Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

mamba555
16. bře 2012

zdravim všetky dievčatá tak ja takisto gratulujem valkat k dvojčatkám a všetkym dievčatkám ktoré otehotneli gratulujem a tym ktoré sa snažia prajem veela štastia a zdravia my sa máme dobre náš quentin rastie včera mal 5mesiace a vári 8kg a 6ýcm je to naše zlatičko už mu asi lezu zubky hihi tak to bude papanie nabuduci tyžden nás čaká očkovanie tak sa trošku bojim al emusime to zvládnut tak s atu majte pkene ináč stále čitam vaše prispevky ak mám teda čas som štatsná že mám také prijemné starosti okolo mojho anielika každej z vás držimm pevnee palce majte saa

marci
17. bře 2012

Ahoj holky, já tady asi zase statistiku úspěchů za poslední dobu pokazím. Ve čtvrtek jsem byla na UTZ (6+4 tt). Dr. mi našel jen jeden gestační váček, bez srdeční akce. Vzali mi krev a objednali na další UTZ o 12 dní později. Odpoledne mi však volal, že i hcg není takové jaké by si představovali, takže mám přijít na kontrolu dřív (příští týden ve středu). Takže už se pomalu vnitřní smiřuji se zamlklým těhotenstvím.....

mamba555
19. bře 2012

@marci ahojik je mi to luto aj mne s ato prvy krát stalo bohužial ale druhy posu sa už podaril nesmut držim palcee

zojaaa
19. bře 2012

ahojte baby, aj ja som repromedacka,

prosim vas o nazor, 11.den po et som mala hcg1160 jednotiek - v car, ze to budu dvojky, ze je to fakt vysoke hcg...tak som sa strasne tesila a objednali sme sa o tyzden na kontrolu hcg a utz
cize 18. den po et som mala hcg 2400 - strasne malo???? vsak mne sa to zdvojnasobilo za tyzden......a vraj hcg sa ma znasobovat kazde 2-3dni.....bojim sa.......
hned mi robili aj utz a boli zobrazene dva gestacne vacky - jeden prazdny a druhy mal zltkovy kruzok 😵

aky je vas nazor na tento nalez na 18.den po ET ????
a co si myslite o tom hcg????
dakujeeeem

venika86
19. bře 2012

@aidule
@valkat Děkuji holky 🙂 Mám takový dotaz ohledně kojení. Jestli mi některá poradíte. Nakojím z každého prsa max. 60 ml. Což je pro nás teď dostačující, ale malej mi u toho hodně spí, takže si vytáhne kolikrát jen 70 ml z obou a jakmile ho přiložím, tak zase chrní. Chtěla bych, aby pil na každé kojení jen z jednoho prsa a nevím jak na to ...

terka82
19. bře 2012

Ahoj holky,

po delší době nakukuju. Gratuluju novým těhulkám a přeju, ať vše zdárně pokračuje.

@marci moc mi mrzí, že to vypadá takhle bledě, ale třeba prďolka ještě zabojuje. Držím pěsti na středu. A pokud to nedopadne, tak lepší teď, než později. Tím jsem se vždy utěšovala já. Drž se.

@zojaaa já mám s pomalým nástupem HCG bohužel špatnou zkušenost. V druhém těhu mi také stoupalo hrozně pomalu na UTZ nic moc posuny. Po 14ti dnech ve špitálu, obdenních náběrech krve a UTZ a obdenní přípravě na revizi se objevilo srdíčko. Bohužel za dalších 14 dní to prďolka vzdal. Asi je možné, že to jeden bobek vzdal a díky tomu HCG nestoupá tabulkově, v tuhle chvíli je těžké radit. Tady ukáže teprve čas, jestli se jedná o dobré těhotenství, ale z vlastní zkušenosti vím, že to je jak čekání na pořážku. Vydrž.

aidule
19. bře 2012

@venika86 Beruško, já ti ohledně kojení moc radit nemůžu, mé maximum bylo z obou prsů 80 ml, a to trvalo jen 1 den, pak už bylo vždy méně. Holkám to nikdy samo nestačilo, takže jsem ke kojení přidávala i umělou stravu. Nakonec to skončilo jen na ní. Starší byla kojená 2,5 měsíce, malá necelý 1 měsíc. Ale naštěstí jim to nijak neubírá na zdraví a chuti do života 🙂 😀 ! Takže rady v této oblasto přenecháám zkušenějším 😉 .

