Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

soniela
2. říj 2012

@aidule @terez80 Holky, moc děkuji za podporu. Je to pro mě moc důležité, že se můžu poradit, postěžovat si, a sdílet všechno s vámi, které jste to také prožily.

aidule
2. říj 2012

@terez80 No já taky zdravím, mamčo, že se ozveš!!!!! 😀 😀 😕 Ty už jsi 32.týden 😕 😕 😕 😕 😕 ????????????????To snad ani není možné, jak to utíká! Nedávno jsme prožívai tvé léčení v naší zlaté Repromedě a ty už máš pomaloučku nakročeno k porodu 😉 😀 . No holky v poho, starší maže už 2.rokem ve škole, naštěstí dobrý. A Natali je zlatíčko a lumpice v jednom, učíme se chodit a užíváme si to s ní, jak to jde....hold už to nebude, tak ať je na co vzpomínat 😉 🙂. A co máš už ve výbavičce?

aidule
2. říj 2012

@soniela To je fajn, jsme tu jedna pro druhou. Je fakt, že pokud to člověk prožije na vlastní kůži, tak o tom asi líp nebo věrohodněji dokáže psát a vnímat to vše kolem.....uvidíš, že to bude všechno v pořádku a že ti Repromeda "udělá" roztomilé miminko 🙂 , takový nádherný vánoční dáreček, jako to bylo u nás. Já jsem totiž našla // na těhu testíku 15.12.2010-no řekni, může být lepší dárek na Vánoce 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 ??????????????????

aidule
2. říj 2012

@evickav Nazdar mamčo ze Slovenska! Letí vám to všem krásně, jen co je pravda. Tomu odolávání-neodolávání při nákupech na děti (a to nejen na mimi)naprosto jasně rozumím a znám to z vlastní zkušenosti 😀 . Ale vždyť to jsou tak krásné radosti života, že se snad ani nikdo nemůže zlobit 😉 . Tak si to krásně užívej a nezapomeň hodně odpočívat, mimi to moc potřebuje a ty určo taky 😉 🙂 !

soniela
3. říj 2012

@aidule Ahoj, to by byl moc hezký vánoční dárek 🙂 ale myslím si, že to do vánoc nestihneme. 24.10. si teprve jedeme pro výsledky. Nebo myslíš, že to stihneme ještě letos? Myslela jsem si že až tak v lednu nebo únoru...

aidule
3. říj 2012

@soniela Jo holka, kdo ví, jsou věci mezi nebem a zemí....a vidíš to datum-přesně 2 měsíce před Štědrým dnem....za 2 měsíce se může i zázrak stihnout 😉 🙂 🙂 🙂 A v Repromedě taky k zázrakům umí, tak se nechej překvapit a věř, že to klapne! Na pesimismus a "balení kufrů" máš ještě spoustu času 😉 !!!

evickav
3. říj 2012

@aidule letí to naozaj rýchlo,,, stále sa mi to zdá ako sen, ale keď ma malý dobre kopne, tak sa raz dva zobudím 😀
aj vám to pekne uteká 😉 jedna babulka je šikovná v škole, druhá babulka už bežká 🙂 však je ten život krásny 😵

dendinka
4. říj 2012

@soniela a když to nebude na vánoce, tak třeba na Valentýna 🙂 my jdeme zítra na spermio a na první konzultaci, dokonce budu neplánovaně i na začátku cyklu vhodně na odběry, ale prej mi krev nevemou, že v pátek nedělaj odběry, tak se mi to taky zase o měsíc protáhne ☹

soniela
4. říj 2012

@dendinka No na Valentýna by to taky nebylo vůbec špatné. To mám totiž narozeniny 😀 Jakto, že v pátek nedělají odběry? Mě říkali, že kterýkoliv den můžu mezi 7-8 hodinou přijet na odběry bez objednání, jedině v sobotu s objednáním. Nakonec mi to vyšlo na čtvrtek, takže nevím.
@aidule Přesně tak. Ať je to v prosinci nebo v květnu, je to jedno. Hlavně že se dočkáme miminka 😉

dendinka
4. říj 2012

@soniela nevím no, mně prostě do telefonu dneska řekli, že v pátek odběry neberou

