Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

mimka29
24. kvě 2009

lentilah - my sme počas stimulky vždy dodržiavali sexuálnu abstinenciu, pretože vtedy sa ti v brušku robia foliky s vajíčkami, tak na nich treba dávať pozor aby nepopraskali, ale baby tu na koníkovi často píšu, že mali počas toho sex a nič sa nestalo ... tak buď kľudná. A prsia boleli pri stimulke aj mňa. To sa niekedy nedá ustriehnuť, že 😀 My napríklad v utorok odovzdávame spermie na zmrazenie (z ktorých sa bude oplodňovať) a tiež sme mali sex ... tam by mala byť aspoň 3 dňová obtinencia pred tým aby boli spermie dozreté 😀

lentilah
24. kvě 2009

Manžel tam několikrát vezl vzorečky,protože tam mu to prostě nešlo.Taky máme zmražený,odjíždí mi do Kábulu,tak kdyby nedejbože se něco stalo.Mimka děkuju,moc jsi mi pomohla,jsem zas o něco klidnější.Krásnou neděli,papa

jelinkova81
24. kvě 2009

Ahoj sluníčka 🙂 , tak jsem konečně zpátky. Odešel mi počítač a já byla nervózní, že jsem nevěděla, co se u vás děje nového. Baruško, máš nádherné bříško. Doufám, že se k němu taky jednou dopracuji.
Včera jsem si začala lepit náplasti (estrahexal), ale mám problém, dala jsem si je k ledvinám a teď mám strach, že se mi odlepí. Nemáte někdo zkušeností s lepším místem?
Jinak jste moc statečné, ale stejně je hrůza, kolik nás je, že?
Když se objednávám k dalším návštěvám - žasnu, jak mají ten objednávkový sešit přeplněný.
Mimuško, jak to vypadá s tím tvým dárcovstvím? To mi říkej, že je to dneska takový problém?
Jinak přeji krásnou neděli. Pa, pa Jaja

mimka29
24. kvě 2009

Ahoj jelinkova - my sme si vybrali Repromedu aj keď je asi najdrahšia, lebo tam majú najkratšiu čakaciu dobu na darkyňu. 27. apríla sme podávali žiadosť a povedali, že by mal byť zákrok do 2-3 mesiacov, ale uteká mi to hrozne pomaličky. Teraz beriem antikoncepciu a čakám na ďalšie pokyny 😉

lentilah - teraz už radšej nesexujte, dávaj si pozor na bruško a hlavne si to užívaj a pozitívne mysli.

jelinkova81
24. kvě 2009

Mimuško, tak to máš pravdu. Mi jen těch 14 dní po transferu připadalo taky nekonečných. Ale bude to stát zato, uvidíš.
Repromeda je možná nejdražší, ale ten přístup stojí zato.
Jen mne vždycky dojímá, když mi doktor řekne, že mne chce vidět na ultrazvuk nebo na nějakou domluvu, a my jedeme 2,5 hodiny vlakem z Ostravy a prohlídka trvá maximálně 15 minut. Pak zase 2,5 hodiny zpátky. Je to o nervy, ale vy to máte asi taky tak,ne?

lentilah
24. kvě 2009

Ahoj holky,teda jak koukám,tak to máte teda pěkně daleko,jsem z Třebíče a představa,že bych měla třeba jezdit vlakem...no jak bych to jinak bez auta dělala.Buď mě tam vozí manžel a nebo brácha,když má volno.Každopádně před vámi smekám.
Mimka,máš rozhodně pravdu,sexovat nebudeme dokud nám neřeknou.Vubec mě nenapadlo se na to zeptat,protože nás po tom věčným zkoušení a nezdarech přestal bavit,smutný,že?Teď je to ale jiný,když víme,že nějaká ta šance na miminko je.. 🙂 Jsem ale ráda,že i když to máš tak neskutečně daleko,že to bereš tak dobře pozitivně.
Repromeda je prý drahá,ale za to v mnoha věcech lepší..teda co vím z doslechu.
Jedná li se o čekání,v Repromedě to fakt jede jak na běžícím pásu.Myslím,že těch 14 dní bude u mě stejných jak pro vás,mě to totiž zatím pořádně utíká.
Jelinková,kdybych jela vlakem,tak to mám hodinu a pul,takže Ti rozhodně nezávidím,ta cesta musí být děsná.A je pravda,že zabiješ den jen cestou a oč vlastně jde vyřešíš zhruba jak píšeš za 15 min.Ale teď,když už se finišuje je to jiný...ty začátky jsou naprd 😉 .

