Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

luckajer
10. říj 2008

Ahojte všechny!!tak pročítám vaše zkušenosti a jestli můžu,tak bych se k vám ráda přidala.S manžou se snažíme také už skoro 3 roky o mimi a nic,tak jsme na doporučení doktora začali chodit taky do repromedy,tak jsme tam byli už na první konzultaci,zeptali jsme se na vše,co nás zajímalo.Byli jsme hned poprvé u dr.Hromadové,a byli jsme taky spokojení,je ochotná a milá.doma jsme si pak vše probrali a promysleli a rozhodli jsme se jít do umělýho.takže jsme se tam objednali na další konzultaci a rovnou nám tam oboum vzali krev na genetiku,hp už mám ,takže ten mi dělat nebudou.za 3 týdny si mám jít pro výsledky,tak doufám,že bude vše ok,a budeme moct brzo začít se samotným procesem.jdeme na icsi,které nehradí pojišťovna,tak si prý máme připravit tak 30 tisíc.tak z toho mám taky obavy,nevím co mě čeká,tohle vše absolvujeme oba poprvé a jestli si budu sama píchat injekce,tak asi umřu...... 😀 .no jinak Vám všem přeju,ať se brzy podaří vše,jak chcete!!!!

soniela
10. říj 2008

Ahoj matha. Tak já jsem byla dnes v Repromedě a poprvé si taky píchla Purogen. Fakt hrozný zážitek. Okamžitě se mi udělala modřina, tak jestli to tak půjde dál tak to bude katastrova. 😢 Navíc beru Prednison a Anopyrin. Nemáš taky něco takovýho? Mám docela strach z toho Anopyrinu.
Manžel měl taky spermio OK, ale mě zjistili PCO. Tak jsme se do toho pustili. Na odběr to vychází kolem 22. října. Na krev a UTZ jdu v úterý. Tak se zase ozvi jak pokračujete. 🙂

matha
13. říj 2008

Ahoj, injekce už píchám jako profík... 😉 Dnes byla ko a vypadá to prý zatím dobře, další ko ve středu-odběr vypadá na víkend??ve středu už by to melo být přesnější. Z anopyrinu strach nemej, je to v podstate obyč.acylpirin. Prednison beru taky, ráno po 1tbl.-
No uvidíme, jak to bude pokračovat, přijde mi to takové zvláštní, na jednu stranu se těším a na druhou se bojím, hlavne asi toho odběru.No a jasně taky toho, že se budu potom těšit a jak to dopadne.. Tak držím všem palce, už mě to docela chytá za srdce, když vidím miminka v kočárkách, dřív jsem nad tím tolik nepřemýšlela,že to nemusí být jednoduché... ale věřím, že to všechny zvládneme 🙂

luckajer
14. říj 2008

ahoj matha,prosím tě,kolik těch prášků vlastně dohromady je?ať vím,na co se mám připravit,za nedlouho už mě to taky čeká....uplně tě chápu,mám stejné pocity jako ty-strach a to těšení,hlavně,aby to vyšlo... 😵

matha
14. říj 2008

Ahoj luckajer..moje odpo se ted nekam ztratila, píšu ji znovu--- my podstupujeme první pokus, tak ti to můžu napsat jen podle toho co práve probíhá u mě a myslím, že prášky jsou individuální podle toho kdo má jaký problém.
Já beru od 22.dne cyklu 1tbl.prednison, půl tbl.godasal(což je acylpirin), spray do nosu ted je to 14den tbl+spray a 6.injekce, na ko jdu zítra a už by nám meli říct, kdy bude odber-zatím to vypadá na víkend.
Jinak jsme při první konzultaci dostali pokyny-určitě je máš taky-je to tam hodne rozepsané. Máme taky doktorku Hromadovou je moc milá,věnuje se a odpoví na každou otázku, ale já si třeba vzpomenu, že jsem se chtela zeptat... až když jsem pryč.. no a tam jsem zatím všechno našla-alespon orientačne me to zasvetilo do IVF 😉
Jinak je tam taky přehled výkonů které nehradí poj.- Mimochodem my jsme ted na 22tis.a vypadá to, že na tech třicet se taky dostaneme-navýšilo se nám to také protože jsem se nakonec rozhodli také pro ICSI.
Manžel má sice spermio v pořádku, ale při ICSI je přeci jen vetší pravdepodobnost oplodnených embryek a hlavně, pokud bude více kvalitních embryí tak by jsme si chtěli nechat zamrazit-odpadne tím při případném dalším pokusu náročná stimulace vaječníků-
No ted hlavně, aby tam taky neco bylo 😵

