Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

kacnov
25. říj 2011

holky ještě potřebuji od vás vědět platí se i za ET a za tu punkci? jestli ano prosím víte některá kolik moc díky

aidule
25. říj 2011

@kacnov Ahojky, já myslím, že je to jedno, s kým probíráš to, co tě zajímá. Hlavně, když dostaneš smysluplnou odpověď. Ony i sestřičky musí znát spoustu věcí a tím pádem jsou schopné dát odpovědi na požadované otázky. Navíc, aspoň v nemocnici to tak bývá, má sestřička na takové rozhovory víc času než doktor 🙂 . S těma žílama to znám, já než jsem zhubla, tak jsem neměla taky nic. Pak jsem začla cvičit a trošku posilovat a jak jsem zhubla přes 30 kg, tak mi teď jde vzít krev i bez zatažení 😀 😀 😀 . Tak hezky stimuluj a ať jde vše podle plánu 😉 !!!

aidule
25. říj 2011

@antoa Zdravím, je určo moc důležité pro zdárný průběh snažení, že se v Repromedě cítíš dobře a že ti to tam "sedlo".On Obilňák je státní a dost lidí se domnívá, že tam je IVF zadarmo, ale ono se za něj platí všude 😉 . Někdy mi přijde, co se týká chování personálu, že ve státním je horší, protože se snad domnívají, že tam mají to své místo jisté a nikdo na ně nemůže, tak co by se snažili. V soukromém sektoru se určo musí snažit víc, tam se s nima při stížnostech nikdo mazlit nebude 😠 . To máš stejné i s kvalitou vybavení centra, mám dojem, že na soukromo se prostě snaží víc. Aspoň máme z čeho vybírat, ona konkurence je určitě výborná věc, alespoň pro potenciální zákazníky 😀 😉 . Tak ať vám ta genetika dopadne na jedničku a můžete brzy začít ve snažení. Hlavně ať jde vše tak, jak má 😉 a ať jste i nadále spokojení a pozitivně naladění 🙂!!!

aidule
25. říj 2011

@kacnov Já si myslím, že jsem neplatila nic, to platí pojišťovna. Jen pokud je někdo samoplátce, tak to si platí, ale jinak to jde z pojištění 🙂 . Pokud vím, tak se platí až prodloužená kultivace od 3.dne, ale tu jsme my neměli 😉 .

kacnov
25. říj 2011

@aidule jojo já to totiž nikde nevyčetla :( a kdy ti zavadéjí ty embrya? hned druhý den nebo za 2 dny?
no to bych taky potřebovala minimálně 30 kilo zhubnout! ani si nějak nedovedu představit že jsem měla šííílených 133kg když jsem nastupovala do porodky :-/

antoa
25. říj 2011

@aidule tak už mi volal dr. Fischer. Vše dopadlo dobře a nic nebrání tomu to "rozjet" . 😉
Takže to vypadá na Ježíška do bříška 🙂

kacnov
25. říj 2011

@antoa ahojky jůůůůů tak vy také držím pěstičky at je vše ok
já jsem právě koukala na obilňák a oni mají ceny o dost nižší jak v repromedě ale jinak to tam stojí za H....????

antoa
25. říj 2011

@kacnov ty ceny jsou bych řekla +- stejné. NA oBI nám řekli tento 4IVF pokus 60000,- a pojištovna Vám nic nepřispěje.... Repromeda to odhadla na 50 000 s tím, že nám léky, punkci a ještě něco (nevím už co) uhradí naše pojišťovna.
Já na OBI neplyvám 2x mi pomohly a za to jak to dopadlo nemohli, ale nyní odešli všichni dobří doktoři a zůstal tam jeden docent, kterýmu není ani rozumět co říká a dr. asi nějaká po škole. Nestíhají a nějak to berou pásovkou. Nic je nezajímá. Po posledním KEtu, který pro poškození embryí neproběhl, mi ta mladá dr. řekla že co bych chtěla, že jsem mladá a kam spěchám. a ať si dám pauzu. Podotýkám, že mi je 31, snažíme se 8 let a rok jsem měla pauzu 😉 . Taky nám řekla, že by dovyšetřila genetiku a imunologii. Na to jsem jí řekla, že tu už máme od doby před 2IVF hotovou a má ji v kartě. Takže se vůbec s námi nezaobírali....přitom tam chce člověk nechat prachy a ne málo, které je živý ne? Takže to byl poslední hřebíček a impuls k přechodu jinam. Na Repromedu jsem slyšela samou chválu a hlavně máme to kousek.
Jo a na OBi kdybych si sama na netu nezjistila co by se mělo vyšetřit atak...tak nevím co by bylo. Nějak není zájem. Ale podotýkám, že u těch dr. co tam byli dřív to bylo lepší. Tak asi tak.
Takže my budeme těhulkovat spolu? Kdy budeš začínat A co Ti doporučují za léky?

