Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

barbborka
7. čer 2016

@lenejewel89 my jsme tam byli včera a vybavení mají velmi kvalitní. Myslím si, že záleží hlavně na kvalitě embrya, ne na tom, jestli se udělá transfer s ultrazvukem. Aspoň tak jsem to povídání pochopila

anicka1211
8. čer 2016

Tak jsem byla dnes na Repromedě, a v pátek jdu holky na odběr vajíček, jsou jenom dvě, protože teda nebyla stimulace od začátku cyklu, ale až 4. den. Tak držte palce, aby ty dvě vajíčka byla v pořádku a mohlo vzniknout embrijko. Dneska budu píchat nějakou injekci do břicha co mě stála 300 Kč a v pátek nástup. Těším se a zároveň bojím :(

lenejewel89
8. čer 2016

@barbborka No raději bych, aby mi zavedly embryjko pod ultrazvukem, aby věděli, kam přímo to dát, jelikož mám problém s výškou děložní sliznice a kdyby ho transferovali přímo nahoru pěkně, tak bych byla klidnější...Já mám zamražených 5 krásných embryí, takže s kvalitou problém nemám no.

barbborka
8. čer 2016

@anicka1211 palce držet jistě budu, jenom nerozumím, jak jsi to tak rychle zvládla? Vždyť jsi minulý týden psala o výsledcích a ptala jsi se, co Ti poradíme

barbborka
8. čer 2016

@lenejewel89 tak to máš moc dobrou šanci na to, aby to vše dobře dopadlo, když máš pět krásných embryí, určitě to dobře dopadne. Drž se! 🙂

anicka1211
9. čer 2016

@barbborka volala jsem ještě ten den co jsem tu psala, doktorce na Repromedu a radila se s ní, co teda dělat, že chci mít něco v zásobě. Pozvala si mě ještě ten den a nasadila mi prášky na stimulaci, byla jsem 4. den cyklu. Prý to nebude stimulace od začátku, ale něco z ní třeba vyjde. No a tak jsem souhlasila okamžitě, nechtěla jsem ztrácet čas. Mám cyklus krátký jen 25 dní, takže ovulka u mě je 10 - 11. den. Včera jsem byla na kontrole v Repromedě a byly tam jen dvě vajíčka a to jsem dnes 10. DC. Dali mi včera injekci na večer v 21:00 abych si píchla a v pátek v 8 ráno nástup. Takže proto jsem to tak stihla, nečekala jsem na další cyklus, jednala jsem hned, protože jsem byla tak vystreslá z toho nízkého AMH, že jsem se bála čekat ještě měsíc, když nevím, jak ten hormon klesá.

barbborka
9. čer 2016

@anicka1211 Tak se zítra drž 🙂

anicka1211
10. čer 2016

@barbborka díky 🙂. Už je hotovo, místo dvou jich nakonec bylo folikulů 5 a z toho byly tři oocity. Takže mám možná 3 embria a dvě můžou zamrazit. Všecko proběhlo v pořádku a měl mě pan doktor Kafka, to je zlatej doktor. Staral se o mě i v době, kdy jsem prožívala svoje poslední zamlklé těhu a já ho beru jako takového anděla strážného. Perfektní přístup, musím repromedu moc pochválit. I pokoje mají hezké, vůbec si člověk nepřipadá jak v nemocnici.

aidule
10. čer 2016

@barbborka No vida, tak první krůčky máte za sebou 😉 ! Tak ať i ty další jsou provázeny nadšením a korunovány úspěchem! Jste na té nejlepší adrese, tak to by bylo, aby to nebylo... 😀 😀 😀 🙂 😉

aidule
10. čer 2016

@anicka1211 Velká gratulace k rychlému rozhodnutí a proběhlému zákroku 😉 . Tfuj, tfuj, tfuj....posílám maximum štěstí, ať vše dopadne o.k., embryjko se pěkně zahnízdí a nepustí a nepustí, až.... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

barbborka
13. čer 2016

@anicka1211 tak to je příjemné povzbuzení i pro mě, že jsi se cítila dobře. My jdeme ve středu pro výsledky, tak mám trošku obavy

barbborka
13. čer 2016

@aidule Ty jsi zlatá, děkuji, že na nás myslíš 🙂

anicka1211
13. čer 2016

@barbborka držím palce 🙂

barbborka
14. čer 2016

@anicka1211 Děkuji moc, už mám trošku nervy 😒

anicka1211
15. čer 2016

@barbborka to se nedivím, já je mám taky vždycky, když tam jdeme. Člověk nikdy neví, co se tam dozví . . .Ale jsou tam moc hodní a příjemní.

barbborka
15. čer 2016

@anicka1211 tak to máme za sebou a dopadlo to docela dobře, uf! 🙂 A jak píšeš, taky máme ten stejný pocit, jsou moc hodní a příjemní, vůbec jsme neměli pocit, že jsme u doktora.

evickav
15. čer 2016

Ahojte dievcata 🙂 velmi davno som sem nenakukla, pri tych nasich sidlach sa fakt nenudim,,, Filipko uz chodi do skolky a Viki je taka nasa mala vevericka 🙂 vylezie aj tam, kde sa neda....
Moje male repromedatka uz trochu vyrastli 🙂

aidule
15. čer 2016

@barbborka Tak vida, dobré zprávičy pokračují, tak jen tak dál.... 😉 😉 🙂 🙂

aidule
15. čer 2016

@evickav Zdravíme na Slovač 😉 ! Normálně neuvěříš, ale včera jsem si na tebe a dětičky vzpomněla. Vracela jsem se v myšlenkách na to období mého bojování a krásného a jedinečného vítězství, kterého jsme díky Repromedě dosáhli. A při těch myšlenkách jsem vzpomínala na všechny, se kterýma jsme tohle prožívali, podporovali se , utěšovali i radovali 😉 🙂 ....Je moc prima, že na tohle člověk není sám, ať už je to krásné či smutnější 🙂 .
Kulíšci jsou naprosto úžasní a jen koukám, jak ten čas šíleně letí 🙂 !!! Tak ať se vám celé rodince daří a přejeme z Brna krásné a pohodové léto 😀 😀 🙂 !!!

