Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

luciasek1982
3. led 2013

Ahojky holky 😉 Sice opožděně, ale přece!!!!! Moc ráda bych Vám všem popřála všechno nej v tomto roce...... všem snažilkám držím palečky, aby se nešťastná 13tka, změnila na tu nejšťastnější!!!! Všem těhulkám přeji šťastný porod a ta nejzdravější miminka!!!! A maminkám jen a jen radosti z jejich štěstíček 😉
Ať se tento rok pro nás všechny stane úspěšným!!!!!!!

luciasek1982
3. led 2013

@soniela Ahojky 😉 Tak jak jste dopadli v Repromedě???? Copak jste se dověděli a kdy se pustíte do dalšího boje? 😉

soniela
3. led 2013

@cechulda
@luciasek1982 Ahojky holky 🙂 V Repromedě jsme byli a teď už jen čekáme na MS aby jsme se mohli do toho všeho vrhnout úplně od znova. Jen nám nebylo doporučeno klasické IVF, ale IVM, tak jsem zvědavá, jak tohle dopadne 😒
@cechulda A vy jste taky měli mít nějaké vyšetření 27.12., ne? Jakpak jste dopadli???
@luciasek1982 A vy co? Kdy navštívíte Repromedu a vrhnete se do boje???

luciasek1982
3. led 2013

@soniela No tak to je paráda..... tak to máte za chvíli 😉 A pokud se mohu zeptat, tak co je to to IVM???? To je minimálka???? No já jsem tam byla hnedka po tom nevydařeném ET a mě zase říkala, že by příště vyzkoušeli dlouhý protokol!!!! tak jsem taky zvědavá!!!! Jinak u nás to snažení vidím až tak někdy na jaře!!!! Teď do konce měsíce musíme vystěhovat byt, do 14 dní bychom měli dostat klíče od nového bytu a hned se vrhneme na rekonstrukci! A jelikož ten byt rekonstruujeme opravdu hodně, takže předpokládaná doba ukončení rekonstrukce je tak duben...... než se zase nastěhujeme a zabydlíme...... no budeme mít co dělat!!!!! takže bych to viděla tak nejdříve na květen!!!!! Je to dlouhá oba, ale teď bude tolik práce a starostí, že si myslím, že mi to uteče, jako voda!!!!!!

soniela
3. led 2013

@luciasek1982 Jojo, je to minimálka. Tak vy teď budete mít práce a práce, to uteče jak voda a určitě ti to prospěje a zadaří se!!!

luciasek1982
3. led 2013

@soniela Taky v to doufám!!!!! A jak to, že ti doporučili minimálku?

soniela
3. led 2013

@luciasek1982 Protože mi vyšel hodně rizikový Antimülleriánský hormon, takže mě nemůže nastimulovat tak, aby mi dorostla vajíčka do těch 18-20mm. Tak prý ta minimálka bude lepší varianta. Dřív jsem teda o tom ani neslyšela, ale snad už to k něčemu bude 🙂 A u tebe proč dlouhý protokol??? No vidíš, obě budeme mít změnu a určitě to bude stát za to 😀

cechulda
3. led 2013

@soniela ahoj tak to je super, držím moc palečky aby Vám to tentokrát dobře dopadlo 🙂 Je dobře, že jste se do toho hned pustili 🙂 My jsme byli toho 27.12. na krvi a na ultrazvuku a teď jdeme v pondělí na 3D ultrazvuk a zkompletuje se to s výsledkama té krve, kvůli vývojovým vadám, hlavně Downův syndrom a roštěpy, tak doufám, že bude vše o.k., jinak na posledním ultrazvuku jsme měli 4cm, jestli se mi povede, tak jsem za chvilku dám fotečku 😉 🙂

venda01
3. led 2013

Ahoj holky, můžu sem k vám do diskuze 🙂 V říjnu 2012 jsem podstoupila IVM v Repromedě a znovu bych do toho nešla. Všechno fajn, pícháš si málo hormonů, asi týden, je to rychlé, do měsíce je odběr oocytů, ale pokaždé ti řeknou, že vajíčka nebudou tak kvalitní a taky že nebyla. Odebrali 11 oocytů, oplodnilo se 5 a rostla 4 vajíčka, z toho nakonec k zavedení bylo jedno a to ještě ve stadiu kompaktní morula, ale stejně mi ho zavedli, což mi přijde neprofesionální, ale je to o penězích. Bohužel pro mě nezdařený pokus ☹. Z celého IVM mám jen pocit, že jsem byla pokusný králík. Cena se pohybuje kolem 25 tisíc a vlastně vůbec nevíš, za co platíš. Platíš minimum hormonů a bylo mi řečeno, že zbytek hormonů bude uplatněn při dozrávání vajíček po odebrání. Když jsem se na to ptala na endokrinologii, tak mi paní doktorka řekla, že by ji teda zajímalo, jak ty hormony uplatňují, že vajíčkům v "misce" se žádné hormony nedají dávat. Jsem z toho doteď zmatená. Platilo se ještě ICSI, protože jinak se do vajíčka spermie nedostanou, ale to je 10 tisíc, tak nevím, kam zmizel zbytek peněz, co jsme platili, hormony cca. 1000 Kč, pak Ovitrelle 600 Kč. IVM mi nabídla sama paní Dr. Veselá, ale pak si mě přehazovali doktoři jeden k druhému. Moc tomu doteď nerozumím. Můj pocit z toho všeho je prostě jen EXPERIMENT. Takže bych i přes všechna rizika, která u mě hrozí (PCO) šla raději na klasické IVF. Přeji vám hodně štěstí a snad bude pro nás všechny rok 2013 plodný.

