Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

valkat
18. čer 2011

@nelatorka ahoj mamino....teda ty už to máš fakt za pár....já budu bojovat ještě dlouho....... 😉

nelatorka
18. čer 2011

@valkat neboj víš jak rychle ti to uteče? Taky jsem to říkala na začátku " jakou dlouhou cestu mám před sebou" sice je to pravda ale utíká to fakt rychle 🙂 🙂 hlavně si oddechneš teda já osobně ano až po všech testech 😝 😉 je to neuvěřitelná úleva, když toho prcka vidíš jak se mu daří a vše je vpořádku. A nejkrásnější je až se ti začne hemžit v bříšku 🙂 je to opravdu nepopsatelné to se musí prožít 😉 Tak ti moc gratuluji a drž se!!!!!!!! 🙂 A máš pravdu zůstaň doma vklidu já jsem doma od začátku a dá se říct, že mám pořád co dělat 🙂 Ten klid je opravdu dle mého názoru velmi důležitý, žádné stresy !!!!

Lolinku taky moc zdravím 🙂 🙂

valkat
18. čer 2011

@nelatorka máš pravdu,budu odpočívat a číst....nebudu myslet na práci a bude mi fajn.....

delina81
18. čer 2011

Tak musím říct, že v Repromedě jsou opravdu fajn. Chodím k doktorce Grochové. Na základě výsledků spermiogramu (nechtějí se hýbat) a manželovy rodiny plné nemocí nám nabídla, že buď spermie rozhýbeme vitamínama nebo IVF. Tak jsem se rozhodla pro IVF, které nebude stejně dřív jak v říjnu, a mezitím třeba zaberou ty vitamíny (profertil). V srpnu jedem na dovču, tak bude pohoda ... Máte někdo s Profertilem, respektive s účinkem vitamínů zkušenosti?

valkat
19. čer 2011

@delina81 ahojky,my jsme měli spermiogram taky špatný,ale dostali jsme vitamíny,jako selen,zinek a vitamín E...a za 3 měsíce byl uplně v nromě,takže vydržte a bude to zase dobrý......

moniques
19. čer 2011

@valkat No vidíš,já to říkala!! 🙂 Strašně moc gratuluju, úplně to prožívám s váma všema tu radost ze // 🙂 Ted už prcek jen poroste 😉 Přeju moc štěstí a HLAVNĚ zdraví vám oběma!

valkat
20. čer 2011

@moniques děkuju mooooc..... 🙂

bardotka1
21. čer 2011

ahoj holky-)
Poslední 2 roky jsme se snažili o mimčo, ale bohuže pro vysoké NT mi bylo doporučeno ukončení, tak se stalo. Je mi už 38 let. Nyní zvažuji možnost PGD a to na Repromedě. S mudr. Hromadovou jsem již v meilovém kontaktu. Repromedu chválíte....ale Helios je prý levnější. Co jsem však v šoku, že PGD v Repromedě, díky special čipu asi, podražilo k 70. tisicům...Máte s tím někdo zkušenost???

A ještě jedna věc...Po těch ukončeních jsem si prošla i genetikou na Veveří !!! A tam mi paní doktorka řekla, že pokud genetika nás obou dopadne dobře, že nám už dál nejde pomoci, ptala jsem se speciálně na možnost PGD !!!! A co mě teď dostalo, že na Veveří, doktorka co mi to řekla byla Grochová a teď tady vidím, že je v Repromedě !-))) Vyhýbám se minulosti, bo zkušenosti nebyly příjemné s některými doktory. Tak to trochu nechápu jeden řekne nejde, jiný pak, že jedině PGD -)))

Teď mi to klidně nabízejí...Někdo říká, že se stejně při PGD nevyšetří všechny chromozomy, Repromeda zas, že díky čipu vyšetří i pidi odchylky...

Prosím nemáte s tím zkušenosti? S PGD, s Repromedou...s doktorkou Hromadovou....s placením.
Vím, že je to asi poslední rok, co buď do toho jít a nebo se smířit s tím, že dítko nebude..... Máme už dceru, ale jistě vám nemusím vysvětlovat, když ženská by chtěla dítko 😎
děkuji irena

