Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

netanel
2. čer 2015

Ahoj holky, co říkáte na PGS? Byl nám dneska navržen a nevíme, jestli do toho jít.

adrusenkaaa
7. čer 2015

@netanel Ahoj, jestli ti to pojistovna zaplatí, tak do toho bězte. 😉

netanel
8. čer 2015

@adrusenkaaa zaplatí, ale zase se to o měsíc protáhne a máme dilema, jestli alespoń něco nenechat na přírodě.

evik87
10. čer 2015

Ahoj holky, v květnu jsem byla v Repromedě na ivf s embryotransferem, bohužel první pokus nevyšel ☹ Byla jsem u mudr. Krajčovičové a musím říct, že na mě moc příjemně nepůsobila. Hned v červnu jsem měla vše v pořádku tak jsem v pondělí šla na další embryotransfer - teď jen čekáme a doufáme, že se zadaří 🙂 Byla jsem u mudr. Kafky a ten se o proti Krajčovičové choval příjemně jako ostatní personál Repromedy.

fucipe
10. čer 2015

Ahojky spolubojovnice,
s manželem jsme se teď rozhodli pro Repromedu ikdyž je od nás 252 Km. Již máme za sebou dohromady 9 pokusů (2IVF a 7 KETů a asi 5 IUI).
Jelikož mám reciprokou translokaci, která mi byla bohužel zjištěna až po všech mazných pokusech, budeme muset mít PGD.
Již jsme byli v Pronatalu a v IVF CUBE v Praze.
Jsem v kontaktu s MUDr. Veselou Kateřinou, tak uvidíme, zda toto bude náš poslední a vítězný boj.
Již máme za sebou 10 potratů. V této chvíli jsme i schválení jako žadatelé o adopci, ale touha po bio miminku je tááááááááááák velká.
Je tu někdo s reciprokou translokací a zadařilo se mu?
Předem děkuji
Peťula

aidule
10. čer 2015

@nelatorka Mega velká gratulace krásné princezničce!!! Míry má teda absolutně výstavní 😀 😉 . Tak hlavně všem pevné zdraví, lásku, pohodu a spoustu trpělivosti! Ať se daří 🙂 😉!

terka82
10. čer 2015

@netanel mám zkušenost s PGD a pokud k tomu máte nějaký důvod, tak bych do toho šla.

@evik87 držím pěsti. 🙂

@fucipe Ahoj Peťo, asi jsme na tom podobně. Nevím, jestli mám "reciprokou", ale balancovanou translokaci dvou chromozomů mám. Máme to do Brna 300km, takže i v tomhle to máme podobné. Dostali jsme se tam prvně na podzim roku 2011. Měla jsem za sebou 1IVF, 4KETy, 1 UIU. Z toho jsem byla 3x těhotná a nikdy to nedopadlo. Kdybych náhodou nenapsala paní doktorce Veselé, tak jsem byla dál v předchozím IVF centru za pokusnýho králíka. Sice věděli, že mám translokaci, ale chtěli to řešit až plodovkou, ke které nikdy nedošlo. O PGD mi říkali, jak to není úplně 100%, blablabla. Nedělají to, tak to zřejmě nedoporučujou. Takže jsme jeli do Brna. Ze 14ti testovaných embryí byli v pořádku 2. Obě zavedli, obě se uchytila. Rodila jsem předčasně, bohužel jedno z miminek ten časný start nezvládlo, ale máme skvělou holčičku. 🙂

Minulý měsíc jsem podstoupila další odběr. Tentokrát ze 13ti testovaných embryí prošlo 1 a 1 je s otazníkem. Teď čekáme, jak to dopadne.
Když si vezmu, kolikrát bych v předchozím centru po transferech těch špatných embryí otěhotněla a potratila, tak mi ani není líto těch šílených peněz.