aquila
24. kvě 2009

Ahoj holky, jdu vás jen všechny pozdravit a povzbudit v "boji". Patřím k zakladatelkám téhle diskuze, pak to tady nějak utichlo a teď koukám, že je vás tady spousta...Tak nějak začínám nostalgicky vzpomínat - loni touto dobou jsem se začala připravovat na stimulaci, no a naše Kačenka už bude mít za chvilku 3 měsíce. Já na Repromedu nedám dopustit a rozhodně si tam ještě půjdeme Káti pro brášku nebo sestřičku 😀 Už mi i z R. volali a gratulovali k miminku, no a musela jsem slíbit, že se přijdeme ukázat 🙂 Tak vydržte a bojujte - ten výsledek je něco úžasného a všechno co člověk musí podstoupit stojí za to!!!

mimka29
24. kvě 2009

Baby my to nemáme tak ďaleko. Sme z BA a autom to robíma za 1,5 hod. Ja sa na každú návštevu teším a s manželom to berieme ako výlet, z ktorého si raz odvezieme v brušku dve naše vysnívané bábetká.

aguila - príspevok od takých šťastných mamičiek ako si ty, si vždy rada prečítam ... až mi tak srdiečko podskočí. Vám sa to posarilo v Repromede na prvý krát?

aquila
24. kvě 2009

Jo jo mimka, napoprvé. A byl to takový malý zázrak... Museli jsme mít i PGD kvůli špatné genetice a nedávali nám moc šancí, že to vyjde hned. No a stalo se. Takže i skoro beznadějné případy můžou dopadnout takhle dobře. I v Repromedě z nás měli obrovskou radost a těšili se s námi, hlavně dr. Hromadová, ta byla celou dobu skvělá 🙂

mimka29
24. kvě 2009

Tak to je úžasné. My sme na Slovensku už 3x zažili sklamanie a treto sme sa rozhodli ísť do Brna. My máme genetiku dobrú, ale katastrofálny spermiogram a aj mne sa pri stimulke vytvorí jedno alebo žiadne vajíčko, tak sa už nechceme trápiť a pristúpili sme na darkyňu. Aj keď to nebolo ľahké rozhodnutie a hlavne pre manžela. My chodíme k Dr. Veselému.

mimka29
24. kvě 2009

aquila - zabudla som ti napísať, že malá Kačenka je úžasná 😉

ob.soklina
24. kvě 2009

Krásný dobrý večer holky,
tak jaký byl víkend??? Já stále čekám na to kdy se přihlásí MS i když by měla být až v polovině týdne, ale jsem nějaká nervozní. 🙂

Lentilah, taky tě tady vítám 🙂 holky jsou tu super, zatím se mi nestalo, že když jsem se na něco zeptala, že bych nedostala odpověď. A hlavně jsem ráda, že se tu můžu vypsat ze svých pocitů, určitě když jsi si četla poslední příspěvky tak jsi pochopila, že tu nejsem taky dlouho. Podle toho co ty píšeš, jsi už dokonce dál než já. Mě je taky 28 a jdu na ICSI poprvé se stimulcí bych měla začít ted při další MS, což by mělo být v polovině týdne. 🙂 a byl mi přidělený krátký protokol. Tak to je zase info o mě 🙂 Určitě zase pisni

Mimuška - tak už se mi ozvali sice v pátek, ale zavolali 🙂 tak prolaktin už nemusím řešit, prý mi budou dělat testy často. A jak u tebe??? říkají ti infa o tom jak to vypadá s dárkyní??? nebo to je prostě když někdo přijde tak přijde??? doufám že nevadí, že se na to tak ptám ????
Krásný večer

aquila
24. kvě 2009

mimka díky 🙂 U dr. Veselého jsem byla jen jednou, když tam Hromadová nebyla, tak ho moc neznám...No moc vám všem budu držet palce, protože rodičovská láska je něco tak obrovskýho, že si to člověk nepředstaví dokud to neprožije. Fakt to ze srdce přeju všem zažít ten nádhernej pocit být mámou. Za to nepřestanu být nikdy vděčná. Holky, držte se!!! Zase nakouknu 😉