terez80
19. bře 2012

@marci Ahoj budu moc držet pěsti, aby snad vše bylo v pořádku, věřím, že je to hrozné člověk se snaží má radost. když mu vyjde test a pak jsou potíže. Třeba to ještě dobře dopadne, moc ti budu držet pěsti a myslet na tebe ve středu. Dej prosím vědět. A máte něco zamraženo?

aidule
19. bře 2012

@terka82 Zdravím maminu-jak se daří? Co mimísek? Krásně vám to utíká, já jen vzpomínám, jak jsem vloni touhle dobou těhulkovala já...No a malá Natálka už bude mít 7 měsíců 😀 🙂 !!! Letí to jako voda...Opatrujte se 🙂 !

terez80
19. bře 2012

@zojaaa Ahoj mám zkušenosti jenom od kámošek co tím prošly, asi prvně se tam založily dva proto ta vyšší hodnota a pak to kleslo jak zaniklo to druhé. Vím, že to tak měla známa, ale přesné hodnoty bohužel nevím. Jo ještě jsem si vzpomněla, že říkaly, že každý den se ta hodnota HCG zdvojnásobí, ale nevím, určitě když se zeptáš na kontrole tak ti vše řeknou. Taky se na vše ptám a jsou naštěstí příjemní, to jsem ráda, protože se nemusím bát se na něco zeptat. Hlavně, aby se vše dobře vyvíjelo a bylo aspoň jedno v pořádku. měj se

terka82
19. bře 2012

@aidule zatím dobře, miminkům se daří, tak doufám, že to tak i bude pokračovat. Občas mě teda trošku zlobí pupík, jenže zatím nevím, jestli je to tvrdnutí a nebo se tam prckové jen boulí, pro jistotu mam ale magnezko a snažím se hodně odpočívat. Snad to bude všecho OK a dotahnem to tak daleko, jako Valkat. 🙂 Zatím se furt bojim, takže kdyby šlo posunout čas, tak už bych rodila, ale je mi jasný, že pak se mi po pupíku zase bude stýskat. 🙂
Jé 7 měsíců, to už je krásný. To ti za chvíli začne utíkat, co? 🙂

aidule
19. bře 2012

@terka82 No snad s tím utíkáním ještě chvíli počká 😀 . Je taková lenošnější pohodářka, zbytečně moc pohybu nenadělá. Ale na nožky ji to už táhne, to je pravda. Rozhodně víc, než nějaké převalování z boku na bok apod. 😀 😀 🙂 . Pupíku si užívej, pak se ti opravdu stýskat bude....ale jen chvilku, mimísci ti nějaké dlouhé rozjímání nedovolí 😀 😀 😀 😉 !!!

valkat
20. bře 2012

@terka82 ahojky,neboj uteče to jako voda a budeš mít prcky u sebe....já si to taky říkala,to se bude loudat a těch 8 měsíců uteklo jako blázen...... 😉

vera_vila
20. bře 2012

ahojte holky, jdu vás jen pozdravit... koukám, že se nám tu miminka krásně vyvíjejí, tak to je moc dobře... u nás se zatím zdá, že služby Repromedy už znovu nebudu muset využít, protože se nám to podařilo a 26.3. jdu na první prohlídku, tak uvidím, zda je vše v pořádku...

vera_vila
20. bře 2012

@venika86 já jsem začínala jen na jednom prsu a kojila jsem tak až do 15 měsíců... když spí, je to blbé, ale prostě si vezme, co si vezme... Já jsem prcka vždycky tak trošku budila, aby to neměl jako dudlík, ale opravdu se najedl... takže jsem mu s tím prsem vždycky trošku zamlela, on se probral a zase se chytil... Než prsa najedou na střídavý rytmus, tak co Tě bude tlačit (pokud jsi teď zvyklá při jednom kojení střídat obě), tak z toho druhého odstříkej, aspoň trošku... snad jsem aspoň trošku poradila...

terka82
21. bře 2012

Tak vám tu píšu a ono se mi to neuloží. Místo toho klekne kůň...

