Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

aidule
11. dub 2013

@soniela Super, aspoň něco pozitivního na těch negativních výsledcích 😀 😀 😉 ! Tak ještě ta zatracená pojišťona a šup,šup, neflákat se... 😀 🙂 .Držte se, zatím pa.

cechulda
11. dub 2013

@aidule @soniela @terez80 Ahojky holky tak Vám posílám jeden pozdrav ode mě z bříška 😀 😀 😀 Anetka nám krásně roste a vše vypadá v pořádku, pěkně to utíká, v sobotu si jedeme pro kočárek, ale přece jen jsem trošku pověrčivá, tak ho radši nechám u manželových rodičů 😉 🙂 Jinak mám za sebou pěkně krušné období, to jak mě pořád bolely ty klouby se nakonec ukázalo jako začínající pořádná chřipka, která nakonec skončila zánětem dutin a musela jsem chodit opakovaně na punkce, myslela jsem že mi praskne hlava, nakonec jsem dostala i silná antibiotika, tak doufám že to Anetce nijak neublížilo ☹ ☹ Ale pan doktor mě ujišťoval, že je lepší to přeléčit než nechat v těle takový zánět, to že by miminku ublížilo víc, tak snad ví co dělá 🙂Snad už taky konečně bude jaro a vyleze sluníčko, to už snad všechny nemoci ustoupí 🙂 Už mi taky konečně narostlo břicho, už jsem si říkala, že snad ani žádné mít nebudu a ono snad přez noc najednou vylezlo, že už se mě kolegové a známí co to nevěděli, ptají jestli náhodou nejsem těhotná, což mě v 6. měsíci vždycky pobaví 😀 😀 No to jsem se rozepsala 🙂 🙂 Moc Vás všechny zdravím a všem snažilkám moc přeju aby sem velmi brzo mohli vystavit taky takové krásné obrázky 😉 🙂 Tak tfuj tfuj

aidule
11. dub 2013

@cechulda Nádherná princeznička ! Že Anetce moc děkuji za pozdrav 🙂 . Tak hlavně, že už je ti líp. Letos ty chřipkové viry opravdu stály za to, mám dojem, že jsou už přemutované a škodí jedna radost ☹ . Opatrujte se celá rodinka a užívejte snad konečně nastupujícío jara!!! 🙂 🙂 😉

soniela
12. dub 2013

@aidule No jo, pojišťovna si dává na čas. Tak snad to čekání bude stát za to 🙂
@cechulda Jééé, to je ale krásný pozdrav z bříška 🙂 Moc pěkná fotečka! A buď ráda, že máš malé bříško 🙂 Já mám břicho pořád a to těhotná nejsem a ještě jsem ani nebyla 😒 Ty hormony na mě vždycky zanechají nějaké to kilčo a pak to jde těžko dolů ☹ Ty chřipajzny opravdu stojí za to. Tak si užívejte jaro a už žádné nemoci!!! 🙂 😉

akashka
12. dub 2013

Holky tak Gonal už píchám a je to pohoda 🙂 chtěla jsem se zeptat, nechali jste si dělat PGD? nám to doktorka hodně doporučuje a já jsem nejistá... máte nějaké zkušenosti? U nás je genetika ok, důvod IVF je špatný spg.

terez80
14. dub 2013

@cechulda Ahoj no to je nádhera, moc zdravíme Anetku.Už je sluníčko tak bude líp.
@akashka Ahoj my jsme PGD neměli, taky jsme měly špatný SPG a doporučily na PICSI, ale prý je to dobrý a kvůli čemu vám to doporučovali? měla by jsi to na pojišťovnu?
@soniela držím pěsti s pojišťovnou ať to vyjde, moc na tebe pořád myslím. DRŽ SE, vím, že je to šílený.

akashka
14. dub 2013

@terez80 jj bylo by to na pojišťovnu ale transfer by byl az v dalším cyklu takže KET a to se mi moc nelíbí..

evitaa
15. dub 2013

@akashka PGD se dělá, když je nějaká genetická zátěž v rodině. Asi záleží, kolik budeš mít vajíček, protože při PGD je velký odpad. Pokud bych byla na tvém místě a měla třeba 5 vajíček, určitě bych do toho nešla. A další odpad při rozmrazovaní. Čerstvá jsou čerstvá 😉 Výhodou PGD je, že si můžeš vybrat pohlaví. Manžel měl tak špatný spg, že prý měli problém vybrat 8 dobrých spermií na mých 8 vajíček, ale PGD bych určitě tenkrát nenechala dělat. Z 8 vajíček se do stádia blastocysty dopracovala jen 2. Jedna je v mrazáku a z druhé HB se v srpnu narodí Davídek 🙂

akashka
15. dub 2013

@evitaa no my právě žádnou genetickou zátěž nemáme a stejně nám to doktorka hodně "nabízí". Prý se tím dá předejít zamlklým těhu atp. Pohlaví si myslím může pár vybrat jen pokud je nějaká genetická vada přenášena na určité pohlaví, tak se vybere embryjko, které tím není ohroženo, ale jinak to nejde.. Asi prostě uvidíme kolik bude vajíček, jak se budou vyvíjet a tak no..

