Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

nikolamarek
22. čer 2016

a ty si jaki viberes ja chci taki kvalitni

aidule
23. čer 2016

@anicka1211 Vydržet a nevzdávat to!!! Já měla stejně smutnou rovnici (ale naprosto!!!) a nakonec to vyšlo a malá už bude mít v srpnu 5 😉 🙂 🙂 🙂. Pevné nervy a spoustu štěstíčka!

barbborka
23. čer 2016

@nikolamarek Já si počkám na všechny výsledky a potom se budeme teprve domlouvat. Potom si vyberu podle toho, co mi doktorka poradí, už jsme se o tom předběžně bavili, budu si brát to, co je dobré pro úspěšnou léčbu a dobré i pro moje zdraví. Chci mít miminko a proto to nechci lepit nějakou levnou alternativou, víš? 🙂

anicka1211
24. čer 2016

tak děvčata, začínáme s prvním pojišťovnou hrazeným IVF cyklem. Dnes jsem to dostala, od zítřka jsem na stimulačních injekcích a snad to dobře dopadne a budou dobrá vajíčka aby bylo dobré a zdravé miminko. Sice to bude stát peněz, ale za to miminko to stojí.

aidule
26. čer 2016

@anicka1211 Hodně štěstí, pohody a optimismu 😀 😉 🙂 !!!

evickav
30. čer 2016

@anicka1211 velmi silno drzim prsteky 🙂

kratka23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barbborka
4. črc 2016

@anicka1211 Drž se, určitě to dobře dopadne 🙂

anicka1211
5. črc 2016

Tak mam holky za sebou dalsi odber vajicek. I pres plnou stimulaci byla vajicka jen dve,tedy o jedno jeste min nez kdyz byla minule stimulace jen castecna. Tak ja nevím,proc to moje telo nefunguje ani za pomoci stimulace. Bylo 8 folikulu, odebrali hen 5, které dorostly a jen dva obsahovaly vajíčko :(. Tak jen doufám,ze ta vajíčka budou dobra a podari se je oplodnit abych mela konecne nadeji a snad to i zvládnou.

aidule
7. črc 2016

@anicka1211 Určitě, jen nepodlehnout panice a zbytečnému smutku. Na ten je dost času... 😉 🙂

evickav
9. črc 2016

@anicka1211 ja som mala vzdy tak 1-3 folikuly ☺ a vidis podarilo sa a dokonca 2x kratko po sebe 🙂 drza sa....

anicka1211
12. črc 2016

Tak moje dve vajicka sla tentokrát oplodnit obe a vydrzely az do pátého dne a pak se jejich vývoj zastavil zase :(. Holky sem na pokraji svých sil,nerozumím tomu,kde je teda chyba? Byly mimo moje tělo,moje krev ani imunita jim neskodila,tak proč zase odumrela,proc??? :(

barbborka
13. črc 2016

@anicka1211 tak to je mi moc líto, držela jsem Ti pěsti. Moc toho nevím, ale z toho, co jsem si četla a co nám zatím všichni říkali, bývá to většinou z genetické příčiny, to neovlivníš, to se prostě tak někdy stane. Drž se!

panbaf
14. črc 2016

@anicka1211 ahoj, moc me to mrzi..☹ co ti rekli doktori? Navrhli nejaky dalsi postup? Treba vyssi davky hormonu pri stimulaci, jine leky...? Nejsi jedina s timto problemem tak musi mit urcite dalsi navrhy jak postupovat, aby to vyslo!! Nevzdavej to a bojuj dokud to pujde! 🙂

anicka1211
15. črc 2016

@panbaf ahoj,jeste neřekli nic,co jsem se to dozvěděla,nebyla sem schopna jim ani zavolat a objednat se na konzultaci co dal. Byla jsem v soku a bezradná. Potřebuju si od toho odpočnout,načerpat zas energii. Rozhodla sem se uzit si prázdniny a pak se uvidí co dal.