@aidule Natálce rozumím, když nemusím, tak se taky zbytečně nehýbam. 😀

@aidule
@valkat vím, že to uteče. Navíc z domova občas musím udělat něco do práce, sice z postele, ale díky tomu mi to vždy hrozně uteče, ale stejně bych se nezlobila, kdyby už byl alespoň začátek července. Včera jsem byla na kontrole. Mimča jsou v pořádku, ale moc se mudře nelíbil muj čípek. Je prý měkčí a asi trochu kratší(cca2,5cm), ale jsem uzavřená, to je důležité, takže místo magnosolvu mi napsala tabletky magnezia a další kontrola za týden. Manžel byl teď týden pryč a tak si myslím, jestli to spolu nesouvisí. Přece jen jsem si musela občas něco poklidit a chodit se psem. Teď už je doma, tak snad se do příští kontroly dá všechno do pořádku. Uklidňuju se tím, že kdyby to bylo nějak hodně špatný, tak se neválim doma, ale hnala by mě hned do špitálu.

@vera_vila přeju ti, ať je vše OK a samozřejmě moc gratuluju. 🙂

vera_vila
21. bře 2012

@terka82 Děkuji a přeji, ať se to vše do příští kontroly upraví a nemusela jsi do nemocnice...

aidule
21. bře 2012

@terka82 Určo se to teď dá do klídku, neboj 😉 🙂 . Manžel už si tě ochrání, abys to moc nepřeháněla s aktivitama. Počkej, přehoupnou se Velikonoce a frrrrrrrrrrrrrr, květen-červen, konec školního roku.....je fakt, že jsem měla vloni pocit, že vše uteklo rychle, ale poslední 1-2 měsíce před porodem byly neskutečně dlooooouuuuuhéééééééé 😒 😖 ....ale neboj, já jen žertuji 😉 . Opatruj sebe i mimísky a ať je příští kontrola v normě 😉 !

terez80
22. bře 2012

Ahoj holky, tak zítra jdu do Repromedy na první aplikaci, jsem zvědavá jak to zvládnu, dám pak vědět.
Mějte se všechny pěkně. Venku už je nádherné jarní počasí, závidím vám všem co jezdíte už s miminkem či miminkami s kočárkem po venku.

evickav
22. bře 2012

@terez80 ahoj,,, ja idem tiež zajtra do Repromedy na OPU,,, aj sa teším, aj sa bojím,,, nejako to už len zvládneme 🙂

terka82
23. bře 2012

@vera_vila
@aidule holky děkuju. Opravdu se snažím odpočívat, i když jsem četla, že vyloženě ležení nutné není, jen omezení fyz. aktivity, ale jistota je jistota.

@aidule tak to má asi každá, jak tak pozoruju těhulky kolem sebe. Když už se blíží porod, tak už jsou unavené, všichni otravujou kdy už a pak se to logicky táhne.Ale když to pak člověk pozoruje zpětně, tak to uteklo. Dnes jsem přesně 19+0 a přijde mi neskutečné, že už mám bez jednoho týdne polovinu za sebou, ale když kouknu dopředu, tak toho mam před sebou ještě táááák moc a přitom je to fakt skoro stejné období. 😀

@terez80
@evickav holky držim pěsti. 🙂

evickav
23. bře 2012

tak u nás sa dnes OPU nekonalo,,, folíky sa nám včera samovoľne popráskali,,, tak budeme skúšať prirodzene,,, ak nič,tak budúci cyklus znova stimulka

alibabaa
23. bře 2012

@evickav to sa ako moze stat? ved tie hormony to maju udrzat ci? to je aka sila.. a buduci mesiac mozes znova na stimulku? netreba tam tiez cakat 3 mesiace? a hormony ti preplati poistovna? 😕

evickav
23. bře 2012

@alibabaa práve pri clostile sa to môže stať,,, že to je práve riziko pri tabletkách,,, tvárili sa strašne smutne,že je im to ľúto,,, ani jeden z nich mi to sono nerobil,,, tak boli zaskočení,že to takto dopadlo,,, na budúci cyklus musím prísť na sono o dva dni skôr,aby sa to zase neprešvihlo,,,
s tabletkami môžeš stimulovať hneď ďaľší mesiac,,, ešteže tak, lebo som PN a s mojim veľmi nízkym AMH si nemôžem dovoliť dlhú prestávku v cykloch,,,
poisťovňa mi už nič nepreplatí, lebo 3 IVF už som absolvovala pred 10 rokmi,,, tak sme ako samoplatci v Brne,,, na SK vraj nemáme šancu a odporučili mi darcovské vajíčka,,, s dr. sme sa dohodli,že ešte skúsime stimulku s tabletkami a uvidíme,či vôbec nejaké vajká budú,,, bola strašne rada,že sa 4 podarili,,, si myslím,že keby mi robila ona to sono,tak včera by som mala odber,,, bolo na nej vidno,že ju to fakt moc mrzí,,,
tak dúfam,že to neboli moje psledné vajká a že budúci cyklus tam zase niečo narastie,,,
teraz sa posnažíme prirodzene,,,
som z toho moc smutná a sklamaná ☹

