Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

raaad
29. srp 2009

Zdar těhulky a babulky. Tak aby jsme trochu odlehčili téma. Dnes jsme hráli v Moravské turnaj a prohráli jsme dvakrát 4:1 a znovu 4:1. Skončili jsme kurňa zase poslední. Jediná kladná věc na tom je, že oba dva góly za Moravskou jsem dal já. Raad je na mě určitě patřičně pyšná 😠 Všák já na ni taky, protože to tak vypadá, že nám sebrala kopačák a strčila si ho pod šaty. Tak hezky papejte a tloustněte aby z vás vaši kucíííííí měli radost. Ahojky 😅 😉

annaka
29. srp 2009

Ahojky holenky. 🙂
Já nemám moc dobré zprávičky.HCG nedopadlo dobře pouhých 39.Ale těhu.test pořád ukazoval //.Volala jsem do Repromedy a zpět volala Hromadová.Ukol zněl:vysadit léky a čekat.
Na dovolenou do Itálie jsme jeli s manžou docela nešťastní ,ale zase víme,že nejsme první ani poslední koho tohle potkalo.
Dojeli jsme v sobotu (minulý týden) o půl jedné,cesta trvala 13hodin jelikož jsme 3hodiny stáli a popojížděli v 6km koloně. 😒
No a v neděli ráno přijela mrcha a takový bolesti jaký jsem měla tak jsem nikdy nezažila ☹ Ještě teď mírně krvácím.Mám takový divný pocity.Ale abych pravdu řekla ,tak se oba těšíme na druhé IVF.
Hromadová říkala,že museli být mimi uchycený ,ale pustit se jelikož by mi jinak těhu.test neukázal //.A to hcg taky.i když je to v celku nízké.
Z dovolené jsme se vrátili již včera ráno , ikyž jsme tam měli být až do dnes.Dostala jsem vyrážku ☹ nejspíš od těch řas co tam byli.A kamarádi co s námi jeli tak taky.Jediný manža stále odolává a nic.Teď v pondělí jsme objednaný na konzultaci k Hromadové v 16:30.TAk potom napíšu co a jak.Těšíme se.Chceme,aby to již všechno bylo za náma.To čekání je hrozný.
TAk se holenky mějte a užívejte si těhulinkování a snažilkování.ahoj

soniela
29. srp 2009

Ahoj kočky,
Luci, tak to máš recht s tím, že to vypadá, že je každá druhá těhotná 😀 Taky mi to tak příjde.

Zdravím manžela Radušky 🙂

Annaka, to je mi moc líto ☹ . Ale je dobré, že to bereš tak jak to bereš a už se těšíš na 2IVF. Moc ti držím pěsti!

Jinak já mám jet za týden na dovolenou a mrcha jakoby schválně taky mešká. Tak jsem z toho nervózní. Co ty Žany, už ses jí dočkala, nebo taky pořád nic???

moni34
29. srp 2009

Ahojky holky 🙂
annaka stalo se mi po KET uplne to stejný,bylo to strašný zklamání,už jsem se těšila a ono nic...je mi to moc líto...
ob.soklina taky mi přijde,že je všude samá těhule,ale já z toho teda depku mám ☹

zandanem
29. srp 2009

ahoj slunečka....
soni mrcha taky porad nic... docela to nechápu 😠 dnes je to asi 37 den, hmm co se da dělat, už mě bolelo aj břicho a zas to prešlo, tak to hned tak nebude....stve mě že se mi taky všechno posouva, jednak vyšetřeni a taky dovča... chjo..
zdravim manžu od radušky.... 🙂
aničko to mě mrzi... ☹
moni.. hezke fotky v albičku
a lenička tééž hezoučké fotečky.... to je lidiček... a leni tos ulovila želvu nebo co to je??? ja su slepá...
luci... dnes bylo suprově... konečně se dobre dýchalo.... a obídek se u nás konal taky až ve 3... manža se vrátil z dovči a ja na nej čekala s muflonem... ale prepiskla jsem to s chilli a tak nam trochu horela hubice.. 😀

