Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

aidule
27. únor 2012

@maja89 Zdravím, je super, že hcg hezky roste 😉 🙂 !!! Opatruj sebe i mimi a těším se na další zprávičky, popř. fotečky z kontrol 🙂 !!!

asimetria
27. únor 2012

Ahojky, nedá mi to a musím také napsat. Občas vás čtu, podstoupili jsme nedávno v Repromedě také dva cykly IVF. Na druhý pokus se nám zadařilo.
Musím ocenit velice profesionální a vstřícný přístup sestřiček i všech lékařů v centru. První pokus nám nevyšel a skončil fiaskem(málo vajíček) i přes to, že nemáme problém s plodností, ale s genetikou. O to víc a trpělivěji se nám věnovali a druhý pokus už vyšel, teda ťukám na dřevo, snad půjde dobře i dál.
Určitě nemám pocit, že by šlo jen o peníze. Hold příroda je mocná čarodějka a poručit se jí prostě nedá.
Během IVF je to náročné období, je to rovnice o mnoha neznámých a člověk se v tom úplně ztrácí a spousta věcí - si myslím - je těžkých na odhadnutí i pro samotné lékaře, kteří toto téma řeší každý den. Každá jsme prostě jiná a hormony si občas dělají co chtějí. Medicína prostě není exaktní věda, i když bysme moc chtěli. Přeju všem ať je to čekání na miminko co nejkratší...

aidule
27. únor 2012

@terez80 Zdravím opět zde a přeji, ať jsi brzy fit a můžeš začít s pokusy o miminko 😉 🙂!!! Mám s celou repromedou v Brně taktéž ty nejlepší zkušenosti (včetně dr. Hromadové), takže s tebou plnně souhlasím. Nejdůležitější pro každou z nás je, aby to miminko vyšlo a je-li s tím spojena i prima zkušenost s celkovým jednáním a navíc i výhodnou cenou, tak je to určo příjemným bonusem 🙂.

bublenudle
27. únor 2012

@aidule Cau kočko,jj jsem pryč,ale zitra se už konečně vracim 😉 já měla po minimálce ty nejkvalitnější embryjka ze všech 6ti pokusu,to že se nechytli je jina..víš jak...já jsem tam moooc spokojená,snaži se nejdřiv najit přičinu,a to jsem ráda...ale víš jak,vždy budou všichni preferovat a vychvalovat car kde se povedlo,to je logicke 😉 měj se krásně zlati,pisnu jak budu doma....paaaaa

aidule
27. únor 2012

@bublenudle Tak, tak, kdyby se zadařilo třeba v polním lazaretu, budeme velebit i ten 😀 😀 😉 ! Jsem ráda, že jsi taková optmistka a nevzdáváš to. Myslím, že mnoha snažilkám na koníkovi dodáváš tolik potřebnou naději a sílu jít dál, i když se zrovna hned nedaří 🙂 ....smekám a opravdu upřímně se těším na Tvé další zprávičky. Vždycky to dost prožívám, tak snad už to teď.....................a zbytek slov necháme vyznít do ztracena 😉 . Pa beruško 🙂

terez80
27. únor 2012

@aidule Ahoj děkuji moc za podporu, už jsme objednaní na konzultaci a pokud bude vše v pořádku chci zahájit léčbu. Je fajn, že mají takovou úspěšnost, když čtu jak se to holkám daří a jsou těhotné je to úplně nejlepší co může být, protože vidím, že to opravdu funguje. Chtěla bych využít ty nejlepší metody hned na poprvé, aby jsme si zvýšili šanci. Jakou holky máte prosím zkušenost s různými metodami, slyšela jsem, že PICSI je nejlepší jak vyberou tu nejlepší spermii, měly jste to některé? děkuji za odpověď.

inach
27. únor 2012

ahoj holky ,chci se zeptat která jste byli ted někdy na transferu,kde vám ho delali?Na sále kde jste zůstali ležet,nebo jste museli přejít do pokoje?
Bublenudle:uvidíme jak nám dopadnou ty mrazáčci,třeba to vyjde a zase se sem vrátíme.Jestli to nevyjde tak půjdem jinam,přijde mi že když přejdeš do jinýho car,tak se víc snaží.I když si myslím že po stránce hormonů to vyšlo všechno velice dobře,i oplodněných jich bylo dost,tak nevím,asi to prostě jen nebyla ta správná doba.I holkám kterým to jde přirozeně tak to nevyjde hned první měsíc,jde i o přírodu.Rozhodně ta minimálka je dobrá věc,dělá se u toho i prodloužená kultivace,nebo to je zbytečný?Jo jinak mám svoje vajíčka,máme všechno svoje,děláme prodlouženou kultivaci,oplození klasickou metodou.

