Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

madla28
27. čer 2008

Týno a ty jdeš taky na IVF?

rintintyna
27. čer 2008

neee, já jen, že jsem tady zahlédla Kay, známe se z Brněnek, jsem 3/4 roku po zamlklém, tedy máme za sebou 1/2 roku dalšího snažení a zatím nebudeme podnikat žádné speciální kroky. Cyklus mám normál, folíky dozrávají, tak je to snad jen otázka času. Jak je na tom manža jsme zatím nezjištovali, věřím, že dobře.

madla28
27. čer 2008

Aha, tak to máte ještě dost šancí.

rintintyna
27. čer 2008

jak říkám, dětské domovy stále praskají ve švech, takže......nemám obavy, že bychom skončili bezdětní

madla28
27. čer 2008

To jen tak vypadá, ségra má zažádáno o dítě a pořád jenom čeká.

rintintyna
27. čer 2008

no já si říkala, že by mi nevadilo snad ani dítě jiné barvy pleti, ale za to by muselo být absolutně zdravé

rintintyna
27. čer 2008

kolegyně čakala na dítě přes 2 roky, ale to snad bylo kvůli pravidlu, že musí být nejméně 3 roky sezdaní. To jemi tedy divné pravidlo 😕 Absolvovaly přehršli psychotestů a všelijakých návštěv ze sociálky 😒

madla28
27. čer 2008

Tím si ségra prošla taky a vdaná je asi 18 let a stejně čeká. To jsem zvědavá jak dlouho ještě bude čekat, lítají okolo toho už 2,5 roku a doma už mjí děcák hotový.

madla28
27. čer 2008

Já se vždycky můžu vzteknout, když najdou dítě někde v popelnici. Vždyť to dítě můžou nechat kdekoliv, kde ho lidi najdou a ne ho hned zabíjet.

rintintyna
27. čer 2008

aha, no já ty mašinérie teda neznám dopodrobna, myslela jsem, že se snad tak dlouho nečeká a spíš se hledí na to, aby dítě bylo co nejdříve umístěno. Taky je asi nějaký rozdíl, co se týká adopce a osvojení, jak říkám, moc do toho zatím nevidím a asi si to představuju jako hurvínek válku. Včera byl na 2 v TV úžasný časosběrný dokument o tom jak zvládli 3 manželské dvojice s různým druhem postižení, porodit a vychovat po 2 dětech. Jedni byli oba slepý, druhý oba hluší a třetí byla paní na vozíčku. To teda byla síla. Byli všichni naprosto úžasní.

madla28
27. čer 2008

Taky jsem na to koukala, docela je obdivuju. V děcákách je dětí dost, ale když rodič jednou za půl roku zavolá, tak je nikam dát nesmějí. A ségra by chtěla roční a to je asi problém.

rintintyna
27. čer 2008

no já právě četla zatím jen v časáku, že doba je odvislá právě od nároků budoucích rodičů a že většinou je zájem o děti bílé, zdravé a co nejmenší (což je pochopitelné) a pakliže člověk tady z těch požadavků sleví, dočká se dříve. Tak přeji sestře, ať už je čekání co nejkratší. Ono asi můžeš taky žádat o dítě jen v oblasti trvalého bydliště, že? Myslím v dětských domovech, které tam spadají. To je opravdu hrozné, když matka dítě nechce a opravdu se ozývá jen proto, aby nemohlo být adoptováno, hrůza

madla28
3. črc 2008

Akoj Kay, tak jsem začala dneska stimulovat na KET. Byla jsem u dr.Hromadový a jsem spokojená, dost mi vysvětlila. Příště tam jedu 14.7 a to bude mít dovolenou zase Hromadová, tak jsem se objednala k Veselý. Mohla jsem si vybrat ke komu chci a já jsem z Veselou dost spokojená.
Po zákroku mám všechno v pořádku a na MS prý čekat nebudeme, protože mám sliznici hodně malou a MS by přišla hodně dlouho. Lepím si náplastě, jmenují se ESTRAHEXAL. Lepím si tři a po čtyřech dnech si je mám vyměnit. To jsem zvědavá, jestli přežijí sprchu. Vypadá to, že na KET bych měla jít za tři týdny. Přesně se do dozvím, až na kontrole, podle toho, jak poroste sliznice.

kay
autor
4. črc 2008

ahoj holky,
teda Madli takto je super, žeje všechno ok.. a už jsterozmysleli, kolik embryjek si necháš dát? ty náplasti jsou dobrý, žádné injekce.. a jak Ti po nich je? tak se holka drž a za 3 týdny už to bude 🙂

madla28
4. črc 2008

To já nevím, kolik mi jich dají ale hlavně se modlím, aby přežili včechny čtyři rozmražení. Měla bych dvě šance.
Po náplastích mi nic není, mám je teprve druhý den. Jsou to jenom hormony, aby rostla sliznice.

petradubai
4. črc 2008

Ahoj holky,
tak se tady konečně něco děje.Každý den vždy nakukuji.
Madlo, já teď taky stimuluji na KET. Transfer bych měla mít v úterá. Ty náplasti estrahexal beru taky a každý se s nimi sprchuji a drží dobře. Ty bereš 50 nebo 100?Protože se dáváš 3. Tak držím pěsti,ať vše jde jak po másle. Třeba tam půjdeš v úterý na kotrolu,tak se můžeme vidět. Jinak ty máš zamražené všechny 4 mrazáčky najednou? Já mám teď 3.Tak jsem zvědavá,jestli se rozmrazí všechny.
Jo k těm náplastem....no já mám teď hodně citlivé bradavky a taky vystouplé břicho...no prostě hormony.