zandanem
29. srp 2009

a můj manža vás všechny zdraví... 🙂

mimka29
29. srp 2009

Ahojte babule,
tak my sme sa včera pekne rozšoupli, ale ja vo všetkej počestnost, bez alkoholu a ani som sa nemohla veľmi blázniť, lebo sa mi odlepovali náplaste. Hneď ráno som varila polievočku a ani si neviete predstaviť, ako všetkým, čo včera flámovali a trošku to prehnali s alkoholom padla dobre, najradšej by ma vybozkávali.

annaka to mi je ľuto. Bože ja sa snáď nebudem ani tešiť, keď uvidím na teste //, aby sa niečo nestalo, ale berieš to úžasne. Nabudúce by si mala trošku viac po ET oddychovať.

Baby ja asi pôjdem do hajan, lebo už nie som zvyknutá na takéto flámy, tak som úplne nemožná.

Sladké sníčky

pavka111
30. srp 2009

Krásné ráno holčičky...

Jen jsem vás přišla pozdravit...Dneska jedu s manžem na závody,musím se trochu provětrat s miminkem.Jinak je mi dobře po odběru a doufám,že už to tak bude až do porodu...

Večer pak na vás juknu tak se mějte pěkně a odpočívejte babulenky....

paneska
30. srp 2009

Ahojky,

Raduš, to mi nějak unikli, že máš neschopenku na rizikové od začátku, zítra se zkusím ve škole na to zeptat 😉

Jinka moc holčiny děkuju za podporu. Cystu teda celkem cítím, Hromadová jí viděla 2,5 cm, můj gyndař 3,5 cm, ale ono asi záleží z jaké strany to měří. U té endošky je blbé to, že se může rozsrůstat s každou MS, takže nejideálnější je třeba brát antikoncepci v tahu půl roku. Uvidím, jak to bude za ten měsíc vypadat a pak se domluvím s doktory, co dál..., vzhledem k tomu, že na 3IVF můžu jít někdy příští rok, tak to asi budu chtít zablokovat, aby endoška nerostla a jestli bude muset jít cysta ven, to se uvidí, jakou bude dělat neplechu. Kámoška má na každém vaječníku, na tom jednom snad i prorostou do vaječníku a zatím do toho vrtat nechtějí, protože každý další zásah do břicha způsobuje srůsty. Dokud jí to nedělá problémy, tak to nechávají tak.
Obejít to zmrzlíky, není asi špatnej nápad, ale po pravdě, stimulku z cistou s představit neumím, chudák vajuch a já, ale jak říká, na stimulaci můžu jít až někdy během příštího roku, uvidíme, vše s doktory proberu..., i tutu možnost 😉
V každém případě budu za ten jeden vaječník bojovat, pryč ho dát nechci, pokud to nebude nutné...., jak říkám, se uvidí pri další kontrole, teď stejně můžu prd na druhou ☹

Ani, to je mi moc líto, ach jo, to je tzv. biochemické těhu, že se mimi chytí a pak z nějakých důvodů - pustí, moc tomuhle nerozumím. Holky na rodince radí u biochemek, další IVF kontrolovat progesteron z krvye a pokud je nízkej, tak zvednu léky, nevím, jen píšu, že to holky na rodince probíraly...