asimetria
28. únor 2012

@inach mají teď nové transferové sálky, takže tam zůstaneš ležet cca 15-20min. myslím a pak hajdy domů
@terez80 my měli PICSI a z 8 oplozených bylo nakonec 6 hatchovaných blastocyst

bublenudle
28. únor 2012

@aidule Zlatíčko,měj se krásně a ja ti pisnu jak budu po konzultačce v RF..paaa a pusinku princezně Natálce 🙂

bublenudle
28. únor 2012

@inach Pokud máš tak 3-4 vajička,tak se děla PK,ale pokud chceš,tak si ji mužeš udělat i při 2 myslím...stejně si to platiš sama 😉

marci
28. únor 2012

@inach Já jsem byla na KET před 2. týdny a dělali mi ho na tom novém sále, ale hned po transferu jsem se teda postavila, oblekla a odešla. Žádný ležení..... Na ET v prosinci mi zákrok prováděli na sále, kde dělají punkce a pak mě nechali přejít na transferový sálek (kde mi teď dělali KET) a řekli, že si tam můžu sednout nebo lehnout (byla tam jen koza🙂 nebo rovnou odejít🙂
@terez80 My jsme měli taky PICSI. Chtěl to manžel, ale myslím si, že ho tam nabízejí tak nějak rutinně aniž by udělali fragmentaci DNA spermií a věděli jestli je vhodné to vůbec doporučovat....
Jinak novinky ode mně - jsem 11. den po transferu a test je pozitivní🙂 Byl pozitivní už 9. den večer (to mě manžel vyprovokoval si ho udělat). Takže teď strach z toho jestli se embryjka chytí, vystřídal strach, aby bylo všechno ok.

vera_vila
28. únor 2012

@marci tak to velká tichá gratulace k // a ať je vše v pořádku, mimísci se udrží a krásně rostou

aidule
28. únor 2012

@marci No to je kráááááááásná zprávička a ode mě letí velká, zatím raději tichá, gratulace 😉 🙂 !!! No jo, z těch strachů už prostě nevyjdeme....aby vyšel transfer, aby se uchytily, aby vydržely, aby byly zdravoučké, aby byl porod bez komplikací, abychom zvládli první měsíc, první půl rok, aby to zvládlo ve školce, ve škole, aby si poradil v pubertě, aby se nám vyhnuly drogy, pochybné partičky....atd.,atd. 😀 😀 😀 Ale o tom všem je celý život, tak hurááááááááááááááá do jednoho takového nového krásného života 🙂 !!!

inach
29. únor 2012

Bublenudle děkuji za informace.
Marci- to se divím vždy se mělo ležet 15 minut,no tentokrád mě taky vyhnali dřív.Blahopřeji k testíku,hlavně at se miminka drží až do porodu!!!

terez80
29. únor 2012

@asimetria Ahoj děkuji moc za odpověď tak to jste měly pěkné, to vám moc přeji a držím pěsti ať to klapne. Já jsem si docela načetla a slyšela jsem na tu nmetodu jen chválu.

terez80
29. únor 2012

@marci Gratuluji a držím moc pěsti ať vše zdárně pokračuje a děkuji za odpověď.
Jejda holky já mám takovou radost, že se vám to daří ale hlavně všem to moc přeji. Strašně mi to dodává sílu, když vidím, že to funguje a píše vás jsem dost. Napíši pak jak jsme dopadly my a co nám doporučili. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda jste měl někdo geneticky vyšetření embryí prý to poj. z větší části platí a co si myslíte jít do toho v prvním cyklu? Chtěla bych jít na konzulatci připravená a mít to aspoň trochu srovnané, načítám vše.

aidule
29. únor 2012

@terez80 Zdravím! Mám dojem, že nám tu genetiku pojišťovna hradila 😉 . Pokud budeš mít za sebou všechna vyšetření a víceméně i odpovědi na otázky, které tě zajímají, myslím, že není nač čekat a šla bych do toho určo hned 😉 🙂 . Já jsem taková netrpělivka a mám ráda všechno tak nějak hned nebo aspoň co nejdřív to jde 😀 😀 😀 . Ale to je opravdu jen můj postoj, každý to může mít jinak 😉 .

asimetria
29. únor 2012

@terez80 na genetiku se určitě doplácí - nemají to nasmlouvané s pojišťovnou jako plně hrazené. Za klasické PGD 18 600,- ... já bych do toho určitě napoprvé nešla, ale my máme specifický problém, tak jsme jinou možnost neměli... ale určo můžeš jít na genetickou konzultaci k dr. Grochové, je perfektní
PICSI nám taky moc vychválili a do toho bych určitě šla zase a je mi líto, že napoprvé bylo jen ICSI - ikdyž tam nebylo moc co oplodňovat, ale stejně, si říkam co kdyby tak by...

versuska
1. bře 2012

@marci no to je nadhera,moc a moc gratuluju po tom vsem. ze bychom se konecne obe dockaly? 😀
A ted se uz jen hezky opatrujte. Kolik sis nechala vlozit mrazacku?
Kdy jsi byla presne na KET?