Moc Vám přeji, aby i u Vás se to šílené dojíždění vyplatilo a vy jste se dočkali vlastního miminka. 🙂

fucipe
11. čer 2015

@terka82 Ahojky zlatíčko, ani nevím jakou jsi mi udělala radost až se mi vyhnali slzičky, hlavně kvůli tomu jednomu zlatíčko co se na Vás kouká z nebíčka.
Do teď jsem byla velmi na váškách, ale díky Tobě mám opět otevřené oči, tak doufám, že budeme úspěšní jako ty. Moooooooooooc děkuji a dále držím palečky a pěstičky pro štěstí

terka82
11. čer 2015

@fucipe určitě neváhej a jděte do toho. Ozvi se, jak to u vás pokračuje, budu držet pěsti. Věřím, že vám také pomůžou k miminku.

aquila
11. čer 2015

@fucipe Taky máme translokaci a z Repromedy dvě zdravé děti 🙂 A jestli věk a zdraví dovolí, tak možná zkusíme ještě jedno. Já na ně nedám v tomto směru dopustit, jsou tam profíci a udělali pro nás to nejvíc v životě - díky nim máme zdravé a úžasné dcery 🙂 Kdybys něco potřebovala vědět klidně napiš do IP. Držím palce!!!

fucipe
11. čer 2015

@terka82
@aquila Holčičky moje zlaté, jste můj poklad, normálně tu bulím u PC. Pro info přiložím můj "deníček", kde je toho shrnuto trošku více, pokud Vás to bude otravovat, tak to nečtěte. Teď jste mi dali takovou naději, že jsem z toho celá happy. Jen doufám, že to stihneme dříve, než nám zavolají, že mají pro nás adopčátko....
Další otázka jsou penízky. Již jsme v tom za velký balík. Zkusím penízky od babči, že bych jí to pak splácela.

Život zkouší, co vše vydržíme...

Tak tuto větu si s manželem říkáme docela často. Vše začalo tím, že v roce 2009 jsem měla velké zdravotní problémy, které nakonec dopadly vyndáním nádoru z dělohy a následným ozařováním. Při této příležitosti mi vzali i slepé střevo, se kterým jsem bojovala už od malička, tak jsem byla ráda, že už bude snad vše ok.
.

V listopadu téhož roku jsem byla v lázních, odkud jsem jezdila na ozařování. Můj přítel (současný manžel) tam jezdil za mnou. A tak jsem se ze 4* hotelu, kde jsem si připlácela nadstandard (2 lůžkový pokoj, tam jsem ale byla se spolubydlící), na týden odcestovala do rodinného penzionu. Pamatuji si, že tam strašně vrzala postel. Chtěli jsme být co nejvíce spolu a byla jsem velice ráda, že jsem v tu chvíli mohla mít u sebe někoho, koho mám ráda.

Nějakou ochranu jsem vůbec neřešila. Jelikož mám více nemocí, nechtěla jsem do sebe prát další chemii. Oznámila jsem příteli, že nic neberu, a tím narůstá možnost, že se rozrosteme. V první chvíli si myslel, že si dělám srandu, ale pak byl sám rád, že to takto je. Nic jsme neřešili a nechali osudu, co si pro nás připraví.

Po roce snažení jsem se objednala do CARu, jak již bylo popsáno v předchozích deníčcích. Ve stručnosti, proběhly tam 3 IUI. Od začátku hned pod hormony – neúspěšné, pak IVF s ICSI, též neúspěšně. Poté jsme si dali pauzu. Po nějaké době se nám podařilo přirozeně otěhotnět, ale potratila jsem. Toto se pak stalo ještě dvakrát za sebou. Objednala jsem se na reprodukční imunologii, kde mi byla zjištěná celiakie. Již jsem věděla, že to byla velká příčina mých zdravotních problémů.

Jakmile jsme nabrali sílu a penízky, zkusili jsme jiný CAR, kde proběhlo 1 IUI, IVF s ICSI a 3 KETy. Všechny pokusy nevyšly, až na jeden, kdy se zadařilo. Byla jsem šťastná a velice jsem se bála. První hcg 190, pak 521. Hned mi bylo jasné, že něco není v pořádku, a opravdu nebylo. Musela jsem na revizi. Toto nás vzalo snad ještě více než ostatní nezdary, ale jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí.

Poté se nám podařilo ještě šestkrát otěhotnět, ale vše skončilo potratem. Již jsem chtěla vědět, proč se toto děje stále častěji. Byla jsem i u psychotera­peutky, zda to nemám, jako hodně ženských, v hlavě, ale prý jsem s tímto velmi dobře vyrovnaná.

Pak přišla genetika. Tam se ukázalo, kde byl zakopaný pes.

