Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

soniela
13. říj 2012

@terez80 Ahoj, mému příteli bylo z krve zjištěno, že je přenašečem cystické fibrozy. Pokud ji u mě nezjistí, tak je to v pořádku a IVF bude moci proběhnout bez problémů a riziko na přenos bude jako u ostatních rodičů. Ale pokud se mi prokáže také, je vysoká pravděpodobnost, že by miminko mělo postižený dýchací a travicí systém. Pak mi pan doktor řekl, že by vůbec nedoporučoval naše společné IVF. Snad takovou smůlu, že by jsme byli oba dva přenašeči mít nebudeme. Musíme doufat. Nic jiného nám zatím nezbývá. Za 5 týdnů budeme vědět víc a budeme chytřejší.

@aidule To víš, že se snažím myslet pozitivně. Ale v první chvíli mě to totálně srazilo na kolena. Ale teď, když vím, že přenašečem je každý 25 člověk jsem se trochu uklidnila. Snad já nebudu také ta dvacátá pátá ☹ Snad jsme si tu smůlu už vybrali teď na začátku a do budoucna nám v cestě za miminkem nebude stát žádná překážka. DOUFÁM!
A ještě jednou strašně moc děkuji za podporu a povzbuzení. Hned je mi veseleji 🙂

kalipso
13. říj 2012

@soniela u nás byla podobná situace, ale přenašečem cystické fibrozy jsem já. ☹ Byl to pro mě celkem šok, zvlášť když jsme se to dozvěděli až když jsem byla v 8tt, ale naštěstí manžel je v tomto ohledu v pořádku, takže naše miminko by mělo být zdravé, aspoň v to pevně věříme. Když se nad tím zamyslíš, tak ta pravděpodobnost, že ji máte oba je hodně malá, aby se sešli lidi tak blbě, že by zrovna oba byli ti "šťastní 25." 😉 Je to o nervy, to jo, ale velmi pravděpodobně to bude u tebe v pořádku a kdyby náhodou ne, tak se přeci dá udělat PGD, kde vaše embria na tu cystickou fibrózu zkontrolují a vyberou jen ta zdravá. Jen je blbé, že by takové embrio bylo určitě minimálně přenašečem, což se doktorům moc nehodí do krámu že... ale zas je na tom pozitivní to, že to případně bude vědět a bude moct při plánovaná rodiny v dospělosti v tomto směru udělat opatření. Prostě že aspoň by vědělo, že ten gen má a je potřeba se před plánovaným početím dle toho zařídit. 🙂

soniela
13. říj 2012

@kalipso to se nedivím, že to byl šok, ještě když už jsi byla těhotná. Ano, pravděpodobnost je opravdu nízká, že by jsme byli přenašeči oba. Ale nějaké to procento tam je. Ale říkám si, že přece nemůžeme mít takovou smůlu, aby nás postihlo ještě tohle ☹ Člověk si řekne, chlap má spermiogram v pořádku, tak není žádná překážka a pak tohle. Nikdy jsem o tom neslyšela a vůbec nepočítala s komplikací u přítele. Čekala jsem opravdu všechno možné z mé strany, ale když mi to doktor volal, krve by se ve mě nedořezal...

terez80
16. říj 2012

@evickav Ahoj máš pravdu, že naše stimulace a vše v Repromedě proběhlo šup šup a byly jsme těhotné. Kurz pro těhotné je super dozvídám se tam dobré věci. Tak se měj pěkně.
@aidule Ahoj jojo pěkně se to blíží, ale už se moc těšíme.

terez80
16. říj 2012

@soniela Ty jo ty jsi nabitá informacemi z Repromedy, píšeš jako lékařka. Budu ti moc držet pěsti ať jsi zdravá a můžete vše podstoupit.

soniela
16. říj 2012

@terez80 Děkuji za držení pěstí, snad to pomůže. To víš, všechny informace co jsem se nedozvěděla v Repromedě jsem si dostudovala z internetu 😀

soniela
16. říj 2012

A ještě jednu otázku. Asi trošku předbíhám, ale pořád nad tím uvažuji. Jak jste to měly s neschopenkou? Kdy jste šly marodit? Hned při stimulaci nebo až po ET? Nechci nic nechat náhodě nebo něco zanedbat.