lenuleeee
23. bře 2012

Ahoj holky, jsem tady nová, ani jsem netušila, že nějaké takové stránky existují. Jsem po KET a doma na PN, tak se nudím a brouzdám po netu. Chodíme do Repromedy, 1 IVF nevyšlo,..no teď jsem 10 den po KET a ráno test 10 citlivost negativní. Zatím teda vůbec nekrvácím, ani nešpiním, jsem 3 den po termínu MS. Zaváděli mi 1x blastocystu a 1x hatchovanou. Já při IVF krvácela v den MS i přes užití Utrogestanu. Máte některá zkušenost s těmi náplastmi Estrahexal co dávají v kombinaci s Utrogestanem při KET, jestli opravdu tolik zadržují MS? Že ani nešpiním po termínu.. Krvácela jste některá ještě před vysazením léků? Naděje umírá poslední, ale když všude možně čtu jak holkám vyšel test už 8-9 den pozitivní, trošku mě to hlodá... Poradíte? Děkuji. Lenka

alibabaa
23. bře 2012

@lenuleeee hmmm ja som po ET zacala 7 den spinit.. tak ti neporadim ☹ ☹

@evickav aha, tak to som este nepocula, necitala takyto sposob.. preto mi to aj prislo zvlastne co si pisala. teraz uz chapem. to ti verim, to su nechutne pocity.. smutok, sklamanie a do toho este zamiesat aj strach ci sa nabuduce podari mat vajka... ja mam zatial za sebou iba 1ivf s neuspesnym et, ket ma este len caka..
ale viem si predstavit ako sa citis.. malulinku cast tvojho smutku som zazila ked mi povedali, ze z 11 folikulov uz bolo iba 10 a blastocyst 5 zivotaschopnych, tak som bola prekvapena, lebo sme si davali aj icsi a to by mala byt 99%uspesnost.. ale mne sa po icsi chytilo iba jedno vajko... ostatne sa nastastie chytili prirodzenym sposobom. keby som sa rozhodla vsetky napichnut, nechcem si predstavovat ako by to dopadlo... drzim palce aby to uz ten dalsi cyklus vyslo.. a pevne nervy ..

aidule
23. bře 2012

@lenuleeee Vítej mezi náma! Já jsem po IVF začla krvácet v termínu MS, takže v tomhle zkušenost k radění nemám, ale holky tady píší, že je třeba čekat až do 14.dne. I pak je možné, že test bude negativní a odběr krve vyjde pozitivně 😉 . Tak ještě neházej flintu do žita, vše ještě může bát jinak 🙂 . Držím palce a určo dej vědět, jak pokračujete 😉 .

lenuleeee
23. bře 2012

@alibabaa
@aidule
Holky jste hodné, díky moc.
Neházím flintu do žita,..ikdyž teda ráno jsem to obrečela,..ale pak zase přišla naděje a pořád doufám. 🙂 Naděje umírá poslední.... Vím, že někomu mohou hormony stoupat pomaleji. Určitě dám vědět. 😉
Jinak já po IVF taky začala krvácet v termínu, ale teď mám ještě k Utrogestanu ty náplasti, tak nevím, jestli ty náhodou MS nedrží. No uvidíme,.. mějte se hezky a příjemný víkend přeji 🙂

aidule
23. bře 2012

@lenuleeee Jasně, žádná skepse, čeká nás sluníčkový nádherný víkend, tak si jej nemůžeme kazit ničím nepříjemným 🙂 😉 . Léky určitě užívej dál až do odběru krve. Příští týden uvidíš, určo to vyjde 🙂! Tobě taky krásný víkend! 😉

evickav
23. bře 2012

@alibabaa tak to si mala fakt šťastie,,, asi to tak všetko má byť,,, každá máme niekde ten svoj osud určený a nevieme čo nás čaká a čím všetkým musíme prejsť,aby sme mali bábenko a boli dokonale šťastné,,,
ja už v mojom veku počítam so všetkým, len sa nechcem zmieriť s tým,že by sme museli mať stále takú strašnú smolu,,,
ale na radu p. doktora skúšame prirodzene a možno motyka vystrelí 🙂