Holenky, krásnou neděli a hezky si těhulínkujte 😉....

raaad
30. srp 2009

ahojky berušky,
taky přeju krásnou neděli 🙂
Já momentálně odpočívám....a manža seká trávník na zahradě(tak mi tady vrčí pod oknem 😒 . Dopoledne jsme byli s mlaďochem na fotbale-hráli proti Hovoranům a vyhráli celkem zaslouženě 10:0. Za dvě hoďky jde mladej hrát znovu-to půjde vypomáhat jinému mužstvu...tak toho bude mít asi celkem dost...hlavně,že se pořádně naobědval (což je u něho div)... Prázdniny jim končí, tak zase začnou starosti typu: máš úkoly, běž se učit, večer brzo spát...a treninky a treninky sportu všeho druhu...s vozením bude asi taky trochu problém- vlastně už máme jenom jedno auto, s kterým jezdí manža do práce, takže jsem nahraná.. ☹ ..a druhé mi manža slíbil, až se mimi narodí, abych byla doma mobilní....Tak jsem zvědavá, jestli splní slib.....
😝
Jinak blujno pořád nepřechází, včera jsem si dala 3x polívečku.....a večer to zas byl hnus. Nevím,proč je to večer vždycky nejhorší...Všechno ovoce ven (udělala jsem piškotový dort s malinkama-taky neprošel). Princezna prostě na ovoce a zeleninku není..... Teď mi teda taky není dvakrát dobře, ale nemůžu se pořád tak cpát těma nudlama....ještě chvilku se to pokusím vydržet a půjdu cumlat led.....bo nanuky už nemáme. Pokud by to hnusné blee mělo skončit 12 tt, tak ještě týden a pak snad bude líp..... I když ale vezmu Lenti, ta to má nějak opačně 😖 No snad proboha neprobleju celé těhu...to nevím,jak bych teda zvládala ☹

Takže berunky, všechny se opatrujte....všem po nezdaru přeju pevné nervy a hodně optomismu do dalšího boje....
všem těhulinám mnoho klídku a pohody ....a všem čekatelkám vzkazuju: vydržať!!!!!
Jo.....a neměla by dnes testovat Monička???? Moni.....jsme jedno ucho 😎

Pa-pa-pa

bamsmudla
30. srp 2009

Ahojte holky, přeji krásný den.
Dneska jsem se od rána nezastavila. Jedna návštěva za druhou. Alespoň to rychle uteklo. Holky, chtěla jsem se zeptat, kolikátý den jste testovali.
Moni přeji hodně štěstí a dvojitý výsledek.

mimka29
30. srp 2009

Ahojte babule,
Dnes sme boli všetci na obede u mojich rodičov, tak sme do obeda s manželom leňošili v posteli a nemusela som variť, ale na zajtra na obed sa mi ohlásila veľká návšteva, tak musím navariť teraz večer, lebo ráno idem na 3 hodinky preč a to by som potom nestihla. Takže dovi kľudná nedeľa, idem ku šporáku ☹
Mamina nám oznámila, že má zhubný nádor v prsníku, tak mám dnes blbý deň. Švagrová robí sestričku u najlepšieho prsníkového rakovinára, tak som jej tam zajtra dohodla kontrolu, nech sa na ňu radšej pozrie známy lekár. Mamina najprv nechcela, ale potom sme ju prehovorili, že je najlepší a že predsa je to poznámosti, tak si dajú na nej záležať.

Pozerala som tabulku a monika by už dnes mohla testovať, tak dúfam, že nám dá vedieť.

Prajem vám krásny nedeľňajší večer, je idem variť.

mimka29
30. srp 2009

bamsmudla myslím, že baby testovali už 8-9 deň

bamsmudla
30. srp 2009

Ahoj mimka
To je mi moc líto, určitě to mamince dobře dopadne. A s tím doktorem jedině souhlasím.

mimka29
30. srp 2009

Už mám dovarené. Urobila som veľký hrniec kuracieho perkeltu. Ak tá ohlásená návšteva zajtra nepríde, tak budem musieť pozvať celú rodinu na večeru 😀

mimka29
30. srp 2009

bamsmudla, keď si sa pýtala na to testovanie, ty si ešte netestla, veď ty si mala transfer ešte pred monikou, alebo som niečo poplietla? Idem pozrieť späť.