baruska2
24. kvě 2009

Ahoj holky, všechny Vás zdravím.Zatím jsme v pořádku pohromadě 😀 .
Jeli 🙂 , náplasti jsem měla taky a držely dobře. Když se mi zdálo, že se mi odlepí, což se ani jednou nestalo, tak jsem ji přelepila náplastí. Lepila jsem si je na bříško, stehna i tak jak ty. Má se to střídat, tak že levá a pravá strana a pak na jiné místo.
Ahoj Lenti 🙂 , normálně si vůbec nepamatuju, jestli jsme se milovali nebo ne. Zdá se mi,že jsme nesexovali jen po vložení vajíček. Ale fakt si nevzpomenu, jak to bylo.
Aquila 🙂 , gratuluju, Kačenka je moc krásná 🙂 .
Mimka 🙂 , moc Vám držím palečky 🙂 .
Všem přeju krásný týden plný dobrých zpráv 😀 🙂 .

lentilah
24. kvě 2009

Aquila moc gratuluji,to je vážně super zpráva,kéž by to tak krásně šlo i u nás všech.Paní doktorka Hromadová je fakt super a doufám,že to tak bude i dál.O panu doktorovi jsem slyšela taky jen pozitiva.Manžel má spermie ok,u mě je problém zřejmě v Endometrioze.Měla jsem ložiska všude možnně,ty mi ale odstranili v Kroměřiži a jasně mi řekli,že pokud do 3 mesícu neotěhotním tak IVF nás nemine.To jsme ještě bydleli v Přerově.Pak jsme se přestěhovali.Paní doktorka nám nasadila stimulaci...pul roku nic a tak přišla na řadu Repromeda.Tak to je celý muj příběh.
Mimka,musela sis zkusit,ale tady ..tady se to povede.Věřím v to.

mimka29
24. kvě 2009

ob.soklinka - mne zase naposledy neodpísali, posielala som im preskenové výsledky manželovej krvi a neodpísali či to dostali, ale už to neriešim, lebo tam v utorok ideme aby sme odovzdali plavcov na zmrazenie, tak tie výsledky radšej zoberiem so sebou. My stále čakáme na darkyňu, ale mohli by mať pre nás v utorok nejaké dobré správy v podobe, že darkyňa sa našla a ideme na to ... to by ma fakt potešilo. U nich to funguje asi tak, teda tak som to pochopila (aj keď som špinavá blondýna), že dárkyne majú "na sklade" a vyberú jednu podľa môjho profilu, potom ju oslovia a keď bude ona môcť, tak je ruka v rukáve.

mimka29
24. kvě 2009

lentilah - aj ja tomu verím ako nikdy predtým, že teraz je ten správny čas a už to vyjde. Ja si ešte počkám a vy to tu zatiaľ pekne rozbehnite. Ale ja budem samozrejme s vami 😉

ob.soklina
24. kvě 2009

Jsem to ale šikula, neposunula jsem si stránky, takže jsem si to přečetla - ten zbytek až ted 😀
Aquila děkujeme za tak krásné věty, myslím že nám to moc moc pomáhá v tom našem boji. Dodatečně gratuluji
Mimuška - asi tam toho na ně bylo moc, podle toho co mi říkal Dr. tak tam něco měli a Dr. Veselý tam byl taky tak nějak sporadicky. teda jestli jsem to dobře pochopila. Jéé tak to budu v úterý držet pěstičky aby byly jen dobré zprávičky a nebo apson nějaké.
Jo holky a k tomu nafouknutému bříšku při stimulaci - bolí to??? a nafouknete se hodně????

mimka29
24. kvě 2009

ob.soklinka - čím via nafuknuté tým lepšie, lebo to znamená, že je tam veľa folikov s vajíčkami a cítiš pri nej akurát pichanie vo vaječníkoch a to je tiež dobre, lebo to znamená, že pracujú na plné obrátky. Mňa pri tom boleli aj prsia, ale to všetko sa dá vydržať, vôbec ničoho sa neboj ... skôr naopak teš sa na to, je to taký pocit akokeby si už brušku niečo mala 😉

ob.soklina
24. kvě 2009

Mimuška děkuji moc za odpověď. Myslím si teda, že to asi nebyla poslední otázka ☹ určitě toho bude více, tak doufám, že tím nebudu moc otravovat?? Přeji všem krásnou dobrou noc a sladké sny 🙂
Děkuji, že jste.

