Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

petranela
19. bře 2008

holky, ja jsem na tom taky presne jako vy. V praci a vsude kolem mne to tehotni a rady holek, ktery otehotnely napoprve nebo napodruhe fakt nemuzu uz ani slyset... Jsem rada, ze se tu tak muzeme podporovat. A tema o Repromede jsem zrovna chtela zalozit vcera. Asi nejaka telepatie. 🙂 Jsem rada, ze tu jste. Na tu dr. Hromadkovou jsem slysela taky jen pozitivni doporuceni. Radsi bych chodila k ni nez k dr. Vesele, ale menit to uz nebudu a pockam co se bude dit.
Zitra nas v Repromede cekaji dulezity vysledky, mam pocit ze se snad nedockam...

baca
19. bře 2008

Jo já ted byla v lékárně pro ovu test a ta kravka mi řekla - to my nemáme, ale máme těhotenský test!!!!!!!!!!!!No chápete to, asi neví, na co to je!!!

petranela
19. bře 2008

Baca, tak to je sila!!! 😀

kay
autor
19. bře 2008

baca, no oni ty testy asi nejsou moc zboží, co by rychle mizelo.. Já je kupuju na české nebo v Komíně u šaliny.. Ale je lepší kupovat to trojbalení, vyjde to levněji než jednotlivé kusy..

aquila
19. bře 2008

No obzvlášť když je člověk používá často, tak se vyplatí větší balení. Hodně holek si je bere přes net na levnetesty. Mně teda vychází ovutesty falešně pozitivní, takže já už je nepoužívám 😒

kay
autor
19. bře 2008

aqi fakt? a Ty to piznáš asi na teplotě že? no mě právě teď poslendí test vyšel dost nejednoznačně a lup, je z toho cysta.. neprasklej folik.. takže ovu neproběhla.. ☹ no už na ně kašlu.

baca
19. bře 2008

já si je objednávám z netu, ale ted mi došly a potřebovala jsem jeden!!!!! No tak jsem jeden den v testování vynechala, naštěstí to nevadilo, ale co kdybych tak tu ovu prošvihla!!! Tato lékárna mi už dlouho leze krkem, furt tam nic nemají!!!!!!!!!!

aquila
19. bře 2008

No jednak jsem to poznala na teplotě a pak jsem byla v Repromedě na folikulometrii a žádný dominantní folík tam nebyl, ale ani cysta, tak nevím co jsem za exota... 😒

petranela
19. bře 2008

Aquila a beres nejake hormony? Jak casto chodis na tu folikumetrii? Ja jdu zitra poprve, zitra budu 10DC. Snad tam nejaky dominantni folik bude, minule byl maly a dr. rikala, ze zrejme ovu nebude, ale byla jsem na utz jen jednou.

kay
autor
19. bře 2008

no já jsem na tom asi stejně.. na testu ovu jsem měla // ale ne stejně silné ale když jsem byla u doky 12DC tak tam neviděla taky nic.. Já ten test dělala teda až kolem 20DC, protože to mám asi později, teda jsme si myslela že to mám, ale asi to byl taky jen falešný poplach..

baca a kam chodíš do lékárny? jedna taková jako popisuješ je v IBC 🙂 nemají tam ani borozan na odřenej nos od rýmy 🙂

aquila
19. bře 2008

Já jsem jednou folík měla, pak 2x ne, takže ovu je asi jaro, léto ,podzim, zima 🙂 Vždycky jsem byla 13DC. Beru jen Utroš abych si udržela cyklus v nějaké rozumné délce.

kay
autor
19. bře 2008

no já jsem na tom asi hodně podobně aqi.. no tak jsem zvědavá co nám řeknou..

aquila
19. bře 2008

Tak my už to máme vcelku rozhodnutý, kvůli tomu, že manžel nemá dobré spermio, tak bude IVF.

baca
19. bře 2008

To je taková vesnická lékárna, takže holt není dost zásobená, sioce není problém cokoli objednat, ale cekat na ovu testy od čtvrtka do pondělka než dojdou už je fakt zbytečný. Já ted druhý měsíc brala clomhexal na ovu a pak utrogestan. ale na další měsíc nemám nic. Já jen doufám, že když mám 2 čárky na ovu testu a pak se mi i zvedne teplota, tak ovu proběhla, jinka mě už šlehne. na folikulometrii nechodím, moje dr. ji asi nedělá (my\slím, že nemá ultrazvuk a v repormedě mi nabídli na půl roku sledování za 6 tisíc, tak jsem odmítla s tím, že počkáme 3 měsíce na kontrolní spermio a uvidíme co dál

baca
19. bře 2008

A ještě jsem vám chtělq napsat, že když jsme se posledně loučili s dr. Hromadovou, tak mi říkal, že doufá, že už se neuvidíme a že nám to vyjde přirozeně a ženám bude držet pěsti. To bylo tak dojemný... 😵

kay
autor
19. bře 2008

baco, no mě teda doktorka dělala utz v půlce cyklu vždycky zadarmo.. teda jestli není folikulometri ještě něco jinýho 😅 to se tam všechno platí 😒