vera_vila
25. říj 2011

Já jsem v Repromedě byla před asi 8 lety a nemůžu si vůbec stěžovat... Jediné řešení tehdy byla inseminace anonymním dárcem, všichni k nám přistupovali pěkně, všechno nám vysvětlili, dali vybrat z katalogu, který byl tehdy ještě hodně tenký, hormonálně mě připravili, pak píchli injekci na uvolnění, za 3 dny jsem tam jela znovu... Vše se podařilo, za 14 dní jsem měla těhotenství potvrzené testem, hned jsem se objednávala na kontrolu krve a ultrazvukem, ještě mě pak jednou asi za 14 dní znovu zkontrolovali, jestli je vše v pořádku a poslali mě k mé gynekoložce... Byli tam všichni v pohodě a starali se... Kdybych měla znovu nějaký problém, tak jdu do Repromedy bez váhání znovu...

kacnov
25. říj 2011

@antoa týý jo 50 000wow to je šííílený ale asi bych mluvila jinak kdybych dítě neměla-mám 3 letého syna je mi skoro 24 a o druhé se snažíme rok a půl ☹ já už píchám 6 dnů ve čtvrtek jdu na KO a tam se uvidí zda je vše tak jak má a pak to půjde dále už aby to bylo za mnou ted mi zvýšili dávky a je mi po nich tedy pěkně zle!! tak doufám že mi tam něco naroste

antoa
25. říj 2011

@kacnov neboj to bude ok! však dr. vědí co dělají 😉

kacnov
25. říj 2011

@antoa jojo snad máš pravdu :-/ už v to moc nedoufám jsem už skeptická. no uvidíme

antoa
25. říj 2011

@kacnov ber to tak, že už jedno dítě máš, tak už Ti teďka o nic nejde 😉 . Teda jde, ale víš jak to myslím....a nemyslím to ve zlém 😀 😀 😀

vera_vila
25. říj 2011

koukám, že je úplně šílený, kolik mladých holek má problém s otěhotněním... a že se musí volit takovýhle lékařský cesty... Holky, všem vám strašně moc přeju, ať se vám vaše sny a přání splní a pokud možno všechny první pokusy se zadaří a vyjdou... Já si nedokážu představit, že bych platila 50 tis. za třetí pokus IVF... Já tehdy neměla ani na to, abychom zkusili TESE, jeslti by se nějaká spermijka nenašla... Ale ani to sexuolog nedoporučil, protože chlap tehdy neměl vůbec žádnou, ani mrtvou, prostě nic... I těch 6 tis., které jsme tehdy dali za IUI se nám zdály strašně moc, ale dítě jsem chtěli... To už bych spíš začínala uvažovat o adopci, než dát tolik peněz za pokus, který nemusí vyjít...
Holky, všem vám opravdu přeji strašně moc štěstí, aby se dařily první pokusy a svého díťátka jste se dočkaly...

kacnov
25. říj 2011

@antoa 🙂 v pohodě tak to také beru ale i doufám v to že toto všechno není zbytečné a tak nějak mi naznačily že to je váhou proč nemůžu otěhotnět tak když to nevyjde zavřu se do sebe a doufám že moje váha bude 87 jak kdysi 🙂

kacnov
25. říj 2011

@vera_vila ahojky no to jsou šílené pálky toto. no já snad se budu houpat kolem 6 tisíc za IVF ale klasické žádné nadstandarty

vera_vila
25. říj 2011

@kacnov tak hodně štěstí

kacnov
25. říj 2011

@vera_vila děkuji

aidule
25. říj 2011

@kacnov Myslím, že to bylo za 2 dny, záleží, jak se embrya dělí a jak celkově vypadají. No víš, já měla ještě na střední taky přes 80 kg, ale pak se mi to postupně podařilo ustálit asi na 70 kg. No a po prvním těhotenství jsem to sice celé měla zpět, ale malá byla dost uplakaná a spávala jen venku za chůze s kočárkem, takže jsem měla pohybu víc než dost a navíc nebylo moc času na jídlo. To pak šly ty kila rychle dolů 😀 😀 . Pak už jsem si zařadila posilovnu pravidelně 1x týdně+častější vycházky s dcerkou a bylo to 😉 . No a teď s tou druhou jsem v těhotenství přibrala jen 6 kg, ty jsou téměř pryč, tak jsem ráda. Pohybu mám opět dost a dost, tak už to snad nahoru nepůjde 😀 😀 . Tobě budu moc držet palce, ať se zadaří hned na první pokus. Budu čekat na info!!! 😉