@terez80: presne jak rika asimetria PGD je doplatek 18.600,-

marci
1. bře 2012

@versuska na KETU jsem byla 17.2., vkládali mi 2 blastocysty. Takže mám teď trochu vítr z dvojčátek🙂
A jak jsi na tom ty?

evickav
1. bře 2012

dievčatá chcem sa spýtať či ste si robili interné predoperačné vyšetrenie pred odberom,,, ja mám začať stimulovať asi za 10 dní a neviem,či si to mám dať urobiť,,, potrebujem k tomu nejaké doporčenie?

terez80
1. bře 2012

Ahoj holky, děkuji moc za odpovědi. Myslím, že každá chceme mimčo a hlavně zdravé takže je jasné, že za to něco člověk musí zaplatit, ale je super, že pojišťovna hradí aspoň něco. Mám kamarádku v cizině a ta říkala, že tam si celou léčbu a některá vyšetření musí hradit. Takže zaplať pánbůh za české zdravotnictví a nějakou úhradu. Jinak my jsme u paní dr. Grochové taky už byli, je strašně fajn a jde vidět, že tomu opravdu rozumí. Nemáme žádnou genetickou vadu ani nepotrácím. jen jsem se ptala, chtěla bych pro to, aby se to povedlo udělat maximum. Uvidíme co nám vše na konzultaci doporučí.

terez80
1. bře 2012

@evickav Ahoj moje kamarádka teď podstoupila léčbu a říkala, že vyplňovala jen nějaký dotazník pro uspání, ale nevím jestli to tak má každý nebo jen zdraví. Asi jen kdyby jsi byla nemocná tak musíš mít nějaké doporučení, ale podle mě by ti to určitě řekli, kdyby jsi si měla nějaké vyšetření udělat.

aidule
1. bře 2012

@terez80 Já jsem měla na mysli ale úplně jiné genetické vyš., takové to základní, to je asi hrazené.

aidule
1. bře 2012

@evickav Zdravím, myslím, že nic speciálního není třeba, jak píše terez80 😉....hodně štěstí!

versuska
2. bře 2012

@marci : my jsme byli na ET 14.2.,, tento tyden na krvi a UTZ, z krve mi bylo tehu potvrzene. Ve stredu 7.3. mam jeste prijit na kontrolni UTz a pak uz bych mela byt predana svemu GynDr., tak doufam, ze bude ve stredu vsechno v poradku. ZAtim mam tak nejak strach, aby se to udrzelo. A jestli tam budou 2? To bych byla jeste radsi, i kdyz jestli to tak bude, tak to bude pekne narocne.

@evickav: ja jsem zadne predoperacni vysetreni k OPU nepotrebovala. Ale oni ti vsechno pred odberem reknou. Nemej strach 🙂

aidule
2. bře 2012

@versuska Moc gratuluji a přeji vše dobré! To bude repromeďátková úrodička, jupíííííí 🙂 😉 😉 !!!

valkat
3. bře 2012

Ahoj holky,jen vás pozdravím,číst vás teda fakt nestíhám,máme pořád co na práci,Terezka měla tento týden nějakou krizi a pořád plakala a nemohla přes den vůbec spinkat....ale dneska se to naštěstí zlomilo a spinká jak brouček......jsem moooc ráda že je mám,jsou to moji miláčci,ale je to fakt zápřah ....... 😉

terez80
4. bře 2012

@versuska Jéé tak to je super moc gratuluji je super, že vám to tak vychází, tak držím pěsti ať je vše v pořádku. My jdeme na konzultaci příští týden tak už se těším a ještě o to víc. když vidím, že to klapne. Prosím co jsi vše měla za metody? děkuji

terez80
4. bře 2012

@valkat Ahoj taky tě moc zdravíme a věříme, že máš ruce plné práce, ale je fajn, když nás přijdeš pozdravit a napsát jak se máte. Tak ať se vám daří 🙂