matha
14. říj 2008

Ještě jsem chtela napsat jednu zkušenost, nejsem nijak vysazená na přehnane zdravou výživu,nebo nejsem jenom čajař..dám si velmi ráda i velmi dobrou kávu, ale začala jsem pít bylinkový Ženský čaj a musím říct, že mi to osobne moc pomáhá-nevím jestli jsem si to nevsugerovala, ale já všeobecne všechny tyhle hormonu beru jen s velkým přemáháním, protože vím, že to proste tak musí být ☹ no a ten čaj mám pocit, jakoby mi navodil takovou rovnováhu v organismu-jako by to vyvážil. Tak to jen tak mimochodem 🙂

luckajer
14. říj 2008

tak to je fajn,jsme jen kousek za váma,nám právě taky řekla o 30ti tisících,tak doufám,že to moc nepřesáhne...já si jdu koncem října pro výsledky genetiky.jinak se neboj,ptala jsem se dr.jestli se někdy stává,že by se "neurodili" žádná vajíčka a to říkala že opravdu jen ve vyjímečných případech.ženský čaj také znám,a ráda si dám dobrej čajíček,tak ho pak můžu vyzkoušet,díky za radu.a s těch prášků,není ti třeba špatně,nebo tak?je to taková nejistota,když jde do toho člověk poprvé,co?ale určo to zvládnem,když to zvládli jiní!!! 😀 😉

matha
14. říj 2008

Zvládnem 😀 Ne zatím mi z prášků špatne není. Jen mám pocit že trochu přibírám, ale to je prý proto, že to trochu zadržuje vodu a není to nijak zvlášt.

soniela
15. říj 2008

Ahoj, tak jsem včera byla na kontrole a na odběrech. Zatím vše OK. V pátek jdu zase. Nasadili mi další injekce. Tentokrát je musím píchat vždy ve 22:00. Ale už to není tím perem ale obyčejnou jehlou. Myslela jsem včera že umřu, ale nakonec jsem se přece jen překonala. Už si připadám jak jehelníček.

matha
15. říj 2008

Ahoj, tak jdu na TO(odběr vaj) v sobotu....zítra večer píchnu injekci pro uvolnění vaj. A v sobotu ráno 8:00 nástup s noční košilí, přezůvky a manžela s sebou 😵 Holky, mám z toho trochu teda strach.....ale jsem strašne ráda, že to už bude za mnou 😅 nebo aspon ta horší část.
Prášky prednison a godasal beru dál, ale spray už jenom zítra a konec..no a ješte ta injece na to uvolnění, jsou rovnou dve, takže nápodobne-jehelníček- hledám marne místo, kde bych nemela bodanec--
Ale napadá me, že v létě nás nejaké bodnutí od vosy nerozhodí - výhoda ne??? 😀
At vám to rychle uteče - a at to vyjde všem bez komplikací.

soniela
16. říj 2008

Ahoj, tak ti moc držím pěsti ať to zvládneš!!! 😉 Už bych to taky chtěla mít za sebou. Ani se ti nedivím že máš strach. Čím víc se to blíží tím víc se taky bojím. Doufám, že potom napíšeš na co se máme připravit.