zandanem
30. srp 2009

ahojky 🙂
panesko.. drž se holka... co jeste se ti musi potentit? ach jo.... ☹
rady.. synator je šikulka... 😵 a tvoje bléé je hrozne... malička nechce takove dobroty jako je ovo a zel... a bašti ty šilenosti z pytliku.... 😅 to je teda přiroda....ale snad to už brzo přejde,....
majenko... to mě mrzi.... u nas v praci se to takovyma nehezkyma zpravama jen hemži... je to strašné ☹ a nejhorsi je že ted už toto postihuje i děti.. jednomu je 13 let chjo...
teda a ten perkelt by sem si aj dala.... 😵 a maš ho s nočkama nebo těstovinou? takové navstevy nemam rada, když se ohlasi na veču a pak nedojdou... to jsou mršky... 😠
bams.. i ja sem myslela že už pisneš jak na tom seš... porad mačkam palečky stejně jako moničce....
pavko jak ses provětrala? 😀 dnes bylo velice přijemné počasi.... tak akorát....že jo...
ja dnes opět vyjela na kole... a pořád je mě brkavo a blujno, mrcha nikde a test negativ. ty nervyky jsou na prd.. a to su teprve na začatku celeho procesu ivf... ještě že vás holky moje mám... 🙂
přeju všem krásnou dobrou noc a krásné sníčky...papa

soniela
31. srp 2009

Hezke pondělní dopoledne přeju 🙂
tak mě začíná bolet bříško, ale tak jaksi divně. Tak nevím jestli se z toho mrcha vyklube nebo ne 😒 Fakt už je to na dvě věci...
Tak co monajs? Už nás nenapínej!!! 😉

ob.soklina
31. srp 2009

Hezký den přeji,

teda holky to jsou tad některé zprávy ☹
Mimuška tvojí mamince držím moc moc pěstičky at jí to vše dopadne dobře a s tím Dr. opravdu dobrý nápad.

Soni bobku vydrž!!

Zandy jééé já ti závidím, taky bych si vyjela na kole, celkově bych dělala plno věcí, ale mám strach. A jak prožíváš začátky?? 😉

Kdepak je Lentil???

Přeji všem krásný pondělní den, ještě můžeme užívat sluníčka a za chvilku je tu podzim. Pa pa a holky pište výsledky napínáte nás 😉 papa

mimka29
31. srp 2009

Ahojte zlatíčka,
tak ja sa dnes ráno trepem ku kaderníčke, bola som objednaná podotýkam a ona stratila mobil aj moťas, tak nevedele, že prídem a ani ma neurobila. Snáď si na mňa nájde do konca týždňa čas 😒
Moja maminka už dnes bola u toho známeho lekára, síce jej potvrdil, že je to onkologické a že to musí ísť von, ale aspoň je v dobrých rukách a mne bude hovoriť pravdu ako to s ňou je a nie mazať med popod fúzy, tak som spokojnejšia.
Za chvíločku tu mám tu veľkú návštevu, tak potom sa ešte ozvem.

bamsmudla, monajsku tak ako?

zandy k perkeltu mám cestoviny 🙂

raaad
31. srp 2009

ahoj berušky....
tak kde všechny jste???? nějak to tady vázne! Důležité info tady nikdo nepodává...a to jsme pěkně zvědavé..
Já byla dopoledne ve městě- šli jsme s kámou a s Tímou procházkou pěšky.No,sice to není daleko, ale už začalo být pěkně horko, tak jsem toho měla teda plné zuby...Po příchodu jsem si snědla nudle a zalehla a dala si hoďku spaníčka...Tak teď jsem na vás mrkla-a spousta se nám vůbec neozývá!
A Luciii...jak je ? Pořád v pohodě, žádný problém? Nějak se nerozepisuješ....a co tak přihodit nějakou tu fotečku 🙂