Konečný verdikt byl reciproká translokace u mě mezi chromozomy č. 3 a č. 7. Toto je důvod potratů. Plod má špatný genetický základ a zaniká, či přežije, ale s vážným postižením.

Již v průběhu procesu umělého oplodnění jsme s manželem zažádali o adopci. Podstoupili jsme další možné kolotoče, psychotesty, přípravné kurzy, návštěvu sociální pracovnice doma. Je jasné, že vše je k tomu potřeba, jen je člověku líto, že je takto prošetřován, aby se mohl dočkat toho, po čem nejvíce touží, a jiní rodí jedno mimčo za druhým a neváží si toho daru být matkou.

Máme v mrazáčku ještě 2 blastocysty, ale nejsou vyšetřeny PDG, tak člověk neví, zda jít do toho rizika, že se to nevyvede, nebo nechat to být. Ale na druhou stranu si říká, co když jsou tyto poslední ti praví a já si pak za x let budu vyčítat, že jsem to nezkusila.

Vše jsme si s manželem nechali projít hlavou a řekli si, že do toho tedy půjdeme. V červenci jedeme na čtvrté výročí svatby do Paříže a v srpnu bychom šli do posledního KETu.

Hezky naplánované, co? Ale život zkouší, co vydržíme dál…

Bydlíme v bytě, ze kterého se musíme odstěhovat, byla jen otázka času, kdy se toto stane (dluhy u manželova bratra, který byl hlášen v bytě a nechci, aby miminko, či adopčátko šlo do takového zadluženého zázemí).

Začalo rychlé hledání hypotéky, pozemku, baráčku, stavební firmy. No měla jsem toho až až a nemohla jsem už ani spát. Nakonec jsme našli pozemek za dobrou cenu, hezký baráček a já si řekla, že už bude dobře a vše je přichystáno pro adopčátko.

Ale. Již se vyřizovala hypotéka a k poslednímu dubnu zničehonic dostal manžel v práci výpověď. Tím padla hypotéka a sháněli jsme rychle peníze na pozemek, který byl třeba zaplatit, aby nám ho někdo nevyfouknul před očima. Stavět baráček se začne příští rok (stavební firma má plné termíny a za tu cenu, co máme baráček, nám ho jiná firma nepostaví, tak si počkáme).

Teď máme podepsané smlouvy na pozemek, na baráček. Do toho přišlo schválení a zařazení do evidence čekatelů na adopčátko a já čekám, čím nás chce ten život vyzkoušet teď.

Zatím jsme s manželem všechny zkoušky života zvládli a neúspěchy, či nezdary nás sblížily ještě více k sobě. Teď jen čekáme, zda bude adopčátko, či bio miminko. A pokud adopčátko, tak je mi jasné, že to přijde v době, kdy bude rozestavěný baráček a já místo do baráčku budu tahat kočárek do bytu do čtvrtého patra bez výtahu. 😀

No, živote, čekáme na další zkoušku…

terka82
11. čer 2015

@fucipe užili jste si toho ažaž a doufám, že teď už vám osud přichystá jen to krásné. 🙂
V našem případě šlo u obou IVF s PGD o velký peníze, ale byla to ta nejlepší investice. 🙂 Jen nechápu, proč se před IVF nedělá všude kompletní vyšetření, proč se musíte o translokaci dozvědět až po tolika držkopádech. I když, já se o tom dozvěděla hned po prvním potratu a stejně to doktoři jako neviděli... ☹ Ale v Repromedě budete v těch nejlepších rukou. 😉

aidule
14. čer 2015

@fucipe Zdravím a určo neváhejte jít s Repromedou do boje za mimíska!!! Vím, proč to říkám 🙂 ! Moc držím pěsti a těším se na další info s těma nejpozitivnějšíma zprávičkama 😀 🙂 😉 !!!

