IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

petpeta7
2. čer 2014

@dagin 35tt je sice o pár týdnů dřív, ale když už měly holky kolem 2kg, tak byly v pohodě. Když někdy vidím v televizi ty miminka narozená v 27 nebo 28 tt, kdy mají třeba 1kg, tak to musí být pro ty rodiče šílené 😨 a taky pro ty sestřičky a doktory, aby se o ně uměli postarat 😕 Jasně, ty screeningy budeme mít OK! 😉

petpeta7
2. čer 2014

@adyss chtěla bych, aby se mi miminko narodilo v termínu, takže by mi nebylo jedno, kdyby to bylo v říjnu nebo listopadu 😨 nerada bych v nemocnici strávila měsíc, když by bylo v inkubátoru 🤐 Já na mojeho vyjedu tak 1-2x denně, takže to připisuju těm hormonům. Pak se ale zase hodím do klidu, když si uvědomím, že se konečně můžu těšit na mimi a jsem na něho hodná 🙂 S nějakým větším nakupováním chci počkat až do 20tt, až budu opravdu vědět, jestli čekáme holčičku nebo chlapečka. Pokud to nevydržím, tak třeba koupím nějaká bílá bodyčka...ty se určitě neztratí 😉

pavlina86
3. čer 2014

@retrivr děkuju. 😉

pavlina86
3. čer 2014

@adyss @petpeta7 @dagin holky děkuju.S manžou jsme to oslavily v KFC u Twistra, měly jsme sebou totiž i malého, takže to bylo náročnější .🙂 Ale byl pokojený jezdil v Jabku na eskalátorech. 😉 Já si taky tak trošku myslím, že je tam jen jedno, ale abych pak nebyla překvapená. Manžílek byl moc šťatný, ráno než odjel jsem dostala instrukce co můžu a co ne, je hezké, když se tak stará. Dneska nad ránem mě docela dost pichalo v boku, ale už to přešlo, tak snad je vše o.k. Jinak počasí stojí za prd, u nás prší. ☹ Máme jít s malým ke kamarádce, takže půjdeme s deštníkem a gumácích.Protože opět vymete každou kaluž. 😀

Holky chtěla jsem se zeptat pijete kávu? Já teda spíš piju, takovou tu hruškovou vodu, malá lžička kafe a víc si dávám mléka.A kafe jsem piju tak 3 do týdne-normálně. Teď jsem ho nepila vůbec, ale už mám chuť. 😒

adyss
3. čer 2014

@pavlina86 takže jste si udělali báječný den🙂 A malošek se zachvilku bude těšit na brášku(y) 🙂 Kafe piju celou dobu normálně,ale jak ty...slabé kafe s mlékem..cca 4 do týdne.Mám na něho taky chuť a není mi po něm zle tak proč si ho odpírat...Myslím,že kdyby to bylo nežádoucí,už by mě někdo upozornil...

pavlina86
3. čer 2014

@adyss No, my bysme rači sestřičku. 🙂 Ale když to bude kluk, taky se nic nestane. Nebudu muset nakupovat malé věcičky. 😀

dagin
3. čer 2014

@pavlina86 Já piju kávu - slabou s mlékem. Někdy i týden nic, jindy i 2 denně, ale to max. Záleží, jak je mi zrovna nevolno a zda na ni mám chuť. Měla jsem to tak i u dvojčat a v pohodě.
Jinak dvojčata bys určitě zvládla. Já je měla jako prvorodička a jaké jsou z nich dnes šikovné slečny ... je to náročnější, ale dá se to.

adyss
3. čer 2014

holky já jsem to nevydržela... 🙂 dneska jsem koupila úplně první věc pro svoje miminko..bílé bodyčko s dlouhým rukávem..a obrázek se hodí jak pro holčičku tak i pro klučíka...teď jen budu doufat,že mi to nepřinese smůlu,tak brzká koupě.. 😖 Ale chuť něco koupit byla nepřekonatelná a i za tu cenu jsem ho tam nemohla(nechtěla 🙂 ) nechat..Ale končím,další věcičky nejdřív za měsíc... 😉

pavlina86
3. čer 2014

@adyss to vůbec ničemu nevadí. Aspoň to udělá mamince radost a mimískovi pak taky. 😉 A maminka je pak natěšená a miminko se má v bříšku krásně. 😀 😀 Takže v klídku, když se ti příště něco bude líbit KUP TO. 🙂 😝

retrivr
3. čer 2014

@adyss 🙂 taky mě láká něco malého koupit.. Ale u mě je ještě brzo,ještě musím počkat..Zítra jdeme na 2.utz,tak jsem zvědavá jestli už tam bude náznak srdíčka,nebo jestli je ještě brzo? A myslím,že to ničemu nevadí,hlavně,že máš z toho radost 🙂 ,je to pěkné 😉 ..