Já mám poradnu až příští pondělí a pak ve čt. UZV na NT+. Tak si můžeme vzít flasch-ku.Nahrají nám to.Tak tento týden nic.Snad bude klídek a všehno v pohodě...a dopracuji se k tomu, že mi bude bleee ustupovat.Zatím to sice nevypadá, ale naděje umírá poslední... Dnes jsem se dozvěděla,že známá,která měla termín koncem října, tak byla na kontrolním uzv a nějak se jim nezdála velikost mimča, tak je raděj poslali do Bohunic na podrobnější "průtoky" a udtud rovnou na Obilňák a rovnou ten den císařem mimčo ven....maličká má 900g.Zatím vypadá,že je v pořádku a hrdě a statečně bojuje.Tak jsem to hned oslzela...ale držím všechny palečky,aby vše dopadlo dobře...Zatím se neví,proč byly průtoky tak špatné.Bylo malinko plodové vody a mimčo se pup.šňůrou špatně vyživovalo. Jinak bylo všechno těhu bez problémů.Kdyby nešla zrovna na uzv,tak by to prý špatně dopadlo... Tak bych snad chodila na uzv nejraděj každý týden......
Tak se všechny opatrujte a užívejte poslední den prázdnin!!!! Protože příští prázdniny už budeme mít VŠECHNY miminka u sebe 🙂 🙂

moni34
31. srp 2009

ahojky holky 🙂
mimka s maminkou je mi to mo lito,držím palce,ať to dobře dopadne...
monajs a bams...co testíky,jsem napnutá 😉
raad stalo se mi to stejné s malým,akorát jsem měla termín 8.října a rodila jsem 31.8. úplně se mi to vrátilo a rozplakalo mě to...ale mě všechno dobře dopadlo,právě dneska má 9 let 🙂 tak přeju tvé známé,ať se drží ona i maličká a bojují...
Dneska jsem byla na OPU,z 11 folíků mám 10 vajíček,to jsem ani nečekala,tak uvidíme jak se budou držet dál a kolik nám jich vyřadí po PGD...narkoza byla jako vždy hrozná,ještě teď je mi blbě a břicho dost bolí...

lentilah
31. srp 2009

Ahojky babulky,
tááák jsem zase zde.
No co tady čtu je fáákt síla.Anni2 mrzí mě to,jak píše Mimuš,příště víc odpočívat,ať to máš jak se říká posichrovaný...Drž se holka 😉
Mimuško,je to něco strašnýho,vím...tetě vzali skoro celé prso,chemo a pod. a teď odbrý,musí se pak počkat a časem se dělají další testy jestli už se ludra nevrátila..a pořád dokola.Mamka je chlídaná,ale taky to nevypadá dobře,má bulky na obou prsech a doktorovi se to vubec nelíbí.Já je mám taky,teď se teda pořádně ukázaly,po porodu mě doky žene na vyšetření...prý se to bude hlídat i teď.Hlavně bojovat a nevzdávat to,to prý moc udělá.No ale co Ti budu povídat..

Monajsku náš co pak děláš? 😀 No kde jsi i s tím //?
Bam a jak je to s Tebou?
Toš holky neblázněte! 😉 🙂

Nooo a já,mě už se tolik nenavaluje ale musí mě to párkrát za den kopnout,hlavně večer a sem tam ráno,ale večer je to velice intenzivní a vždy skončím na wc i když se nic nekoná,dávení je betelný!.Popíjím čaj od teekane těhotenský a musím říct,že má hodně do sebe.Když trpíte nadýmáním nebo bolesti žaludku,pomuže čajík.Sice jsem v místnosti pak sama 😀 (za to nemužu,to Verunka 😀 ),ale není nad to být pak naprosto spokojená.Podbříšek,pořád mě tak pobolívá,říkám si,že se od poslední návštěvy poradny má děložka zvětšila určo min. o jednou tolik.A Raduš,naprosto souhlasím,každý týden ultraz. by byl zvláště pro nás umělky ideální!Já bych to brala všema desetima.

Žanuško,jo byla to želva..měla jsem pocit,že snad nic záživnějšího být nemuže. 😀 Kamošce zdrhla,proto takové nadšení 😀 .

