Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

aidule
2. srp 2016

Tak to máte ale zase, vzhledem k rodinné anabázi, docela slušnou úspěšnost přirozeného otěhotnění s více či méně déletrvající dobou zdárných otěhotnění 😀 😀 😀 !!!
Vždyť to píši pořád, co se má stát, tomu neporučí ani člověk ani věda.... 🙂 . Jste motivující příklad pro ostatní skoroskepticky smýšlející páry 😉 🙂 ...

nikinnna
2. srp 2016

@aidule V naší rodině se čeká na tu správnou konstalaci hvězd, která příchází jednou za x let. Je to jak ty vtipy, jestli neplodnost může být dědičná 😀... Komu je psáno, tomu je dáno. Ten život to má o nás, bez nás, dobře namyšlěné...

anicka1211
3. srp 2016

@aidule v době, kdy jsme se pro Repromedu rozhodl, jsem toho moc neslyšela, jen to, že je to byznys, že to dělají pro peníze, že lidi nechají schválně třeba dva tři pokusy, než se zadaří, aby na tom vydělali. Neveřila jsem tomu a protože jsem na Repromedu slyšela zároveň taky hodně chvály, šla jsem do nich, protože si myslela, že nám pomůžou. Ale už na první schůzce, kdy o nás doktorka ještě nic krom dvou zamlklých potratů nevěděla, hned nás tlačila do IVF. Mně to tak nepřišlo, ale manžel z toho měl smíšené pocity. A postupem času mi prostě pár věcí nesedělo. Neobviňuju je,říkám na to pouze svůj názor a ano, emoce jsou silné, protože jsem ty dva nezdary oba obrečela a nechápala proč. A právě jsem od nich čekala nějaké vysvětlení, když jsou tak vyhlášení a mluvili tak sebejistě a oni mi vysvětlení nedali . . ., Tak co si o tom mám myslet???? Kdyby vysvětlení dali, tak jsem o nich nezačala pochybovat. A co se týče toho, zda si kterékoli CAR může dovolit zkreslit výsledky, tak ano, může. Dokázat jim to nelze. Všechny CAR pracují pro jedno člověka-politika, a tomu nelze dokázat nic. A pokud hrají na to, že každá laboratoř má jiné přístroje, nové, zastaralé, tak člověk může pouze spekulovat, protože oni se na to můžou odkázat, že tohle naměřil jejich přístroj. Ale to je holky jedno. Pokud vám pomohli a zadařilo se a vše je ok, tak bych na vašem místě Repromedu taky hájila. Já jsem je měla za nejlepší CAR v republice, škoda, že se nám díky nim nezadařilo :(.

lenejewel89
3. srp 2016

Za me Repromeda take NE! Prechazim do Heliosu a me embryjka si take necham od nich odvezt do Heliosu! Moooc z lidi tahaji penize a kdyz je zena komplikovanejsi pripad - nepomuzou!

aidule
3. srp 2016

@nikinnna Tak to je super, že pro Vás nastalo období "x", že jo???!!! 😀 😀 😀. Držím palce!!!

aidule
3. srp 2016

@anicka1211 Pravdu máte v tom, že je to soukromá oblast podnikání a ta zadarmo nebývá v žádném centru a potažmo ani v žádném jiném oboru. Takže ano, zaplatit se musí. My měli ze schůzek a jednání s členy kolektivu naprosto opačné dojmy, než vy. Ale je taky pravda, že jsem se dost dotazovala a byla někdy asi až neodbytná....když si to tak zpětně mohu zhodnotit...no, samu sebe bych asi jako pacienta někdy vyrazila, ale tam se k nám opravdu chovali maximálně vstřícně a trpělivě!!!
Vám přeji opravdu jen to nejlepší....a co je tím nejlepším pro Vás, to už je psáno někde jinde... 😉

aidule
3. srp 2016

@lenejewel89 Sousedka odešla na jaře z Heliosu právě ze stejného důvodu, a pocitu, jako Vy z Repromedy....a je těhotná-sice teprve začátek 2.měsíce, ale opět díky díky Repromedě bude jeden dětský smích na světě 🙂 😉 !!!
Tak ať se Vám daří a zadaří!!!.... 😉