elennka
19. bře 2008

Dívala jsem se do ceníku Repromedy a nic o placené folikulometrii tam nebyl. Při stimulaci clostylem či stimulaci na IVF je folikulometrie hrazená ze zdravotního pojištění a mělo by být povinností lékaře jí provádět.. vzhledem k nežádoucím účinkům léků... 😅

bessi
19. bře 2008

Ahojky, pridam do diskuse svou zkusenost s Repromedou. Cenik, ktery maji zverejneny neni uplny. K zakrokum si uctuji ruzne priplatky. My jsme odtud po druhe konzultaci utikali pryc. Aspon jeden pr. -potrebujeme operaci TESA/MESA. Cena uvedena v ceniku je 16 000 kc, po vsech priplatcich se vysplha az skoro na 22 000 kc. Cena stejneho zakroku se v jinych CARech pohybuje asi od 6000 do 11000kc. Neprocitala jsem diskusi celou, ale to ze si o vysetreni musi clovek rict sam plati ve vsech CARech. V R. nam zadna dalsi vysetreni nechteli udelat, i kdyz jsem se na ne primo ptala. Dr. mi lhal do oci, ze se to pri techto poruchach nedela....a ja pri tom vedela, ze jinde je delaji bezne. V ten okamzik jsem mu prestala duverovat. 🙂
Preji hodne stesti

lenpes
19. bře 2008

No v Repromědě jsem měla chodit k primáři, ale přehazovali si mě, jak horký brambor a navíc mi každý říkal vždy něco jiného. Když jsem si měla začít píchat hormonální injekce, vyšlo to na neděli, ale pak mi řekli, že jsem si to začala píchat špatně a jen tak jsem si doplatila 18 000. V tu neděli jsem volala sestře, ta mi řekla, že je vše v pořádku a pak udělali blbce ze mě. Navíc jsem mezi jednotlivými cykly neměla žádnou pauzu a přibrala jsem 20kg. Poslední cyklus proběhl s darovanými vajíčky a před transferem mi jen oznámili, že to stejně nevyjde a že má partner špatné spermie, ale to už museli vědět na začátku a sdělí nám to až po roce.To mi nepřijde zrovna nejlepší jednání. A říkat ještě před transferem,že to nevyjde, je opravdu podpora.Potom mi sděliil,že mi pomůže jen darované embryo, ale co tak špatného přítel má opravdu nevíme.Bude mi 25 let a přijde mi,že ke starším tam mají většé úctu.Ale aspoň jsem nasbírala zkušenosti a mám ponaučení na další kliniky a slepě nedůvěřovat.No a co se týče těch doplatků, jeden cyklus mi vyšel na 38 000,ale myslím si, že když jsem to měla částečně hrazené pojišťovnou, nevím, jestli by to mělo být tolik. Zátím, co jsem zjišťovala, tolik nikde neplatí.Teď mě čeká laparoskopie a pak asi Pronatal v Praze nebo Jihlava Sanus.

kay
autor
20. bře 2008

ahoj lenpes, to je mi líto, můžešprosím říct, jakou máš diagnozu a co jsi podstupovala? stím spermiem jeto divné, s námi spermiogram pěkněrozebrali a vysvětlili nám to... 😅

lenpes
20. bře 2008

Ahoj Kay, mám endometriózu 3.stupně malé pánve,rektovaginální přepážky.V roce 2005 jsem podstoupila operaci, byla mi odebrána zánětlivá ložiska, levý vaječník a vejcovod. Pak jsme zkoušeli rok počít přirozeně a minulý rok jsem podstupovala IVF s ICSI. Na začátku partnera vyšetřili a měl pouze pomalejší spermie, ale ic jiného mu nenašli. Proto nás oba šokovalo, když po neúspěšném cyklu s darovanými vajíčky mu řekli,že se potvrdilo,čeho se obávali.Ale co mu vlastně je, nevíme.Při každém cyklu byl vývin embrya jen do kompaktní moruly.Jakou diagnózu máte vy?

aquila
20. bře 2008

Ahoj holky, zdravím vás.
bessi, lenpes-je mi to líto, že máte takové zkušenosti, ale mám pocit, že jsou ve velké míře ovlivněné neúspěchem celého léčení. Já když tak pročítám různé diskuze, tak každý CAR má něco-některý protivné doktory, jiný hloupé sestry, další nadsazené ceny, v jednom komunikují málo, ve druhém až moc tak, že vlastně nutí člověka do něčeho, co sám ani nechce a tak bych mohla pokračovat dál. Asi proto, že každý člověk je jiný a každému vyhovuje něco jiného je možnost volby. Ani já si ale nejsem do teď jistá, jestli jsem zvolila správně, to ukáže až čas a možná vám dám jednou za pravdu. Zatím jsem spokojená kde jsem. Měla jsem asi štěstí na dr. Hromadovou, se kterou je opravdu skvělá komunikace a nikdy jsem neměla pocit, že by nás do něčeho nutila-ba naopak. Já teď potřebuju mít pocit, že je to správné a že jim můžu v Repromedě důvěřovat. Proto se nedivím bessi, že jsi šla pryč. Další léčba bez důvěry je podle mě ztráta času.O tom, že CAR je továrna na děti, ale bohužel i na peníze není pochyb. Bohužel jsme dostaly do vínku prožít si všechny ty útrapy, bolest, pocity křivdy, zoufalství i beznaděje. Ale mějme víru, že vše se v dobré obrátí a my dojdeme i když různými cestami - ať už v Repromedě, v Heliosu, na Obilňáku, v Unice nebo úplně někde jinde - k jednomu společnému cíli 🙂