Děvčata máte moc pěkné fotečky,byla jsem příjemně překvapená,jak jste dovolily abychom nahlédly 😉 😀 😀 ,jsou to pěkné fotky.

Je mi šoufl.dala jsem si ovocnou mísu a asi pujdu navštívit tu jinou,ovšem jak to šlo tam tak i tím samím vchodem to pujde z5.Takových peněz to stálo 😉 😀 ..Podpořím to rybím salátem...ale to si určo rozmyslím.Papa a krásný večer

lentilah
31. srp 2009

Jo a milé dámy,idu zítra ke kadeřnici.Dneska jsem se byla objenat.Jsem totiž zoufalá jak mi ty vlasy padají!Byla jsem zvyklá,prostě normálka,ale toto je fakt moc.

bamsmudla
31. srp 2009

ahojte holky, dneska jsem byla u sestry za neteřinkama. Jedna se chystá do první třídy, tak jsme byli dokupovat zbytek. Je až hrůza kolik toho potřebují.
Lenti já mám testovat ve čtvrtek. A popravdě chci počkat na krev. Pak vám to napíšu. Nechci dřív, abych pak nebyla ještě víc zklamaná. Ale určitě to sem napíšu.

raaad
1. zář 2009

ahoj berunky...........přeju pěkné dobré brzké ránko 😝
Už zase tady čaruju,už se mi vůbec nechce spát...no-toto???vůbec nechápu...
Lenti, tak to teda máš s tím zažíváním taky divoké ☹ To já ovocný salát původně taky zkoušela, ale naše princeznička totálně odmítá jak ovoce,tak zeleninu(jakoukoliv), žádné pití (kromě mléka) taky nesnese(takže čajík taky nehrozí) ....a včera už jsem neustála ani ty nudle....Takže jediné, co mi zůstalo je suchý obyč.rohlík a zapíjet ho studeným mlékem. No, není to teda až tak velký výměr v meníčku ☹ , ale co nadělám (a podotýkám,že obyč.rohlíky jsem nikdy moc nejedla-měla jsem radši celozrnnu)...Takže já už se neodvažuju ohledně jídla vůbec na nic...
Moni34...gratulace k vajuchám 😉 , já měla taky 11folíků a nakonec bylo vaj.9. Cestou PK a PGD prošli zdárně 2 (na zavedení byly obě, ale my chtěli jenom 1 a to druhé nebylo k ledu).Takže lehké rozhodování. Naše princezna se prostě "MUSELA" chytnout, protože to byl náš první i poslední pokus....Po rázné domluvě chudinka už rodiče poslouchá teď 🙂
Jinak holčiny, kdepak máme Aninku??? Co tak nějaké info o tom, jak zvládá mimčo a taky ten diabet? Anni-šup sem s nějakýma infoškama....ať víme, co nás čeká. Vždyť jsi první v seznamu! A my se snažíme tě pořád dobíhat 😉
A Moňa určitě dobrý, jenom nemá přístup na net...povídala přece něco o problému s netem,že? Tak to bude určo tím.....
A Máji......s maminou to bude určo dobrý. Moje tetule právě prochází podobným(v lednu dignostika, nastaly 3serie chema-aby se ložisko zmenšilo, pak úspěšná operace-ani nepřišla o celé-byla jenom resekce , a teď chodí na 25sezení na ozařování-ještě pro zichr.....zvládala to fakt dobře, tak snad to bude dobrý.Moc-moc jí to přeju, protože to je moje nejmilejší tetinka-někdy mi až nahrazuje vlastní máti). Takže Maji uvidíš,že se na to přišlo včas...a když je teďkom v dobrých rukách,tak si ji tam pohlídají a vymyslí pro ni to nejlepší řešení....Hlavně aby byla v pohodě...ale to snad bude, protože Ty jí budeš dodávat s těma vašima "klučíkama" v pupíku moc-moc optimismu 😉

Takže berunky, přeju krásný a příjemný první školní den.......pro VŠECHNY 🙂 🙂

jannysek
1. zář 2009

Ahojenky holčiny, zdaravím Vás. Zítra jdu na vyšetření NT screening a tak jsem zvědavá jak to dopadne. Už jsem z toho celá nervózní, naposledy jsem měla UTZ před 3 týdny, což je pro mě šílená doba.