barbborka
7. srp 2016

@anicka1211 chvíli jsem se na to tady nekoukala a vidím, že se tady rozjela docela velká diskuse, ale stejně si myslím, že je to více o emocích, nemám ve zvyku svoje potíže svalovat na druhé, tak přistupuji i ke svému zdraví. Hodně kamarádek mi říká, že je důležité, aby žena měla vše srovnané v hlavě a potom to jde dobře, samo, či s pomocí IVF centra, když nějaký problém je. Já jsem si řekla, že do toho půjdeme, protože dítě chceme. A tak to určitě vyjde

barbborka
7. srp 2016

@aidule také mi říkali, že jenom ne Helios 🙂

sanekcz
9. srp 2016

nejsem sice holka,ale taky si dovolím přispět.Chodili jsme k paní doktorce Hromadové,působí trochu odměřeně až chladně,ale říká věci narovinu i když to třeba nejsou zrovna pozitivní zprávy.Prošli jsme řadou vyšetření,kdy se zjistilo,že partnerka neprodukuje vlastní vajíčka,po konzultaci a našem zvážení situace,jsme se rozhodli pro vajíčko od dárkyně.K usazení oplodněného vajíčka je ovšem zapotřebí určitá minimální velikost děložní sliznice,nasadili se různé hormony a nevím co,no po několika kontrolách se zjistilo,že ta sliznice je stálé malá a pí Hromadová nás pomalu připravovala na to,že to prostě nepůjde.Jeli jsme na další kontrolu,kdy jsme defakto počítali s tím,že se vše už ukončí,k našemu překvapení na nás místo doktorky Hromadové čekala paní ředitelka osobně,řekla,že nic se ukončovat nebude,napumpovala nás nadějí,přítelkyni ještě více hormonama a rozjela s námi dárcovský proces.Stalo se ovšem to,že děložní sliznice i přes vyšší dávky léků stále neměla potřebný rozměr,ale prachy už byly na účtě a vajíčko čekalo.Opět pár kontrol se stejným,špatným výsledkem až najednou zázrak,sliznice prej měla potřebnou velikost a došlo tedy ke vložení vajíčka.To se samozřejmě,jak už jsem čekal neuchytilo.Celý ten konec mi přišla jako hrozná habaďůra,ale jak říkám,prachy už byly na účtě,proces darcovství rozjetý,tak Repromedia nemohla couvnout.Zaplatili jsme dost přes 100 tisíc za jen jeden jakýsi pochybný pokus,nakonec nám nevzali zpět ani léky za několik tisíc,které jsme pak teda vyhodili do popelnice.Věřím,že v Repromedia pomohli hodně párům,na vlastní zkušenost jsme ale poznali,že PENÍZE JSOU PRO NĚ AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ,pro paní ředitelku tedy určitě.Nemám potřebu někoho špinit,jen píšu jak to na mě celé působilo.Nepíšu ani pod emocemi,protože je to už 4 roky zpět.Přeji všem holkám,které mají problém s početím,ať jsou silné a ať se jim ten malý zázrak taky jednou podaří zažít.
roman

barbborka
9. srp 2016

@aidule holky, ač jsem byla docela v klidu, už jsem trošku nervózní, ve čtvrtek si jdeme pro zbytek výsledků, ale věřím jim, starají se o nás všichni moc pěkně, tak to jistě bude dobré

meliskaa
9. srp 2016

@sanekcz to je mi moc lito a zkusili jste pak jinou kliniku, podarilo se jinde? My z Repromedy odesli, te jsme v Reprofitu a moc spokojeni, ted nas ceka konzultace na IVF, tak se uz tesim, udelali nam spoustu testu, v Repromede nechteli delat nic, tak to na mne moc dobre nepusobilo a jsem rada, ze jsme odesli jinam 🙂

aidule
9. srp 2016

@sanekcz Pusobi na me trosku zvlastne,ze se najednou po 4 letech "mlceni" rozhodnete pro napsani prispevku. Skoro jako na objednavku...no,nevim.
Penize jsou dulezite v kazdem centru a myslim,ze nejen tam! Cisla uspesnosti v Repromede nejsou zanedbatelna a za kazdym je jeden zrozeny zazrak,o kterem by mohli vypravet rodice kazdeho miminka. 🙂

haninka712
9. srp 2016

@aidule souhlasim- registrace stpen 2016 a pouze tento jeden prispevek... Minimalne je to dost podezrele 🙂

barbborka
9. srp 2016

@aidule Jé, Ty mi mluvíš trošku z duše. Dlouho jsem váhala, jestli si tady s někým psát, některé kamarádky mě odrazovaly. Teď mám trošku pocit, že měly pravdu. Tak jsem moc ráda, že píšeš.