aquila
20. bře 2008

To jsem se nějak rozepsala. 🙂 Snad to nevyznělo moc pateticky.

kay
autor
20. bře 2008

aqui, napsala jsi to mocpěkně.. Naprosto s Tebou souhlasím.. Zatím můžu jen doufat, že jsme zvolili dobře..

lenpes.. no já měla endometriozu na levém vaječníku, v roce 2006 operace, vaječník mi zůstal, ale asi je spíš nefunkční.. pak následovala půl roku léčba po operaci, kdy jsem měla komplikace, pak 3ú4 roku snažení a teď mi už došla trpělivost.. (jo natu operaci jsem ještě čekala asi rok, protože jsme měla debila doktora, ten do mě cpal hormony, půl roku a pak mě nechtěl poslat ani nakontrolní UV)..
MM má prý spermio v pořádku.. takže snad to bude u nás lepší.. já chci určitě zkusit IUI, tak doufám, že nebudou v repromedě proti.. to bych šla jinam. Azatím jsme mluvili u spermia s primářem a teď jsme k němu takyobejdnaní, ale předpokládám, že to bude stejné jakov jiných CARech, že budeme procházet všema doktorama... Ikdyž mi to není zrovna příjemné ☹

lenpes
20. bře 2008

Je pravda, že všude je něco. Jinde taky nemám jistotu, že to vyjde, ale musíme věřit. Když to nevyjde na více pokusů v jednom centru, je dobré jít jinam. Je to lepší po všech stránkách. A někde se třeba zadaří 😉 Nesmíme se vzdávat

aquila
20. bře 2008

Právě že ne kay. Mně bylo řečeno, když jsem se rozhodovala pro CAR, že v Repromedě máš jednoho doktora a k tomu chodíš pořád. Samozřejmě, že někdy má taky nějakou dovolenou a tak, ale jinak jen k tomu svému. A je to pravda, byla jsem v Repromedě už asi 10x a pokaždé u své dr., což mi maximálně vyhovuje.

kay
autor
20. bře 2008

aha,tak to je dobré 🙂 to jsem nevěděla.. tak jsem ráda, že to není ta Veselá, na tu jsem slyšela skoro samé negativní reakce..

bessi
20. bře 2008

Ahoj aquilo, musim ti dat za pravdu. CARy jsou tovarny na deti i na penize. Po zkusenostech z R. jsem sla do dalsiho CARu bez iluzi, pripravena na vse. Stejne me i tam prekvapili a zaskocili. Ted jsem ve stadiu, ze uz proste nic neresim. Povznesla jsem se nad bussines praktiky CARů a delam vse pro to, abych byla v klidu a tim zvysila sanci na uspech IVF. V R. nas vlastne ani lecit nezacali, ale cokoliv kdykoliv rekli, tak nakonec bylo jinak. Vse zacalo uz spg-manzel si tam dopredu volal, jestli je potreba zadanka. Bylo mu receno, ze ne, pokud mu spg. v min. 3 mesicech nedelali, bude mit vysetreni automaticky hrazeno z pojisteni. Kdyz donesl vzorek, tak po nem zadanku samozrejme chteli a on musel zaplatit spg v hotovosti. Ocekavala jsem, ze kdyz je to soukrome sanatorium, tak ze zamestnanci budou prijemni, vstricni ... nic takoveh jsem tam nezazila. Mela jsem ze vseho pocit, ze se snazi vyuzit momentu prekvapeni a soku, ktery jsme meli po sdeleni diagnozy azoospermie, a kuot zelezo dokud je zhave - zlomit nas ihned k zakrokum, ktere maji premrstene drahe a hned domluvit termin, aniz by nam udelali vysetreni.
Uz toho necham. Dnes jsem byla na krev, odpoledne mi reknou, kdy zacnu pichat gonal a jdu (spon doufam, ze bude vse OK) do dalsi faze stimulace. Budu doufat, ze vse dospeje do zdarneho konce.
Mejte se krasne, preji hodne stesti pri snazeni se o // a hlavne se nenechte rozhodit jednanim v CARech a budte v klidu, to je to nejdulezitejsi 🙂

kay
autor
27. bře 2008

ahoj holky, prosím vás, jak dlouho trvalo, než s vámi v repromedě začali něco "dělat" od první konzultace?

kay
autor
27. bře 2008

kdepak jste?? 😅