IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

petpeta7
13. kvě 2014

@pavlina86 a jak to bude vlastně probíhat? je možné, že by nejdřív rozmrazili jen to jedno samostatné a až podle toho, jak dopadne by kdyžtak rozmrazili i ty dvě zbylé? 😨 nebo by se to už nestihlo do odpoledne? já jsem na KETu ještě nebyla, tak nevím, jak to je? 😕 držím pěsti na zítřejší kontrolu! 😉

petpeta7
13. kvě 2014

@adyss já jsem na neschopence dál 😉 počkám ještě pár týdnů a podle toho, jak mi bude se buď do práce vrátím nebo už ne 😎 když mi nebude nějak moc zle, tak si říkám, že bych mohla od 4. do 8. měsíce pracovat. Jak to vidíš, ty?

petpeta7
13. kvě 2014

@renda12 to mě moc mrzí, že jsi začala krvácet ☹ ty léky jsi už vysadila nebo bereš aspoň utrogestan - jsou to přece jen hormony, tak aby ti to nějak nerozhodila cyklus, když to vysadíš dřív? 😨 sestřička mi říkala, že při krvácení se má vysadit jen anopyrin. Tu koupel bych ti taky nedoporučila, ale snad to ještě dobře dopadne! Drž se!

retrivr
13. kvě 2014

@petpeta7 Ahoj 🙂 , já budu taky ráda za 1 miminko ,hlavně ať se to povede 🙂 !!!! Jinak ten 1. a 2. den mě bolelo břicho a občas mě tam dost pichlo,tak nevím.. dnes je to 4.den po ET a necítím vůbec nic ... jsem úplně v pohodě,tak doufám,že je vše v pořádku ... Akorát jsem se vrátila z procházky se psem a letěl kolem nás čáp ,tak mě to nahodilo úsměv na tváři a kéž by to bylo dobré znamení 😀 🙂 .. A ty jak se cítís ? 🙂

pavlina86
13. kvě 2014

@petpeta7 to ještě právě přesně nevím?Zítra tam jedu na tu KO a domluvit se co a jak. Tak uvidím co mi řekne. Jak to bude vše probíhat??Já doufám,že se embryjko bude hezky vyvíjet a klapne to. 😉 A jak se jinak cítíš? 🙂

pavlina86
13. kvě 2014

@renda12 To mě moc mrzí. ☹ Budu držet palečky, ať jsi brzy v pořádku.

renda12
13. kvě 2014

@petpeta7 ahoj řekla mi že mám normálně vše stále brát anopirin,prednisol a ten gel nemám utrogestan.ve čvrtek tam jdu na krev tak se domluvíme .

adyss
13. kvě 2014

@petpeta7 no já jsem na neschopence od ET,teď třetí týden,v pátek mám kontrolu a nevím,jestli mi DR.Křenek vyhoví v ní dál pokračovat,ale doufám,že jo,protože já mám práci na tři směny u pásu,kde musím 8h.stát na nohách,a té noční se fakt děsím.Ničila mě i když jsem nebyla těhotná,tak nevím,asi bych to dlouho nevydržela,vždycky jsem po noční byla jak zpráskaný pes a odpočinout se moc nedalo,děláme rozsáhlou rekonsktrukci domečku.Já osobně bych chtěla marodit až do mateřské,přece jen to stálo xx tisíc to naše miminko,a kvůli práci se přece nebudu bláznit,a nedej bože si to pak vyčítat.

adyss
13. kvě 2014

@retrivr určitě to bylo dobré znamení ten čáp🙂

dagin
13. kvě 2014

@adyss Já na neschopence nejsem a nebyla jsem, ale nemám fyzicky náročnou práci ... Někdy mě bolí břicho, když se mi lehce zavaří krev v těle z dětí - učím na ZŠ, ale jinak je vše ok. Ale myslím, že oni automaticky s neschopenkou pokračují ... neřeší to. Přece jen je těhotenství po IVF rizikové samo o sobě. S dvojčaty jsem doma byla od OPU až do porodu ... jezdila jsem do práce daleko a doktor vyžadoval, abych byla doma. Zítra jdu na kontrolu ke svému Dr., tak doufám, že tentokrát mě ještě těch 7 týdnů do prázdnin učit nechá ... 😉

julie304
14. kvě 2014

@petpeta7 tak tu ti mohu vřele doporučit, budeš určitě moc spokojená! no my už jsme byli i nahoře, je tam docela frmol a jsem celkem vyřízená z toho všeho co nás čeká...musím se asi srovnat pschicky, pořád jsem nějak doufala...budu muset na tu 4denní operaci :( z toho mám asi největší nervy, ten ambulantní rentgen nedoporučují ...tak ještě jednou moc gratuluji!!!!