aidule
22. čer 2015

@fucipe Je toho opravdu dost, těch zkoušek, ale pochopila jsem, že vás oba stmelují, a to je naprosto zásadní!! Všechno má svůj důvod a jednou se ta skládanka dá do kupy a člověk pochopí PROČ 😉 🙂 !
Co v Repromědě, už jste byli na konzultaci? Mám osobně i ze svého blízkého okolí tu zkušenost, že mnohá centra reprodukční medicíny při vstupním vyšetření páru dělají pouze hormonální profil a spermiogram a hotovo...pak se naplánuje IVF, mnohdy a mnohde s minimální dávkou hormonů (kdy je v podstatě dost zřejmé, že to klientce nebude stačit), ale tím, že je dávka minimální, je příznivá i cena, vejde se vše do úhrady pojišťovny a centum ze všeho vychází jako mírumilovné, jehož cílem není "oškubat" klienty toužící po miminku. Pár si "projede" všechny 3 hrazené pokusy a ejhle, ono to s tím otěhotněním nevyjde...no, bohužel, i to se stává....pár pak samozřejmě hledá dál, ale už za plnou úhradu...Je to škoda, že všechna centra nedělají vyšetření karyotypu, které je jedno ze zásadních, mnohé odhalí a napoví, co a jak dál 😉 . A přitom je to vyšetření na pojišťovnu a když se provede hned v úvodu, ještě před IVF, dá se,díky vhodné dávce hormonů, dojít do cíle dříve a leněji 😉 🙂 .
Nám zde v Repromedě karyotyp vyšetřily a byla to naprosto samozřejmá součást vstupního screeningu. Sestřenici díky tomuto vyšetření zkrátily čekání na mimi a od února má díky Repromedě doma krásnou zdravou Sofinku. Kolegyně z práce, po 3 neúspěšných pokusech ve dvou jiných centrech, zavítala taktéž do Repromedy a na konci prázdnin se jí má narodit chlapeček 🙂...Takže hlavu vzhůru a přeji, ať ty životní zkoušky skončí pozitivním těhotenským testíkem 😀 🙂 😉!!! Držím palce!

fucipe
22. čer 2015

@aidule Jé tak teď jsi mi dostala slzy do očí :-*
ještě jsme tam nebyli. Zítra budu volat mému gyndaři, zda mi nabare znovu horm.profil, štítnou žlázu, AMH,prolaktin a dle toho to půjde dál. ale do repromedy se dostaneme až v den OPU, jelikož to máme pře celou republiku, tak prý spolupracují s gynemem v Praze, tak budeme jezdit na UTZ a vš tam a k nim až na OPU a transfer. Kéž by ko skončilo nejen pozitivním testem (těch už jsem viděla za těch 10 těhu až až), ale rostoucím bříškem a uzlíčkem štěstí v náručí.

aidule
22. čer 2015

@fucipe Tak tfuj, tfuj...určo je super, že Vaše centrum spolupracuje s Repromedou, určo to vyjde a bude i rostoucí bříško a uzlíček v náručí...jen to některým miminkům do té máminy náruče trošku déle trvá 🙂 😉 !!!

haninka712
26. čer 2015

ahojte.. taky chodíme do Repromedy, zatím jsme naprosto spokojení, za cca dva týdny začínám první stimulaci na KET... tak doufám, že nám bude osud a hvězdy nakloněn a klapne to ... 🙂

fucipe
27. čer 2015

@haninka712 jé tak držím co mám 🙂 U nás je to ve stádiu, že můj gyndař mi nechce napsat žádanky na vyšetření,co chtějí oni. Tak teď řešíme, zda budeme muset jen kvůli horm.profilu,štítné žláze, AMH a prolaktinu jet do Brna, to by se mi teda vůbec nechtělo. Doufám, že to půjde poslat aspoň do prahy, tam to mám 65km. Na pokus bychom šli v září, jelikož manžela přijali do nové práce a bude srpen ve Vyškově ☹

aidule
4. črc 2015

@fucipe Zdravím! Tak jak to s váma vypadá? Podařilo se nějak domluvit s vaším lékařem? Dofám, že se vám to mic nekomplikuje 😉 . Dr 🙂 žím pěsti!

fucipe
7. črc 2015

@aidule Ahojky, no trošku se to komplikuje, jelikož můj dr. mi nechce dát žádanky na tyto vyšetření, že je to práce caru a né gynekologa. Takže asi pojedu na krev do Brna ☹ zkusím se ještě domluvit, zda by bylo možné na krev jet do Prahy do centra se kterým spolupracují, či do mého stávajícího centra, kde jsem vedená.

