Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

ob.soklina
8. pro 2009

ahoj Ellaaee,

u nás byla sice zrada na staně manžela, ale taky se zadařilo hned na poprvé a ted v únoru by se nám měl narodit chlapeček. Myslím že Repromeda je dobrá volba a i kdyby na každém Caru se najde něco. Budu moc držet pěstičky at jsi spokojená a hlavně at to vyjde

mapleleaf
8. pro 2009

Ahoj holky,můžete mi prosím napsat,jak dlouho trvá stimulace při krátkém protokolu a při dlouhém protokolu?A při té stimulaci, mohly jste sportovat a po embryotransferu je to jen na ležení nebo i na mírný sport-jóga, atd. Díky,Míša

pavcahola
8. pro 2009

Ahoj mě by taky zajímalo jestli to píchání do bříška bolí,protože se to píchá skoro pořád do stejného místa.A první injekce se dává první den menstruace,a nakolik vás vyšlo to umělé oplodnění?

minka051
8. pro 2009

mepleleaf
Ahoj ja som mala krátky protokol a ten trvá tak do 14 dní. Vtedy sa terba šetriť a žiadne cvičenie a namáhanie len klud a relax. A po ET ešte viac kludu. je to dôležíté ver mi.

pavcahola neboj to pichanie neboli sú to len také malé včeličky a naozaj sa to dá zvládnuť v pohodičke.

ob.soklina
8. pro 2009

Krásný večer holky,

jde vidět že se to tady opět pomalu rozjíždí.
Map - souhlasím ve všem s Minkou, může to být o den delší nebo kratší, záleží na tom, jak budou na tu stimulaci reagovat tvoje vaječníky a jak to bude vypadat s folíkama atd. S tím cvičením si taky myslím, že je lepší nic odpočívat a po transféru 100% klid. Přece jen chceš tím něčeho dosáhnout, tak si myslím že nějaký ten týden bez sportu se dá vydržet.

Pavco - já si píchám do bříška od května a to 2x denně. Když jsem k tomu měla stimulační injekce tak jich bylo za den i 5 a dalo se to zvládnout. Je to taková včelička. Nemusíš mít strach jo a jen k tomu, že si píchám pořád, to nesouvisí se stimulací nebo co patří normálně k IVF, já si musím k tomu ředit krev. Takže tebe čeká píchání jen při protokolu a finito 🙂

Holky zvládnout se dá vše, někdo to má jednoduché někdo dostane hyperstimulák atd, ale asi to k tomu patří, ten výsledek je fakt pak krásnej. Tak přeji moooc úspěchů a ničeho se nebojte 😉

ellaaee
9. pro 2009

ob.soklina, děkuju moc za povzbuzení.🙂 a přeji ať je mimi zdravé. Měli jste i ISCI?? a kolik vajíček se ti oplodnilo

pavcahola
9. pro 2009

Děkuji za povzbuzující věty ráda si tady čtu zkušenosti ostatních,když my jsme teprve na začátku,ale snad se taky dočkáme a budu moct sem taky něco víc napsat. 😒

mapleleaf
9. pro 2009

Díky,holky, s tím cvičením jsem si spíš myslela,že bych přestala dělat většinu aktivit jako koně , lyže atd, ale právě ta jóga mi přišla taková klidová🙂. Dám na vás a uvedu se do stavu nicnedělání🙂. Díky moc za rady, doufám, že to zvládnu, půjdem asi v lednu nebo únoru,Míša

ob.soklina
10. pro 2009

Ahojte holky,

elleaaee - povzbuzení v našem případě je potřeba. S holkama se držíme hodně nad vodou. Jo jo měli jsme to. Jééé já si to už asi nepamatuji 😅 Ale na konci vím, že jsme jich měli 17 z toho jsme nechali 2 zavézt rovnou a dvě máme zmražené - zbytek by se dal použít na zavedení hned, ale na zamražení nebyli tolik kvalitní. Musí splnovat jakási kritéria. A ty se do toho chystáš kdy???

Mapleleaf - ty koně atd, bych opravdu vyřadila. Co se týká dalšího cvičení - nejlepší to je potom konzultovat s Dr. i tu jogu. Já sice chodím na těhu cvičení každý týden, ale nejde to každý týden cvičit. No však uvidíš - těhu je zvláštní pocit, ale krásnej 😉 a možná tyto otázky ti pak přijdou zbytečné. Já jsem na začátku taky řešila takové věci, které mi ted na mysl vůbec nepřijdou.