aidule
25. říj 2011

@antoa Tak to je úžasná zpráva, moc gratuluji!!! Já jsem tak slavila Vánoce vloni, kdy jsem 15.12. měla na testu // 🙂 😉 . Našim jsme to řekli jako vánoční překvapení, i když s rizikem, že je to ještě velmi nejisté a může to dopadnout jakkoliv. Naštěstí bylo vše v pořádku a dopadlo to jak nejlépe mělo, narozením krásné a hlavně zdravé holčičky 🙂 . Je neuvěřitelné, že už to bude rok od zjištění těhotenství!!!! To tak šíleně utíká.... 😕 😨 Takže vám doma taky přeji tak nádherné vánoční překvapení, jako měli my vloni 😉 . Myslím na tebe a těším se na další, doufám, pozitivní zprávičky 😉 .

antoa
25. říj 2011

@vera_vila taky na tento 4 pokus šetříme téměř rok. 5 let jsme nebyli na dovolené, všechny prachy jdou do pokusů, ale prostě mimčo je pro nás prioritou.Musím vědět, že jsem pro to udělala vše.
O adopci bych nikdy nepřemýšlela. Nechat se prošetřovat jesti máš dost financí, jak bydlíš, kurzy rodičovství.....a pak možná za 2 roky tě zařadí do pořadníku a zase čekáš. Jo, ale vzít si tak barevné dítě a ještě k tomu postižené-tak to máš doma i další týden a ještě 2 za cenu jednoho 🙂)))) 😀 😀 😀 😀
To po 40cítce raději začneme zase cestovat 😉

kacnov
25. říj 2011

@aidule moc ti za to děkuji 🙂 určitě ve čtvrtek podám nové info 🙂

antoa
25. říj 2011

@aidule já budu mít udajně před Vánoci teprve ET
jo já vloni po 3IVF 1.12 zjistila, že to vyšlo. Byly to krásné Vánoce.....až do NT+, kde nám zjistili výv. vadu. Prý velká náhoda. 😉

antoa
25. říj 2011

@aidule jsi moc hodná, že na nás snažilky myslíš. Musíme Tě dohonit 😀 😀 😀

aidule
25. říj 2011

@vera_vila Zdravím....je pravdou, že jak to tady tak pročítám, tak těch problémů s otěhotněním nebo s udržením těhotenství je opravdu strašně moc. Naštěstí existují místa a lidi, kteří jsou schopni a ochotni tyhle problémy řešit a mnohdy i vyřešit. Repromeda s celým svým kolektivem k nim bezesporu patří!!! Myslím, že mají na svém kontě už peknou řádku miminek a šťastných rodičů a to je určo pro ně ta nejkrásnější odměna za jejich péči 🙂.!!! 🙂 🙂 🙂

aidule
25. říj 2011

@antoa To mě mrzí, že to nevyšlo, ale proti přírodě nic nezmůžeme, uvidíš, že to teď klapne. Když ono je v tom životě vše tak, jak být má. Jen člověk by to mnohdy chtěl zrovna jinak a neumí nebo nechce si dávat některé události do souvislostí. Ony se ale odpovědi na životní PROČ časem samy objeví 😉. Takže vše je, jak má být a ty máš před sebou určo ještě spostu krásného včetně miminka!!! 😉

aidule
25. říj 2011

@kacnov Super, budu čekat... 🙂

antoa
25. říj 2011

@aidule beru to úplně přesně jak ty píšeš 😉 , jen si vždy člověk říká PROČ? a PROČ JÁ? a co si s toho mám odnest.... 😉

antoa
25. říj 2011

@aidule teda my už filozofujeme. Chce to jít spát, tak dobrou holky!

vera_vila
25. říj 2011

@aidule To rozhodně... Já jsem se pro Repromedu rozhodla tehdy v podstatě hned... Nic poblíž tu u nás není, nejblíž Brno a tam byly tehdy jen 2 reprokliniky... Tady jsme zavolala, hned se s námi domlouvali, hned hledali nejbližší termíny, tehdy ta klinika fungovala 2 roky, měli tam úplně úžasný pojíčky, super přístup, už tehdy jsem měla pocit, že tam jim na úspěchu hodně záleží, že udělají vše pro to, aby se "postiženým" splnil sen...