adyss
14. kvě 2014

@julie304 operaci jako laparoskopii?To nic neníííí...pohoda klídek,já už byla dvakrát🙂

petpeta7
14. kvě 2014

@renda12 tak ten anopyrin fakt brát nemusíš, protože ředí krev a to krvácení ti tím vlastně zesiluje 😖 Těžko říct, jak se ten gel vstřebá, když krvácíš? 😨 a už krvácíš míň nebo jak jsi na tom? Drž se!

petpeta7
14. kvě 2014

@retrivr to pichání v podbřišku jsem měla taky a povedlo se 🙂 pak jsem taky pár dní nic moc necítila a pak (asi týden po ET) mě začaly pobolívat prsa. S tím čápem to máš posychrované, budeš mít asi kluka 😀

petpeta7
14. kvě 2014

@adyss Dr. Křenek ti určo nechá neschopenku tak dlouho,jak ji budeš chtít. Myslím, že nebude řešit, jak náročnou máš práci. Navíc mám dojem, že noční se v těhotenství nesmí dělat vůbec. Já se taky kvůli práci nepřetrhnu. Teď je pro mě nejdůležitější mimi a aby bylo zdravé. Pracovat pak budu až do důchodu 😅

petpeta7
14. kvě 2014

@julie304 nahoře je frmol jak kdy. Většinou v pondělí tam bývá hodně lidí, protože se po víkendu některé ženy doobjednávají. A u koho jsi byla - pamatuješ jsi jméno? Na začátku to vypadá, že je toho strašně moc, ale neboj, jak se prokoušete těma vstupníma testama, tak to bude dobrý. Dr. a sestřičky ti vše podrobně vysvětlí - chápou, že tomu nerozumíme, tak se neboj zeptat. Já jsem už na pátek objednaná k Dr. Málkové 🙂 takže pachatel se vrací na místo činu 😀 Té laparoskopie se neboj-operace je jedno dopoledne, pak už tě jen hlídají ( a nastupuje se den předem, takže to vypadá na dlouho).

retrivr
14. kvě 2014

@petpeta7 jejda,kéž by to vyšlo 🙂 ..Prsa mě bolí už od stimulace,tak podle nich to nepoznam.. 😀 A jak se máš ty? Už máš ranní nevolnosti ? 🙂

pavlina86
14. kvě 2014

@petpeta7 Tak KO za mnou, vše je ok. Jen mi dneska Dr.řekl, že máme všechny 3 embryjka spolu. ☹ Posledně mi řekl něco jiného, ale to je jedno. 🙂 Takže je budeme muset rozmrazit všechny 3 a pak se uvidí?KET je domluvený na úterý s Dr. Slovákovou.Dneska mi napsaly ještě prednison, anopyrin,duphaston a crinone.Si připadám jak narkoman. 😉 😉

adyss
14. kvě 2014

@petpeta7 přesně jak píšeš,kvůli práci se nemíním přetrhávat,a pak fňukat,že se něco pokazilo...Uvidíme v pátek,řeknu mu,že hodlám marodit celou dobu do mateřské...Sice se chvilkama doma unudím,ale každý den mám chlapa doma,tak se to ještě zvládnout dá.Kolik kontrol jsi absolvovala na klinice po testu než tě odeslali k obvodní gynekoložce?

