotkala

petpeta7
21. lis 2013

@rioko aha, tak prima a jak dlouho se vlastně leží po IUI a jak po IVF - tam je to delší kvůli té narkóze, že? a když jsi tam ležela po zákroku, mohl za tebou přijít manžel? 😉

petpeta7
21. lis 2013

@anna34 a jak to vyšetření probíhalo? na sále nebo jen na vyšetřovně? dostala jsi něco proti bolesti nebo se to dělá jen tak "naživo"? 😲 a jak teda Dr. zjistí, že jsou vejcovody průchodné? jinak jsem ráda, že to máš v pořádku! 😉

rioko
21. lis 2013

@petpeta7 už si nejsem jistá ale po IUI myslím hodinu a po odběru vajíček 2 hodiny, stejně tak po transferu embryí pak, jestli za Tebou může manžel nevím, ale vzhledem k tomu, že jsem byli na pokoji po odběru 4 a myslím že by to nebylo druhým příjemné to asi není vhodné, vozí se ze sálu ženské a jak je přendávají se trochu odhalené, tak to snad ani není dovolené

petpeta7
21. lis 2013

@rioko tak to jo! mě to napadlo, když jsi psala, že jsi bývala na pokoji sama, ale ta hoďka nebo dvě se dá vydržet i o samotě 🙂 a ty jsi nejdřív zkoušela IUI, nebo jsi šla rovnou do IVF?