adyss
3. čer 2014

@retrivr
@pavlina86 joo holky,radost veliká...těším se až dojde můj z odpolední a pochválím se nákupem.. 🙂 Sice chlap,znáte to...řekne..'jo pěkné' a je to 🙂 a já sa z toho budu těšit týden...njn,je to první mimi,asi to tak má být,člověk má radost i z obyčejného dudlíku 🙂

adyss
3. čer 2014

@retrivr druhá kontrola po pozitivním testu by už každopádně srdíčko mělo být vidět 🙂

retrivr
3. čer 2014

@adyss To teda 🙂 😀 ,můj by ještě dodal a není ještě brzo? 😀 .. Nakupování na první miminko je krásné,už se těším až taky něco koupím,nějakou 1.věc pro našeho miláčka 🙂 .. Jee,takže už by tam srdíčko mělo být? Uff,tak to dnes nebudu ani "spát" a budu přemýšlet,aby bylo vše ok a srdíčko tam bylo 🙂 ..

adyss
3. čer 2014

@retrivr určitě mělo,fakt.. 🙂 u nás tlouklo druhou kontrolu,tetí tloukly dvě i když to druhé jen 'náznak' no a co bude čtvrtou a snad i poslední kontrolu uvidíme v pátek..Taky jsem byla nervozní než jsem to srdíčko viděla,ale od té doby se mi malinko ulevilo..a teď když za týden povyroslo miminko o 8mm tak jsem klidná..Takže zítra si poneseš krásnou fotečku i se srdíčkem 🙂

retrivr
3. čer 2014

@adyss Jee,vy rostete to je paráda 🙂 .. Tak uvidím zítra jak dopadnem,pak sem písnu 🙂

pavlina86
4. čer 2014

@retrivr ahojky, tak jak bylo na utz.?? 🙂

retrivr
4. čer 2014

@pavlina86 Ahoj holky,tak už jsem doma .. Dnešní utz dopadl na výbornou 🙂,jupi..Náš mimisek má 5mm a krásně bilo srdicko 🙂..Nádhera něco takového vidět!!! Dr.Kovalcik nám oznámil,že mě může poslat k mojemu gyn.,takže jsme byli dnes na klinice naposled- s tím jsme teda vůbec nepočítali,chtěli jsme doktorovi něco vzít za to co pro nás udělal.. Jinak jsem moc šťastná,že je vše v pořádku 🙂..
@adyss
@petpeta7
@dagin

adyss
4. čer 2014

@retrivr jee super! Taky jsme na druhé kontrole měli 5mm:.) a na další už 13mm 🙂 Taky jsem přemýšlela,něco vzít,jako že 'děkovačka',jenže můj mi říkal...je to jeho práce úplně stejně jako ta tvoje,dělá lidem sice radost,ale prý určitě nejsou zvyklý přijímat dary...byŤ blbůstky..a taky bych musela donést něco sestřičkám,a všem o patro výš,protože tam se děly ty nejdůležitější věci..Takže to vyřeším po svém...při poslední kontrole dr. vřele poděkuji za miminko v bříšku,i když to už jsem udělala mockrát🙂Tak si to maminko užívej..a třeba se někdy potkáme na sraze dětí z kliniky🙂

retrivr
4. čer 2014

@adyss děkuji 🙂 ,užívám si to,ale jsem strašně unavená - poslední dny se mě chce strašně spát.. Ty se cítís jak? A o tom sraze dětí z kliniky mi dnes dr.Kovalcik říkal 🙂 .. Jinak máš pravdu je to jejich práce,ale i tak člověk má potřebu jim za to něco malého dat,jako děkovačku.. 🙂 A dr. na to,když jsem řekla,že pro něho nic nemáme..řekl,že nic nechce,že "darem" pro něho je,že z kliniky odcházím těhotná 🙂 ,tak jsme mockrát poděkovali jako vždy 😀 a s úsměvem odešli 🙂 ..