dendinka
6. říj 2012

@soniela no tak z toho telefonu jsem vážně zmatená, protože odběry krve nám nakonec normálně dělali a to až kolem třetí odpoledne, jak jsme měli konzultaci, jinak až na delší čekání byli všichni strašně milý a příjemní, spermoigram příteli vyšel výborně, tak jsem ráda, že aspoň on je v pořádku, něco dalšího co se mnou budou dělat se dozvím na konzultaci za dva měsíce na začátku prosince, až budou mít výsledky hormonálních profilů a genetiky, takže vánoční miminko u nás asi taky nebude

soniela
6. říj 2012

@dendinka Tak to je super, že spermiogram vyšel dobře. U nás taky. Jen se bojím dalších výsledků aby na nás nečekalo nějaké nemilé překvapení. To dvouměsíční čekání na výsledky je strašně dlouhá doba se mi zdá. Ale nás to čeká už za 18 dní 🙂 Tak na jednu stranu už se i těším, že se třeba už začne něco dít a posuneme se o kousíček dopředu v cestě k miminku. Kdoví co nás čeká dál 😒 Sice jsem už na IVF byla, ale nějak si už nepamatuju co se kdy dělo ☹ Třeba se nakonec spolu potkáme na ET 🙂

dendinka
7. říj 2012

@soniela jj to čekání dva měsíce je dost příšerný, ale co naděláme

aidule
7. říj 2012

@soniela ,
@dendinka
Čekanky naše, jen vydržte 😉 ! Vyplatí se počkat jak na výsledky (těch 6-8 týdnů je sice doba, ale fakt nezbytná), tak na mimísky. Je fajn, že jste teď 2 pospolu, budete si to prokonzultovávat spolu krok za krokem, je to hned veselejší a rychleji to ubíhá 😉 . Tak se zatím opatrujte a ať vám to podzimní čekání na výsledky příjemně utíká 🙂 !

dendinka
9. říj 2012

@aidule neboj vydržíme, ono je sice strašně dlouho těch 8 týdnů, ale v porovnání s tím, kolik už času čekání na miminko nám od vysazení pilulek uplynulo, je to zase chvilička

soniela
9. říj 2012

@aidule
@dendinka Tak tak, přesně jak říkáte.

I když u mě změna. Holky jsem s nervama totálně v pr.... Dnes mi volal pan dr. Koukal z Repromedy. Zítra tam musím jet znovu na krev. Mojemu příteli našli při vyšetřování genetiky nějaký špatný gen tak musím taky ještě na genetiku, protože jestli se mi prokáže stejná mutace, budeme mít vysoké riziko postiženého miminka a že by nám vůbec nedoporučoval mít spolu dítě.
Tak se nám čekání asi ještě prodlouží, ale to není podstatné. Hlavně abych v tomto směru byla v pořádku. Ach jo ☹

aidule
9. říj 2012

@soniela Beruško, nevěš hlavu a nemysli rovnou na nejhorší! V každém případě, i kdyby to bylo, jak naznačuješ, je snad lépe to vědět dopředu, starat se o postiženého tvorečka není žádný med....však ještě uvidíš, zatím se opatruj a zkus být pozitivní a věřit, že to bude v pořádku 🙂 . Myslím na Tebe 😉 !

aidule
9. říj 2012

@dendinka To máš pravdu, pokud už má člověk nějaký ten boj o mimi za sebou, tak jej těch pár týdnů navíc už nemůže rozhodit. My ženský toho hold vydržím a překonáme hodně 😀 😉 🙂 ! Přijemné a hlavně rychlé čekání 😉 .

soniela
9. říj 2012

@aidule Děkuji. Snažím se tím netrápit. Jak píšeš, zatím není nic jisté. Tak musím jen doufat, že všechno dobře dopadne.

dendinka
9. říj 2012

@soniela nám dělají rovnou genetiku oběma, snad to stejný mít nebudete, držím pěsti

soniela
10. říj 2012

@dendinka Děkuji! No snad to vyjde dobře. Mě musejí udělat teď testy přímo na ten jeden gen. Teď jsem se vrátila z Repromedy. A dalších 5 týdnů čekání na "ortel" ☹

dendinka
10. říj 2012

@soniela aha, 5 týdnů, to budeš mít ty výsledky stejně dřív než my, tak to máš rychlý 😀

maja89
10. říj 2012

Ahojky holky,
11.února jsme byli na IVF a na 18.10 máme naplánovanou sekci s našimi vysněnými dvojčátky. Holkám se ven nechce, takže se jim musí pomoct, zjevně se jim u mě líbí. Je to vůbec možné, že to tak rychle uteklo? 😵

aidule
10. říj 2012

@soniela ...a co tak čekání na naději se šťastným koncem??? Nemysli hned na nejhorší!!! Ta sklenice nemusí být notně poloprázdná, co když je poloplná 😉 😉 🙂 🙂 ???