evickav
15. čer 2016

@aidule tvoje dievcata tiez uz musia byt velkee slecny 🙂 isto sa uz tesia na prazdniny,,, pozdravujte za nas v novej Repromede a uzivajte si slniecko 🙂

anicka1211
17. čer 2016

Tak moje embrio to nezvládlo, vyvíjelo se moc pomale a nedospělo do stádia ani těch pěti dnů a odpadlo :(. to je hrozná rovnice, že z pěti folikulů byly jen tři použitelné a z těch tří jen dvě vhodné k oplození a z těch dvou pouze jedno se podařilo oplodnit a to jedno jediné to nedalo :(. Takže jedem od dalšího cyklu nanovo se stimulací, ale bojím se, aby to dobře dopadlo. To už je třetí embrio, co se mu zastavil vývoj, první dvě spontánní těhotenství a teď ještě ani ve mě nebylo zavedené, a taky to nedalo. Začínám si myslet, že moje krev ani protilátky proti embriu co mi zjistili, na to nemají vliv, když teď bylo embrio z umělého oplodnění ve zkumavce mimo mé tělo :(

nikolamarek
17. čer 2016

Ahoj no ja sem uz tam byla natom car jenom mne visetrili rekli ze uz moc nebudu mnet deti objednali mne do poradny proti neplodnosti a to je vse a uz vic nic neresijou nejsem snims spokojna drzim palce .

nikolamarek
17. čer 2016

@anicka1211 ahoj chci se zeptat co stoji umnele oplodneni .

panbaf
18. čer 2016

@lenejewel89 ahoj, jak si dopadla v patek v repromede? Udelaji ti to s utz?

lenejewel89
18. čer 2016

@panbaf Ahoji, pisu ti soukromou zpravu. 🙂

evickav
19. čer 2016

@anicka1211 ja som chodila 6 mesiacov po sebe na odber a raz nebolo vajko ale cysta, potom sa vajko neoplodnilo, potom sa zase neujalo embryjko..... a ten 6x som mala dve o den oneskorene embrya, co by sa ani zmrazit nedali, tak som si ich nechala obe vlozit,,, cuduj sa svete 🙂 ujali sa obe, ale jedno to vzdalo a tak mame nasu Viktoriu,,, prave preto ma toto meno Vitazna 🙂
NEVZDAVAJ SA 🙂 velmi ti drzim palce, aby si sa cim skor dockala vytuzeneho babatka 🙂

anicka1211
20. čer 2016

@nikolamarek no záleží na tom, jestli ti to hradí pojišťovna nebo ne, my ten první cyklus teď nestihli od začátku, takže jsme měli jen částečnou stimulaci clostilbegytem za 60 Kč a k tomu nám vypočítala za cca 32 500 odběr vajíček, ovitrielle injekci, kriokonzervaci embria a komplexní péči o embrio i s genetickými testy embria. Příští cyklus do toho jdeme od začátku, kdy mi to hradí pojišťovna, ale budu doplácet max do 58 700 Kč, záleží které zvolím injekce na stimulaci, je tam rozdíl asi 17510 Kč, takže bych měla platit za celý zdárný cyklus i s IVF asi 41 000 Kč a nějaké drobné.

anicka1211
20. čer 2016

@evickav taky si to tedy neměla jednoduché:(, ale dobře to dopadlo a to je krásné, kéž by i mě to tak dobře dopadlo. Probírala jsem to s mojí mamkou a ta vůbec není spokojená, že do toho chci jít za každou cenu. Nevím o co se víc bojí, jestli o to, že to špatně dopadne nebo o to, že to bude stát hromadu peněz. Rozmlouvá mi to, že to mám vzdát, že mám jedno dítě a tomu bych se měla věnovat a vykašlat se na další, že to tak asi pán bůh chce, že prostě když jsem 2x potratila a ani teď uměle se to nepovedlo, že to tak prostě má být, že je to znamení, že to nemám pokoušet, protože jsem u prvního porodu v 23 letech málem umřela, tak aby se to doopravdy nestalo a co by pak bylo s mým synem . . .Sama jsem z ní na nervy a říkám si, jestli nemá pravdu, přesto to děťátko s manželem hrozně chceme. Chtěla jsem mít vždycky 4 děti a teď jsem ráda že mám aspoň jedno a s manželem bychom chtěli teda aspoň to jedno jediné děťátko ještě a víc už radši ne, jen to jedno :(

barbborka
22. čer 2016

@anicka1211 Tak to je mi moc líto, ale bojuj, já jsem si také řekla, že do toho dám všechen elán! No a i Ty jsi mě podpořila, tak se drž a řekni si, že jsi to teprve vyzkoušela, třeba to bude lepší, když to nebude tak rychlé, jak jsi to popisovala. 🙂

barbborka
22. čer 2016

@nikolamarek Ahoj, taky si myslím, že to záleží na tom, jestli máš úhradu z pojištění. To Ti potom platí hodně pojišťovna a Ty si vybereš, jaké budeš chtít léky a když budeš chtít kvalitní, tak je tam doplatek. Stejně tak i za metody, které pojišťovna neplatí. Tak nám to vysvětlili a je to fajn, že si můžeš vybrat sama. 🙂