madla28
5. črc 2008

Ahoj, beru 100. Mám hodně malou sliznici po zákroku, tak asi proto beru tři. Na kontrolu jedu 14.7, pak mi řeknou jak na tom jsem. Mám zamražený všechny čtyři najednou a doufám, že přežijí všechny. A ty bereš jen jednu náplast? Budeš brát taky gel CRINONE? Já taky beru ještě anopirin a prednison. Ty taky?

kay
autor
5. črc 2008

jé holky to jsem ráda, že o vás vím.. madli apeťo, no tak doufám, že budete brzo těhu.. a že vím, že to v repromedě takyjde 🙂 já tam jdu na začátku srpna na nějakou první injekci, a pak po 3 týdnech přesně mám začít stimulovat na IVF.. Ještějsem tam nevolala, alezkusím tam v půlcesrpna brnknout, abych si byla jistá, že nic neprošvihnu.. Třebajestli už ten primář požádal o naše IVF nebo až na konci srpna nebo jak.. ono to taky nějakou dobu trvá že..

petradubai
5. črc 2008

Ahoj Madli, já beru 2 náplasti. Sliznici já mám ok,ale když se zase bere míň,jako já minule,tak se mi začali i tvořit folíky,tak to dr musel zvednout,aby nedošlo k ovulaci. Crinone neberu, brala jsem ho poprvé.Protože nejsem z Brna,tak tady se to asi nedá tak dostat.Beru Utrogestan, takže ho musím zavádět 3x denně.A anopirin a prednison taky beru.Po jednom denně.Akorát mě štve,že prednisom se má ráno a anopirin zase večer a někdy na to pak večer zapomenu.

Kay,určitě si brnkni dřív,jen se ujistit.Za to nic nedáš a ty budeš mít klid,že všechno je ok.

madla28
5. črc 2008

Mě taky chtěla dát Utrogestan, ale já už měla Crinone doma. Dali mi ho už před odběrem vajíček, prý je to stejné, akorát já to mám ve vaginálních aplikátorech. To tvoje je lepší tím, že to tam dostaneš celé, já budu muset hlídat, aby mi něco nezůstalo v aplikátoru. Ty prášky beru stejně jako ty, sice nezapomínám, ale zase je musím mít popsaný, abych si je nespletla a evzala je opačně.
Kay já žádnou první injekci nedostala, měla jsem přijít druhý nebo třetí den MS a ten den jsem začala hned stimulovat.

madla28
5. črc 2008

Kay a bereš už prednison a anopirin?

petradubai
5. črc 2008

Madli,ale ty jdeš přece na KET,ne? Kay jde na ivf,takže má asi dlouhý protokol.Dají jí injekci a pak bude na tak 2-3 týdny v přechodu a pak začne se stimulací. Teda alespoň si myslím.
Jo já ten crinone měla poprvé. Je to jedno,oboje vyjde na stejno.Zase ten crinone se lépe zavádí.Ale už jsem si na ten utrogestan zvykla.

leny2
5. črc 2008

Ahoj holky,
můžu se vás zeptat na něco? Včera jsem byla na OPU a mám si zavádět Crinone gel, kdy jste si ho zaváděli, ráno nebo večer? To mi neřekli.
Díky za odpověď.

kay
autor
5. črc 2008

ahoj holky, no peťo, myslím že máš pravdu, doktora jsem se totiž několikrát ptala jestli je jedno kdy budu mít MS a on mě tvrtdil že ano, že si to mám vypočítat jakchci jí.. že prostě ažbudu chtít, tak přijdu na injekci a přesně po 21 dnech začnu stimulovat..asi je to ten dlouhý protokol.. chci tam jí hned na začátku srpna.. To budu v přechodu? To mi bude asi blbě ne? Sedím v kanclu s kolegyní co má návaly a jeto dost síla.. doufám, že to nebudu mít..jinak zatím nic neberu.. ani jsem nevědla že se bere prednison a anopirin.. ae to asi až před ET ne?

petradubai
5. črc 2008

Leny, většinou se doporučuje ten gel zavádět večer,protože se už pak moc nehýbaš a lépe se vstřebává a zůstane v tobě. 🙂

Kay, neboj, nic takového mít nebudeš.Ani to nepoznáš. Já teda měla krátky,ale kámoška měla teď dlouhý protokol a byla v pohodě.Ale určitě si tam dopředu ještě zavolej a nech si potvrdit datum a hodinu,kdy tam máš přijít.

kay
autor
5. črc 2008

jo udělám to hned v pondělí.. ikdyž madla myslím říkala, že primářovic mají dovolenou ale objednat mě můžou i na recepci.. a zeptám se i na tu žádosto IVF na pojišťovnu.. kdy a kdo 🙂 a trochu to uspíším.. půjdu tam už na konci července.. to už by měla být i genetika..

leny2
5. črc 2008

Petrodubai, moc díky za radu.

Kay, zavolej si do Caru co nejdřív, žádost někdy trvá až 6 týdnů, než ji schválí.

kay
autor
5. črc 2008

jejda to snad ne, mě říkali max 3 týdny.. 😲

leny2
5. črc 2008

Všude je to jiný, taky jsem četla, že někde tě začnou hned stimulovat a na žádost nečekáš.

petradubai
5. črc 2008

tak to je můj případ.Já jsem měla dost časový limit (manžel tu byl jen na měsíc) a tak jsem začala,aniž by to bylo schváleno pojišťovnou.