Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

nikolav
24. kvě 2012

@marci to ano, ale když už tak bych ráda do Reprofitu. Tam mají gynekologickou endokrinologii. Tak asi tam.

aidule
25. kvě 2012

@nikolav Zdravím, nějak jsem si nevšimla, kolik máš let 😉 . Určo bude lepší vyměnit gynekologa. V té Repromedě bych určo zkusila konzultaci, která je bezplatná. Popovídáš si z lékařkou o svých problémech, ona tě vyšetří a určo najdete další řešení, ikdyby to mělo být doporučení na nějakou jinou gynekologii (ne reprodukční). Ale pokud již uvažujete o mimi, i v tak mladém věku, a zjistí se problém s početím, mají tam program tzv. přípravu na početí (konzervativní program, píše i terez80). Za zkoušku to určo stojí. Pak se můžeš rozhodnout co dál a ke komu 😉 🙂 . Držím palce a hezký víkend!

nikolav
25. kvě 2012

@aidule bude mi za pár 21 let. O mimi uvažujeme až po svatbě. Nechat tomu volný průběh. S menses mám problémy už několik roků. Spíš o to, že byla poslední dobou hodně bolestivá. Nebyla jsem schopná nic dělat. I přes antikoncepci jsem tyto problémy neměla. Proto jsem byla i na diagnostické laparoskopii. Tam ale nic nenašli. A když jsem se ptala co s tím teda mám dělat, tak mi řekli, že nic, že mám brát dál antikoncepci, že s tím se nic dělat nedá. A to mi řekli v nemocnici. Akorát jsem po laparce přestala mít chuť na sex. A taky mi začali šíleně otékat nohy atd. Tak jsem antikoncepci vysadila a dostalo se to do normálu. Ale projevilo se mi něco jiného. Před nasazením HA jsem měla menstruaci nepravidelnou, ale nikdy nedošla později než do 45 dnů. Po vysazení HA nemám MS vůbec. Tak chodím na injekce, ale i po nich je to slabota. Mám MS max 2 dny a to ještě jen tak lehce. Špinění to není to je silnější, ale žádná sláva. No a pomlčím o tom kde všude mám akné. Nejvíc mě to štve ve vlasech. To celkem dost bolí když náhodou na nějaký pupínek narazím. Ale tak to jsou jen vady na "kráse" 😀 miminko by jsme chtěli tak nějak nechat tomu volný průběh a proto chci abych nějak dostala menstruaci do normálu. Nechci to řešit až to miminko budeme strašně chtít tak se teprve začít léčit na to abych měla pravidelnou menstuaci a teprve potom řešit případné další překážky. Aspoň chci zpravidelnit menstruaci ať tomu můžeme po svatbě nechat volný průběh. Přece jen pokud se najde nějaký problém tak je to běh na dlohou trať. A strašně obdivuju holky, který to vše podstoupili. Já bych se tomu chtěla vyhnout. Ale když to bude pak nutné tak to podstoupím nějakou léčbu popřípadě IFV v krajním případě.

evitaa
25. kvě 2012

@nikolav Já nevím - přece jen je to centrum asistované reprodukce, takže Vás budou léčit na neplodnost a ne na nepravidelnou ms. Jak píše marci, bylo by asi lepší změnit gynekologa.

nikolav
26. kvě 2012

@evitaa Tito gynekologové jsou i mimo, ale i součástí některých center. Tak asi půjdu tam kde to pro mě bude dobře dostupné autem když v tom městě nežiji. A je jedno jestli tam nebo onam. Podstata je, že se zabývá endokrinologií!!!!! A nevím proč by mě měli léčit hned na neplodnost, když tam za tímto účelem nejdu.

evitaa
26. kvě 2012

@nikolav No protože je to centrum pro léčbu neplodnosti! Pokud má některý z gynekologů i soukromou ordinaci, je to jiná.

aidule
26. kvě 2012

@nikolav Dík, že jsi mi trošku popsala, co tě trápí a dík za otevřenost 😉 . Víš, já mám 2 děti, tu starší dcerku jsme měli v pohodě spontánně a podle plánů. Pak jsem ale dost zhubla a postupně se mi menzes vytratila. Byla jsem na tom podobně, jako ty, ale já ji pak postupně ztratila úplně. Má gynekoložka mi zkoušela hormonální injekce, ale nenastartovalo nás nic, tak mě odeslala do CARu. Zvolila jsem Repromedu, měla jsem na ni výborné reference a tam jsme to pak zkoušeli taky pomocí hormonů (ale nejprve následovala vyš. ke zjištění příčiny-ta nenalezena). Hormony byly ale v max.možné dávce a pak následovalo IVF, jiná cesta nebyla. To sice nevyšlo, ale hormony udělaly své a nakonec se nám to zadařilo i spontánně. Takže určo nějaká varianta vyšetření popř. i léčby je možná i v caru. Záleží, co ti zjistí za příčinu a jak budeš či nebudeš reagovat na léčbu. Za zkoušku opravdu nic nedáš a určo je lepší to řešit s nějakým časoivým předstihem, než až bude pozdě. Přeji dostatek trpělivosti a spooooooooooustu štěstíška 🙂 🙂 😉 !!! Budu ráda, když dáš vědět, jak pokračuješ. 😉