aidule
20. črc 2016

@anicka1211 Je mi to líto...ale zvolila jsi správný postup, přesně jako my před lety...taky jsme si dali prázdniny, dovču, atd. a pak se v závěru podzimu zadařilo 😉 . Opravdu to teď neřeš, otázky typu "proč" nic nevyřeší....chce to odreagování a pak s novou silou, vírou a energií se dát do další etapy 😉 ...Tak krásné odreagovávání... 🙂

barbborka
1. srp 2016

@anicka1211 Ahoj Aničko, doufám, že se držíš a čerpáš sílu. My jdeme příští týden pro zbytek výsledků, tak se asi také dáme do boje 🙂

anicka1211
1. srp 2016

@barbborka ahoj barbborko, jj snažím se,udělali jsme si s manželem dovču přes víkend a příští týden nás čeká další dovča celý týden, tak člověk fakt příjde na jiné myšlenky. Málem bych zapomněla, jak svého muže miluji a jak nám to klape. Co se týče Repromedy, tak jim už zcela nevěřím, zjistila jsem, že mi nesedí výsledky od nic a výsledky, které mi dělali jinde. Tak mám pocit, že to trochu upravili k obrazu svému, aby z nás vytáhli prachy, ale dokázat jim to člověk nemůže. A tak jsme se na ně vykašlali a zkusili jsme to už tento cyklus o té dovolené, tak třeba se zadaří a bude to konečně v pořádku.

haninka712
1. srp 2016

@anicka1211 rozdilne vysledky jsme taky resili, zalezi totiz i na vybaveni a pouzitych metodach testovani, mam kamaradku, ktera delala v laborce v Praze a pak v laborce v Ostrave a rikala, ze nektere starsi pristroje meri jinak a jsou jinak citlive nez ty nove, takze bych toto jako ten duvod nevidela ...

anicka1211
2. srp 2016

@haninka712 to je možné, taky už jsem o tom slyšela. Ale nejde mi do hlavy, proč hned od samého začátku nás doktorka tlačila do IVF, aniž by ještě měla v rukách nějaké výsledky vyšetření a to hned na první konzultaci. A pak najednou přišli s tím, že mám nízkou hladinu AMH a že jsem před hranicí pro dárce a musím otěhotnět přes IVF v nejbližších dvou cyklech, jinak už taky možná neotěhotním, protože mi zásoba vajíček může rychle klesat. Když jsem si ji nechala změřit jinde, vyšla víc jak jednou tak vyšší. Řekli mi, že přirozeně otěhotnět nemůžu, ale já před tím otěhotněla přirozeně 2x, i když to nedopadlo a v 10. týdnu byla revize. A když mi udělali odběr vajíček, tak doktorka viděla jen dvě na ultrazvuku, ale doktor viděl 5. Nakonec z nich prý bylo jen jedno oplodněné a to do dvou dnů odumíralo. A v dalším cyklu odebráno 5 a dvě oplodněné a obě byly chromozomálně v pořádku, došly do 5. dne a pak zas nějaká chyba. Zdá se mi to divné, že to nevydrželo, když já to vydržela až do 10. týdne, tak jak je možné, že jim ta embria nevydržela ani týden . . .. Přijde mi prostě, že je to celé divné a nevěřím jim, už těch podivných věcí bylo nějak moc najednou.

haninka712
2. srp 2016

@anicka1211 chapu, ze tohle je hodne citlive a clovek je podezrivavy, u tech vajicek je to tak, ze nektera proste jsou vhodna a nektera ne, muze jich byt 10 za sebou dobrych a pak treba 5 spatnych, bohuzel neexistuje pravidlo, ze by se stridalo dobre a spatne vajicko. Kamaradce na prvni punkci odebrali 15 vajicek a neprezilo ani jedno a na druhe 13 a prezily vsechny a uz z nich ma 2 deti 🙂 tohle je proste o nahode 🙂
Ke ktere lekarce chodis? Ja Repromede plne verim.
Drzim pesti, at uz se zadari ! 🙂

anicka1211
2. srp 2016

@haninka712 jmenuje se Tokareva. Já na Repromedu slyšela už lecos a bohužel zatím dobrou zkušenost nemám, tak začínám věřit tomu, co jsem na ně už slyšela. Ale veřím i tomu, že určitě mnoha lidem pomohla, ale na kolikátý pokus? My jsme absolvovali dva a na víc nemáme peníze a abychom se zadlužili a bylo to zase zbytečné, tak to si nemůžeme dovolit. Takže my už to musíme zvládnout sami. Snad se i nám povede. Teď jsem se dozvěděla, že moje švagrová zažila znovu zamlké těhotenství, letos už druhé, první se mnou v únoru. Tak je mi jí hrozně moc líto, co zas chuděra musí prožívat a jen se modlím, aby nás to už nikdy nepotkalo.