barbborka
9. srp 2016

@meliskaa Zajímavé, že čteš o Repromedě, když Tě nezajímá. Asi to tady opravdu bude tak, že je to jenom propagace a ne opravdové povídání. Na diskuse za námi nechodíš a když se zde něco objeví, tak na to reaguješ, zvláštní věc.

aidule
10. srp 2016

@barbborka No, já jsem tady na koníkovi asi 5,5 roku-co jsme se snažili o naši druhou princeznu...Po těch letech si u některých pisatelů už tak nějak tipuji (a většinou oprávněně), kdo zkušenosti opravdu má a kdo je jen takovým "rádobypisálkem" 😀 ...Hold lidé jsou různí, s tím nic neuděláme. Mám ale dojem, že nakonec tak trošku tomu "svému" centrum škodí. Důvěryhodnost není zas taková samozřejmost, jak si někteří myslí... 😉
Vám hodně štěstí, a to nejen ve čtvrtek, ale i v dalších dnech 😉 . Jste v nejlepších rukách, tak to by bylo, aby to nebylo!!! 😀 😀 🙂

sanekcz
10. srp 2016

@aidule Tak promiň,že jsem si dovolil napsat náš příběh,tak jak to cítím a tak jak to na nás působilo a tak jak to ve skutečnosti bylo.Kdyby to bylo na objednávku,tak tu budu doporučovat jinou kliniku,nemyslíš?Ale to nebudu,protože jsme jinde nebyli.Já netvrdím,že v Repromédii nepomohli x-párům,to určitě ano,to je bez debat.Mě na celé té kauze mrzelo to,že i když jsme vlastně byli beznadějný případ,jak nám paní doktorka Hromadová řekla,tak nás obratem ruky paní ředitelka nahnala do něčeho co nemělo moc šanci na úspěch.

aidule
10. srp 2016

@sanekcz Ani nevím, že si tykáme, ale....vlastně proč ne, tady se může cokoliv....třeba i říct nejen svůj názor, ale i to, jak na mě působí názor a slova někoho jiného....Nebo ne??? 😉

sanekcz
10. srp 2016

@aidule jo to se asi může,i když jsou ty tvoje reakce trochu offtopic,což se tu ale asi tak neřeší.Já se prostě jen vyjádřil k tématu.

zazrakysedeji
12. srp 2016

Dobry den,plivu na Repromedu uz dobre 4roky.Po roce snazeni me tam doporucila ma gynekolozka,take dr.Hromadova.Pusobila sympaticky,udelali nam testy a me byly v poradku(jen nevyznamna endometriozni cysta na vajecniku-IVF to vyresi) u manzela balancovana translokace 3,4 chromozomu.Okamzite na tlacila do PGD(uz prispivala prvnim rokem pojistovna).Shrnu to:prvni neuspech,druhy neuspech,3pokus s darcem tez neuspech.to uz mi bylo divne a zacala jsem se vic starat o mou bezvyznamnou endometriozu.Neposlali me ani na vysetreni do spitalu(asi abychom neutekli).objednala jsem se a domluvilo se laparoskopicke vysetren.Endometrioza rozjeta jako blazen III.stupen,takze vsechny pokusy byly dopredu s jasnym neuspechem.V Repromede jsme nechali 200 000.u kazdeho embryotransferu mi dali poukaz 1000Kc slevu na dalsi.Nechutny!!!pak jsem se uz ptla,jestli dopredu pocitaji s neuspechem.Manzel ma od nich ve zprave 0%sance prirozene otehotnet.Presli jsme do CAR na Obilnem trhu,nejsou sooukroma klinika,dokonce mi lecili i endometriozu.pres neuspech doporucuji.po 7letech jsme se uz na to vykaslali a narodila se prirozene Lenicka.skore zamlkly potrat,dcerka,zamlkly potrat

zazrakysedeji
12. srp 2016

A jsem opet tehotna.po padu na bezkach a zlomenine krizove kosti se ve me neco asi hnulo.S balancovanou translokaci si telo poradi prirozenym vyberem a je to prirozenejsi nez PGD.To mi potvrdili i na Obilnem trhu.