nikolav
26. kvě 2012

@aidule zatím pokračuju tak, že jsem byla ve čtvrtek na další injekci mám tam modřinu 😀 no a za 14 dní mám dojít a že mi nasadí prášky. Tak jsem zvědavá. Jinak do prozatím jsem zdravá dle doktorů 🙂

terez80
27. kvě 2012

@evickav Ahoj, jojo snad to vše dobře dopadne a vyjde to a vy zase začnete nový rok s novým přírůstkem. Přeji ti pěkný pracovní týden.

terez80
27. kvě 2012

@nikolav Já jsem se taky s manželem o miminko snažila dlouho přirozeně, úplně tě naprosto chápu, že tomu chceš nechat volný průběh. Jsem taky taková, že pořád doufám a věřím v to dobré. U nás byla kombinace obou já špinila od půlky cyklu a brala pořád léky a věřila, že se to povede a za čas se nechal vyšetřit i manžel a u něho nic moc spermiogram. Stejně jsem to pořád odkládala a věřila, bohužel nic. Jsem ráda, ale že jsou taková centra, kde ti pomohou a podaří se ten zázrak. Moc ti přeji, aby se ti to zadařilo samo. Slyšela jsem také, že na úpravu menstruace také pomáhá akupunktura, vím, že v repromedě ji doporučují u nějakého lékaře v Brně. Záleží co by jsi chtěla zkusit. Měj se pěkně a držím pěsti.

aidule
28. kvě 2012

@terez80 Nazdar mamino! Co ten hříšný čas 😠 😠 😠?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Neměla by budoucí maminka o tomhle čase sladce spát a nabírat sílu na další měsíce????!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😉 🙂

terez80
28. kvě 2012

@aidule Ahoj, jojo to je pravda akorát já nabrala sílu na relax víkendu o víkendu, vybalovala a čekala až dopere pračka. A jak se máš ty a co holčičky, jak se mají, jsou nádherné.U nás to vypadá asi na chlapečka.

aidule
28. kvě 2012

@terez80 Tak to je jiná, taky bych počkala na doprání pračky 😀 😀 😀 . Nerada si po návratu nechávám prádlo na další den. Holčičky v poho, starší jede zítra na školní výlet do ZOO Lešná, tak snad jim to krásně vyjde a užije si to. Už se jí škola krátí, plánujeme prázdniny. No a mladší beruška se minulý týden začla sama otáčet (konečně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 ), je trošku těžkopádnější v pohybu, zato je ukecaná, až hrůza 😉 🙂 . Už máte pro chlapečka i jméno?

terez80
29. kvě 2012

@aidule Ahoj, určitě máš z holčiček radost, to je fajn. Máme vybraných dost jmen, ale myslím si, že se nám to časem bude třídit a hlavně to ještě není na stopro, prý asi je ještě moc brzo, no uvidíme. Jsem strašně moc ráda, že takovým zázrakům se dá pomoc, když to bohužel nejde samo což každý chce. Byla jsem v Repromedě moc spokojená jednak přístupem a jde vidět, že je to sanatorium na úrovni a co ty?

aidule
29. kvě 2012

@terez80 Já jsem byla s Repromedou spokojená maximálně, jak jsem již několikrát zdůrazňovala. I když věci nevycházely hned na první pokus a já nebyla zrovna optimistou, byla to léklařka, kdo hledal hned další řešení a možnosti, jak se k miminku "dopracovat" a snažila se nás opravdu maximálně podpořit a uklidnit.....no a nakonec měla samozřejmě pravdu 🙂 😉 -tu nejkrásnějšííííííííí 😀 😀 😀 . Jo, jo, bylo tam u nich moc fajn....stejné pocity a hlavně "výsledky léčby" bych přála všem klientkám, které se ještě rozhodují i těm, které už do Repromedy zavítaly 🙂 .

valkat
31. kvě 2012

Ahoj holky,tak dneska je to přesně rok od našeho transferu.....a teď na mě doma koukají skoro 4.měsíční dětičky,jsou to mazílci,co jsme v baráčku jsoui hodnější,asi ten byt nebyl to pravé....