Holky moc Vám držím pěstiky a určitě zase pisnětě jak pokračujete

mapleleaf
10. pro 2009

ob.soklina

Dík moc, já jsem myslela cvičení spíš jako během té stimulace, abych z těch hormonů nezcvokla🙂. Z toho mám strach, že budu ta nejprotivnější baba na světě 😀 . No ale zvládlo to tady spousta jiných, tak to musím zvládnout taky. A ty jsi,ob., taky těhotná po IVF?Míša

ellaaee
12. pro 2009

Ahoj holki, tak včera byl partner na spermiogremu a mysím že výsledek děs a hrůza oligoasthenoteratozoopyospermie. Nevíte k tomuto nebo podobnému výsledku něco více? Jsem z toho strašně smutná a lékař moc k tomu neřekl

pavcahola
12. pro 2009

Ahoj ellaaee my jsme měly výsledek oligoastenoteratozospermie myslím že je to stejný výsledek nám řekli že spermie jsou pohyblivý jen na 5% a kolik procent máte vy?

gejbik
12. pro 2009

Ahojky holky, jsem tady poprvé,ale už mám za sebou první IVF které bylo neúspěšné. Teď se připravuji na KET,ale první pokus se nezdařil, protože sliznice nedorostla tak jak by měla, byla mi zvýšená dávka hormonálních náplastí tak jsem zvědavá jak to dopadne. Taktéž navštěvujeme Repromedu Brno. Snad mně mezi Vás přijmete.. 🙂 Chtěla jsem se zeptat jestli při stimulaci na KET si můžu dát třeba Frisco???

minka051
13. pro 2009

gejbik ahoj

Ahoj no ja neviem čo je to Frisco tak ti neporadím. Ja idem na ET ale z darovanými vajíčkami lebo inak sa už nedá, tak zatial len beriem HAK až pokial mi nepoedia aby som prestala. Potom začínam tiež s náplasťami na rast sliznice tak dôfam že všetko bude prebiehať ako má. Dve neúspešné IVF teda boli stopnuté mám za sebou tak teraz silno verím že takto sa to už podarí.

gejbik
13. pro 2009

minka tak ti moc budu držet pěsti aby vše bylo v nejlepším pořádku.. Jsou to nervy,ale bude to dobré. Musí se zadařit.

zandanem
13. pro 2009

ahojky holky....

gejbik.. nevim jestli se muže alkohol, to ti poradi holky, ale pozor na frisco.. má vic alkoholu jak pivo... jestli ji myslela tohle.. doporučuju raději nealko pivo... 🙂

hezky den všem.. 🙂

ellaaee
13. pro 2009

pavcahola, ahoj, doktor dal příteli papír s timto výsledkem do ruky a neřekli jen že s tím máme zajít k odesílajícímu gynekologovi. my tam máme ještě to pyo.... to prý znamená, že má nějaký zánět.A co vám řekli na tyto vysledky v repromede. Je možné že se po jezení nejakých vitamínu ten spermiogram může spravit, nebo jdete na IVF. Jinak ja to celkem nechapu protože v dubnu jsem se stejným partnerem přirozeně otěhotněla, bohužel to nedopadlo, jinak kolik vám je let? mě 27 příteli 30

ob.soklina
13. pro 2009

Ahojte holky,

Zandy - tak jak se máš a jak se cítíš????

ellaaee - je aspon fajn, že se Vám to podařilo jednou přirozeně. Jak se říká naděje umírá poslední. My jsme to s manželem měli hodně podobné, teda co se týká výsledků a let taky. Jen se nám to teda nikdy nezadařilo přirozeně. No a 1. IVF a malej se snad zdravý a v pořádku narodí v únoru.

Moc Vám tady všem držím pěstičky. 🙂

pavcahola
14. pro 2009

Ahoj ellaaee my v podstatě taky nic nevíme,když přišly výsledky ze spermiogramu mojí gynekoložce,tak ona povídala že s takovým výsledkem se nám přirozeně otěhotnět nepodaří (a už tomu začínám i věřit,protože se snažíme rok a půl).A v repromedě nám na to taky ani moc neřekli jen že se bude muset udělat ještě jeden spermiogram a ptala jsem se jestli nějaký prášky by to nemohly zlepšit a prý ne,tak nevim.A k tomu že se vám podařilo otěhotnět ale nedopadlo to mužou mít vliv ty spermie.To jsem si našla na internetu,že se může otěhotnět ale může dojít k samovolnému potratu protože ty spermie nemají asi takovou sílu.jo a mě je 25 a manželovi je 30.A kdy jdete zase do Repromedy?my ve středu.

ob.soklina vy jste taky měly špatný spermiogram?A gratuluji a držím pěsti k miminku aby bylo všechno v pořádku. 🙂

ellaaee
14. pro 2009

pavcahola, no my ted musime poresit ten zánět a pak se uvidí co dále. No a vy jdete do ivf nebo vam jeste budou delat to IUI nebo tak nejak se to nazyva. A ty jsi zdrava?? Já jsem příteli koupila vitaminy, aspon to zkusime. a uvidíme. Nám se taky porad nedaří navic po revizi která nasledovala po potratu jsem měla zánět vejcovodu ☹ Zajímalo by mě jestli s takovýmto spermiogramem se dá aspon oplodnit vajíčko metodou ISCI nebo musí byt dárce.