luckajer
16. říj 2008

čauky,taky ti budu držet pěsti,ať to vše dobře dopadne,hlavně mysli na něco pěkného a bude hned líp!!! 😉

matha
19. říj 2008

Ahoj holky,UF je to za mnou!!! tak dekuji že jste na mě myslely, já na vás taky budu- omlouvám se žě píšu až ted, ale včera to bylo nemyslitelné.
Všechno probehlo v pořádku, přišli jsme tam v 8 ráno a po 11dopoledne už jsem jela domů-tedy manžel me odvezl, sama bych to nezvládla.
Ovšem doma jsem lehla a nebyla schopna ničeho.Břicho po odběru bolí jako silná ale opravdu silná menstruace.
Samotný zákrok trvá opravdu chvilku-patnáct-dvacet minut, narkoza je slabá, protože se mi dokonce zdál nejaký sen a hned po probuzení jsem byla sice taková malátná, ale bylo mi strašne dobře, že je to za mnou..cca do půl hod me ale břicho začalo bolet silneji a chvíli před odchodem se mi zamotala hlava.
Takže určite nepodcente doprovod-je opravdu důl. mít nekoho s sebou.
Paní Dr.Hromadová u odberu byla, ale protože tam bylo hodne pacientek,bud byla ješte na sále nebo odešla, v každém případe protokol o zákroku mi předával jiný doktor. Což by mi nevadilo, jediné co me na té celé veci naštvalo bylo, že se začal vyptávat, jestli si ješte nechceme připlatit další ICSI-
Mela jsem celkem 23vajíček 🙂 a deset máme zaplacené ICSI, jak jsem tady už psala, přesto, že má manžel dobrý spermiogram, chteli jsme mít jistotu, že se to spojí. S paní doktorkou jsme byli domluveni, že pokud tam bude víc vajíček, necháme ostatní na klasickou kultivaci.
No a ted si představte, že je vám celkem mizerne, motá se vám trošku hlava a máte řešit, kolik čeho a jak! 🙄
Nakonec jsem řekla, že to necháme tak jak jsem byla domluvená s paní doktorkou. Ale přiznám se, že me to tedy zaskočilo.
Nešlo o peníze, ale o přístup, to přeci nemůžou řešit pod tlakem" rychle si ted řeknete".
Nicméně závěr-vydržet se to dá, nemusíte se bát, hlavne že pak můžete jít domů, ale počítejte s tím, že břicho trochu bolí. Ale všechny podrobnosti proberte ješte před zákrokem s vaším konkrétním lékařem.
Dostala jsem nejakou hormon.leukoplast, a gel., Prednison a godasal (anopyrin)beru dál a v pondelí si mám volat, kdy mám přijít na embryotransfer-melo by to být ve čtvrtek
😉 Držím vám palce, protože se vám to asi taky blíží--tak at to vyjde 😵

matha
19. říj 2008

Ale musím uznat, že jinak všechno perfektní,anestezioložka na sále, sestry a příjemné prostředí-to samo sobe me uklidnilo, že to nebyl klasický sterilní nemocniční pokoj.
A dnes už je mi v podstate dobře, tak se nebojte 🙂

luckajer
20. říj 2008

Ahoj Matha,tak jsem ráda,že ti to dopadlo dobře,až na tu bolest břicha...popsala si to tak dobře,že už uplně vím,do čeho půjdu,teď už jen,aby to po tom zavedení dopadlo dobře a něco se uchytlo!!!ale to jednání doktora v té chvíli by mi přišlo taky docela nemorální až drzý,možná je to tam normální,nevím..Hlavní je že už to máš za sebou a budu držet pěsti,aby to dobře dopadlo!!! 😵
Matha,chodíš jinak normálně do práce,nebo jsi na nemocenské,nebo tak něco??