marci
16. říj 2012

@soniela Já neměla neschopenku vůbec 😀 Pracuji pořád, ale už mě sezení v práci zmáhá, takže plánuji zůstat cca od 28 tt doma. V Repromedě mi neschopenku ani nenabízeli (asi by mi jí dali, kdybych si o ní sama řekla, ale to by mě z toho čekání doma asi hráblo).

cechulda
16. říj 2012

Ahoj holky omlouvám se že Vám zasahuji do diskuze, ale začali jsme s manželem chodit od konce září do Repromedy a je toho dost nového a jsem z toho všeho dost vyplašená, tak bych byla ráda kdybych se k Vám mohla přidat?? 🙂 Čtu, že je Vás zde víc co jste zrovna začali a hodně těch co uspěli a určitě podpoří 🙂

cechulda
16. říj 2012

Jinak se omlouvám, je to moje úplně první diskuzní fórum, tak doufám, že se v tom naučím chodit 😀 Chodíme k doktorce Hromadové, máte s ní dobré zkušenosti?? Ihned po první konzultaci nás odkázala na IVF, mám endometriozu a neprůchodnost pravého vejcovodu ☹

soniela
17. říj 2012

@marci Aha, no ono sezení v kanceláři by mi taky nevadilo. Ale jsem poštovní doručovatelka, denně nachodím cca 15km a kolikrát sebou vláčím i 25kg. A to nevím jestli by bylo úplně dobře 😒

@cechulda Ahoj a vítej 🙂 Určitě se přidat můžeš. Aspoň nás bude víc 🙂 Také zrovna začínáme v Repromedě. Ale už podruhé. 🙂

cechulda
17. říj 2012

@soniela Ahoj díky moc za pozvání 🙂 Trošku jsem z Vaší diskuze něco četla a vidím, že taky čekáte na genetiku, my budeme mít výsledky 19.11. a do té doby ani nevím jak dopadly moje hormony a manželův spermiogram 😒 To čekání mi připadá nekonečné, myslela jsem že nám aspoň něco řeknou, ale paní doktorka říkala, že to má radši vše pohromadě, tak čekáme, snad aspoň něco bude dobré 🙂 Nám vzali genetiku oběma tak uvidím jak dopadneme, jsem z toho pěkně nervózní 😖 Je mi líto, že to Tvému příteli nedopadlo nejlíp, ale snad aspoň u Tebe to bude v pořádku, držím pěsti 🙂

dendinka
17. říj 2012

@cechulda Ahoj, vítej, my sme taky zrovna začali, poprvé jsme byli na začátku října a teď čekáme na výsledky krve my je budeme mít 3.12., taky chodím k paní Dr. Hromadové, ale spermiogram už jsme věděli ten den, že má přítel výborný.

cechulda
17. říj 2012

@dendinka Ahoj a můžu se zeptat jestli jste kvůli tomu museli chodit znovu k doktorce nebo stačilo jen přijít a řekli Vám to ty laborantky?? Chtěla bych vědět jestli je aspoň manžel po téhle stránce v poho nebo jestli budem řešit ještě něco dalšího 😕 Jsme strašně netrpělivá, chtěla jsem si zavolat, ale to nám řekli že to nejde.

dendinka
17. říj 2012

@cechulda no my sme to měli tak, že dopo šel přítel na odběr spermia, pak sme šli na oběd a toulali se tři hoďky po brně a odpo sme měli první kunzultaci, kde byl ten pohovor o nemocech v rodině, řekla nám, že spermio máme ve všech směrech kupodivu v pořádku a o tom co vlasně je mně, že to nejde a jak dlouho se snažíme, oboum vzali krev a rovnou sem se i objednala, že si přijdu pro výsledky genetiky v prosinci a že se domluvíme, jak rozhejbat moje vaječníky, ale já jsem ještě dle nich mladičká, tak nepočítám s tím, že by mi rovnou nabídli IVF

dendinka
17. říj 2012

@cechulda a nebudou posílat výsledky spermia k tvýmu gynekologovi? mě moje gynekoložka říkala, že jí pak dojdou a tak si psala jméno přítele, aby vůbec věděli ke komu to patří, žádanka se totiž vyplňuje na ženu, ale výsledky pak příjdou pod jménem muže, k němu by sisi mohla skočit a ten by ti řekl dřív, jak vám to dopadlo

dendinka
17. říj 2012

@cechulda jé koukám, že máš v pasu, že jsi z Třebíčska, bydlíš přímo v Třebu, nebo někde blízko v okolí?

