Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

aidule
18. čer 2012

@perrolina U nás tak nějak postačil příslib,že to nepoženeme do krajnosti, prostě to zkusíme jednou a uvidíme. Na rovinu se řeklo, že pokud o tom spolu budeme chtít mluvit, tak budeme, pokud ne, nebudeme. Nebyl by špatný nějaký zdárný příklad někoho z okolí, kdo tohle podstoupil-ale i tohle podat tak nějak mimichodem, nenásilně, necíleně 😉 . Uvidíš, on to nakonec osud už nějak vymyslí 😵 😉 🙂 ...

perrolina
19. čer 2012

@aidule děkuji za podporu,věřím v osud že to nějak opravdu vymyslí za nás 🙂 🙂

luciasek1982
20. čer 2012

Ahojte snažilky, těhulky a maminky 😉 Mohla bych se k vám přidat? S neplodností se léčíme už dlouho, ale v Repromedě jsme krátce. Začali jsme tam dojíždět teprve v květnu. Moc ráda bych s vámi sdílelato to co tady všechny prožíváme!

perrolina
20. čer 2012

@luciasek1982 přídej se já, můžu za sebe říct jsou tu maminky a snažilky co dovedou moc podpořít vítej mezi námi v Ropromedě jsi v dobrých rukou 🙂 🙂

aidule
20. čer 2012

@luciasek1982 To je fajn, že nás-vás krásně přibývá, tak to má být 😉 ! Budeme se snažit tě podporovat a uklidňovat-znáš to, po bitvě je každý generál, nám už se to zkrátka povídá a radí, když naše miminka spinkají doma v postýlkách 😀 🙂 . Ale neboj, sama poznáš, že se kolektiv pracovníků v repromedě opravdu bude snažit vám k miminku dopomoci. A že na té cestě budeš zažívat obavy, strach, možná i zklamání, to k tomu prostě patří. Od toho jsme tady, už tyhle pocity máme za sebou a můžeme poradit, jak z toho rychle ven a s čistou hlavou 😀 😀 😀 . Na co se nestihneš zeptat v repromedě-a že si myslím, že se můžeš ptát opravdu dost-tak písneš sem a uvidíš 😉 . Držím palečky, ať je vaše cesta za andílkem co nejkratší 🙂 😉 !!!

luciasek1982
20. čer 2012

@perrolina
@aidule Holky děkuji vám moc za milé přivítání! Jsem ráda, že budu v Repromedě v dobrých rukou. Toho nezdaru jsem si v Ostravě zažila už dost, tak doufám, že se blýská na lepší časy a že nám konečně někdo pomůže! A pak třeba jednou budu i já ta, která tady bude chlácholit snažilky a doma už budu mít své vytoužené štěstí 🙂
Však pokud budete chtít, tak mrkněte do mého fotoblogu, mám tam trochu psaní o naší cestě od počátku až doposud 😉
Přeji vám krásnou dobrou noca brzy napočtenou! 😉 🙂

aidule
21. čer 2012

@luciasek1982 Přečtu si ráda, ale nechám to až na neděli. Odjíždím dnes s dcerkami k rodičům, táááááááááááák se těším, že vypadnu a děti si užijí venkova a já s nima 😀 😉 🙂 !! Zatím pa a hlavně dobrou mysl do dalších bojů 😉 !

luciasek1982
21. čer 2012

@aidule Jasan, myslím si, že to čtení ti neuteče 😉 Teda vy se máte, tiše závidím. Mě čekají celý víkend noční směny 😒
Tak si to krásně užijte.... i za mě 😉

perrolina
21. čer 2012

@luciasek1982 nemáš zač děkovat rádi poradíme nebo zodpovíme 🙂

luciasek1982
21. čer 2012

@perrolina To jsem moc ráda.... a hned se zeptám 😀 Mám jet 2DC na kontrolní ultrazvuk a odběr krve na homocystein. Hned když dostanu menstruaci, tak mám volat a domluvit se na kolik hodin mám přijet, ale co když začnu menstruovat v neděli? Jsem totiž z Ostravy a než dojedu vlakem do Brna, tak to nějakou chvíli trvá.... a paní doktorka říkala, že tu krev musejí brát na lačno a že tam musím být nejpozději o půl desáté!
Tak mám v tomhle případě prostě v pondělí přijet aniž bych volala?

