Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

aquila
27. bře 2008

Jsem tady kay 🙂
No my jsme byli na prvním spg někdy koncem října, pak začátkem listopadu konzultace, za 4 měsíce kontrolní spermio, já mezitím folikulometrie, pak další konzultace společná, teď čekáme na výsledky genetiky a pak už snad začnem se stimulací.

kay
autor
27. bře 2008

aha, no tak my máme spermio asi 1,5 starý a bylo vpořádku, byli jsme na něm na taky v repromedě.. folikulometrii mi dělala moje doky a napsala mi dotoho doporučujícího papíru i že už jsme stimulovaly bez efektu.. tak snad to půjderychleji, já už bych další půlrok bez ničeho nevydržela.. ☹

kay
autor
27. bře 2008

aqui a můžes eještě zeptat, jestli už jsi do CARu šla s tím, že jsi vědělakde je chyba a měla jsi už za sebou nějkou léčbu u svojí mudr, nebo jsi tam šla prostě po nějaké době neúspěšného snažení?

aquila
28. bře 2008

No já jsem to nejdřív řešila u svého gyn., že se nám víc jak půl roku nedaří. Tak mi nechal udělat hormonální profil a manžela poslal na spermio. No a proto, že měl mažel špatný výsledek, tak jsme šli na konzultaci. Takže v podstatě jsme věděli, kde je problém.

kay
autor
28. bře 2008

aha, děkuju.. tak třeba to bude všechno úplně jinak než se toho teď hrozím, a začne se něco dít rychle 🙂 u nás taky docela víme, že chyba bude ve mě, takže snad se to pohne dál.. už bych to fakt potřebovala 😒

aquila
28. bře 2008

Určitě se začne něco dít, neboj. Minimálně ti navrhnou nějaké řešení - a ty máš obrovskou výhodu, že máš těch možností víc 🙂

kay
autor
9. dub 2008

ahoj holky, tak jsme byla včera na té prvnéí konzultaci.. 2-3 Dc cyklu jdu na krev a pak se uvidím podle hormon. profilu.. Byli jsme ale upozorněni na to, že u případů endometriozy se to většinou řeší IVF a dostali jsme letáčky. nevím, jsem z toho trochu na nervy 🙂 chodíte některá k tomu Dr. Veselému? nebo byly jste u něj aspoň, jak na vás působil?

kay
autor
9. dub 2008

holky kdepak jste? ☹

petranela
9. dub 2008

Ahoj kay, u Dr. Veselého jsem nikdy nebyla, od ledna jsme chodili k Dr. Veselé, ale vůbec mi neseděla, připadala mi odměřená. Vždy jsem přišla se spoustou dotazů a cítila jsem, že ji otravuju. Jednou Veselá nebyla v práci a vzala mne dr. Hromadová. Ta mi připadala úžasná a moc milá, všechny moje dotazy vpohodě vysvětlila. Od té doby už chodím jen k ní. Přímo jsem ji požádala, jestli bych mohla chodit k ní. Mám z ní opravdu dobrý pocit. Já mám PCO a sníženou funkci štítné žlázy, manža špatný spermiogram, takže se budeme připravovat na IVF asi v červenci. Taky jsem z toho na nervy, jsem netrpelivá, čekání mne už fakt ubíjí, ale musíme prostě vydržet. Od ledna bereme s manžou homeopatika. Mně se po nich krásně srovnal prolaktin a testosteron, manžovi se trochu zlepšilo spermio, takže já teď hlavně doufám, že i ostatní problémy se nám alespoň trošku zlepší právě díky těm homeopatikům. Ale na IVF asi stejně budeme muset jít. První pokus je spíše testovací, takže věřím, že vyjdou další pokusy. Mezi IVF budeme zkoušet inseminace, takže naději určitě máme.
Kay, přeju Ti, ať máš hormonální profil v pořádku!!! A hlavně Ti přeju pevné nervy. A co manža, jaký má spermio? Nebo ho teprve spermiogram čeká? A jak na na vás Veselý působil? To by mne zajímalo. A měli jste v ordinaci i sestřičku?