cechulda
17. říj 2012

@dendinka Aha tak to my jsme byli nejdřív na té konzultaci a potom jsem se objednávala na 3.den cyklu na krev a manžel na spermiogram, ale paní doktorka nás jasně odkázala na IVF kvůli mě 😒 No tak to si holt asi budu muset počkat do toho 19.11. 😠

cechulda
17. říj 2012

@dendinka jj jsem z Třebíče a Ty?

cechulda
17. říj 2012

@dendinka Já myslím, že nebudou, moje gynekoložka říkala, že teď budu v plné režii Brna a k nim přejdu až těhotná 😀

dendinka
17. říj 2012

@cechulka přítel to má v práci těžký s volnem, tak sem si to tak namyslela, aby se sfouklo spermio i konzultace v jeden den a asi nějakým zásahem vyšší moci jsem zrovna dostala ms, já ji mám dost nepravidelnou a tak sem počítala s tím, že tam budu muset jet na krev taky znovu

dendinka
17. říj 2012

@cechulka nejsem z Třebíče, ale mám to docela blízko a často tam jezdíme nakupovat,
mě taky jakoby předali do péče centra, ale ty výsledky jim prý i tak dorazí, tak si zkus zavolat do repromedy a zeptej se, jestli to posílají

cechulda
17. říj 2012

@dendinka no tak to bych mohla zkusit, díky za radu 🙂 Teď pádím na oběd, mám hlad jako vlk 😀

dendinka
17. říj 2012

@cechulda tak dobrou chuť, já ho jdu teprve vařit

soniela
17. říj 2012

@cechulda Nebuď netrpělivá 🙂 IVF je jedno velké dlouhé čekání, tak si zvykneš 😉 Ale ten výsledek bude stát za to, uvidíš!

@dendinka Mimochodem, také jsem bydlela v Třebíči, před 7 lety, ale jen krátce 🙂

dendinka
17. říj 2012

@soniela to je zajímavá náhoda 😀

aidule
17. říj 2012

@soniela Beruško, já jsem naopak měla neschopenku od počátku, protože pracuji jako zdravotní sestra na směny a nebylo by to pro mimi o.k. 🙂 . Repromedu jsem tím ale nezatěžovala, počkali jsme s paní doktorkou do UZV srdíčka, tam bylo vše v pořádku, tak mě v centru ukončili léčbu a předali mě mé gynekoložce. S tou už jsem se bez problémů domluvila na neschopence. Je to v současné době jen trošku víc přísnější, co se týká vycházek apod. Ale co se dá dělat. Každá z nás ví, co těhu předcházelo a co která obětovala, takže je to na každí těhulce, jak se rozhodne. Já jsem navíc první trimestr prodělávala v období výrazné chřipkové epidemie, takže nebylo moc co řešit. Doma jsem se rozhodně nenudila, naopak, občas jsem ani nestíhala odpočívat a odpočítávat týdny do porodu 😀 😀 😀 . Tobě přeji rychlé a poklidné čekání na výsledky a hlavně tu nejlepší zprávu na jeho konci 😉 🙂 !!!

