Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

proticka
12. únor 2014

Ahojky, zrovna jsem se přihlásila, díky sestřenici - díky 🙂! Diskuzi o Repromedě a vůbec o snahách o mimčo pročítám už delší čas - už to bude brzo rok, kdy jsme s manželem do Repromedy přišli poprvé...a teď jsem 9. den po KET a ať se snažím, jak se snažím, nezvládám to ☹ - to čekání je strááášně dlouhé, skoro odpočítávám minuty. Na krevní testy jdeme v pondělí 17.2., ale uvažuju, že to otestuju už v pátek, na Valentýna 😉. Nejhorší je, že se nemůžu soustředit skoro na nic jiného. První týden čekání ještě celkem uběhl v klidu a pohodě, ale teď je to nekonečné. Přemýšlím na vším, co se ve mně "hne", co ucítím - jestli to náhodou není nějaký příznak 😕. Holky poraďte, jak to všechno zvládnout? Samozřejmě, manžel je moje obrovská opora, ale přece jen, v tomto poradit nedokáže 🙂.

aidule
12. únor 2014

Vítej mezi náma 🙂! Myslím, že každá z nás moc dobře ví, o čem píšeš a co právě prožíváš, protože to čekání je vážně hrozné 😠!!! Člověk se snaží ovládat se, říká si pořád dokola,že to bude dobré a podobné rádobypozitivní řeči, ale skutek utek.....chjooo, je to už nějaký pátek, co jsem tohle prožívala, ale stejně-na to se nedá zapomenout! I když v našem případě pak už jen v tom dobrém slova smyslu, neboť pohled na tu naši princeznu-dračici 2,5 letou jiné myšlenky a pocity ani nedovolí 😀.............NAŠTĚSTÍ!!!!

Já jsem do Repromedy zavítala na základě kladných referencí a zkušeností od kamarádky a byla jsem tam opravdu moc spokojená. Jak s přístupem, tak odborností a rozsahem nabízených služeb. Neměla jsem pocit, že by mi vnucovali něco, co nechceme. Naopak, vždy byla možnost prodiskutovat více variant a na nás s manželem bylo konečné rozhodnutí 😉!
Vzhledem k faktu, že jsem na základě výrazného snížení váhy ztratila cyklus, po úvodních komplexních vyšetřeních jsme přistoupili k IVF. To sice nevyšlo, nicméně po krátké pauzičce jsme zvolili aspoň tablety clositlbegyt a po 2.měsíci užívání a takovému nějakému smíření se se skutečností, že 2.dítko hold nám asi není souzeno, jsem začla zvažovat změnu v práci a těsně před podepsáním smlouvy(1 den) jsem si jen tak testla a ony tam byly //......bylo to 15.12.2010 a byl to ten nejkrásnější vánoční dáreček, jaký si kdo může jen představit 🙂 🙂 🙂!!! Hmotná podoba tohoto dárečku k nám dorazila o 9 měsíců později a je, spolu se svou starší sestřičkou, naším sluníčkem každý den 😉 🙂!
Uvidíš, že si i k vám miminko cestu najde, má-li to tak být! A pokud ne....ale to teď rozebírat nebudeme 😉....V manželovi (a asi i sestřenici 😀 😉) máš nepochybně velkou oporu, tak se snaž zbytečně se nestresovat a dávej na sebe pozor! To, že nevydržíš testovat až 14.den tady, myslím, nikoho nijak nepřekvapuje. Takovách nedočkavých čekatelek je zde nepřeberné množství 😀. Třeba budeš mít v pátek pro manžela i pro sebe ten nejvzácnější valentýnský dáreček 😉 🙂....
Zatím se opatruj a jak budeš mít potřebu, napiš, jsme zde jedna pro druhou a spolu pro naše děti 🙂 🙂 🙂!!!

akashka
13. únor 2014

Ahojky repromeďačky 🙂 Hlásím že naše malé repromeďátko je již na světě 🙂 Elenka se narodila 8.2. v 15:20, měla 3100g a 49cm 🙂 Jsme šťastní jak nikdy 🙂 Přeju všem ať se takového štěstí dočkáte taky, a v repromedě umí, takže je to jen otázka času 😉

aidule
13. únor 2014

@akashka Nádherná princeznička!!!! Upřímná gratulace a hlavně přání pevného zdraví a rodinné pohodičky 😉 🙂 !!
Jo, jo, kde umí, tam umí....a v Repromedě to platí určitě 😀 😉 !!!

zazy
14. únor 2014

Ahojky děvčata.Tak včera jsem byla na kardiu,tak už nám paní doktorka řekla,co budeme mít za mimi.Tak to bude druhá princeznička,druhá repromedačka.Manža amlilinko zklamanej,přece jen je to chlap a chtěl klučinu.Ale ono je to v závěru jedno,hlavně,že to bude zdravé mimi.Jinak všem hodně sštestíčka,at se zadaří

evickav
15. únor 2014

@akashka nadherna je bambulka 🙂 maminke zelame vela mliecka a malinkej samu lasku, stastie a vela zdravicka 🙂 krasne meno ste vybrali 🙂

evickav
15. únor 2014

@zazy gratulujeme k malej princeznicke 🙂 ono to tvojho mm prejde a este bude moc pysny, ze ma krasne dcerenky 🙂

aidule
17. únor 2014

@zazy Velká gratulace k reproholčičce 😀 😀 🙂 ! Ve finále je to opravdu jedno, zda kluk či holka....taťka bude jednou rááááád za 2 nevěsty 😉 🙂 . Opatrujte se všechny i s taťkou 🙂 !