adyss
4. čer 2014

@retrivr ..no já se cítím fajn na to,že jsem těhotná🙂) Mám akorát problém s nespavostí v noci... 🙂 ,těhotenské sny atd.. 🙂

retrivr
4. čer 2014

@adyss Fakt? Jejda to já bych zase prospala klidně celý den kdybych mohla 😀 ..Tak pěkně odpočívej 🙂

pavlina86
4. čer 2014

@retrivr tak to je krásná zprávička. 🙂 Mimískovi se u Tebe určitě moc líbí. 😉 A když se ti chce spát, tak spi. 😀

petpeta7
5. čer 2014

@retrivr to je perfektní zpráva! 🙂 moc gratuluju! taky jsem myslela, že budeš mít ještě jednu kontrolu na "kopečku". Jinak já jsem doktorovi i sestřičkám přinesla zákusky. Je sice pravda, že je to jejich práce, ale myslím si, že je výjimečná. To není jako když někdo sedí v kanceláři a vyplňuje papíry nebo něco prodává. Oni pomáhají vzniknout novému životu a to není málo. Navíc pomáhají lidem, kteří by jinak možná nikdy neměli vlastní dítě. A jestli se ti chce spát, tak spi, protože tvoje tělo ti říká co ty a tvoje miminko potřebujete. Opatruj se! 😉

petpeta7
5. čer 2014

@adyss a co se ti třeba zdálo za těhotenský sen? Já ještě žádný neměla. Možná mi to přijde, až se budu blížit k porodu a začnu z toho být nervózní 😒 jinak já jsem velký spáč, takže ani těhotenství mě zatím neobralo ani o hodinu spánku. Třeba se ti to za pár týdnů zlepší a budeš zase spát dobře 🙂

petpeta7
5. čer 2014

@pavlina86 ahojky...jak se máš? dá se to s malým zvládnout? Já teda kafe nepiju skoro vůbec, takže si ho prostě nedávám ani teď, ale co jsem četla, tak jedno denně je úplně v pohodě. Když si tam navíc dáváš i mléko, tak je to líp stavitelnější a ne tak dráždivé na žaludek.

marryja
5. čer 2014

Zdravím všechny snažilky i těhulky! 🙂
Ráda bych se přidala do Vaší diskuze. Příští týden se chystám začít stimulovat na naše 2. IVF. Při prvním IVF jsme si vybrali metodu ICSI, teď bychom chtěli zkusit PICSI. Myslíte, že by to mohlo pomoct? Máte s tím zkušenosti?

retrivr
5. čer 2014

@petpeta7 Ahoj,děkuji moc 🙂 .. A krásně jsi to napsala,jsem taky toho názoru 😉 ,já už jsi dnes volala k mojemu gyn.Tak jdu na kontrolu už příští týden v pondělí.. A ty máš zítra 1.trim.screening,že?Tak,ať to výborně dopadne 🙂 ..Budu na tebe myslet..

retrivr
5. čer 2014

@marryja ahoj 🙂 , my měli PICSI i u 1.ivf to nevyšlo a teď u 2.ivf to vyšlo 🙂 ..Ale taky záleží kolik máš vajíček a jak kvalitní..Já měla u 1.ivf 2vajíčka a teď 4.. někdo říká,že stačí ICSI,že PICSI je na peníze..My chtěli jít do toho nej, tak jsme to zvolili .. 🙂 Hodně štěstí do druhého pokusu 🙂

retrivr
5. čer 2014

@lucijete Ahoj,tak jak jsi dopadla dnes na kontrole ? Na kdy máš naplánovany KET 🙂 ?

marryja
5. čer 2014

@retrivr ahoj...no s tou kvalitou vajíček už to není úplná paráda, protože je mi 38 let 😒 Bohužel se mi to tak semlelo s chlapama, že jsem dorazila na Kliniku až před pár měsíci 😒 Takže teď chceme jít určitě do PICSI. Snad nám to vyjde na podruhé, jako vám. Tobě moc gratuluji k těhotenství 😉