aidule
7. črc 2015

No jo, některé záležitosti jsou hlavně o lidech a nemusí to být ten jejjednodušší faktor ☹ ! Zkuste se domluvit s Repromedou, která má své působiště i v Praze a myslím, že by pak nebyl problém, aby se Brno domluvilo s Prahou a udělali ty odběry u nich. POkud jsou v pražské pobočce tak ochotní a vstřícní pracovníci jako v té brněnské, tak to nebude problém a klapne to 😉 🙂 . Tak tfuj, tfuj, ať žije byrokracie 😀 😀 😀 ...

fucipe
7. črc 2015

@aidule no asi nějak tak no. Zkusím se domluvit s tím gynem co s ním spolupracují, sice si to zaplatím,ale pak mi to v brně vrátí. Ale radši pojedu 65km do prahy než přes 200 do brna jen kvůli krvi.

aidule
28. črc 2015

Zdravím! Tak jak si užíváme léta? A co nového s mimi? U nás v práci máme 2 nové těhotenské přírůstky, jeden z nich má "na svědomí" naše Repromeda 😀 😉 . Tak je hned pár lidem zase veseleji na světě 🙂 . Tak krásné letní dny a tfuj, tfuj.....

fucipe
29. črc 2015

@aidule Ahojky zlatíčko, no je po dovolené, která byla super. Teď je to u nás pořád na stejném bodě. Gyndař mi nechce udělat horm.profil a AMH., takže si to asi udělám na sebe za své penízky, jelikož jet kvůli tomu do brna se mi fakt nechce.
Manžílek nastupuje k policajtům, tak se bojím toho, jelikož teď bude mít 9 měsíců školení, že pak nebude moc na OPU jet se mnou, aby odevzdal hadimršky, tak se toho dosti bojím, ale musím to stihnout do konce roku, jelikož příští rok pravděpodobně již dostaneme adopčátko, tak abychom to stihli předtím a kdyby se zadařilo, tak ať to můžeme stopnout. Jsem ráda, že má další pár radost, je to super, snad se taky zadaří. Penízky budu řešit až dnes, dříve nebyla možnost ☹
Vždy, když to už vypadá OK, tak mi někdo hodí klacky pod nohy, no klasika zákon schválnosti funguje.....

evik87
29. črc 2015

Ahojky holky, na druhý pokus v Repromedě se zadařilo a já s radostí můžu oznámit, že jsem 10 tt 🙂 Držím pěsti všem snažilkám a přeji pevný nervy... 😉 ( I když vím, že se to jen lehce říká)

haninka712
29. črc 2015

@evik87 super, moc gratuluju !!! 🙂 jakou metodou se povedlo ? 🙂

aidule
29. črc 2015

@evik87 Tak to velká gratulace!!! Ať je vše v pořádku, malé repromeďátko se v bříšku pohodlně usadí a zdravě se vyvíjí a roste 😉 🙂 Krásné a pohodové těhotenství!!! 😀 😉

netanel
29. črc 2015

ahoj, my máme týden po punkci. Odebráno 23 vajíček, dobrých 15, po ICSI 11 embryí, po prodloužené kultivaci 6, teď čekáme na výsledky PGS. Za jak dlouho vám je volali? Říkali do tří týdnů, tak se samozřejmě nemůžu dočkat.

haninka712
29. črc 2015

@netanel ahoj, ja jsem dneska presne tyden po punkci, odebrano 22 vajicek, dobrych 16, priplatili jsme si za PICSI, zustalo jich 13 a tolik jich je i po prodlouzene kultivaci. PGS taky mame 🙂Dneska mi volali kvuli dalsiho postupu, za tyden si tam jedu pro leky na stimulaci ovulace, a do te doby pry uz budou vysledky toho PGS a budeme moct zavest embryjko jeste v srpnu 🙂

netanel
29. črc 2015

@haninka712 tak super, to máte pořádnou úrodu.🙂 Já jsem trochu nervózní, kolik bude po tom PGS dobrých... Nechávali jste to dělat u všech, nebo jen u osmi na pojišťovnu? Jinak taky budu mít stimulovanej cyklus a v pátek jdu na kontrolu, jestli se už vaječníky uklidnily a budu moct na transfer v srpnu, nebo jestli bude lepší počkat do září.