Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

natulaaa
16. srp 2010

@yes79 no asi to stejně záleží na tom,jak komu stoupá hcg 😒 😒 ,ale jak doporučují 14 nebo až 16 DPO 😕 😕 ,to by mi asi slezly vlasy od nervu,jestli joo,nebo néé 😀 😀 😀 .

A ty si skusila první na 8den,nebo si už zkoušela dřív? 😀 😀 ,jinak je fáákt,že hodně holek má 8,9,ale některé až fáákt 12,13, ale myslím,že těch je mín 😒

yes79
16. srp 2010

@natulaaa já sem zkoušela asi 7. den, ale to tam nebylo skoro nic vidět, až ten 8. den to byl viditelný duch, pak už to bylo každým dnem lepší, máš pravdu, že někomu to jde do krve dřív někomu později, a znám holky, kterým se čárka objevila až třeba 12. den

natulaaa
16. srp 2010

@yes79 no já jsem testomaniačka 😀 😀 😀 😀 😀 ,já budu zkoušet taky po týdnu,jak se znám 😀 😀 😀 a to budu ráda,jak to vydržím,ikdyž vím,že dřív by stejně nebylo nic vidět 😀 😀

yes79
16. srp 2010

@natulaaa to víš, že já už byla taky nervozní a chtěla testovat co nejdřív, ale tak strašně sem se bála, že tam nic nebude, až sem radči počkala do toho 7. dne a pak sem tomu pořád nevěřila a testovala dál a dál a třeba i dvakrát denně 😀

natulaaa
16. srp 2010

@yes79 já jak otěhotnělo loni,tak jsem taky ttestila nejdřív s mamatestem,nejdřív jedním proužkem ,po obědě duhým a pak jsem ještě volala manžovi,at koupí jinou značku a testla jsem znovu dva proužky,měla jsem dojem,že mám vadné testy 😀 😀 😀 a to jsem měla kolejnice jako blázen,obě stejné 😀 😀 😀 ,no popavdě taky se toho bojím,že bude bíílo,už ted se toho bojíím,já byla nervozní při testování ,když jsme se pokoušeli normálně,natož tak ted to budu zrala na chocholouška 😀 😀 ,ale už se to táhne,ted se nic neděje,do výsledku te genetiky se neděje nic a to se budu modlit,že fakt budou do těch 14dnu 😠 ,takže počítám pátek,což pochybuju,něco tam říkali,že jim jezdí genetika každé pondělí 😖 ,takže to bych viděla se začátkem stimulky až kolem 27.srpna 😲 😲 ,to je ještě dlouhoo 😠 😀

yes79
16. srp 2010

@natulaaa já měla taky mamatesty, ty jsou myslím nejlepší, pak ten den, co se mělo podle repromedy testovat, tak sem použila ten co mi dali a od té doby už sem testy pak nedělala, taky ten test mám schovaný na památku

neboj to uteče ani nebudeš vědět jak 😉

natulaaa
16. srp 2010

@yes79 Já vím čas fakt letí ale jaký to bude mít konec?,o se pozná nooo 😒 😒

yes79
16. srp 2010

chce to klid, i když se to lehce říká 😎

yes79
16. srp 2010

však se vlastně můžeš podívat do mýho fotoblogu, mám tam fotky testů, mám dojem

yes79
16. srp 2010

@natulaaa jo ale nemám tam ten z 8. dne

pavcahola
17. srp 2010

@natulaaa ahoj já testovela až 11den po ET,protože jsem se pořád nějak bála zklamání tak jsem to pořád oddalovala,ale ten 11den už jsem nevydržela a šla do toho.Ale musím ti říct že ze začátku se tam objevovala jen jedna čárka,tak už jsem ronila slzičky,protože mi bylo líto že to nevyšlo no a nakonec se objevila i ta druhá a pak jsem každý den testovala a na ten 14den jsem si nechala ten test co jsem dostala v repromédě a pak už jsem netestovala.