renda12
14. kvě 2014

@petpeta7 ahoj tak je to už lepší sice pořád krvácím,ale už to není taková hrůza jako ty první dva dny jinakmě stále pobolívají vaječníky ,ale to už je od ostátí foliklů takže 14dní.jinak dneska jsem šla k dotorce ta mi napsala na 15 procedůr k fyzioterapeutce na cvičení mojžíšové,zábaly a masáže vše hradí pojišťovan tak toho využiju.jsem ráda chcem to zkusit přirozeně a uvidíme

pavlina86
14. kvě 2014

@renda12 Budu Ti držet pěstičky, aby to vyšlo. 😉

petpeta7
15. kvě 2014

@renda12 ty jo, to zní moc dobře..určitě ti to cvičení prospěje 😉 za těch 15 cvičení se to dobře naučíš a pak budeš moct pokračovat doma 🙂 nevěděla jsem, že by mohla pojišťovna hradit i zábaly a masáže 😨 to asi nemáš všeobecnou, jako já, co? ta hradí prd 😀

petpeta7
15. kvě 2014

@pavlina86 aha, tak prostě z těch 3 vyberou to nejlepší a to se ti určitě chytne! je těch léků fakt dost, takže se pomalu začínám těšit, až se jich ve 12.tt zbavím 😀 pak už budu zobkat jen vitamíny 😎 takže na úterý budem moc držet pěstičky! 😉

petpeta7
15. kvě 2014

@adyss Dr. s tou neschopenkou určitě nebude mít žádný problém 😉 a myslím, že se doma zas tak nudit nebudeš 🙂 nejhorší bylo těch 14 dní do kontroly po ET, ale teď už jsem v pohodě! snažím se víc vařit a péct - prostě samé dobrůtky a to pak čas rychle utíká 🙂 a po prvním screeningu začnu obhlížet výbavičku - je toho celkem dost, co je potřeba nachystat pro mimi 😨 Měla jsem ještě 3 kontroly po pozitivním testu z krve, ta poslední už byl jen UZ 🙂

petpeta7
15. kvě 2014

@retrivr jasně, že ti to vyjde! 😉 neřekla bych, že mám ranní nevolnosti, i když ráno je mi blbě asi nejvíc 😝 zjistila jsem, že mi začne být špatně vždycky, když dostanu hlad, takže přes den si to hlídám, ale v noci to samozřejmě nejde, takže ráno je to takové nepříjemné 😖 já jsem totiž zvyklá udělat dopoledne nejvíc práce, večer už se mi nic nechce, ale teď na to kašlu 😅 hlavně, aby bylo mimčo v pohodě! 🙂

pavlina86
15. kvě 2014

@petpeta7 Děkuju, snad to klapne. 😉 Jsem zvědavá, jací budou bojovníčci? Volat prý nemusím, prý by zavolaly, kdyby bylo nejhůř. 😒 Takže ty už si těhulkování užíváš, ani nevíš jak ti závidím.Já vůbec nevím, jak budu dodržovat klidový režim, když ten můj raubíř na mě pořád visí. 🙂 🙂

retrivr
15. kvě 2014

@petpeta7 Děkuji,snad to teda dopadne na výbornou.. Od včera mě strašně bolí břicho jak pre menstruaci 😒 ,bolesti mě vzbudily i v noci,tak se bojím jít i na wc..ale zatím je to ok,jsem dnes 6.den po ET. Trochu mám aj strach co se tam dole děje,při chůzi mě tam i občas píchne,ach jo snad je vše ok!!! A ty tehulko 🙂 na sebe dávejte pozor a odpočívej 🙂 ..

adyss
15. kvě 2014

@retrivr to bolení břicha je naprosto normál,já to mám do dneška..Sestřička mi tvrdila,že pozitivní test by měl být už 14 dní od odběru,tak chviličku vydrž a zkus to.Já jsem testovala 10 den od et,a byli //,úplně jsem si oddychla a na kliniku pak na krev jela s radostí,je fajn to vědět dopředu.Určitě to dopadne na 1* 🙂

renda12
15. kvě 2014

@petpeta7 jj mám vzp🙂 musíš si někoho najít kdo snima má smlouvu a pak zajít jen k doktoce postěžovat si a jeto 🙂

retrivr
15. kvě 2014

@adyss Děkuji jsi hodná.. trošku jsi mě uklidnila 🙂 . Chci zkusit test příští týden v úterý to budu 11.den po ET a ve středu jsem objednaná na krev,tak jsem teda zvědavá 🙂 . A jak jsi dodržovala ty ten klidový režim? Polehávala jsi ten první týden od ET?