aidule
21. čer 2011

@bardotka1 Zdravím! Já osobně s PGD zkušenost nemám, ale s Repromedou, dr. Hromadovou i dr. Grochovou ano-se všema jen v tom nejlepším slova smyslu. Taky už máme doma 6-ti letou dcerku, ale ten pocit, když ženská chce mimi a nejde to, moc dobře znám ☹ . Vloni jsme v Repromedě s dr. Hromadovou podstoupili IVF, které bylo sice neúspěšné, ale ty dávky hormonů mi zřejmě rozhýbaly cyklus, takže pak už nám během podzimu stačily jen 2 cykly s clostibegytem a v polovině prosince, když už jsem to všechno vzdávala a upínala se na jiné priority, nám vyšly na těhot.testíku // 😀 😀 😀. Tak nějak je to s tím vzdáváním, člověk by tu naději, dokud je, neměl úplně zatracovat. Teď jsem ve 32.týdnu, během testů ve 12. i 16. týdnu nám vycházely hodně špatné výsledky s vysokým rizikem (taky jsem je abs. na Veveří). Právě pohovor s dr. Grochovou mě ujasnil v rozhodnutí, podstoupit odběr plodové vody(pro klid v duši, popř. pro fakt, být připraven i na nepřijemné zprávy a skutečnosti). Naštěstí vše dopadlo dobře a čekáme v srpnu druhou holčičku 😉.
S tím PGD já zkušenost nemám, ale kamarádku jsem posílala taky do Repromedy na konzultaci (byla tam s přístupem moc spokojená) a od ní vím, že pojištěncům VZP by snad většinu měla pojišťovna uhradit (doktorka jí říkala, že by platili něco do 20 tis., což už je asi dost podstatný rozdíl oproti tebou uvedené sumě). Tak uvidíš, přeji hodně zdaru v počínání kolem miminka a hlavně přeji jen správná rozhodnutí 🙂 a dostatek trpělivosti! 😉

bublenudle
21. čer 2011

Ahoj kočky...tak v Repromedě bylo vše super..doplnujici vyšetření mi bez problemu dodělaji a jelikož jsem dostala dnes ms,(par dní dřiv) tak jdu zitra na odběry..jsem moc rada..no a pak vysledky a v pulce přištiho měsice ,jak budou hotové tak domluva na srpen...a začiname...je to moje poslední,tak to musi vyjit..budu dělat i PGD a PISCI... 😵 😵

evitaa
21. čer 2011

@bardotka1 Asi si chce zjistit ceny ve vícero CAR. Byli jsme v Repromedě, moc se mi líbil přístup doktorů i prostředí, ale dost mě vyšokovalo, že za 1 IVF cyklus s náhradní matkou chtějí 180.000,-. A to to nemusí vyjít napoprvé. Ve Zlíně chtějí 27.000,- a to je dost podstatný rozdíl.

zazy
21. čer 2011

Ahojky
Všechny Vás moc zdravím,Vás nové i ty stálice.Vzpomínám si,když jste některé neúspěšně absolovovali IVFka a ted už jste některé těhtoné,nekteré před porodem,některé na začátku.Jsem strašně moc ráda,že se Vám to Všem podařilo,ani nevíte,jak.Taky Vám držím pěstičky at Vám celé těhulkování vydrží bez problémua at máme rychlé a pokud možno co nejmín bolestivé porody.
Valkat,zlato tobě moc moc gratuluji ke //,jsem měla tušení,že ti to výjde.
Buble:beruško,na tebe moc myslím a budu ti držet snad vše co mám.
Jinak i na Vás ostatní budu myslet.
Kdo ví,jak se mají moje staré známe spolubojovnice
Vám nově příchozím,mohu Repromedu doporučit.Já když se rozhodovala,kam jít,tak sice jiné cary jsou levnější,ale říkalo,se,že repromeda má největčí % úspěšnosti.
A byla to pravda,sice nás vyšli dva pokusy na 70 000,ale na podruhé se zadařilo a dám Vám sem fotečku naší holčičky,že to za to stálo.A to jsem moc hezké vyhlídky neměla vzhledem k mé diagnoze endometrioze,takže věřím,že nakonec všechny ty miminka mít budete
Hodně štěstíčka.Pořád Vás průběžně dočítám.

valkat
22. čer 2011

@zazy ahojky,no malá je krásná....a jinak moc děkuju,dneska mám utz,tak mi spočítají týdny a my budeme s prckem odpočívat,aby bylo všechno v pořádku....... 😉

valkat
22. čer 2011

Ahoj holky,takže po dnešní návštěvě v repromedě jsme s manželem utrpěli šok........hcg máme 11 000 a z jednoho miminka mám udělali dvě,čekáme dvojčátka....7.7 jdeme na srdíčka.....tak to jsme nečekali,máme hroznou radost ale jsme i v šoku,protože první výsledky hcg ukazovali jen na jedno miminečko...... 😵