perrolina
22. čer 2012

@luciasek1982 já tam příjela bez objednání jen jsem řekle že jsem 2dc,a jdu na to a nato měla jsem takovou kartičku tenkrát se to dávalo,ale myslím že se objednávat nemusíš.

luciasek1982
22. čer 2012

@perrolina Děkuji za radu..... raději tam ještě příští týden zavolám a domluvím se 😉 Ale logiku to má, že v podstatě můžu přijet bez objednání. Jen se ještě raději optám v kolik tam musím nejpozději být, kvůli tomu odběru - paní doktorka říkala, že musím být na lačno a myslím, že nejpozději do 9:30 😉

perrolina
22. čer 2012

@luciasek1982 ano krev nejpozději do 9.30 a na UTZ se tam objednáš to bude v ten stejný den akurát že to bude řeba kolem11.hod.

aidule
25. čer 2012

@luciasek1982 Beruško, tak jsem si včera přečetla tu vaši utrápenou cestu za miminkem ☹ Je neuvěřitelné, co dokáže jeden člověk zakusit a co musí vydržet, aby se dočkal toho, co je pro jiné někdy obtížnou samozřejmostí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 Ale věřím, že i vy se miminka dočkáte. Moc bych vám přála, ať máte na Brno tu nejkrásnější vzpomínku v životě 😀 😀 😀 😉 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Péči jste zvolili výbornou, tak snad přidá svůj pozitivní díl i osud a vše klapne, budu moc držet palce 😉 🙂 !!!

luciasek1982
25. čer 2012

@aidule Děkuji moc, jsi hodná!!! 😉 Jo jo, mnozí vůbec netuší, jaké štěstí mají doma! Co je pro někoho nedosažitelná věc, to druhý bere jako samozřejmost nad kterou se vůbec nepozastaví. Mám spoustu kamarádek, kterým stačilo se jen otřít o trenky a byly těhulky! Je ovšem pravda, že od většiny z nich slýchávám ty úžasné rady na léčbu naší neplodnosti, jako je již notoricky známá věta - Na to nesmíš tolik myslet, zajeďte si na dovolenou a uvidíš, že to půjde!!! Když tohle slyším, tak se mi otvírá kudla v kapse 😀 Kdyby se podle toho řídily všechny páry, které se léčí na neplodnost, tak by naší populace hodně ubylo 😀
Jinak pokud jde o Brno, tak pevně věřím, že své štěstí získáme právě tam!!! Když to srovnám z Ostravou, což se vlastně ani srovnávat nedá, tak je to jako nebe a dudy!!!! Hodně mě ten jejich přístup nabil energií do dalšího boje 😉
Ale ty palce nám určitě drž, budeme za ně moc vděční 😉

aidule
25. čer 2012

@luciasek1982 Budu držet, co to dá, neboj 😀 🙂 ! A pozdravuj roztomilého synovečka 😉 !