aquila
9. dub 2008

Ahoj holky, já taky chodím od začátku k dr. Hromadové a je to fakt moc fajn ženská i doktorka, takže spokojenost. Ale o dr. Veselém nic nevím, ale na dr. Veselou jsem taky slyšela jen samé negativní ohlasy. Je prý moc strohá a dost drsná v tom co a jak ti říká, ale fakt osobní zkušenost nemám. My jsme teď ve fázi čekání na genetiku, no 5 týdnů je dost, ale už jen týden a půl a pak už snad... Kay, já jsem měla všechny vyšetření hotové od svého gyn., já mám třeba hormonální profil v pořádku, ale ovulaci taky nemeám každý měsíc... No ale u nás je to stejně pasé kvůli manželovu spg., takže jdem do IVF. Tak budu držet pěsti, ať ti to dopadne dobře.

petranela
9. dub 2008

Aquila, jak píšeš o Veselé, jsem fakt ráda, že jsem od ní utekla. Dr. Hromadová je moc příjemná a jsem taky konečně spokojená. Imunologii vám nedělali?
Holky, přeju vám hodně štěstí, ať máte všechny testy v pořádku!

aquila
9. dub 2008

Imunologii ne. To se dělá i před IVF nebo jen když se plánuje i IUI?

kay
autor
9. dub 2008

holky no ten veselý byla takový docela v pohodě, snažil se být milý, ale já byla možná trochu protivná protože jsem chtěla povykládat všechno co se semnou dělo a on se ptal jen na něco 🙂 tak jsem vždycky pak něco vyhrkla a on pak jen tak pokýval hlavou, nebo řekl, jo to můžete a tak 🙂
jinak sestra tam byla, ale měla jsem pocit, že byla dost na nic.. když s náma mluvil u pc, tak jsem koukala po očku že jen tak sedí s tužkou nad nějakou knihou a nic nedělá, pak mě šel vyšetřit tím UZV, tak mi sestra rožla aotevřela dveře do kabinky, , po uzv mi podala vložku že se mám utřít a pak za mnou zase zhasla a zavřela dveře do kabinky 🙂 to byla její celá funkce 🙂 myslím, že by se to hodně slevnilo, kdyby tam nebyla 😀 😀
holky a jak dlouho jim trvaly výsledky HP? jo ještě jsme se chtěla zeptat, ten doktor mi řekl, že mám přijít 2-3 DC na tu krev, ale všechny holky říkaly, že tam byly pak ještě aspoň jednou nebo dvakrát na krvi v tom cyklu, ale o tom už nikdo nemluvil.. to mi řeknou při tom prvním odběru?

kay
autor
9. dub 2008

holky no ještě jsem přemýšlela jestli ta paní doktorka hromadová není třeba jako že po tom primářovi.. že třeba on nemá pacienty a dělá jen ty vstupní vyšetření, tak že bych pak mohla k ní.. 😅 když o ní tak všechny píšete krásně..

petranela
9. dub 2008

Aquila, ohledně té imunologie toho právě bohužel moc nevím. Ale zřejmě se dělá až po několika potratech, nebo nevydařených IVF, vic fakt nevím, ale raději bych na imunologii šla před jakýmkoliv prvním pokusem IVF nebo IUI.
Kay - s tou sestrou je to teda přesný, po očku jsme ji s manžou sledovali a fakt tam byla zbytečně, ale to je fuk. Ve vstupním formuláři jsme zaškrtli, že nám sestra při konzultaci, nevadí... 😀
Výsledky HP byly myslím za dva týdny. A po telefonu výsledky neříkají (tak jako třeba v Heliosu), ale aspoň pak nemusím v práci nervozně hledat na netu...
Kay, taky jsem si myslela, že mi řeknou, abych na HP přišla ještě aspoň jedou ve stejném cyklu, ale nic, ani v Heliosu, ani v Repromedě mi o ničem takovém neřekli. Pak jsem to přestala řešit...
Jinak si myslím, že Veselý nedělá jen vstupní vyšetření o kterým píšeš. Myslím, že teď už patříte k němu. My jsme taky k Veselé pak "patřili". Měla jsem v plánu, že při tel. objednání si přímo řeknu o to, že bych ráda chodila už jen k Hromadové (že mám na ni samé dobré reference). Snad by to takto šlo po telefonu změnit. Takto jsem to chtěla udělat já, ale pak jsem se k ní náhodou dostala a řekla jsem jí to osobně a bylo to fakt vpohodě.