bardotka1
22. čer 2011

Ahoj holky, s tou "drahou" Repromedou to je těžko...Já vím, jak jsem hledala screening - někde je zadara, někde se platí...Samozřejmě proč bych platila..Tak jsem jela do OL bo to bylo zadarmo a tam mi řekli špatnou zprávu a po druhé byla dr.Daifalah dokonce tak cynická, že mi to řekla s úsměvem na tváří !!!! Celou dobu jsem litovala, že jsem si raději nepřiplatila za komfort a jiný přístup !! Takže mám z podstaty věci cukání hledat dál - chválí tady Helios, že je levný....ale taky vím, co je moc levný stojí za prd-to mám na mysli všeobecně samozřejmě.....Ale také si říkám že třeba vyhodím šílené peníze i v Repromedě, pravda - je to těžko...
Jinak mi psala dr.Hromadová - skutečně zákrok stojí 65.000,- !!! Jediná VZP PGD hradí z části a na mě by zůstalo cca 20.tis, což by byl ideál !! Jsem rozhodnutá přestoupit k VZP a to se přestupuje ke čtvrtletí vždy, tedy nyní k 1.7. je možnost...Ale co přemýšlím je to, že by pojišťovna nováčkovi hradila hned takovou pálku ??? To mám strach, že mi to dá stejně k úhradě........Ještě jsem to doma ani neřekla....
Ale jinak vám moc děkuji za podporu 😉

mamba555
22. čer 2011

@valkat jej no to je užastná správa gratulujemm

aidule
22. čer 2011

@valkat Fakt super zprávička, jen houšť takových 😀🙂!!! Hlavně ať je vše v pořádku! Držím pěsti 🙂 .

bardotka1
23. čer 2011

Ahoj holky, můžete mi někdo říci co se bude dít??? 🙂 V repromedu jsem objednaná dr.Hromadová mi napsala, že si mám vzít kartu a dle informací co vyčte je možné, že mi budou brát krev.....Netušíte proč? 🙂 A pak se také chci zeptat asi mi naordinují prášky na tvorbu vajíče,ne? A jak dlouho to budu brát...Můžete mi to někdo ten sled událostí tak nějak popsat??
Děkuji 😉
A k dvojčátkám blahopřeji !! Musí to být mazec, to zjištění!! 🙂 Zas budeš mít 9.měsíců na smířenou se skutečností 😀

moniques
23. čer 2011

@valkat Úplně mi přeběhl mráz po zádech, moooooc gratuluju!!!! 🙂 Repromeda je prostě továrna na zázraky! 😉 Tak ať jste všichni zdraví a brzo už držíš ty vaše drobečky v náručí! 🙂

moniques
23. čer 2011

@bardotka1 Ahojky, nám se zadařilo v Repromedě hned napoprvé, takže ti můžu popsat jen to, jak to probíhalo u nás..Nejdříve proběhla běžná konzultace ohledně našeho zdrav.stavu, jak dlouho se snažíme,..atd.Řekli nám,že nejdříve uděláme odběry na hormon.profil,manželovi spermiogram a takový ty ,běžný´vyšetření, aby viděli, jak to u nás vypadá a co nám vlastně můžou nabídnout. Co je na Repromedě fajn je to, že jsme se nikdy nesetkali s tím,aby nás do něčeho tlačili jen kvůli vidině zisku (s tím jsme se naopak setkali v Heliosu při 1.konzultaci a příště už jsme tam nešli ☹ Ještě ani nevěděli, v čem je náš problém a už nám předčítali z ceníku, kolik nás to bude stát-mimochodem spočítali nám to na dvojnásobek,než kolik nás to stálo v Repromedě). Takže zpět k Rep. 🙂 Po všech těchto vyšetřeních nám nabídli co nejlevnější,ale v té cenové relaci co ne

moniques
23. čer 2011

@bardotka1 Nějak se to seklo 🙂 Takže pokračuju 🙂 ........v té cenové relaci co nejúspěšnější. Zkrátka s ohledem na výsledky vyšetření metodu s největší možností úspěchu za co nejméně peněz 🙂 Pak už to šlo rychle...Začala jsem si píchat injekce Puregonu na dozrávání vajíček a co 2-3 dny jsem chodila na kontoly (krev a UTZ), jak mi ty folikuly s vajíčkama rostou. Po cca 14-ti dnech dr.uznal, že je čas na odběr vajíček a objednal mě na druhý den na ráno. V krátkodobé narkoze mi vajíčka odsály, ihned oplodnili manželovýma spemijkama požadovanou metodou a pak jsme čekali 5 dní, jak se bude mrňouskům dařit. Zbyly nám ze všech jen dvě embryjka, který mi vrátili po těch 5-ti dnech zpět do bříška a z toho asi silnějšího mi už 15 týdnů roste náš chlapeček 🙂 Toť moje zkušenost z Repromedou 🙂 Nikdy jim nepřestanu být vděčná, protože se opravdu individuálně snaží každýmu pomoct, jak nejlíp to umí!