luciasek1982
25. čer 2012

@aidule Pozdravím, prďolku naši 😉 Díky moc 🙂

evickav
25. čer 2012

@luciasek1982 u nás to začalo tiež radami typu - nemysli nato, potom zmeň samca a ešte tá dovolenka,,, tak z toho samca mi bolo s prepáčením na blutie,,, a cestovali sme dosť, za tých skoro 19 rokov snaženia sme boli asi 8x pri mori, najďalej v Egypte - ale to som si splnila sen,lebo milujem egyptskú históriu,,, a na koniec sme zistili, že stačilo vycestovať iba 60 km z baráku do Brna 😀 a vyšlo nám to tu na prvý šup s jedným jediným embryjkom 😲 😵
idem aj ja poštudovať vašu cestu za drobčekom

luciasek1982
26. čer 2012

@evickav Ahojky, takže koukám že je to všude skoro stejné! To s výměnou partnera jsme taky občas slýchala, ale naštěstí jen myšleno z legrace! Navíc já opravdu partnera vyměnila, jsem totiž rozvedená a i s bývalým manželem jsme se snažili a nešlo to. Ovšem v tomto případě nedošlo až k IVF, ale chodili jsme zatím jen na inseminace. Exmanžel, ale narozdím od mého přítele byl 100% plodný, dokonce se ho tenkrát ptali, jestli nechce zvýžit darování spermatu.
Pokud jde o to cestování, tak jsme na tom podobně jako vy. K moři jezdíme v podstatě každý rok, jezdíme i každoročně na Šumavu, protože tam mám rodinu, takže zcestovalí jsme dost 🙂 A jak vidno, tak to vliv na oplodnění evidentně nemá! Navíc mi ani nepříjde, že bych byla jedna z těch, které se hroutí z toho, že se nedaří otěhotnět! Jasně že po KETu je z toho člověk zklamaný, když to nevyjde, 5 minut si pobrečím, ale pak utřu slzy a život jde dál!!!
Teda tak to je super, že se vám to povedlo na první pokus! 😀 To je až neuvěřitelné 🙂

evickav
26. čer 2012

@luciasek1982 ano v repromede na prvý pokus,,, ale predtým som mala na SK 3x neúspešne ivf,,, a zažila som aj také, že v icsare v BA nám povedali po transfere na druhý deň, keď sme si volali ako sa delia ostatné embryjka, že nech nepočítam s tým, že zostanem tehotná, lebo sa nám to prestalo deliť v inkubátore,,, zažili sme si veľa zlého prístupu na SK,,, a v Brne sa to akoby čarovným prútikom zmenilo 🙂 proste sme vedeli, že odtiaľ budem odchádzať tehotná,,, ale že to bude po prvom transfere, tak to sme boli fakt neskutočne prekvapení 😀
vlastne ani ja som nejak nestresovala,,, vedela som v svojom srdci, že deti mať budeme,,, a keď píšem deti, tak viem, že bude ešte jedno 😀 aj keď to bude možno v 40 a možno až po 40, ale tak to cítim,,,
ešte sa chcem spýtať, kde nájdem ten tvoj článoček,,, nikde to nevidím nájsť,,, asi som slepá 😀

luciasek1982
26. čer 2012

@evickav Článek najdeš v mém fotoblogu, když si otevřeš albíčko - Naše bláznění po vytouženém miminku 🙂
Teda tak to jste si taky pěkně užili, ale hlavní je, že jste se dočkali... to je to nejdůležitější 😉 Taky mám z Brna moc dobrý pocit, s Ostravou se to nedá ani trochu zrovnávat! Taky to beru tak, že prostě děti mít budeme a nikdy mě nijak nenapadlo, že by to třeba mohlo být jinak! Prostě jednou budeme rodina a basta 😀
A vám zaváděli v Brně jen jedno embryjko? Vy jste jich více neměli a nebo jste jich zavádět víc nechtěli? 😉 A toho druhého prcka se určitě dočkáte 🙂

evickav
26. čer 2012

@luciasek1982 nuž my sme moc na výber nemali,,, mne na SK doporučili darcovské vajíčka, lebo moje AMH je 0,19,,, vraj je na to najlepšia repromeda,,, ale dr. Hromadová nám doporučila ešte vyskúšať minimálku - okrem iného - tak sme sa tej šance chytili,,, v marci prvá stimulka clostilom - 4 folikuly - popraskali sa mi večer pred odberom,,, ale to sme vedeli, že mám ešte vajká, tak sme išli v apríli do toho 2x,,, takže zase clostil a tentokrát bol aj odber,,, mala som 4 vajká, 2 nezrelé, zo zvyšných dvoch sa dobre oplodnilo len to naše jedno zázračné vajko,,, a za dva dni sme si boli pre štvorbunkového drobčeka 🙂
som im neskutočne vďačná, že mi takúto možnosť ponúkli 🙂