Raduško, četla jsem siod tebe, že si tam můžeš donést flashku. Nevíš kolik se platí za nahrání. Volala jsem tam a
sestra mě řekla, že se to běžně nedělá, proto neví kolik to stojí, prej podle doktora. Je mi to jedno, zaplatím si to, já jen kolik si mám vzít na to peněz, abych pak nebyla překvapená a nebyl trapas. ( manža dneska shání flashku), Jinak ti moc přeju ať už ti je dobře. Soucítím s tebou, mě bylo většinu dnů do 10 tt špatně, ale nezvracela jsem, teď jak jsem byla 12 tt, hrůza děs, blee taky i když ne tak často, a to mi každej z okolí říkal, že když to zlobí od začátku,, tak budu mít po 12 tt klid. Asi teda ne. Zítra začínám 13 tt. Ksicht mám jak puberťák , takže osobně to tipuju taky na holčičku, ale podle kyselýho jídla ,mě zase všichni říkají kluka. No necháme se překvapit, ať je to co je to. Je to naše první, tak je to jedno, hlavně a´t je to všechno v pohodě a donosíme to všechny.

Ostatním holčinám přeju kr´ásnej den a mamčám, co mají už školáky, tak pevný nervy. Mě ten kolotoč zase taky začíná. Brácha jde do 5 třídy, tak doufám, že bude vše tak jak má být, aby nám ho sociálka nesebrala.

raaad
1. zář 2009

ahoj Jany,
kolik bude stát nahrání na Flasch nevím, kamošce to udělal Doky zdarma (ale nevím,jestli tím,že je zdrav.sestřička, nebo je to pro všechny). Myslím,že by to nemělo stát nic,vždyť na to nedává dvd,ani barvu a papír z tiskárny. Tak nevím..
a s tím kyselým jídlem si nedělej iluze.....nemá to vliv na pohlaví. Já se cpala kyselým i u kluků i teď ze začátku, než jsem to všechno začala zvracet.....Takže tím to nebude....
zatím pa-pa.................

mimka29
1. zář 2009

Ahojte zlatíčka,
raduš až som si poplakala, keď som čítala, čo si mi napísala. My sme veľká rodina a vždy sa navzájom podržíme, keď to niekto potrebuje. A to máš veľkú pravdu, že keď sa nám drobci uchytia, tak by to určite pomohlo aj mamine po psychickej stránka, lebo ona už hrozne túži po vnúčatku. Tak ja dúfam, že bude Boh milosrdný a pomôže nám. Dúfam, že u teba už to vracanie skončí, už by si zaslúžila aj s malinkou pohodové tehu.

jannysek držím palce na NT screening 🙂

pavka111
1. zář 2009

Ahojky holenky moje...

Jsem vás přišla pozdravit.Mimuško s maminkou je mi to moc líto,ale určitě všechno dobře dopadne...A Raduška to napsala moc pěkně s těma miminkama.

Leníku a jak tobě je broučku??U mě je vše ok aji jsem zapomněla na ty výsledky co budu mít až za 14dní.Snažím se na to nemyslet..Jo a Leni holčička bude Verunka????To je pěkný jméno taky jsem chtěla,ale asi to vyhraje Eliška,no a taky to může být Edík...manžel chce po sobě a nemůžu mu to nějak vymluvit...

Raduško určitě se ti po tom 12tt udělá už lépe.Vložím jsem článek co jsem našla,třeba ti to v něčem pomůže i když si teda myslím,že už jsi všechno vyzkoušela..