mimka29
24. kvě 2009

Dobrú nocku 🙂

aquila
25. kvě 2009

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem vám mohla nalít trochu optimismu do žil 😉
Já jsem měla docela silnou stimulku, potřebovali jsme hodně vajíček kvůli PGD, takže břicho jsem měla jak balón. Ale zdařilo se, byla jsem supernosnice 😀 36 folíků, z toho 22 vajuch. No a nakonec zůstali po pěti dnech a PGD jen dva zdraví bojovníci, ty nám zavedli a do konce to vybojovala jen Katuška. Nemáme žádné mrazáčky, tak do toho budeme muset jít znovu od začátku. O penězích raděj nemluvit, dostali jsme se na 100000,- Naštěstí jsem se vyhnula hyperstimuláku-fakt jsem se nalívala a dlabala bílkoviny, asi to pomohlo...

lentilah
25. kvě 2009

Děvčata všem od srdce řeji krásný den plný pohody.
Z vaší diskuze vyzařuje tolik pohody ač je to bizardní vuči tomu co prožíváme.
Mám strach,což je zřejmě přirozené ale prostě se bojím,že mi vezmou folikuly a zjistí tam uplný minimum vajíček..taky co z toho zbyde....to jsou děsný nervy,i když se člověk snaží být v pohodě,tak nemuže přejít to,co muže nastat.Dneska jsem byla v Repromedě a řekli mi,že si mám v 21 hod píchnout 2 injekce Ovitrelle.Ve středu na 8 ráno mám být u nich na odběru vajíček.Mám srdíčko až kdo ví kde když si vzpomenu co mě čeká a jak je všechno na dosah ruky.
Holky chtěla jsem se zeptat,mám si na zbytek týdne vzít nemocenskou a nebo to pak ve čtvrtek v práci,kde sedím zvládnu?Na recepci mi řekly,že to bude tak další dva dny nepříjemný.tak nevím.Pak jsem se chtěla zeptat,jestli nevíte,jak se jmenuje pan doktor,který je čahoun 😀 ,štíhlý,má brýle a jako zatím všichni lékaři v Repromedě moc příjemný.Vyšetřoval mě všeho všudy dvakrát.Poprvé to bolelo jako čert(tak jsem se modlila ať tam dneska není),ale dnes byl dokonalý..tak jak paní doktorka Hromadová,prostě jako v rukavičkách.To se pak člověk hned líp cítí.

ob.soklina-holka jsem ráda že Tě "poznávám",konec koncu jako všechny ostatní holčiny.Doufám,že Ti ta stimulace uteče taky tak skvěle rychle jako mě.Jenže pak...jsem asi děsnej nervák,jsem ze všeho vystreslá.Já měla dlouhý protokol jak jsem už psala a uteklo to,představa,že bych měla krátký tak už teď asi buď plánuju druhý ivf a nebo už pomýšlím nad těhot. testem 😀 .Každopádně moc držím pěstičky.

Berusko2-jak znám manžela,tak se mě po tom bude bát sáhnout dobrých pár týdnu 😀 .Teda ale do teď nedokážu pochopit,jak nás mohlo napadnou "TO" provést zrovna,když nám jde o tolik.Naštěstí to nezanechalo nějaké nežádoucí učinky,snad ☹ .

aquila-normálně bez nějakých vytáček Ti závidím(v dobrém 😉 )!Takto skvěle dopadnout bychom si přály snad všechny.

Mimka-máš pravdu,bříško mám pěkně kulatý,píchání tam taky bylo a je.Hlavně břucho nemačkat,to mám pocit,že mi vaječníky vylezou zádama 😀 .Takže většinou chodím s rozepnutýma kalhotama 🙂 .

Děvčátka mějte se zatím moc moc krásně a pa

lentilah
25. kvě 2009

Jo a prsa mě bolí jak snad nikdy v životě,takže otázka na Tebe Aquila,jak je to po porodu při kojení?Vím,že předbíhám,jen pro zajímavost 😅 .

lentilah
25. kvě 2009

A ještě jedna otázka,jak je to s tou prodlouženou kultivací?To mi ty pokud mi Pán Bůh bude přát,dají embrijka po 5-ti dnech od odebrání vajíček?Děkuju moc

ob.soklina
25. kvě 2009

Krásný slunečný den holky,

lentilah - moc děkuji za pěstičky. No je pravda, že ten krátkej asi uteče, ale jestli to bude jak s čekáním na MS no tak prostě ten čas je nejhorší. Pokaždé vyšetření nebo zákrok nejvíce hodku a pak zase čekání a čekání. To je šílený. A co se týká té prodloužené kultivace, tak jsem to pochopila stejně jako ty - embrijka by ti měli dát po 5 dnech.