soniela
20. říj 2008

Ahoj holky!!! Matha tak ti teda gratuluji aspoň k úspěšné části. Mě to čeká ve středu. Fakt se bojím, ale po tvém vyčerpávajícím popisu to snad zvládnu.
A taky bych se ráda připojila k luckajer. S tou neschopenkou mě to taky docela zajímá. Aspoň na co se mám připravit a jak si to všechno zařídit. Díky moc za odpověď a drž se!!! Musíme myslet pozitivně!!! 😉

matha
20. říj 2008

Holky jsou dobří!!!! ted jsem tam volala z 23 se jich spojilo 19!!
9 z 10 (to spojili oni)a 10 ze 13(klasická kultivace).

Neschopenku podle sebe doporučuji, já to vzala formou dovolené, al kdybych ji nemela, tak si ji určite vezmu.
Myslím, že dva tři dny se určite hodí, hlavne aby se to všechno uklidnilo před embryotransfer. Trochu jsem špinila, takže jsem mela strach abych se třeba nerozkrvácela-špinení je normální, ale silne krvácet by jste rozhodne nemely. Takže klid je to nejlepší co můžete udelat-po takových přípravách si to zasloužíme 😀

Držím vám moc palce !!! a sobe taky, ješte to není vyhraný, ale už tomu začínám víc věřit 😉

luckajer
21. říj 2008

tak to je hodně velký úspěch!!!super!!!

holky,já se ptala proto,že mám právě nastupovat do nové práce,teď jsem ještě na úp.,ale nevím,jestli mám nebo ne,když budu ve zkušebce a budu muset jít do repromedy,tak mě dovču určitě nedají,tak nevím,co dělat...

matha
21. říj 2008

Ahoj luckajer- každý to asi pocituje jinak- Já můžu soudit pouze podle sebe-dnes mi tedy vůbec není dobře,břicho pobolívá, je mi trochu nevolno a chce se mi spát. Myslím že na tom mají podíl i hormony, které stále beru. Možná, že nekteré to snáší líp, nekteré hůř.
Já osobně bych se soustředila na miminko.
Důležité je hlavně mít duševní klid-nevím jak moc ti ted záleží na nové práci, ale počítej s tím, že je to docela náročný zásah do organismu-myslím celkove-léky, zákrok, čekání-také chodíš vlastne na monitorování cyklu-tzn, třeba ráno na odběr krve a v poledne na ultrazvuk...to se s prací moc neslučuje.
Navíc je dobré odpočívat, byly tam se mnou asi 4holky-tři už šly na embryotransfer a všechny se shodly, že nic nedelají, májí neschopenku nebo dovolenou.
Když pominu zátěž organismu, nestojí to málo peněz a nevím, jestli to, že to nevyjde, protože budeš ráno valit do práce, rychle z práce ...na kontrolu a pod...stojí za to.
Težko radit, protože neznám podmínky úp ani tvůj zdrav.stav. Osobne bych radeji počkala. Nástup do nové práce vyžaduje docela nasazení a energii-netvrdím, že bych to nezvládla, ale určite jsem radeji, že ted nemusím.
Celkove dobře mi není, přesto, že je mi jasný, že ženská vydrží jak kůň(pochybuju, že by do tohodle chlapi šli - dovedu si představit jak si píchají injekce---ani za nic)takže když o tom budeš přesvedčená, zvládneš to i při práci-
ale můžu li ti vůbec neco doporučit,radeji ješte počkej jak to dopadne.

matha
23. říj 2008

Dnes embryotransfer - je mi dobře, břicho nebolí,samotný zákrok-chvilička, bezbolesti. A ted jen to čekání, jestli se mu u me bude líbit 🙂
Mejte se pěkne, opatrujte se a hlavne hodne štěstí, at se vám to podaří.
Já zatím doufám a věřím. 🙂

soniela
23. říj 2008

Ahoj! Tak ti gratuluji! Hlavně se nestresovat a buď v klidu. Přeji hodně štěstíčka! 🙂
Já mám odběr vajíček také za sebou a zítra mě čeká embryotransfer. Tak už se těším až to budu mít za sebou a doufám, že ty dva týdny rychle utečou a dopadne vše dobře.