Snad si doktory můžeme vybírat, když tam platíme takový prachy, že? 😠

kay
autor
9. dub 2008

petranelko, no to si ani nepamatuju, že bychom něco o sestře zaškrtávali 🙂 ale e mi to taky jedno.. zase aspoň tam byla nějaká ženská, a ne jenom chlapi 🙂 já právě u objednávání přes telefon nevěděla, že je tam ještě někdo jiný kromě těch dvou Veselých, tak jsem řekla, že chceme k tomu doktorovi, protože jsme u něj byli na tom SPMG a byl docela v pohodě. A taky jsem to chtěla kvůli manželovi, aby se mu líp jednalo s chlapem.. On je hroznej introvert a nedělámu to dobře.. tak aby pak nebyl nějaký problém.
tak třeba ta krev bude stačit jednou v tom cyklu, ikdyž mi to přijde divné..

petranelo a jak na tom teď jste? řešíte něco s něma, nebo co? promiň jestli jsi to tady psala.. už v tom mám maglajz..

petranela
9. dub 2008

Kay, s tím, že je to chlap, máš asi pravdu. My jsme byli v Heliosu úplně poprvé u chlapa a manža se možná tolik nebál 😎 Teď už si zvykl a jeho komentáře fakt stojí zato, hlavně když musí čas od času zajít do té malé místnustky 😀
Ja mám PCO a sníženou funkci štíné žlázy a manža špatný spg (množství 22 mil., pohyblivost rychle vpřed 20 %, morfologie normální). V Heliosu jsme měli o něco málo horší množství a pohyblivost jen 4% a morfologii úplně nulovou). Ale stejně je poslední výsledek podle dr. prý pořád špatný i když se mi to už tak moc špatný teda nezdá.
No ale v každým případě nám doporučili jen IVF+ISCI, takže plánujeme první pokus v červenci. Do té doby bych chtěla zkoušet i IUI (kdyby náhodou zabraly ty naše homeopatika). Ale někdy mám dojem, že není nač čekat a že bysme IVF měli zkusit ještě dřív, protože mně už trpělivost snad úplně dochází. no spíš mi už došla.
A co vy kay, jaký výsledky máte? Psala jsi myslím, že máš endometriozu a co manža, jaký on má spermio? Vy ste zatím v jiném brněnském CARU nebyli, že? Jdete rovnou od normální dr.?

aquila
9. dub 2008

No holky, mně dělal můj gyn. taky hormonální profil jen 2. DC. a v Reprom. jim to stačilo, žádný další už nechtěli. Taky myslím kay, že už jsi u dr. Veselého. My jsme byli na první konzultaci u dr. Hromadové a pak už jsem se vždycky objednala k ní. My právě už ani nic jiného než IVF zkoušet nebudeme, ani moc nemáme co, takže po genetice už půjdeme snad na to. Je nám taky už oběma přes 30, tak vážně není na co čekat. A ty jsi už petranelo něco podstoupila jinde nebo taky teprve začínáš?

