IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

petpeta7
6. pro 2013

@anna34 jj, jehličky na aplikaci jsou malinké 😉 ty na ředění jsou šílené, takže s tím by mě nikdo nedonutil se pichat 😨 Jinak já už mám dnešní kontrolu za sebou – vzali mě skoro hned, jak jsem došla Dr. byl příjemný a sestřička mi vše vysvětlila – jak se máme nachystat na příští středu, na kdy nám Dr. naplánoval IUI. Pro mě je nejlepší zpráva dne, že mám na pravé straně 3 folíky a na levé 2, což mi bohatě stačí  😀 A kdy začínáš pichat?

petpeta7
10. pro 2013

@anna34 ahojky...tak já už mám injekce za sebou 🙂 včera večer jsem si pichla poslední, dneska už nic a zítra ráno vyrážíme na IVF Zlín, kde nám snad pomůžou k tomu vytouženému mimču 😉 pak písnu, jak to proběhlo 😕

petpeta7
11. pro 2013

Ahoj, tak máme tu IUI za sebou! Nic jsme nepopletli, takže to dopadlo dobře. Manžel dal ráno spermie a pak jsme museli čekat do 10h, než budou spermijky nachystané a taky než moje folikuly "propustí" vajíčka na cestu 😀 Jinak na sále jsem byla tak 10 min a pak 30 min na pokoji. Dr. byl hodný a vůbec mě to nebolelo. Dostala jsem Utrogestan, Anopyrin, Prednison a sestřička mě zrovna objednala na kontrolu s krví. Teď odpočívám a budu v tom pokračovat až do večera 😎

anna34
autor
16. pro 2013

Tak ve středu jdu na první injekce k inseminaci... pokud nebudu mít na vaječnících cystu nebo jiné potvory 🙂)) jsem nervooozní 😕

zuzaida
17. pro 2013

Ahoj holky, už dlouho si vás tady pročítám a zjišťuju co dělat a nedělet, když se mimino ne a nedaří. My se s manželem snažíme přes rok, absolvovala jsem u gyndaře folikulometrii, časovaný styk, manža byl na Tomášově na spermio a má sníženou pohyblivost. Vím, že bych mohla ještě počkat, ale jsem už z toho snažení trochu mimoň, tak jsme už absolvovali i první konzultaci u Dr. Křenka. Byl super. Vzali krev na genetiku, imuno, hormon. profil a ke konci ledna opět na kopeček ke konzultaci výsledků a dalších kroků. Uff, jsem zvědavá, jak to všechno dopadne 🙂

petpeta7
17. pro 2013

@anna34 ahojky...už jsem si říkala, že ti napíšu, jestli už začínáš! 😀 To ti na IUI vyjde nějak hned po Novém roce, že? a ty už jsi někdy měla cystu? já naštěstí ne, protože odkládat by se mi ta stimulace kvůli tomu nechtěla 😒 jinak nemusíš se bát, Dr. je hodný a sestřička ti vše v klidu vysvětlí! 🙂 Jinak já se teď celkem nudím, protože musím jen čekat do příštího týdne 😔

pavlina86
17. pro 2013

My byly ve Zlíně na IVF a podařil se hned 1 pokus. A max. spokojenost. Malý už bude mít 2 roky, takže se pomalu chystáme na 2 IVF.Máme mrazáčky. Tak snad budou o.k. 😉

petpeta7
18. pro 2013

@zuzaida ahojky! a jak dlouho už se snažíte? já taky chodím k Dr. Křenkovi a jsem moc spokojená...to není jak v nemocnici, kde jsou všichni naštvaní, že je člověk vůbec dojde otravovat se svýma problémama 😒 tak vám přeju, ať se vám co nejdřív zadaří a do příštích Vánoc budeš mít prcka v náručí 😉

@pavlina86 tak to je supr, že se podařilo hned 1. IVF ! 🙂 Takže teď si necháte rozmrazit embryjka? Do 2. IVF půjdete, až kdyby se KET náhodou nepoved, ne? 😨

zuzaida
19. pro 2013

@petpeta7 Snažíme se rok a něco, sice žádná dlouhá doba, ale mně to k rozhdonutí navštívit kliniku ve Zlíně, stačilo. Je to tam super, zatím z toho mám dobrý pocit, na takový pohodový přístup nejsem vůbec zvyklá 🙂 Co vy máte za problém?