ob.soklina
14. pro 2009

Pavco - jo jo taky jsme měli špatný spermiogram v podstatě nám řekli, že normální cestou se nám to nepovede. Tak už jsme se dál nerozmýšleli a na nic nečekali a vrhli se do toho. No a půl je zatím hotovo 😉
Taky jsme si dali to ISCI a myslím že se to vyplatí.
Mě ve čtvrtek čeká velký ultrazvku, tak jsem zvědavá.
Všem pěkné odpoledne

pavcahola
14. pro 2009

ellaaee,doufám že já jsem zdravá i když mi asi budou dělat ještě gynekologický vyšetření víc se dozvím až ve středu.Nám doktorka povídala že se nás bude týkat ISCI ale víc opravdu budu vědět ve středu,pak dám vědět jak jsme dopadly.Měj se zatím papa

ob.soklina,tak at vše dobře dopadne dej pak vědět a kolik vás to stálo všechno?

zandanem
15. pro 2009

ahojky..
prostě mi to nedá a občas si vás přečtu... už jen proto že jsem byla vlastně jedna z vás ...
nám doporučili metodu ISCI + pgd.. manža začal brát vitamíny profertil a asi se dal i do psychické pohody a nakonec jsme otěhotněly přirozeně... můj nazor je že vitamíny nepodcenovat... ja bych je všem doporučila... jakékoliv vitamíny, protože na každého působí jinak... protože za jakékoliv zlepšení to stojí... byť jen malé zlepšení.. nebo pak zázrak jako nám... snažili jsme se 4 roky.. mě je 30 a manžovi 36..
hezký den všem a držím palce...
pavčo.. zítra držím palce...

pavcahola
15. pro 2009

ahoj zandanem děkuji 🙂

ellaaee
15. pro 2009

pavcahola, na zítra ti držím pěstičky, pak napiš jak jste dopadli, co vám dělali za vyšetření a co vám řekli. My jdeme v pátek k urologovi, kde partnerovi provedou potřebná vyšetření aby jsme odstranili ten zánět.

Zandanem, já do přítele vitaminky, cpu. Ale jí je ochotně sám, neprotestuje. Začali jsme s vlažnýma sprchama a taky do dolšího spermiogramu nebude vůbec pít žádný alkohol. Ne že by nějak pil, ale každy víkend nějaká návštěva a popilo se atd. A týden před spermiogramem slavil 30tku tak taky pil, nevim jestli to třeba taky nemoho mít vliv.

zandanem
15. pro 2009

ell... ja taky sama nevim jak je možne že manža měl spermio takove že nam řekli že přirozeně neotěhotnime..naš spermio byl tak špatny a najednou ja otěhotněla přirozeně.. nechápeme to.. ale jsme radi že zazrak se stal... a viš co jsme ještě dělali? po sexu jsem si davala polštař pod zadek.. my opravdu skoušeli všechno a něco asi zabralo... navic manža byl na tydenni dovolené s klukama na rybach.. a vlastně cely tyden pil, no jo pánská jizda.. a po teto dovolené na mě vlítl a ja otěhotněla... tak pak se v těch spermoškách vyznej.. zahada.. 🙂

ellaaee
16. pro 2009

No my měli něco podobného na jaře tohoto roku, taky jsme pořád chodili nekde po oslavách i já si dávala vínko atd a aniž bychom cokoli plánovali tak jsem otěhotněla, a o to víc se tomu divím, že parner se do mě neudělal (dával si pozor...🙂 no a nějaká se ke mě zatoulala. Já to mám naprd s tím že po revizi jsem měla ten zánět a pravý vejcovod je takový všelijaký, tekutina prošla ale doktor napsal že tam mám srůsty, levý je O.K a ještě od doby té revize trpím na chronický zánět enterokok, nejde se toho zbavit, tak ted mám vakcínu tak za půl roku uvidím

zandanem
16. pro 2009

ell.. tak to je docela haluz tak otěhotnět... já tu přírodu fakt nechápu... všechno je nějak naruby..
my bydlime v podsatě v novostavbě a ted na zimu se mi nastěhovali mravenci.. už jsme zkoušeli vše a ted jsem volala deratizatora protože ti hajzlíci mi už lezou po kuchynské lince ! a ani tento deratizátor nechápe dnešní přírodu... svět je nějaký divný... ted jsem teda odbočila...
přeji aby tvé problémy brzo odešly... a tvůj vajuch se dal do kupy...držím palce..
hezky den... 🙂

ellaaee
16. pro 2009

pavcahola, tak jak jste poridili????

pavcahola
16. pro 2009

Ahoj ellaaee tak hned po novým roce začnu se stimulací dostala jsem nosní sprej a další dva prášky,takže jich budu brát už čtyři druhy a ten sprej za den.Mám z toho obavu jak to vubec moje tělo všechno zvládne takových prášku,ale co se dá dělat hlavně když to bude mít ten vytoužený výsledek.Jediná nevýhoda dnešního dne byla ta dlooouhá zácpa v Brně,přijely jsme pozdě.