kay
autor
9. dub 2008

no já měla endom., nemám asi ovu a jinak snad všechno dobrý.. štítná žláza by měla být v poho.. akorát mám asi stažené dno pánvní a kostrč.. cvičím kvůli tomu už 5 měsíců mojžu.. Manža měl spermio prý normospermie, ale mě přišlo že toho má nějak málo 🙂 měl tam myslím něco kolem 25%rychle pohyblivých a pak až 60% nehybných nebo jak se to píše. ale měl hodně objemu, takže mu řekli, že to se vykompenzuje e je to tím pádem v pořádku..
No a já se rozhodla, uvidíme teda podel výsledků toho profilu, že bych chtěla zkusit aspoň jedno stimulované IUI, což by vyšlo tak na červen červenec (když na oba dva měsíce, tak bych zkusila IUI 2x) a pak v srpnu nebo září stimulaci a IVF.. podle cyklu. už aby to bylo 🙂 no ale budu po létě snad nabitá energií tak by to to tělo mohlo zvládnout.. Stejně po všech těch hormonech zase přiberu ☹ už jsme jak bečka.
takže vy teď už jen čekáte vždycky na MS, pak stimulujete a jdete na IUI? tak to je dobré. jo a prosím Tě, platí se to v repromedě? myslím IUI, folikulometrie a tak kolem toho?

aquila
9. dub 2008

Já jsem vždycky platila jen 30Kč když jsem šla na ultrazvuk, jinak nic. Taky cvičím mojžu a o přibírání po hormonech raděj nemluvit... ☹

petranela
9. dub 2008

Aquila, ja jsem ješte nic nepodstoupila, zatím se jen pomalinku vše testovalo a čekali jsme na kontrolni spg. Ale tento cyklus - což by mělo být asi tak za 10 dnů bych chtěla zkusit první inseminaci. Holky, já už se na tu IUI fakt strašně těším, že se konečně bude něco dít. I když vím, že velkou šanci s IUI nemáme.
Aquila a z jakých důvodů jdete vy na IVF?
Kay, folikumetrii jsem nikdy neplatila, IUI by se taky platit neměla (možná nějaké ty léky), ale určitě to nebude taková hrůza.
Jinak taky cvicim Mojžu, je to fakt úžasný cvičení. 🙂

kay
autor
9. dub 2008

no já mojžu teď tochu zanedbávám, dostavujeme barák, máme v práci nějakou poráci navíc, takže nějak nestíhám a jsem unavená.. a taky jsem trochu ztratila motivaci, ale ais budu muset zase pořádně začít kvůli bolavé kostrči.. ☹ a snad se to zlepší i časově jak s epřestěhujeme.. Holky a kam chodíte cvičit a mobilizovat?

petranela
9. dub 2008

Kay, mas to narocny, tolik prace... Ja jsem se taky driv hrozne prepinala, v praci desny prescasy, na baraku taky more prace, az jsem z toho byla uplne vyrizena a grogy. Kdyz jsem zjistila ty ruzny moje problemy kvuli otehotneni, na praci tak trochu vic kaslu..., ale nejde to, mohla bych mit potize se sefem. 😠 Tak trochu si myslim, ze jsem si ty zdravotni problemy tak trochu vypestovala sama - hlavne tim stresem v praci. Ale jak jinak to clovek ma v dnesni dobe resit, ze? Premyslim o takove pulrocni zdravotni dovolene - teda popravde vypovedi ,protoze mame k prac. smlouve moc zajimavou konkurencni dolozku, ve ktere se pise, ze nemuzu nastoupit ke konkurenci (hrozila by mi sankce) a kdyz nenastoupim, firma mi bude po dobu 1 roku platit můj prum. mesicni plat. Hrozne se mi to v moji soucansne situaci zalibilo a rikam si, ze by se mi treba behem pul roku podarila nejaka ta IUI nebo IVF bez pracovniho stresu a v naproste pohode a v klidku. To by bylo naprosto uzasny. Stejne v teto praci nejsem spokojena a po materske bych se tam nechtela vratit. Kdybych bohuzel neotehotnela, tak bych si v prosinci zacala hledat novou praci. Nebojim se, ze bych si nic nenasla. Ale ted hlavne namam odvahu dat tu vypoved... ☹
Na mojžisovou chodim do nemocnice u mil. bratri, k pani Jindre Babelove. Je to moc fajn zenska a uzasne poradi. Vzdycky se k ni tesim. Zitra tam jdu zase. A jinak cvicim sama doma. 🙂
A kam vy holky chodite na mojzu?
A kde kay stavite baracek? Jestli se muzu zeptat?