anna34
autor
19. pro 2013

@zuzaida Tak super, to jsem ráda, že je nás více fanynek Zlína 😀 máte za sebou první konzultaci?

anna34
autor
19. pro 2013

@pavlina86 Jéééé, tak to je krásné 🙂 že mražáčci 🙂 držím moc palce...

anna34
autor
19. pro 2013

Tak mám za sebou první aplikaci injekcí k inseminaci v IVF Zlín...nakonec až dnes... nebyla to taková hrůza, od sestřičky to nebolelo 😀 zítra to bude horší 😀

Chci se zeptat... stimulovaly jste holky Merionalem? Mělo to u vás nějaké vedlejší účinky?

zuzaida
19. pro 2013

@anna34 jasně, první konzultace už proběhla, koncem ledna půjdu na konzultaci krevních výsledků a dalších kroků, tak jsem zvědavá, zda testy dopadnou ok. Takže ty se připravuješ k inseminaci...co máte za problém, že jste se takto rozhodli?

petpeta7
20. pro 2013

@zuzaida zatím se zjistilo, že jsem měla cykly bez ovulace a manžel horší spermiogram...no a pak už je to něco mezi nebem a zemí...asi nejhorší musí být, když ti řeknou, že jste oba zdraví a ono se pořád nedaří 😒 ...jinak si myslím, žes dobře udělala, že jsi šla po roce snažení na Kliniku. My to protahovali na 1,5 roku a zbytečně. Stejně jsme skončili na IVF Zlín a pak se mi konečně ulevilo, že to do rukou vzali odborníci. Teď ještě, abych otěhotněla a bude to všechno OK 🙂

@anna34 já stimulovala Merionalem a žádné vedlejší účinky jsem na sobě nepozorovala, ale asi je to individuální 😕

pavlina86
20. pro 2013

Tak Vám holky budu všem držet pěstičky. Ať vše vyjde a nejlépe na 1. 🙂 A kdyby ne, tak to vyjde příště. 😉

petpeta7
21. pro 2013

@anna34 ahojky..jak jde aplikace injekcí doma? doufám, že v poho! 😉 a picháš ty nebo partner?

@pavlina86 díky moc! já budu vědět už příští týden - bojím, bojím 😨 Kdy chcete jít na ten KET?

pavlina86
23. pro 2013

@petpeta7 tak to budu moc držet pěstičky, aby to vyšlo. Jinak ještě nevíme, po novém roce tam cinknu a uvidíme?Jen doufám, že to proběhne vše v pořádku a nejlépe na 1. 🙂

petpeta7
25. pro 2013

@pavlina86 mám bohužel špatné zprávy...test z krve byl negativní a už se dostavila i "mrcha", takže to mám komplet ☹ aspoň, že na mě byli na Klinice hodní, tak to nebylo tak moc nepříjemné 😨 a kolik máte mražáčků?

pavlina86
27. pro 2013

@petpeta7 Tak to mě mrzí. ☹ Hlavně nevěš hlavu,vím že to asi není jednoduché,ale ono se povede 🙂. Máme jich 5. Tak uvidíme.

petpeta7
28. pro 2013

@pavlina86 no jo, nedá se nic dělat, ale kdyby nám vyšla hned 1.IUI, tak bych to považovala spíš za zázrak, takže zkusíme podruhé a uvidíme. Už jsi přemýšlela, kolik si necháš zavést embryí, nebo se rozhodneš až ten den? 😕

pavlina86
28. pro 2013

Petpeta7 : S manžou, jsme se o tom už bavily. Ale ještě jsme se nerozhodly? ☹ Při 1 IVF jsme měly 2. A uchytlo se 1. Tak uvidíme. Ale myslím, že asi spíš jen to 1. Jednoho prcka, už přece máme. 🙂