terez80
17. únor 2014

@proticka Ahoj držím pěsti, chápu, že člověk hledá nějaké příznaky a těší se na test, ale zároveň má strach, aby vyšel pozitivně. Neboj uteče to, moc držím pěsti ať to klapne. Já si četla časopisy, ale stejně na to nejde nemyslet, chtěla jsem nějakou kameru do břicha strašně mě to zajímalo to by bylo nejlepší tak se drž a odpočívej.
@akashka ahoj nádherná holčička, gratulace, jak jste zvládly holky porod?
@zazy Ahoj a další repro slečna ve vývinu, to se s holkama roztrhl pytel, hlavně, že se zadaří, stejně to jsou vždycky tatínkovi holčičky

zazy
17. únor 2014

terez80 děkuji,jojo nakonec bude rá,že má tolik ženských doma,má to i svoje výhody 😉 .A co ty,bude druhé dítko,přemýšlíš o něm?

zazy
17. únor 2014

aidule@děkuji

proticka
18. únor 2014

ahojky, moc gratuluju @akashka ke krásné, zdravé holčičce! 😵 A @zazy gratuluju k rozšíření babince 😉, tatínek bude určitě moc pyšný a spokojený, když bude mít kolem sebe svoje holčičky! 🙂
Nám to, bohužel, napoprvé nevyšlo ☹, tušili jsme to, protože všechny 3 testy, které jsem si dělala, vyšly negativní - ale přece jenom, do krevního vyšetření jsme pořád někde v koutku duše doufali... Ale máme ještě 2 nanučky, tak to zrovna zkusíme znovu 🙂. Ptali jsme se paní doktorky Hromadové, co můžeme udělat pro to, abychom zvýšili šanci na uchycení embryjka - navrhla nám ke zvážení i akupunkturu, prý s tím mají opravdu dobré zkušenosti. Dělá se před a po KET, ten stejný den, stojí to 2500 Kč. Nezkoušela jste to některá? My do toho asi půjdeme, pro vysněné mimčo bysme udělali všechno... 😉

akashka
24. únor 2014

děkuju moc holky za gratulace, trošku teď nestíhám.. @terez80 porod jsme přežily, asi tak to řeknu 😀 začali jsme o půlnoci a malá se narodila v 15:20 za pomoci extraktoru. Bohužel komplikace mám já ještě teď a možná mě čeká ještě další operace.. ale všechno to za tu malou berušku co mi tu teď kníká ze spaní stojí 🙂

akashka
24. únor 2014

@proticka ja o akupunktuře taky slyšela, že to má při IVF dobré výsledky.. dělají jí i přímo v centru co je na hlinkách, jen teď nevím jak se jmenuje.. takže bych to asi zkusila tam, pokud nemá repromeda někoho svého 😉 držím pěsti 😉

terez80
25. únor 2014

@akashka Ahoj, taky říkám, že porod jsme přežily, ale určitě jste to měly horší to je mi líto, sna dti vše dobře dopadne, ale určitě to za ty naše poklady stojí
@zazy Ahoj , chtěli by jsme druhé, ale zatím se mi nepodařila nastimulovat sliznice na mražačky tak jsem si dala teď oddech a zkusíme to na jaře. Nebo zkusíme další IVF. Dneska mi kamarádka volala, že nastupují do IVF do repromedy tak snad ji to vyjde moc bych ji to přála nemáte v životě lehké, tak snad ji vyjde v repro snad tohle.

terez80
25. únor 2014

@proticka Ahoj na akupunkturu jsem slyšela od mamčiné známé, že ji to pomohlo asi to zavisí od problému, jaký máš. podle mě je to naprobádaná medicína, která může pomoci. A kvůli čemu ti ji doporučila ? A mají oni nějakého speciálního doktora nebo ti to řekla jen tak všeobecně?

terez80
28. únor 2014

Ahoj holky,
známá se mě ptala jestli nevím, jak je to s úhradou léků od pojišťovny na IVF prý slyšela, že se léky od nového roku zdražily. Nejste náhodou některá ve stimulaci díky za odpověď

terez80
4. bře 2014

Ahoj holky,
něco nového u vás je tu klid. My jsme měli doma teď veselo malý se osypal tak jsme jeli k dr. prý alergie a to jsem se ho snažila dlouho kojit, tak uvidíme co z toho bude a co u vás nového?