luciasek1982
26. čer 2012

@evickav Nechápu proč by jste měli brát darované vajíčka, když ty si tvoříš svoje a jde to přes minimálku, to nechápu! Ještě že jste se nakonec rozhodli jet do Brna 😉 Taky chodím k MUDr. Hromadové. Teď v pondělí tam jedu na krev a kontrolní ultrazvuk, tak jsem zvědavá jak to dopadne a jestli domů pojedu s Gonalem v kabelce 🙂

evickav
26. čer 2012

@luciasek1982 dúfam že to pôjde aj na budúce cez minimálku, ale neviem ako rýchlo mi klesne to AMH a či za 2-3 roky budem ešte mať vlastné vajíčka,,, každopádne si to nechám tak rok po pôrode premerať, aby som vedela na čom som a ako rýchlo sa bedeme snažiť o druhé mimi,,,
my ideme zajtra na screening dr. Vlašínovi v Brne, tak sa už moc teším,,,
neboj, teraz pôjdeš s Gonalom v kabelke a o malú chviľku aj s embryjkom v brušku 🙂

terez80
26. čer 2012

@perrolina Ahoj, promiň, že píšu až teď. Nějak nestíhám je to vše nějaké náročné. Jsem ráda, že píšeš, že jsi bojovnice a optimistka to je výborné pro život a manžel je určitě strašně moc rád, že tě má. Každý má své muchy, ale věřím, že kdyby viděl, že jsi na dně, že tě z toho dna vytáhne věř tomu, cítí sílu, že to zvládáš a tak nemá potřebu. Budu na tebe moc myslet, určitě dej vědět jak pokračuješ.

terez80
26. čer 2012

@luciasek1982 Ahoj i já se přidávám k velké podpoře, také jsem byla v Repromedě a byla jsem moc spokojená, jak s přístupem tak s úspěchem. Budu ti moc držet pěsti k vytouženému miminku.
@evickav Ahoj, tak jak se ti daří a co je u vás nového? My za chvíli půjdeme na ultrazvuk ve 20 týdnu už se moc těšíme asi si necháme nahrát DVD na památku.

luciasek1982
26. čer 2012

@evickav Snad ano, snad to půjde 😉 Však jak píšeš, nech se potom vyšetřit, aby jste se podle toho mohli zařídit a pracovat na druhém prckovi 😉
Jo jo, už si pro něj dělám v kabelce místo 😀

luciasek1982
26. čer 2012

@terez80 Děkuji ti moc 😉 Jste tady všechny moc a moc hodné! Ráda slyším kolik vás tady s Repromedou je spokojených a pevně věřím, že já budu taky 😉

evickav
26. čer 2012

@terez80 zajtra ideme na naše NT+ testy a už sa neviem dočkať,,, tuším ani spať nebudem 🙂 DVD si určite necháme nahrať a aj nejaké foto chceme,,, inak u môjho dr. bolo všetko v poriadku,,, on mi meral minulý týždeň NT a máme 1,2 mm,,, to mi odľahlo,,, ešte zajtra to srdiečko uvidíme či je v poriadku,,,
a ty sa máš ako? už vieš, čo sa v tebe skrýva? aké prekvapko? aj už kupuješ nejakú vybavičku?

perrolina
27. čer 2012

@terez80 tak MS již dorazila a čeká mě UTZ na příští týden tak potom napíšu co a jak,doufám že tento krát už folící neprasknou a vydrží a počkají na si na spermijky 😀 😀