Jinak já jdu zítra na srdíčka i do poradny tak doufám,že bude všechno v pořádku. 😒

natulaaa
17. srp 2010

@pavcahola nebooj ,ted už se nic nestane,už si doost daleko 😵 😵 😵 ,no já s tím testováním taky nevím,ještě je předčasné o tom mluvit 😵 😵 ,ale už se to blíží,ale víím,že ten týden po ET bude pro mě nejtěžší 🙄 🙄 ,dneska jsem si objednala puzzle,tak budu skládat 😵 😵 .

venika86
17. srp 2010

Zdravím všechny.
Tak dnes obávaná kontrola u doktora. Mrchy komory zase povyrostly 🙄 už jsou na 19mm. Takže opravdu porod v 37. týdnu císařem. Pak to vypadá na tu operaci, s tou jsem se už smířila. Hlavně, když to malýmu pomůže. Mám strach, aby zvětšující komory nezanechaly nějaké trvalé následky.
Když jsem zjistila, že čekám mimčo, ani ve snu by mě nenapadlo, že si s náma bude osud dál zahrávat. Ani si to nedokážu pořádně užívat.
Jinak už máme okolo 1300 - 1400 gramů, takže jsme šikulíni.
Držím všem palce, aby se jim vytoužené mimčo povedlo co nejdřív!!!

mufinka0
17. srp 2010

@natulaaa 😀 😀 😀 Aby ses dokázala vůbec soustředit..... 🙂

natulaaa
17. srp 2010

@venika86 jaké komory co to vubec je?, toto jsem ještě neslyšela 😔 😔 .Ale nebooj,je duležité,že miminko je v pořádku,už vám zbývá chvilička a bud štastná,že si těhulka a že si miminko donosila 😉 😉 ,Co my bychom za to dali,ale chápu tě,člověk má strach pořád 😔 😔 ,Držím moc moc palce,to zvládnete 😔 😔 😉

@mufinka0 no popravdě nevím nevím,jestli na to budu mít nervy 😀 😀 😀 ,já jsem dost netrpělivá,jak mi něco nejde,tak je zle 😀 😀 😀 ,já bych potřebovala mít ty puzzle ze zadu očíslovanéé 😀 😀 😀

zazy
17. srp 2010

Ahojky děvčata
Pavli neboj,prohlídka určitě dopadne dobře,budu držet pěstičky.
Veni na Vás také myslím,neboj malej to zvládne,když to dobojoval až sem.A už jste šikovní.U nás vše ok.

beryk
18. srp 2010

Ahojda holky 😎 , všem přeji krásný den 😎

@zazy super,že je vše OK

@venika86 jj uplně tě chápu, jsou to nervy,hlavně aby byl prdolka v pořádku,kdy jdeš na další kontrolu?

@pavcahola držím pěstičky at je dnes vše OK

@natulaaa já poprvém IVF jsem vůbec neměla odvahu a u dalších jsem testovala 11den, vždy jsem měla prodlouženou kultivaci

Já jsem včera byla u dr. a řekla mi tu nejhezčí zprávičku, že miminko se jí líbí a nevidí tam žádnou vadu. Pak jsem mluvila s genetičkou,ta mi říkala, že na UTZ poznají vývojové vady, ale chromoz. vady jen z plodovky, já jsem jí vše vylíčila jak se bojím plodovky a kolik let jsme se snažili o mimi a že je to pro mě zázrak být konečně těhotná,pak se dívala na mé výsledky z krve a říkala, že zas tak hrozný to není,že měli i horší výsledky a nakonec to dopadlo dobře, že mě i chápe, ale ........., jenže co je dnes na 100%????? S dr. jsem se dohodla, že plodovku odpískávám a věříma modlím se za to, že budeme mít zdravé miminko.

pavcahola
18. srp 2010

Ahoj tak srdíčka jsou v pořádku jen se mi zkracuje čípek takže v pondělí nastupuji do nemocnice ☹ moc se mi nechce,ale pro miminka udělám cokoliv jen aby se ještě chvíli udržely a povyrostly,ted jeden brouček váží 1600gramů a druhej 1300 je sice menší ale on to určitě dožene.

@beryk neboj určitě to bude v pořádku,kdyby to bylo nějak hodně zlý tak si myslím že by to bylo vidět už i na ultrazvuku.
@venika86 mě taky čeká císařský řez ale do 37týdne to asi nedotáhnu,ale at je všechno v pořádku jak ty tak i malej.