zazrakysedeji
12. srp 2016

Pardon,ma gynekolozka me doporucila do Repromedy k dr.Hromadove.ale to je asi jedno,pro me to je zlodejna na lidskem nestesti.Nevadi mi,ze se neco nepodari a stoji to ranec penez.Vadi mi,ze vas neleci a tlaci do nesmyslu jen aby vydelali penize.Jak je vetsi problem,umi jen embryotransfery.pekny den vsem a hodne stesti

aidule
12. srp 2016

@zazrakysedeji Gratulace k dětem! Myslím, že problém je především v tom, že jste se již sama v počátku neúspěchu otěhotnět nezajímala o příčinu tak nějak důsleně, netrvala si na vyšetřeních a konkrétní léčbě. Shazovat problémy na jiné dovede spousta lidí. A co dělala do té doby Vaše gynekoložka, ta tu endometriózu snad nepoznala a nesnažla se ji léčit??? Zvláštní přístup....a opět jedna čerstvá srpnová registrace 😀 😀 😀...samozřejmě naprosto čistě náhodná potřeba přispět svou troškou, že ano??? No, ono hold někomu stagnují čísla úspěšnosti, tak to pak přes najaté zoufalé osoby dohání ... ☹

aidule
12. srp 2016

@sanekcz Hmmm, sice právě tak trochu mimo téma, ale u těchto tipů to zase tak nepřekvapuje! 😀

zazrakysedeji
12. srp 2016

Ale ne,ja si to tu procitala sem tam a prispela jsem k zamlklemu tehotenstvi,chtela jsem je povzbudit.Jak vidim diskuze na tema Repromeda,mam temto pred ocima a vztek.o cyste jsme skutecne nevedeli a prave mi tam rekli,ze prirozene to je pricina,ale IVF to jisti.moje chyba,mela jsem si to nastudovat hned a neverit lekarum.jedine na koho plivu je Repromeda.naopak Obilnak chvalim i pres neupech.zbytek rypani na srpnovou registraci nejak nechapu,ale kdyz jse si ulevila budiz.

anicka1211
14. srp 2016

@aidule lidi nezdá se vám, že se tu hádáte jak malý děcka? Každý tu přece může říct svůj názor, diskuze se přeci jmenuje Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?
Tedy pro všechny komu Repromeda pomohla a byli tam spokojeni, fajn, napište svůj příběh a pro ty, kterým Repromeda nepomohla a nebyli s nimi spokojeni, taky napište svůj příběh.
Aidule, ty přestaň Repromedu za každou cenu bránit, to už je taky podezřelé, jako bys tam pracovala. Respektuj i názor ostatních, kteří s nimi spokojeni nebyli. Repromeda není všemocná a stejně tak ostatní CARY. Je to souhra více okolností. A lidé nejsou vševědoucí, aby věděli, jaká vyšetření jim má CAR udělat, právě proto do něj přišli, aby jim CAR ta vyšetření udělal a spoléhají se na něj. A pokud jim vyšetření neudělá nebo jen pár a ještě nehodlá řešit problém viz endometrioza nebo u mě to byla cysta 3 cm velká a přesto si od nás vzali 42 tis. za stimulaci a cyklus a pak pan doktor Kafka se tomu hrozně divil, při ultrazvuku vajíček, jak mi paní dr Tokareva mohla nasadit stimulaci a neřešit tu cystu prvně, tak co si o tom má pacient myslet. . . . Na to se tě ale neptám, tak nemusíš odpovídat.
My už to vzdali s Repromedou, prachy na to nemáme a na jiné CAR taky ne. Kdybych ale mohla vrátit čas, rozhodně bych do Repromedy už nešla. Šla bych jinam, třeba na obilňák, nebo do Heliosu nebo do FN Brno. Tam jsem spokojená na hematologii, protože paní doktorka mi nasadila léky zavčas a nedržela mě v šachu jako Repromeda, že mi léky nasadí až budu těhotná po jejich IVF.
Tak už prosím berte tuto diskuzi čestně a pište sem své zkušenosti a nenadávejte ostatním a nepouštějte se do nich, pokud mají jinou zkušenost než vy.