evitaa
15. dub 2013

@akashka Vím, že jedna holčina z této diskuze věděla, že jí zavedli holčičku a chlapečka. Pokud je to tvé první IVF, asi bych to neřešila a šla do toho bez PGD. My jsme absolvovali 5 cyklů IVF (4 na pojišťovnu a 1 jako samoplátci). U prvních 4 jsme měli PICSI, ale u pátého ne. Ten jsme absolvovali v Reprofitu a dr. nám říkal, že při špatném spg se nedoporučuje. Všude říkají něco jiného.

aidule
16. dub 2013

@akashka Zdravím a přeji pohodovou aplikaci gonalu 😀 . My jsme PGD neměli, ale vím, že jedním z důvodů jeho doporučování je právě i špatný spg partnera. Takže ikdyž je genetika v poho, je lepší udělat genet.diagnostiku i embryjku. Vyberou opravdu ty nej, nej, ať je co největší úspěšnost uchycení a udržení mimíska 😉 🙂. Konečné rozhodnutí je však na vás, pokud do toho vyšetření investovat nechcete, nikdo vás nutit určo nebude. Vy to platíte, vy se rozhodujete. Můj názor je ten, že pokud to vyš. existuje a nějaký důvod k němu je, je dobré využít všeho, ať je početí opravdu úspěšné 🙂!!! Držím palce!

zabula
17. dub 2013

Ahojky holky,po nějaké době zdravím 😉 tak jak si užíváte konečně sluníčka 😀 už bylo na čase...
@cechulda krásná Anetka,gratuluji 😉
tak si říkáme že kolem 25nám mají volat že už jsou první výsledky z krve a spermio,že muž měl hoší pohyblivost 😕 měla sem jít ted na krev na hormonální profil,tak už sem byla nervozní,že v nedělu sem to měla už dostat,ale v sobotu byla oslavam,chlastalo se,tak si říkám,že to mám zas porouchaný 😕 no asi se holky picnu,sem v šoku,jak nevěřící tomáš,odpoledne mě to nedalo a udála si testík,ta těhu čárka naskočila ve vteřině dřív než kontrolní 😀 😀 😀 říkám si že to není možný,tak tomu necháme volný pruběh,a až jedeme do repromedy,na první konzultaci,tak toto 😕 😀 😀
jo příznaky,nachlazení,bolení hlavy,a křeče v břiše,jako na MS,takže uplně zas jiný než u prvních třech těhu 😀 tak se v tom vyznej 😀 😀 😀 😀
doufám,že sem vás ostatní nakazila tfuj tfuj tfuj 😉 😀 😀

soniela
18. dub 2013

@zabula Ahoj!!! Tak to je nádherná zprávička!!!!!!!! Test je přímo ukázkový 🙂 Moc moc moc gratuluji, a přeji ti ať je vše v pořádku 😵 😵 😵

@akashka Tak jak probíhá stimulka??? Kdy to vypadá na odběr vajíček? S PGD taky nemám žádnou zkušenost, tak bohužel neporadím 😒

@terez80 Šílený to opravdu je. Pojišťovna se stále nevyjádřila, tak už začínám být nervózní. Ale v pondělí mám volat do Repromedy, tak snad už budou něco vědět a začne se konečně zase něco dít... A moc děkuji, že na mě myslíš, jsi moc hodná!

Tak vám holky přeju krásný prosluněný jarní den, užívejte si snaženíčka, těhulkování a svých malých ratolestí 🙂

akashka
18. dub 2013

@soniela no probíhá to super, dnes jsem byla na druhém utz, vajíčka krásně rostou, sliznici mám prý nádhernou a v pondělí bude OPU 🙂 Nakonec nás na to PGD ukecali, doktorka začla strašit potratama, zamlklým těhu atd. a na to se těžko říká, že na to kašlem, takže jdeme do toho a tím pádem bude KET v dalším cyklu.

soniela
18. dub 2013

Tak holky a jsme v háji ☹ Pojišťovna nám to 4.IVF neschválila ☹

aidule
19. dub 2013

@zabula Naprosto dokonalý příklad nevyzpytatelnosti osudu 😀 😀 😉 !!! Ze srdíčka gratuluji a malé fozolce přeji příjemné uhnízdění 😀 🙂 !