Aninko a kde ty se nám touláš???

Moni to je pěkná úrodička,zachvilku budeš mít mimísky u sebe 🙂 🙂

Bam držím pěstičky na čtvrtek 😉 😉

Janýsku budem na tebe myslet,aby vše na screeningu dopadlo ok....

Jinak všem holčičkám tady přeji krásný sluníčkový den.... 🙂 🙂

Dobré rady proti nevolnosti

Následující tipy nemusí stoprocentně zabrat u každé nastávající maminky. Rozhodně je ale vyzkoušejte.

Ráno ještě v posteli snězte kousek suchého chleba, sucharu, sušenku, případně několik kousků sušeného ovoce. Něco, co můžete mít bez velké přípravy nachystané ráno u postele. Tyto potraviny rychle zvýší hladinu krevního cukru v organismu, která je zvlášť ráno velmi nízká. Nedostatek cukru přispívá ke vzniku nevolnosti.

Oblibte si zázvor. Jde o jednu z nejúčinnějších látek v boji proti ranním nevolnostem. Můžete si koupit zázvorové sušenky nebo si doma připravit studený či teplý nápoj přímo z čerstvého zázvoru. Seženete ho například v prodejnách biopotravin, ale stále častěji i v běžných prodejnách ovoce a zeleniny. Na trhu jsou také zázvorové čaje nebo dokonce speciální lízátka s příchutí zázvoru (koupíte v lékárně). Pokud nemůžete zázvor v jeho přirozené podobě, v lékárně si lze pořídit zázvorové tablety.

Na první pohled to nemá žádnou souvislost, ale proti těhotenským nevolnostem velmi pomáhá i pravidelný pohyb. Minimem je půlhodinová procházka denně. Nejenže vám bude lépe psychicky, ale pohyb také reguluje fungování střev a krevního oběhu, což může nevolnost zmírnit. Častým problémem bohužel je, že některé ženy se na procházku jednoduše nevypraví, protože je už při východu z bytu postihne další nevolnost a musí se vrátit.

Dbejte na to, abyste během dne netrpěla pocity hladu. Pokud to jde, mějte po ruce malé kousky jídla, které průběžně konzumujte. Například sušenky, banán, ovesné vločky. Cílem je, aby žaludek nebyl nikdy úplně prázdný. Lepší než tři velká jídla denně je šest menších porcí.

První pomoc při záchvatu nevolnosti vám může poskytnout olizování ledu, citronu nebo ovocného nanuku.

Proti nevolnostem částečně pomáhá i konzumace jídel s obsahem vitaminu B6 (pyridoxin). Nejvyšší obsah tohoto vitaminu najdete v obilných klíčcích, pšeničních otrubách, masu, banánu, zelí nebo v růžičkové kapustě. Vitamin B6 si můžete pořídit v lékárně ve formě tablet.

Zažeňte nevolnost vůněmi. Aromaterapie doporučuje lehké a přirozené vůně, například éterické oleje citronu, levandule nebo máty peprné.

Nezapomínejte na dostatečný přísun tekutin, protože při zvracení hrozí dehydratace. Nejlepší je stolní voda, slabý čaj nebo zeleninové šťávy.

Můžete si pořídit léky, které proti nevolnosti účinkují. Nejčastěji jde o léčiva ze skupiny sedativních antihistaminik, například kinedryl nebo medrin. Existují ale i další léky, například promethazin nebo torecan. Posledně jmenovaný je přímo určen pro zvládání těchto těhotenských obtíží. Jako u všech léků užívaných v těhotenství ale platí: medikamenty by měla gravidní žena brát jen v případech, kdy je to opravdu nutné a pod dohledem lékaře.

Těhotenská nevolnost se dědí. Pokud vám maminka vyprávěla, jak jí bylo špatně celé těhotenství, velmi pravděpodobně to postihne i vás. Pokud tedy nezaberou žádné z doporučených rad, může za to genetika.