barbborka
2. srp 2016

@anicka1211 Ahoj, tak to je mi moc líto. Na mě to působí úplně jinak. Spousta povídání při konzultaci, vše nám dlouze a trpělivě vysvětlují. Asi je dobré důvěřovat a nehledat si problémy tam, kde nejsou. Píšeš, kolik viděli vajíček na kontrole, ale podle toho, co jsme si povídali jsem to pochopila tak, že se vajíčka počítají až při odběru. Na kontrolách se počítají folikuly, ze kterých se odsává tekutina a v každém z nich nemusí vajíčko být. Snad jsem to pobrala dobře 🙂

barbborka
2. srp 2016

@haninka712 Tak to jsem ráda, že jsem to opravdu pochopila dobře, takto nám to také říkali 🙂

haninka712
2. srp 2016

@barbborka ano, presne tak to je.
Ja teda zpocatku chodila k pani krajcovicove, ale od odberu vajicek az po transfer k Tokareve, a nemam jedinou vytku. Kdyz se zadarilo a ja asi ve 4 tydnu zacala krvacet, volala jsem do Repromedy, hned me s Tokarevou spojili, ta nam doporucila prijet, a hned jak jsme se objevili ve dverich tak uz o nas na recepci vedeli a hned jsme sli na vysetrovnu, bez cekani.
Takze pro druhe embryjko si pujdeme zase k nim 🙂

anicka1211
2. srp 2016

@barbborka jj, folikuly, které obsahují oocity neboli vajíčka, myslím. Já problémy nikde nehledala, zpočátku jsem jim opravdu moc věřila a viděla je jako spásu, že nám pomohou. Po těchto zkušenostech a když si to dám všechno dohromady, tak mi dost věcí přijde zpětně divných a né všechno sedělo a konečný výsledek žádný a člověk by od nich čekal nějaké vysvětlení, proč se to teda nepovedlo, když tvrdili, že vyberou nejlepší spermii a spojí ji s nejkvalitnějším vajíčkem a u prvního pokusu to tak vůbec neudělali ač to slíbili, prostě dali vajíčko do roztoku se spermiemi a jedna se chytla, ale byla kvalitní? A odpověď byla vyhýbavá a pak jen : lidská reprodukce. A při druhém pokusu se embrioložka do telefonu zakoktala a neuměla mi to vysvětlit a odkázala se na doktorku, že mi to vysvětlí ona. Kdybych tu měla vyspat, co všecko mi řekli a jaká byla skutečnost, tak bych to byla hotová slohovka. Ale ve zkratce mi toho naslibovali, jak je to v pořekadle: "když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají" a slibují hory doly a pak když příjde k věci, tak se vymlouvají, tak bych to asi zakončila. To je můj názor a má zkušenost. Pokud má někdo lepší, tak mu jí opravdu závidím, ale také přeji, protože když se podaří otěhotnět a je to vše zakončeno šťastně, tak ty prachy do toho investované za to stály. Já bohužel mám zkušenost špatnou a už na to nemáme ani peníze, takže už nezjistím, zda by pomohli i nám. Dosud nepomohli. A dokázat jim to, jestli nás chtěli natáhnout na 3 -4 cykly, to nemáme jak. Ale co už. Holky my se teď tak snažili tento měsíc, zrovna mi skončily plodné dny, tak doufám, že se zadařilo a kdyby ne, tak to snad výjde příště, hlavně ať už je to v pořádku. Další nezdar bych už asi psychicky nedala a zřejmě bych to vzdala úplně, Říkám do třetice všeho dobrýho i zlýho a pak konec.