petpeta7
30. pro 2013

@pavlina86 no jo, je to velké rozhodování 😕 Záleží, jak moc by pro tebe bylo náročné mít najednou tři děti! Asi by to byl velký fičák 😀 Zase je větší šance, že se právě chytne to jedno, když se zavedou 2. Však uvidíš, co ti řekne doktorka z laboratoře-oni jsou na to největší odborníci a poradí ti, jak to s embryjky po rozmražení vypadá a jaké jsou možnosti 😉

pavlina86
2. led 2014

@petpeta7 no sama jsem zvědavá. 😉 😉

petpeta7
2. led 2014

@pavlina86 a ke komu na Klinice chodíte? My k Dr. Křenkovi - je moc příjemný a i sestřička, která s ním pracuje je hodná - jsem moc ráda, že jsme se rozhoupali a konečně náš problém svěřili odborníkům, kteří se nám snaží pomoct k vytouženému miminku 🙂

pavlina86
7. led 2014

My chodily k Dr. Kovalčíkovi. Byl super a strašný sympaťák. 😉 Jinak se mi nestalo, že by tam byl někdo nepříjemný. Ale jsou to taky jen lidi. 😒 My sme se tam cítily dobře. 🙂

petpeta7
8. led 2014

@pavlina86 u Dr. Kovalčíka jsem ještě nebyla. Budu nejradši, když to vyjde tak, aby mi celou léčbu vedl Dr. Křenek - nerada bych přecházela od jednoho Dr. k druhému, který mě moc nezná 😝 Už ses objednávala na Kliniku?

petule_c
10. led 2014

Ahojky. Po dlouhém hledání a louskání, bych se ráda připojila.. Také chodím k Dr. Křenkovi a s přítelem nás čeká IVF. Bohužel mám endometriozu a jiná šance není. 20 teho jdu na krev a konzultaci na léky. Moc si přeju, aby nám to všem vyšlo... Nejvíc se bojím jehel, mám z nich strašný strach, ale co by se neudělalo pro miminko

petpeta7
13. led 2014

@petule_c ahoj...to je príma, že se přidáš! Já jdu sice zatím jen na IUI, ale myslím, že následné IVF nás nemine. Budu moc ráda, když sem občas písneš, jak to IVF probíhá a jak se při tom cítíš. Jehel se bát nemusíš. Já jsem si pichala injekce na stimulaci a ty jehličky jsou fakt tenké a krátké, takže skoro nejsou vidět! A jak se zjistilo, že máš endometriozu? Dr. Křenek je v pohodě, že?

petule_c
23. led 2014

Křenek je super, moc příjemný.. Mno, tak musím počkat, až dostanu menses. Synarel přestal díky rýmě fungovat a tak musím počkat.. Pak bych měla podstoupit krátký protokol a snad mimi pak udržím.. Mno a ohledně endometriozy.. Než na to přísli, bylo to delší dobu.. Mám ondometriozu rekto-vagynalni, takže jsem byla na kolonoskopii - mysleli si,že mam rakovinu střeva. Až po 2odběru laparoskopii zjistlici co a jak..Na Zlín sem byla težký případ,tak mě poslali do Motole.. Buď se povede mimi,na které je teď větší šance a když ne,tak operace a pak možná za rok :( Takže si držím palce a snažím se být v klidu.. A jak to pokračuje u Vás

hasmon
25. led 2014

vykoukla tu na mě Vaše diskuze. I já mám s Tomášovem zkušenosti. V r. 2011 jsme začali řešit druhé miminko. Měla jsem za sebou 2 samovolné potraty a už žádné nervy na to, kdy a jestli vůbec se nám to podaří přirozenou cestou. Tak jsme byli nejdřív na inseminaci, výsledek byl ale nula. Pak jsme šli rovnou na IVF, Po prvním se těhu v 7.tt zastavilo. Po měsíci jsem mohla jít na další IVF a 13.12.2013 (to byl pátek 🙂 ) se nám před 13. hod. narodil zdravý chlapeček. Tak Vám přeju hodně štěstí a hlavně klidnou mysl a víru, že to vyjde. Přeju to Vám všem.