Mimuška- na zítřek držím pěstičky at se dozvíte aspon nějakou informaci jak to vypadá. už by Vám to čekání taky mohli zkrátit.

Jo a MS se už hlásí, tak zítra budu volat do R. a domluvím si rande se sestřičkou na injekce, uvidíme na kdy to padne. Ted zatím jen špiním - tady z toho počítání jsem taky mimo. Bere se to až když to budu mít úplně, že jo??? Děkuji 🙂

lentilah
25. kvě 2009

Tý jo sokli,vybavuju si,jak jsem taky čekala na MS,přišla mi o 2 dny později,než měla...to bylo děs!A ano,až když budeš krvácet.Já si tam volala a oni ať přijedu,no a sestřička mi potvrdila,že se začne až druhý den krvácení.

Mimka,uplně bych zapoměla,připojuji se k Sokli,hodně moc štěstí ať to klapne.

aquila
25. kvě 2009

lenti nic se neboj, to nejhorší fyzické budeš mít brzo za sebou. To nejhorší psychické tě čeká-nejdřív jestli se povede oplodnit vajíčka, pak jestli embryjka přežijou, no a pak dny do testu...Já jsem teda po odběru měla fakt dost velké bolesti břicha a pět dní mě to budillo i v noci při převalení, ale na to mě upozorňovali, protože jsem měla hodně folíků. Takže já bych v práci rozhodně sedět nevydržela. Ale je to individuální.
K těm prsům-já už teď nekojím, musíme přikrmovat, takže odsávám-z toho mě teda prsa docela bolí, ale nic moc. A po porodu jsem kojila a bylo to v pohodě, já si nemůžu stěžovat.
Taky jsme měli PK, my jsme museli, protože embrya se vyšetřují až 5. den. No a ten pátý den se drželo 12 bojovníků, bohužel 9 bylo genticky špatných a ten jeden ze tří dobrých nevydržel a začal se rozpadat ☹
sokli tobě už se to taky blíží 🙂 Špinění myyslím neplatí, první den se to bere až se ti rozjede pořádně MS a tuším, že když je to až večer, tak s to taky nepočítá.
mim-tak na zítra držíme s Káťou palečky 😉
barusko-dobrá zpráva, že v R. umí i klučíky 😀 My taky chceme brášku pro Katušku 😉 Opatruj se 🙂

jelinkova81
25. kvě 2009

Ahoj holky,
Mimuško, zítra ti budu držet všechny palečky (ať Vám řeknou nějakou dobrou zprávu).
Po tom všem už si je snad zasloužíme, ne?
Lenti: já být tebou, tak si nějaké volno do odběru vezmu. Nejhorší byl den odběru a ten den poté. Přiznávám: bolelo to i mne, a to nejsem žádná bábovka a něco vydržím.
Baruško, moc děkuji za radu. Nejprve jsem myslela, že náplasti držet nebudou, ale pak nešly sundat. Byla to taková depilace. Au!
Aquilko, Kačenka je nádherná, ale teď jsme na řadě my. Na bratříčka si bude muset počkat! 🙂
Holky moc na vás myslím, držte se a užívejte sluníčka 😎

mimka29
25. kvě 2009

lentilah - vôbec sa ničoho neboj a to voľno si určite zober, lebo bolesti určite budú a musíš si pekne do transferu oddýchnuť, aby si bola pripravená na drobčekov. PK sa robí 5 dní od odberu, tak to by ti vyšiel transfer asi na pondelok a aj po ňom by si mala byť doma v kľude. Nie úplne bez pohybu, ale v kľude.

Aj ostatné bambuľky ... ďakujem, že na mňa myslíte (my teda myslíme všetky navzájom na seba 😀 ) a zajtra sa ozvem keď sa vrátime na Slovensko. Predpokladá, že tak okolo 16.00-17.00 hod by som mala byť na príjme 😀

Krásny večer, pa