nikinnna
2. srp 2016

Naše zkušenost z Repromedy je taky zajímavá. Podle doktorů manžel jen 2 percentily na spermiogramu a moje výsledky taky nebyly dobrý. Jediná možnost podle nich IVF, už nám chtěli dát i termín. Rozhodla jsem se, že ještě počkáme, koupila jsem nám oběma vitamíny a měsíc na to jsem přirozeně otěhotněla i s manželovým šíleným spermiogramem a anavulačními cykly.

aidule
2. srp 2016

@anicka1211 Emoce po nezdařeném pokusu, či pokusech bývají silné a různé. Co se týká různých laboratorních hodnot při různých měřeních na různých pracovištích, myslím, že je to přesně tak, jak popisuje haninka712... co typ přístroje, to trošku jiná čísla. Z vlastní zkušenosti vím, že to moc , moc bolí, pokud se nezadaří. Ale myslím, že není třeba se uchylovat k tak silnému obviňování z pozměňování hodnot a výsledků!!! Tohle se totiž lehce napíše a obviňuje, ale pokud by došlo na věc, dá se vše dokázat a zjistit a pochybuji, že by si kterékoliv centrum reprodukční medicíny potřebovalo dělat reklamu falešnými údaji! Ty důsledky by pro ně mohly být dost nepříjemné a nemají to zapotřebí.
Pokud jste s partnerem na Repromedu slyšeli dost nehezkých referencí, moc mi nejde na rozum, proč jste od nich chtěli pomoci k miminku. Přece pokud mám za něco platit nemalé peníze, tak nebudu hazardovat s někým, komu není radno věřit!
Vidím to trošku jinak, ale je to jen a jen můj názor. Za Repromedu mluví nejen nějaká statistická čísla úspěšnosti, která nejsou zrovna nízká (!!!), ale především každý jednotlivý nový život, ke kterému pomohli a o kterém by jednotliví rodičové mohli s radostí dlouze referovat 😉.
Není nás málo, kdo celému centru věří a určitě i nadále věřit bude!!! Vám s partnerem přeji, abyste také věřili....především tomu, že pokud je Vám dítě osudem dáno, cestu k Vám si najde. Přeji hodně sil, trpělivosti a tolerance!

aidule
2. srp 2016

@nikinnna Myslím, že za tím nestojí Repromeda, ale čistě a prostě osud....někdy hodně zajímavý a neuvěřitelný,ale nejste jediný pár, který má takovou zkušenost zakončenou otěhotněním! Kamáradka, která měla s partnerem podobné výsledky, už mají spontánně 2 děti. A sestřenice, když se po 1.dítěti pokoušeli po 12 letech o další miminko, bylo jim po různých vyšetřeních řečeno, nejen že přirozeně neotěhotní, ale že je naprostý zázrak, že vůbec už doma jedno dítě má!!! Tak přestali "testovat" různá centra napříč republikou a do roka otěhotněli přirozeně...takže zázrak přírody na druhou 😀 😀 😀 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 .
A pak se v tom někdo vyznejte.....asi by člověk neměl chtít hledat a najít odpověď za každou cenu jen ve vědě a číslech, ale je rozumné nechat něco na přírodě... 🙂
Vám k miminku moc gratuluji a přeji krásné a pohodové těhotenství i miminko 🙂 !

nikinnna
2. srp 2016

@aidule Myslím, že s osudem máš rozhodně pravdu. Naše rodina je co se týče umělého oplodnění skeptická... Sestřenice se snažila 7 let a po 3 neúspěšných IVF otěhotněla přirozeně... Teta se snažila s manželem 18 let včetně darovaných embrií, výsledek byl jen půl milionu na kontě -. Bylo jí 39, když si myslela, že už jde do přechodu a z přechodu se vyklubal Davídek 🙂... Když jsem babičce řekla, že o IVF uvažujeme, řekla mi ať ještě počkáme, protože nezná nikoho komu by se to podařilo na 1 pokus a pokud nebudeme mít našetřeno i na další pokusy, jenom nám to ublíží...