natulaaa
18. srp 2010

jééj holky držím vám všem palce 😵
@pavcahola jasné,když je to pro miminka,tak to musíme vydržet 😵 a v nemocnici budeš do konce,nebo je nějaká šance,že se to zastaví,když budeš ležet?,Jinak dvojčáka to je náádhera 😵

venika86
18. srp 2010

@natulaa máme zvětšené mozkomíšní komory (hromadí se v nich mok) a ty utlačují mimču mozek. Naštěstí se to dá operovat, takže doufáme v ten nejlepší konec. Je to způsobeno nějakou infekci. Byla jsem v 5. měsíci pěkně nachlazená, takže možná z toho.
Jinak všem děkuju za podporu, někdy je opravdu potřeba.
@beryk na další kontrolu jdu za 14 dní. Tuším, že 31.8. Ještě budu mít domluvnou konzultaci v dětské nemocnici s panem doktorem Ventrubou, který dělá tyto operace. Určitě budete mít zdravé miminko, někdy výjdou krevní testy tak všelijak a nic z toho není. Hlavně musíš věřit 😉 A už vůbec víte, co čekáte?
@pavcahola jejda, tak už se jim chce na svět? Určitě to zvládnou, váhu mají pěknou, tak to pak jen doženou. Samozřejmě chápu obavy a taky nechuť trávit čas v nemocnici. Ale jak jsi psala, co by pro ně člověk neudělal. Budu držet palečky a kdyby to nechtělo počkat, tak nás informuj

natulaaa
18. srp 2010

@venika86 aha nikdy jsem o tom neslyšela,panebože co všechno ještě musíme vydržet 😔 😔 ,Držím palce,holky už jste daleko,ted už to uteče a bude po všem,pak si už budete jen užívat miminek 😵 😵

venika86
18. srp 2010

já o tom takypředtím nikdy neslyšela. Ale dobré je, že lepší prognózy mají chlapečci.
Takže už jen 6. týdnů a mrně bude mezi námi 😀

natulaaa
18. srp 2010

@venika86 No právě,už to máte za pááár 😵 😵 ,to já tak v tubu budto budu na uplném začátku těhu,nebo budu v depce 😖 😖 .Já už chcii taky takhle finišovatt 😀 😀 😀

natulaaa
18. srp 2010

Chtěla jsem napsat v tu dobu,co jsem to napsala za hovadinu 😀 😀 😀

mufinka0
18. srp 2010

Ahoj holky, všem moooc gratuluju a pokud je nějaká spravedlnost, tak vám to všem těhulkám vyjde dobře!!! Je hrozné, že si musíme na mimčo tak dlouho počkat a ještě pak v těhotenství se potýkat s problémama. My už bysme to měli mít v pohodě od začátku až do konce!! 😒 😠 😠

pavcahola
18. srp 2010

@mufinka0 paní doktorka povídala že udělají nějaké vyšetření a když bude všechno v pořádku tak doufám,že bych tam mohla být snad nejdéle ten týden,no uvidíme.

Ted jsem si vzpoměla,že přesně před rokem jsme byly v repromédě na první konzultaci a za rok už jsem v 8měsíci.Tak vám všem přeji taky tak úspěšnou léčbu.

mufinka0
18. srp 2010

@pavcahola 🙂 🙂 jééé, děkujíí. To je krása, ano v Repromedě se mi to doufám povede. Už to bude druhý pokus, tak snad... 😉
No,..pokud by jsi měla nějak ohrozit miminka, tak to tam raději zůstaň dýl 🙂 Nikam nespěchej!!! Je to krásný dar tam zhůry to co máš v bříšku, tak je pořádně opatruj!!! 🙂

zazy
18. srp 2010

Ahojky děvčata
Veni já opravdu věřím,že malej vše zvládne a pak už Vám bude dělat samou radost.
Pavli tobě taky držím pěstičky at tam ještě mimouškové chvilinku vydržejí.A v nemocnici to zvládneš,když je to pro mimča.
Najednu stranu Vám děvčata závidím,že už budete mít ty své miláčky už u sebe,najednu stranu už bych chtěla být tak jak vy.Ikdyž vím,že to stejně rychle uteče.
Pavli mi to budeme mít taky po roce,protože mimi budeme mít v prostřed prosince a to jsem byla taky tak poprvé v Repromedě na konzultaci.
Mufínko,uvidíš,tentokrát to výjde
Natulko na tebe jsem samozřejmě nezapoměla,tobě taky držím pěstičky at to výjde.
Kdo ví jak se má Frozi!

natulaaa
19. srp 2010

@zazy Děkují si hodnáá.Holky tady nejsou žádné jiné snažilky? 😕 😕 😕 ,zatím se setkávám jen s těhulkama nebo maminkama 😕 😕 ,že jo Mifiii,zatím jsme tu jen my dvě 😵 😵 😵

beryk
19. srp 2010

Ahojda holky,

těhulek jsem se chtěla zeptat, kdy cítily první pohyby ? já jsem dnes přesně 20tt a nic

@pavcahola budu držet pěstičky at ty i mimískové jste v pořádku