luckajer
27. říj 2008

Ahoj holky,tak vám oběma gratuluju,máte to za sebou,teď už jen aby vám to vyšlo.já si na vše budu muset ještě počkat,ne že by pro mě práce v tuto chvíli byla důležitější,ale potřebuju být i nějak zajištěná a kdybych šla teď na nemocenskou,tak bych finančně na tom nebyla moc dobře,tak to v práci nějakou chvíli vydržím a pak se hned pustíme do zákroku.je mi to líto,ale musím ty 2-3 měsíce přečkat.vůbec nevím,jak je to s vyplácením nemocenské z úp,ale myslím,že nemocenská z platu v práci bude o 70% lepší....vám moc přeju,aby se to povedlo!!!!!!

soniela
29. říj 2008

Ahoj Luckajer, to je docela rozumné. A co ty víš, třeba se začneš soustředit na práci a mimčo příjde samo 😉 když budeš mít jiné myšlenky. Tak ti držím pěsti ať se ti v práci daří! 🙂

matha
3. lis 2008

Ahoj soniela, jak prožíváš čekání??? já různě, chvílemi se mi daří i to nepřipouštět, ale stejne na to musím myslet.
Už aby to nejak dopadlo a věděly jsme na čem jsme 😉
Jak se cítíš?? Mě je celkem dobře-dnes, protože jinak se to hodně střídá.
Těžko odhadnout zda jsou to příznaky tehu, když bereme hormony, nejvíc pocituji nevolnosti, když dám novou náplast, tak si myslím, že je to hodně ovlivněné.Tak se drž a dej vědět. 🙂 přeji, aby ti to vyšlo.

annina
3. lis 2008

Ahoj holky,taky jsem klientkou REPROMEDY,konkrétně paní Dr.Hromadové, pročítám vaše příspěvky a docela mi to pomohlo. Dověděla jsem se tu spoustu věcí na které sme se s manželem třeba zapomněli zeptat.Jen v těch zkratkách mám ještě zmatek. V pátek jsem byla na odběru vajíček a ve středu embryotransfer. Zatím máme oplodněných 13 vajíček ze 17. Ještě dnes mě docela hodně bolelo břicho,ale z vašich příspěvků jsem pochopila,že je to normální,tak mě to uklidnilo 🙂 Jinak jsem chtěla napsat,že v Repromedě jsme spokojení, příjemné prostředí,pěkné a vstřícné chování jak od slečen na recepci,sestřiček,paní doktorky i doktora,kteří nás doteď měli v péči. Opravdu nemám nač si stěžovat,mám pocit,že pro nás udělali co mohli a bez ohledu na výsledek bych se na ně s důvěrou obrátila znovu. Před rokem jsme se byli informovat v Heliosu,protože tam pomohli moji sestře,ale už jen z toho prostředí jsem měla depresi,tak už sme tam podruhé nešli a až mi za další rok můj gynekolog doporučil R.tak sme to zkusili a nelitujeme! Tohle jsem chtěla napsat,protože většinou lidi nadávají a ti co jsou spokojení,tak zase nemají potřebu psát. Moc vám přeji,ať to čekání uteče co nejrychleji a hlavně ať na jeho konci uslyšíte tu nejkrásnější zprávu...že budete maminkami 😉

kkp
3. lis 2008

Ahojte holky 🙂 ,nezlobte se,že Vám sem lezu,ale chci se zeptat,zda-li někomu nezůstal Puregon???Odkoupím...
Případně kontaktujte IP nebo K25.katy@seznam.cz
Děkuji 😉 😉

soniela
4. lis 2008

Ahoj matha. To čekání je hrozné. Test si mám dělat až v pondělí. Tak snad to vydržím. Mě je taky celkem dobře. Až na bolest prsou. Tak je fakt docela silná. Taky mě někdy bolí v podbřišku. Jinak asi nic zvláštního.
Ty si máš test dělat kdy? Už aby to bylo, že? 🙂 Musíme vydržet. Držím pěsti!!!