kay
autor
9. dub 2008

já chodím do osteologického centra na Hybešove, ale minulý týden mi moje rehabka oznámilaže je těhu, moc jí to přeju, ale už tamnebude moct být a jde narizikový.. takže tEď patřím k jedné jiné ata mi není moc sympatická, ale holky říkaly, že je moc fajn, tak se asi budu muset přemoct.. 😅

aquila
10. dub 2008

My jdeme na IVF hlavně kvůli manželovu spg. Normální početí není sice u nás úplně vyloučeno, ale je velmi nepravděpodobné, takže bychom taky mohli čekat třeba 10 let. No a to si vzhledem k věku nemůžeme dovolit. Taky teď trochu flákám Mojžu, ale teď jsem byla na mobilizaci a dobrý, tak jsem ráda 🙂

kay
autor
10. dub 2008

aui, no já byla právě taky na mobilizaci a dobrý, ale mě prostě bolí kostrč když necvičím.. ☹ takže já musím..

petranelko, no a v jakém oboru děláš, že Ti bude firma ještě rok platit mzdu? zase si dávej bacha, aby s eti měla z čeho vypočítat mateřská.. jak to bude, když by Ti platili průměrnou mzdu a tak.. ale jinak já bych do toho šla samozřejmě hned 🙂 být Tebou.. mě nikdo nic platit nebude, kdy bych ne/šla jinam 🙂 navíc já už se jednou sem do práce vracela po ročním oddechu, kdy jsem myslela že toto už nikdy 🙂
a barák stavíme v Líšni, odkud vlastně holky jste?

petranela
10. dub 2008

Já jsem z Černovic 😀 (kousek od blazince). Kay, Lišen mám moc ráda 🙂
Pristi tyden jsem objednana na folikumetrii, mam prijit 10 DC, ale Hromadova tam nebude, pry mne vezme Vesela, tak to asi nebude zrovna vesely, jestli zjisti, ze jsem od ni utekla k Hromadove. Ale radsi to dopredu neresim. Chtela jsem k Hromadove, ale ta bude az v pondeli a to je 14 DC a to je pry pozde, takze uvidim co se bude dit...

kay
autor
11. dub 2008

petranelko, no tak to bydlíš kousek od jedné holčiny ze snažilek z Brna, nechceš se k nám vlastně taky přidat? 🙂 čím víc nás bude, tím větší šance, že se někomu zadaří a povzbudí ty ostatní 😀 😀 😀
Já se do Líšně vracím, po letech kočování po Brně, s přestávkou v Líšni 🙂 takže jimám taky moc ráda a už se tam moc těším. ode dneška za měsíc budu přestěhovaná (snad 🙂)
no Veselá teda fakt nemá dobrou reputaci.. ale folikulometrie není tak hrozná, tak snad to veselá zvládne bez blbých řečí a obličejů.. no a tak jsem zvědavá na výsledek.. 🙂

petranela
11. dub 2008

Kay, diky za pozvání, přidám se k vám 🙂

katula
11. dub 2008

Ahoj holky. uz jsem se k Repromede i jinde vyjadrovala, nechcu vas strasit, spis vam dodat optimizmus.
Jestli tobe Petranela rekli, ze ten spg je spatny, tak to fakt ziram! ja otehotnela s podobnym, jen ta morfol. nebyla zdaleka v norme. a to po pulroce, co nam dr. Vesela rekla, ze teda urcite neotehotnim a vitaminy sou blbost, smala se nam do obliceje. Po pulrocni vitaminove kure jsem tehotna. A to podotykam ze prvni spg byl 5 mil/pohyblivost tak 10%, zadne teda rychle vpred, a morfol. 5%!
Takze neveste hlavu, nemusi to byt tak hrozne, cary z tech umelych maji ale moc pekne prachy, tak se nas snazi hned nasmerovat na umele a vystrasit, ze prirozene to nepujde. nejaka lekarska etika a empatie je nekterym dost cizi ... 😖