aidule
17. říj 2012

@cechulda Vítej mezi náma, určitě je fajn, že sis nás našla 🙂 ! Jak píšeš, některé se na těhu chystají, jiné už si užívají repromeďáckých miminek ve svých domovech a náručích. Každopádně většině z nás bylo v průběhu snažení, těhu i přípravy na porod i potom v začátcích s mimi úzko a nejistě atd., takže jsme se uchylovaly k těmhle řádkům a s povděkem četly slova útěchy, povzbuzení a naděje 🙂 😉!!!
Já jsem taky byla v péči dr. Hromadové, je moc prima, přímá, ale férová, nechodí zbytečně kolem horké kaše. Když ví, že by některý zákrok byl jen zdržením bez přínosného efektu, nenabízí jej a volí jistější alternativu. Některé snažilky v tom viděly jen finanční prospěch centra. Pravdou je, že o penězích je v dnešní době téměř všechno. A vzhledem k tomu, že se většinou jedná o soukromá zařízení asistované reprodukce, nemůže nikdo očekávat, že budou úkony zdarma či za značného přispění pijišťoven. Každá má možnost si na stránkách center prostudovat ceníky, nabízené služby a procenta úspěšnosti. Myslím, že cenově je Repromeda dost podobná jiným zařízením. Většinou je to tak, že někdo má něco levnější, ale jiný zákrok zase dražší než konkurence. Co se týká možností vyšetření a zákroků a samozřejmě úspěšnosti těhotenství, je na tom toto zařízení moc, moc dobře.
Já jsem u nich byla i s manželem spokojená, odváděli profesionální i lidský přístup při své práci a jsem jim za to moc vděčná! A nejen za to, ale především za naše sluníčko Natálku, která už bude mít pomalu 14 měsíců 😉 🙂.
I Tobě přeji, ať je vaše snažení rychlé a úspěšné, těhotenství bezproblémové a vytoužené miminko zdravé a nádherné 😉 😉 🙂 🙂! Pokud budeš cokoliv potřebovat, ptej se paní doktorky, neboj se klidně i telefonovat. Oni jsou na nejistotu a zapomnětlivost u klientek určo zvyklý 🙂 No a samozřejmě je tady ještě i modrý koník a my s ním, abychom poradily, povzbudily, utěšily, zkrátka udělaly, co bude třeba....... 😉 🙂 . Tak se zatím drž a ať jde vše jako po másle!!!

soniela
17. říj 2012

@aidule Od počátku těhotenství nebo od počátku celého IVF??? Nevím jestli při stimulaci budu moct nosit těžké věci. Při prvním IVF jsem pracovala v kanceláři, tak jsem na neschopenku ani nešla, ale teď váhám a nevím jak to udělám. 😒

aidule
17. říj 2012

@soniela No já jsem to měla tak, že před IVF jsem si prohodila služby, abych měla volno, takže nebylo třeba to řešit PN. To IVF sice nevyšlo, ale pak jsem normálně chodila do práce a brala jen minim. hormon. stimulaci, no a když jsem zjistila na těhu testu //, tak bylo před Vánocema a to už jsem nechtěla napsané služby nějak rušit a hrotit kolegyním svátky. Takže jsem si ještě 14 dní odsloužila, ale s tím, že jsem jim to řekla, ale požádala je o korektnost, aby to zatím nešířily dále, neboť nás uzv na srdíčko čekal teprve po Vánocích, 5.1. Kupodivu se vše podařilo udržet v tajnosti a uzv potvrdil těhu a mimi mělo srdíčko v pořádku, tak jsem to pak už oznámila, aby se mohla staniční zařídit se službami na únorový měsíc. Původně jsem měla v plánu přejít jen ze směnného provozu na ranní (na ambulanci), ale nakonec se mé gynekoložce můj pobyt v nemocnici mezi pacienty a spoustou lidí nijak nezamlouval a vcelku rázně mi promluvila do duše, že nám to trvalo tak dlouho a co jsme prošli, atd., atd., tak ať mám rozum a nikam nespěchám a jsem ráda, že je vše v pořádku a maximálně ať se snažím, aby bylo vše v klidu a v pořádku i nadále, a to bude určitě lepší, když budu doma.....no prostě měla pravdu, co si budeme povídat. Naše generace se ještě napracuje dost, než půjde (pokud vůbec) do důchodu, tak jsem jí dala za pravdu a zůstala doma 😀 😉. A bylo mi moc dooooobře 😀 😀 😀. A miminku určo taky! 😉 🙂