aidule
14. srp 2016

Myslím, že hádka vypadá dost podstatně jinak....to asi někdo něco nepochopil, jen se potřebuje za každou cenu vypsat....a pro po...to, že s některýma nesouhlasím, či mám určité podezření, je právě známkou oné diskuse, kterou tak vehementně podtrhujete 😀 😀 😀 .
V Repromedě nepracuji, ale bránit ji budu vždycky....mám pro to jeden úžasný, již téměř 5-ti letý, megadůvod 😉 🙂 🙂 🙂 !!! A taky nás to nestálo málo, a to nejen finančně!
Takže pro ty, které má podpora Repromedy tak moc dráždí, já těm lidičkám tam tleskám, tleskám a ještě jednou tleskám a DĚKUJI!!! 🙂

anicka1211
14. srp 2016

@aidule tak tedy jinak, napadáš a zesměšňuješ tu každého, kdo napíše na Repromedu něco špatného. Jsi beznadějný případ, když nedokážeš respektovat názor jiných. Já z této diskuze odcházím, protože nemám ráda tyto typy diskuzí, kde se lidi pořád přou, je to zbytečné, jako já nezměním tvou zkušenost, ty nezměníš mou a stejně tak ostatních. Tak už to na světě prostě chodí. Tak se tu měj, přeji ti napříč všemu co jsme si tu všechny napsaly, ať se ti daří. A vám ostatním také.

johanna1608
16. srp 2016

Z Repromedy mam tiez totalne negativnu skusenost, najhorsia zo vsetkych doterajsich. Niekolkokrat som uz absolvovala IVF inde, neuspesne. Preto sme sa nechali s manzelom nahovorit na geneticke vysetrenia embryi a dalsie postupy, ktore vraj pomozu ak nie hned otehotniet, tak aspon zistit pricinu. Hned prva chyba bola, ze sme vstupne konzultacie (pre istotu sme boli na pohovore 2x) absolvovali u MUDr.Kafku, ktory nam "zabudol" povedat:
1. ako dlho bude cely proces trvat (pre mna velmi podstatna info, aby som si vedela naplanovat cely cas a prezit to cele v absolutnej pohode a klude). To, ze vysetrenie embryi trva dalsie 3-4 tyzdne som sa dozvedela nahodou od inej lekarky, takze cely proces sa predlzil o mesiac...!?
2. Par dni pred odberom bol manzel prechladnuty, necitil sa dobre, Mudr.Kafka mu tvrdil, ze kludne si moze dat predpisat antibiotika alebo nejake ine lieky, nema to vplyv na kvalitu spermii... Od embryologicky vsak v den odberu dostal kontrolnu otazku: nebrali ste dufam ziadne antibiotika za poslednych par tyzdnov... !?
3. MUDr.Kafka ma problem spravit kontrolny ultrazvuk - napocital 9 vajicok, horko-tazko dokonca za pomoci sestry ovladal ultrazvukovy pristroj. Na dalsej kontrole o 2 dni ina lekarka naratala 14 vajicok...aj ich 14 odobrala!?
4. Komunikacia pocas IVF - vraj mu mozem vsetky vysledky vysetreni poslat emailom. Po 2 tyzdnoch cakania na odpoved a nechavania odkazov na recepcii mi volala p.Hromadova, ze MUDr.Kafka je na tyzdennom skoleni (naco mu pridelovali novu pacientku netusim!?) a aspon mi potvrdila, ze dokument, ktore som poslala su postacujuce, mozem pocitat s IVF v dalsom cykle. Na dalsom stretnuti sa Kafka ospravedlnoval, ze sa mu moje maily "stratili"!? Ako si ich precitala MUDr. Hromadova mi nevedel vysvetlit... On ich nakoniec ani necital, ked som sa pytala ako konkretne hodnoty ovplyvnuju mnozstvo hormonov, vobec nevedel o com hovorim, ani nevedel, kde to ma hladat.
5. predbeznu kalkulaciu robil na niekolkokrat, vzdy "zabudol", na akych postupoch sme sa dohodli (ake nam predal), museli sme to po nom kontrolovat
6. do zoznamu potrebnych krvnych parametrov v ramci predoperacneho vysetrenia vysetrenia "zabudol" dat koagulacne (zrazanlivost krvi) - zakladny parameter pri chirurg.zakrokoch. Upozornila ma na to sestricka mojej vseobecnej lekarky.

Na embryotransfer som vyslovene trvala na inej lekarke.

Doteraz neviem, naco boli dobre geneticke vysetrenia, kedze sa podarili iba dve embrya. Jedno vraj na zaklade genetiky nebolo vhodne, tak zostalo iba jedno. Keby som to absolvovala bez gen.vysetreni, tak ci tak by mi vkladali len tie dve embrya, z ktorych by sa uchytilo to schopnejsie. Logicky. Hlavne, ze to cele IVF stalo 6600 EUR (170 000 CZK).

Sumar: zbytocny stres a nervozita. Zbytocne dlhy proces - prva konzultacie 04/2016, samotny embryotransfer 08/2016. Ak chcete byt pocas IVF v klude, chodte inde.