terez80
31. kvě 2012

@valkat Jéé to jsou rozkošní mrňousci, je pěkné, že vám vyšel páreček. Jsi moc hodná, že jsi dala fotečky pěkně to utíká. tak ať se jim na baráčku daří a líbí i nadále.

zazy
31. kvě 2012

Ahojky ženy
V první řadě zdravím staré známé a i ty nové čekající maminky.Moc Vám děvčata přeju at se Vám narodí krásné zdravé dětičky.Průběžně Vás pročítám,ale zatím nemám čím přispět,Pořád přemýšlíme nad druhým mimčem a určo by jsme zase šli do Repromedy,ikdyž malá byla na druhý pokus.Prostě jsme tam byli spokojeni.
Valkat:jste pěkná rodinka,toto utíká,si pamatuji když jsi psala,že jsi těhu a už máš takové miláčky.
I já Vám sem dám fotečku našeho repromedátka

valkat
1. čer 2012

@zazy no malá je užasná.....prostě v Repromedě umí krásné děti,že??????? 😀 😀 😀 😀 😀

aidule
1. čer 2012

@valkat Jééé, jsou oba úžasní 🙂 🙂 🙂 ....to tak letí, já si taky vzpomínám, když jsi testila a psala jsi, že je test pozitivní 😀 😀 😀 , no to je mazec!! Je bezva, že to tak nádherně vyšlo, tak ať vám andílci z Repromedy přináší spoustu radostných chvilek 😉 🙂!

aidule
1. čer 2012

@zazy Ahojky, malá je roztomilá panenka 😉 🙂 ! Přejeme hodně štěstí na cestě za druhým miminkem, ať je vás brzy víc 😀 😉 !!!

djn
1. čer 2012

díky Repromedě jsem teď 22. týden, velmi příjemné prostředí i personál, manžel byl z jejich přístupu také nadšen

aidule
1. čer 2012

@djn Velká gratulace k mimi, ať jde vše i nadále v pořádku s miminkem i nastávající maminkou 🙂 !

terez80
4. čer 2012

@zazy Ahoj, jsi hodná, že jsi jsem dala fotečku, máš krásnou holčičku. Když jsem šla do cyklu IVF, strašně moc mi pomáhalo, když jsem si vše pročítala a holky mě podporovaly. Také, když jsem viděla ty mrňousky zázraky, které se v Repromedě dařili, více jsme tomu věřila, že to opravdu funguje.
@djn Ahoj, také gratuluji, taky se nám zadařil přírůstek, je to skvělý pocit, když to vyjde.

valkat
11. čer 2012

Ahoj holky,tak dneska je to přesně rok ,co jsem našla //....uteklo to jak voda a prcci měli včera 4.měsíce......
přeju všem co na ty svoje // čárky ještě čekáte abyste se brzo dočkali a měli doma tolik štěstí ale i starostí jako já.... 😉 🙂 🙂

perrolina
11. čer 2012

@valkat zavšechny čekatelky děkuji za povzbuzení mě čeká ve středu OPU. takže 6.pokus nezlobte se že Vám sem tak lezu ale pročítám Vás už delší čas také patřím do Repromedy.

evickav
11. čer 2012

@perrolina držím moc palce 🙂 nech máš pekné kvalitné vajíčka,,, nemusí ich byť moc, hlavne nech sú fakt kvalitné,,, nám sa podarilo odobrať 4,,, z toho boli 2 nepoužiteľné,,, oplodnilo sa len jedno a za dva dni sme si išli pre štvorbunkového drobčeka,,, a sme moc šťastný, že sa mu u mňa zapáčilo a je s nami v brušku 😲 už sme v 10 tt 🙂

perrolina
11. čer 2012

@evickav děkuji a moc se modlím ať mám aspoň tři jako minule mám totiš minimální stimulaci naposledy to sice vyšlo ale byl to mimoň,moc děkuji za podporu.A buť na sebe i miminko opatrná.

terez80
11. čer 2012

@perrolina Ahoj, taky se moc přidávám a držím tI pěsti, myslím, že už toho máš hodně za sebou a to štěstí by jsis opravdu zasloužila. Taky jsem si z Repromedy odnesla malého drobínka.

@evickav Ahoj, tak jak ti je? Pozoruješ nějaké změny, já kdybych to nevěděla tak ani nevím, že jsem těhu.

Holky chtěla jsem se zeptat, mám kamarádku co má za sebou tři potraty a už neví co dál. Říkala jsem ji, že ať to zkusí v Repromedě, že ji určitě poradí. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? děkuji moc za ní.

valkat
11. čer 2012

@perrolina budeme držet všechny palečky.... 😉