aidule
6. bře 2014

@terez80 Zdravím! U nás vcelku nic, malá byla včera na přeočkování-klíšťovka, zvládla to dobře, ale je dnes taková nijaká-neslaná, nemastná, ufňukaná ☹ ☹ ☹ ....to zase bude den 😀 ! Pújdeme se na chvíli vyvětrat, třeba ji to pustí 🙂 . Ať je malý brzy v poho, myslím, že to s tím kojením je pořád dost přeceněná záležitost. Znám dost případů nekojených a zdravých dětí a naopak kojených a nemocných....asi to bude i v něčem jiném 😉 . Tak ať je brzy líp!

lucie2010
13. bře 2014

Ahoj holky, do této diskuze jsem zavítala v roce 2011, kdy jsme šli na 1. IVF. Máme syna a teď chceme druhé dítko. Nedařilo se, tak jsme na dnešek objednaní na 1. konzultaci. A potřebuju se na něco rychle zeptat. Dnes ráno jsem zjistila, že jsem asi těhotná. Druhá čárka na testu je hooodně slabá, ale jde vidět. Co myslíte, mám tam zavolat a zrušit konzultaci? Nebo tam jet a dělat, že o ničem nevím. Kdyby to těhotenství nedopadlo, tak abychom se zbytečně nezdržovali. 🙂 Moc vám děkuji předem za odpovědi.

terka82
13. bře 2014

@lucie2010 Luci, teda to je krásná zpráva. Tfuj, tfuj, tfuj, ať to dobře dopadne. Při konzultaci bych jim to řekla.

lucie2010
13. bře 2014

Ahoj Teri, díky. Jeli jsme tam, doktor mi dělal ultrazvuk, ale tam zatím nic neviděl. ale je to ještě hodně brzo. Tipuju si tak 13. den po ovulaci. Vzali mi krev a zítra budou výsledky. Tak uvidíme, jak to dopadne. 🙂

terka82
13. bře 2014

@lucie2010 zítra dej určitě vědět, držím pěsti. Doufám, že to bude to poslední, co pro vás v repromedě udělají. 🙂

terez80
13. bře 2014

@lucie2010 Ahoj teď čtu, že to byla rychlovka, tak držím pěsti ať je vše ok a nepotřebuješ pomoc, my ji budeme potřebovat, psychicky se připravuji na zamražence, mám hrůzu z té moji sliznice, moc ti to přeji a skrytě závidím
@aidule Když píšeš o té klíšťovce, odkolika se děti očkují?

lucie2010
14. bře 2014

@terka82 Teri, tak dnes mi volala Dr. Hromadová a hodnota HCG je 50. V pondělí mám přijít na další odběr...to se uvidí. Ale jak jsem říkala, je to opravdu brzo. Tak snad to opravdu bude to poslední, co pro nás v Repromedě budou dělat. 🙂
@terez80 Moc děkuji za pěstičky, snad to bude v pohodě. A u vás to bude taky dobrý. My ani žádný mrazáčky nemáme, takže pokud by toto těhotenství nevyšlo, tak budeme muset podstoupit celý proces IVF. Tak hlavně, že máte co použít. Taky budu držet pěsti a ať sliznice pořádně naroste. 🙂

terka82
14. bře 2014

@lucie2010 v pondělí už z toho bude určitě krásná hodnota. Držím pěsti dál a určitě dej vědět. 🙂

aidule
14. bře 2014

@terez80 Zdravím! 1.+2.dávku dostala malá vloni, taky v této době, takže měla 1,5 roku. Jde to možná i dřív, ale během 1.rokju života toho očkování mají děti vcelku dost, tak jsem to tam něchtěla zbytečně tlačit 🙂 .

aidule
14. bře 2014

@lucie2010 Velká, ale ještě tichounká gratulace 🙂 😉! Máte pobobný "postup" jako kamarádka před lety....nedařilo se jim otěhotnět, tak se začli vyšetřovat a léčit. V momentě, kdy si přivezla domů z centra injekce , uložila je do lednice a......a už je ani nepoužila, protože zjistila, že je vyléčená-tedy těhotná 😀 😀 😀!!! A jak to utíká, Kuba už měl 10 let, páni, to už snad není ani pravda!!!
Moc držím palce i pěsti, ať je hcg v pondělí zase o něco vyšší 🙂 😉 !

nelatorka
17. bře 2014

Ahoj holky taky jsem Reproměďačka 😀 máme už skoro 2,5 letého chlapečka díky repromedě a chceme teť druhé. Měli jsme ještě dva mražáčky a tak jsme byli před 14 dny na KETu ale testy jsou negativní 😒 takže to pravděpodobně nedopadlo. měsíčky jsem nedostala a tak mám jít zítra na krev. Říkala mi slečna z recepce že test může být falešně negativní. Stalo se to někomu? jaký máte názor? už jsem spíše smířená, že nic 🙂 děkuji

lucie2010
17. bře 2014

@terka82 Teri, tak dnešní hodnota HCG je 421...tak to vypadá, že bych mohla být v tom. S dr. jsme se domluvili, že už to budu řešit s mojí gynekoložkou. Jsem tááák ráda. 🙂
@aidule Moc děkuji...já jsem taky slyšela o hodně lidech, co to měli stejně jako my. Je pravda, že jak na to člověk přestane myslet, stane se zázrak 🙂