bardotka1
23. čer 2011

děkuji moc...
Jsem z Kroměříže a je mi jasné, že to bude na pár návštěv, ale víš, nemám představu 🙂 A jak sis začala píchat injekce sama??? 😕 😕 To asi nezvládnu teda...
Jsem ráda, že tu repromedu tak chválíte, fakt si od ní hodně slibuji...už jsem se nakontaktovala před dr.Hromadovou a pak jsem tady četla, jak chválí helios a že je levnější - no já už nechci moc, co je to nejlevnější bo si furt vyčítám, že za to můžu já když jsem hledala screening vyšetření zadara -taková malá moje paranoia 😎
A když by k oplodnění nedošlo hned na poprvé...co pak? Čeká se na další měsíc n. co?

aidule
23. čer 2011

@bardotka1 Ahojky! Je to přesně tak, jak popisuje moniques 😉 . Ty injekce si pícháš sama, ale oni ti to ukáží a navíc se jedná jen o malou a tenkou jehličku, takže se to fakt dá zvládnout. Když se nezadaří na poprvé, tak pak záleží na vás(hlavně na tobě, jak se budeš cítit), jestli si budete chtít dát třeba 2-3 měsíce pauzu, taky záleží na vašich finančních možnostech. Jinak je možno jít do dalšího IVF hned další měsíc, čekat se nemusí. Naopak říkají, že je to i lepší bez přestávky, protože vaječníky už jsou "nakopnuté" z toho prvního IVF, tak pak to bývá i s velkým úspěchem. 🙂 .Tak hurá do boje za mimčo, držím palce i pěsti! 😉

bardotka1
23. čer 2011

injekce nenávidím, nemůžu se na odběr ani podívat 🙂 tak to budu mít velký trest jestli budu donucena si to píchnout teda...
A moniques : Ty jsi z Brna n. jsi dojížděla ??

A děkuji, jste hodné bo já řešila spíše jiná témata ale teď tedy asi došel čas na tohle.... Už jsem přestoupila i do té VZP, ale není mi jasné jak se na to VZP bude tvářit, že to zrovna chci využít na PGD za 70. tis. to mi také není jasné......ALe zase si říkám, když je někdo hooodně vážně nemocný a přestoupí do jiné pojišťovny taky to musí platit a nehandrkují se.....
No, uvidíme 😎 Je hold blbé, že se to neplatí až za pozitivní vvýsledek 😎

bublenudle
23. čer 2011

@zazy Ahooooj berusko,malinka je nadherna..ja budu mit 15.7 hotove vysetreni a domluvim se podle toho co dal...tak se moooc tesinkaaam...dekuji Ti,jsi broucek..dam hned vedet...paaaa pusinku malinke...opatrujte se ... 😵 😵

bublenudle
23. čer 2011

@valkat Jeeeeeee,moooc gratuluji,,,,,to je nadhera..... 😵 😵 😵 😵

agatice
23. čer 2011

valkat- to je moc krásnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý, to je opravdu zázrak nad zázraky.Já řekla manželovi, že chci zkusit 4.IVF až něco našetříme. Taky Repromedě věřim, je tam úplně jiný přístup než v sanusu , cítím se tam lépe.

gabulenka
23. čer 2011

Ahoj holky, tak se po odmlce vracím, ale vše mám poctivě dočteno 😉
@zazy nádherná holčička🙂
@valkat tak to je mazeeec a dvojnásobná radost, moc a moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!
Já beru od včerejška clostilbegyt, poslední možnost, příští pátek jdu na ultrazvuk, tak uvidíme, jestli budou folíky. Jsem objednaná k MUDr.Hromadové, tak jsem zvědavá, většinou jsem byla u MUDr.Prokopové. Tak jsem z toho kapku nervózní 😀

valkat
23. čer 2011

@bublenudle
@agatice holky děkuju mooooc,jsme moc rádi,jen aby byli v pořádku.....

zazy
24. čer 2011

Ahojky
gabulenka@neboj p. Hromadová je moc hodná a sympatická doktorka,vše ti taky vysvětlí.
Valkat@zlato tak to ti opravdu ještě jednou gratuluji,aspon to budeš mít při jednom a už to všechno už nebudeš muset absolovovat,držím pěstičky,aby byly co nejdřív vidět srdíčka,nenaděješ se a budeš mít mimouška v náručí,děsně to utíká,mluvím z vlastní zkušenosti.
Buble@sěkuji,dala jsem ty se taky opatruj
Jinak všem ostatním držím pěstičky