aidule
19. dub 2013

@soniela ...ani to ještě nemusí být konečná, nezoufej!!! Myslím na tebe a držím pěsti, ať se vám doma podaří najít nějaké řešení 🙂 .

akashka
19. dub 2013

@soniela četla jsem někde v diskusi, že nějaké centrum hledá ženy do studie, tak zkus najít, měla bys to zadarmo..mám ale pocit, že to bylo pražské centrum ;)

akashka
19. dub 2013
zabula
19. dub 2013

Ahojky holky,moc děkuju,pořád ale sme z toho paf 😝 byla sem u dok.,že mě pořád bolí břicho,nasazen utrogestan,a pač sem jednou už potratila,a obě těhu byli rizikový,tak potrvzeno,je tam vidět gestavační váček,prý má radost i za mě 😀 na začátku května kontrola,no bude dárek na vánoce 😀
@soniela to je mi líto,doufám,že to není nějak definitivní,a bude nějaká možnost,tfuj,tfuj,držím palečky,a doufám že se brzy zadaří!

soniela
19. dub 2013

@aidule
@zabula Moc děkuji za podporu, ale my se rozhodně nevzdáváme!!! 🙂 Budeme dělat všechno proto, aby jsme našli ještě nějaké možné řešení a věřím, že ho dříve nebo později najdeme a konečně ten boj vyhrajeme 🙂
Včera se nám narodila neteřinka Klaudinka a dnes jsme ji byli navštívit a dodalo mi to obrovskou sílu jít si dál za svým cílem i bez pojišťovny 🙂
Příští týden mě ještě čeká endokrinologické vyšetření, abych měla všechny výsledky a jedeme opět do Repromedy probádat další vhodná řešení pro naši situaci. Tak snad se na nás to štěstíčko aspoň trochu pousměje a najdeme nějakou cestu, kterou se budeme moct vydat. Nás jen tak něco nezastaví 😀
@akashka Děkuji moc za odkaz. Jak se tak dívám, všechny požadavky splňuji do putníku. Jen kdyby to nebyla Praha. Je to opravdu hodně daleko, ale vypadá to moooc zajímavě 🙂

aidule
20. dub 2013

@soniela Tleskám úžasnému přístupu, odhodlání a nezlomnosti, tak to má být!!! K neteřince moc gratuluji, přejí jí i rodičům zdraví a lásku a vám ať brzy svitne naděje na svého vlastního andílka 🙂 !

zabula
20. dub 2013

ahojky holky,prosím vás za info,jak mám ten utrogestan,dřív sem ho nikdy neměla jak ho mám tedy užívat,první tablety sem užívala normálně,a z letáčku sem zjistila že se užívají v těhu vaginálně,tak těd jak?a připadá mě že po užití mám pěkný mdloby a závratě.děkuju

brita
20. dub 2013

@zabula Ahoj, ma sa uzivat vaginalne. Oralne len, ked zena zakrvaca.

aidule
21. dub 2013

@zabula Ahoj, já jsem jej brala taky vaginálně. O těch závratích zkus zítra určo zavolat doktorce a domluvit se s ní 😉 .Optaruj se!

soniela
21. dub 2013

@aidule Děkuji!!! Nic jiného než to brát takhle nám bohužel nezbývá 😒
@akashka Tak jsem tam zkusila napsat mejlíka o více informací, tak uvidíme jestli se ozvou 🙂 A zítra na tebe budu moc myslet a držet pěsti ať máte pěknou úrodičku vajíček!!! 🙂 Nezapomeň podat info 😉

akashka
22. dub 2013

@soniela ahojky tak držím pěstí ať to vyjde, ta praha zas tak daleko není.. Já už to mám za sebou, odsato 14 zralych 13 v perfektním stavu 🙂

soniela
22. dub 2013

@akashka Tak to je super!!! Doufám, že se vám jich oplodní co nejvíc, ať máte i na zamražení!!! A kdy bude ET? Moc držím pěsti, ať vše výjde!!! 🙂
Jinak už se mi paní z Prahy ozvala. Chce po mě poslat veškeré zprávy z prodělaných IVF cyklů. To jim asi nebude stačit to co mi dali vždy po ET, že? To si asi musím zažádat v Repromedě a všechny papíry? Myslíte holky, že mi je tam dají???

akashka
22. dub 2013

@soniela máme 10x PICSI a 3x ICSI tak snad se oplodni a udrží dost.. Transfer bude až v příštím cyklu, takže teď máme mesic čekání před sebou.. V repromede ti dají určitě výpis z karty, to musí 😉

soniela
22. dub 2013

@akashka Tak to je super! Měsíc uteče jak voda a určitě se zadaří! Ještě když máte to PGD tak budete mít výstavní kousky 😀