aidule
10. říj 2012

@maja89 No mamino, to je dost, že o sobě taky dáš vědět 😀 🙂 !!! No uteklo vám to, jako voda v potoce, jen co je pravda. A další princezny z Repromedy se už pomaloučku budou chystat na tento svět, jupííí 🙂 ! Moc, moc Ti přeji, aby vše proběhlo rychle a bez komplikací a holčičky ať jsou v pořádku a dělají váš život úžasným 🙂 ! Snad Ti pak v tom mateřském kolotoči zbyde trošku času napsat, jak se daří a poslat nám sem nějakou fotečku holčiček, aby nastávající těhulky měly viditelnou motivaci a věděly, jaké krásné dětičky v tomto centru dělají 😉 🙂 😀! Držte se do velkého finále!!!

maja89
10. říj 2012

@aidule Já vím že zasloužím za uši, že nedám vědět, ale teď ke konci je to už takové hektické 😀 Hned jak se holky vyklubou, dám vědět jak jsme dopadly, jelikož mi sekce vychází na 38+2, budou už krááásně dopečené a fotečky sem určitě hodím, ať snažilky i čekatelky vidí, jaká radost je čeká a jaké poklady máme z Repromedy 🙂

terez80
10. říj 2012

@evickav Ahoj taky mě to utíká úplně neuvěřitelně, už se začínám pěkně bát porodu. Chodíš někam na předporodní kurz? Já jo v nemocnici pořádájí takové rychlopřípravy haha

terez80
10. říj 2012

@soniela Ahoj teď jsem četla co jsi psala, to že nebudete mít spolu děti to určitě ne. Kamarádka to měla taky tak a oni na to mají speciální vyšetření neboj. Řekli ji, že pokud ona má vajíčka a on spermie není důvod spolu nemít děti. Neboj. Kamarádka už má po porodu zdravé holčičky
@maja89 jéé ty se máš, že už to budeš mít za sebou držím moc pěstí
@aidule máš krásný zlatíčka užívat si s nimi je určitě prima. My máme snad kromě postýlky snad už vše chichi teda aspoň myslím

evickav
10. říj 2012

@terez80 neboj, treba veriť, že to bude všetko v poriadku,,, uvidíš že to prebehne všetko šup šup, tak ako naše IVFká,,, tiež boli obavy a ani sme sa nenazdali a na testoch sme mali //,,, len teraz miesto nich budeme mať v náručí naše vytúžené miminká 😵
ja ešte ani neviem kde budem rodiť,,, 26.10. ideme na posledný screening do Brna a potom s výsledkom ma môj gyn. pošle do Bratislavy na rizikovú poradňu,,, vzhľadom na ten môj sjogrenov syndróm by som mala rodiť na špecializovanom oddelení,,, aj keď je zatiaľ všetko v poriadku, tak istota je istota,,, naša nemocnica nie je špecializovaná a už aj vzhľadom k termínu bude bezpečnejšia Bratislava Kramáre,,, u nás býva okolo vianoc + silvestra už pekná zimisko,,, 2 metre snehu a niekedy aj -20°C,,, máme to 100 km, tak nechcem riskovať,,,
ten kurz by aj mňa zaujímal, musím sa popýtať kamošky, robí na pôrodnici a mohla by mi poradiť,,,
aj máš dobrý pocit z toho kurzu? myslíš že ti to bude prospešné?

aidule
11. říj 2012

@terez80 Se ti ten porod ale přibližuje mílovými kroky, mamino, co??!! 😀 😉 Kdy máš přesně termín, budeš na Vánoce už s miminkem nebo asi ještě v porodnici? Já myslím, že ty rychlokurzy v porodnici úplně stačí. Já jsem u první dcerky chodila na takový ten několikatýdenní do agentury a že by mi zase nějak extra pomohl, to se fakt říct nedá. Snad akorát byl fajn na seznámení se s ostatníma maminkama, s některýma jsem v kontaktu do dnes. 🙂 Tak opatruj sebe i mimi a bacha na zimu a nachlazení 😉!