matha
4. lis 2008

Ahoj, jestli tě bolí prsa, tak to asi bude dobře. Mě se ted zdá že se to tak celkově zklidnilo, ale večer mám vždycky nafouklé břicho. Prsa mě bolí asi hlavně v noci, nebo to prostě víc vnímám a chodím pořád čurat..celou noc.. testovat mám už pozítří, ale i tak se mi to zdá nekonečné. No tak hlavně aby nám to dobře dopadlo 🙂
Pro kkp: Puregon mi nezůstal, vyšlo mi to uplně přesně, jen náhradní injekce. Ale jesli chodíš do repromedy, tak si můžeš koupit jednotlivé menší dávky-jak to že ti chybí??? asi se ti nechtel píchat nadvakrát vid??? no mě taky ne, ale nakonec jsem se přemohla.
Mimochodem k puregonu: když jsem začala s injekcemi, nemela jsem vůbec břicho, žádnou kožní řasu, byla jsem z toho uplne neštastná-za to ted, to by se to píchalo-to je kožní řasa 😀 Nevím, můžu to svádět na hormony, ale spíš jsem rozežraná jako nikdy. Včera jsem si normálne upekla rybu a štouchané brambory a všechno jsem to do sebe nacpala....
Jediná výhoda-že absolutně nemůžu čokoládu, stačí se podívat a je mi špatně. Jinak sním na co přijdu 😀
Annina: Ano, Repromeda je opravdu dobrá, věřím tomu. Možná je to i tím, že jsme meli štěstí na paní Dr.Hromadovou. I když ješte nevím, jak to dopadne, určitě v ni mám důvěru. Jinam bych nešla.
S tím bolavým bříškem si nedělej starost, me pobolívalo docela dlouho, až jsem se bála, že to není v pořádku, ale prý je to normální.
Tak na sebe dávejte pozor, opatrujte se a at se to podaří 🙂

soniela
5. lis 2008

Ahoj. Tak to máme úplně opačný problém. Já se po čokoládě můžu utlouct. Denně si kupuju čokoládu a celou ji sním. Nevím jestli je to moje rozežranost nebo něco jiného. No uvidíme. Jinak nic nového.
Tak ti matha přeji ať ti to zítra dobře dopadne. Budu držet pěsti! 😉 Určitě dej vědět!!!

matha
6. lis 2008

Ahoj, tak jsem dnes testovala, ale nevím sama co vlastne napsat- jsou tam snad // ale je to videt asi jako stín, což se mi moc nezdá. Letela jsem ješte do lékárny pro jeden test a tam je to už malinko zřetelnejší-hlavne se to objevilo do limitu tech třech minut.Možná je to tím, že chodím v noci x-krát čurat, takže ráno už není moc co.
Omlouvám se, že neskáču radostí, ale nejak mi vadí, že to není jednoznačné a spíš je mi z té nejistoty dost všelijak.
Každopádně si me pozvali ráno na krev-myslím, že to bude nejjistější.
Příznaky mám snad jen citlivá a větší prsa, ale zase to mám vlastne i před menstruací. Břicho už nebolí, není nafouklé.
Co je jistota, je ta čokoláda-normálně ji mám ráda, le dnes jsem si dala kousíček a je mi tak špatne..to by mohl být příznak 😀 a strašnou chut na ryby, což zase normálně nemusím-
Tak já sem potom napíšu, jak to nakonec dopadne a sonielo, tobe držím palečky, at tam ty čárky máš zřetelně //!!!!! 🙂