aidule
3. led 2013

@soniela Zdravím, tak jak dopadla návštěva v Repromedě?

aidule
3. led 2013

@luciasek1982 Zdravím a tobě přeji to samé. Hlavně ať už se zadaří a k vám domů zavítá nový život 🙂 !!!

aidule
3. led 2013

@soniela Omlouvám se, už jsem si to vše dočetla 😀 .

cechulda
3. led 2013

Tak tohle je náš malinkej zázrak 🙂 🙂 🙂

aidule
3. led 2013

@cechulda No tak to je úžasná fazolinka 😉 ! A kolik štěstíčka takový malinkatý tvoreček už způsobil a ještě způsobí, že jo? Hlavně ať je i nadále vše v pořádku a rostete a sílíte 🙂 !!!

soniela
4. led 2013

@cechulda Jéééé, to je ale krásná fotečka!!!! GRATULUJI!!! 😵 😵 😵
@venda01 Ahoj, mrzí mě, že jsi z IVM zklamaná. Snad se zadaří příště. Já mám za sebou 2IVF, kde se podařilo oplodnit dvě a jedno vajíčko, takže pro mě je IVM už jen poslední šance, jak jich získat více. Pokud jich víc nebude, tak na tom budu pořád stejně. Každopádně uvidíme, co a jak.
@aidule Neomlouvej se, taky někdy nestíhám dočíst 😉 😀

cechulda
4. led 2013

@aidule Děkuji, máš pravdu štěstí je to nepopsatelné, hlavně aby se nás drželo a vše bylo i nadále v pořádku 😉 🙂

cechulda
4. led 2013

@soniela díky moc 🙂 🙂 Budu na Tebe moc myslet, aby Ti to vyšlo 🙂 A máš ještě 2 pokusy nebo 1? Teď se to nějak měnilo, ale nevím jestli jste si nechali zavádět víc jak jedno embryjko?? Každopádně věřím, že tentokrát budete úspěšní 😵 😵 😵

soniela
4. led 2013

@cechulda Tohle je náš poslední pokus. Při prvním IVF jsme zaváděli 2 embryjka, ale to jsme netušili, že vůbec někdy bude nějaký nový zákon... ☹ Tak snad to tentokrát bude úspěšné, jinak by jsme si asi na hooodně dlouhou dobu museli dát pauzu, protože už tento pokus je pro nás finančně dost náročný a na další už by nezbylo ☹ Tak musíme věřit že do třetice všeho dobrého 😉

luciasek1982
4. led 2013

@soniela Protože jsem měla sice po krátkém protokolu 20 folikulů, ale ty největší folikuly byly prázdné, takže cysty. Z 20 foliků bylo 15 oocytů a jen 5 jich bylo kvalitních a jeden na hranici. Nakonec se podařilo oplodnit všech 6, ale z těch 6 byly jen dvě k transféru, zbytek šel pryč!
Takže asi chtějí vyzkoušet ten dlouhý protokol kvůli tomu, abych měla kvalitnější oocyty. Paní doktorka říkala, že neví proč ty největší folikuly byly bez vajíčka...... takže asi tak 😉
Budu držet palečky, aby vám to vyšlo! Já jsem se na minimálku taky ptala, kdyby 3 IVF nevyšlo, tak jaké máme možnosti. A IVM tam prý vychází na 10 000,- A tebe budou stimulovat Clostilbegytem?

riki22
4. led 2013

@venda01 Omlouvám se, že vám sem lezu, kdysi jsem chodila do Repromedy, k dr. Veselé a kdybych nezměnila centrum, tak dodnes těhotná nejsem.
Při minimálce by oocyty kvalitnější být měly, protože se dává málo hormonů, takže i těch vajíček je málo (čím víc vajíček, tím míň kvalitní), ale 11 oocytů je na minimálku trochu moc. Embryům se opravdu žádné hormony nedávají, jenom se mění kultivační média. Nevím, z jakého důvodu máte ICSI, nám ho doporučovala taky, přestože jsme měli dárce a z prvního manželství již děti mám, dokonce nám nabízela PGD. Když jsem jí oznámila, že chci inseminaci, tak se smála, že by byl zázrak, kdybych otěhotněla po inseminaci (v Repromedě určitě, dávku naředí tak, že se z toho otěhotnět asi opravdu nedá), IUI jsem tam absolvovala několikrát neúspěšně, přešla jsem do Reprofitu a po první inseminaci jsem těhotná, v přirozeném cyklu, ale spermií bylo v dávce 20x víc než v Repromedě.

catja
4. led 2013

@soniela Ahoj holky, stejně jako riki se omlouvám, že sem lezu, ale chtěla bych se podělit o mou zkušenost s Repromedou.
Přešli jsme tam z Heliosu, kde mi po první návštěvě dal doktor léky na cukrovku (kterou nemám...) a celkově se nám tam chování nelíbilo. V Repromedě jsme si vyžádali doktorku, napřed jsme byli nadšení, že nám vše víc vysvětluje, nicméně po spermiogramu a UZ a genetice (kde mi našli 2% odchylku chrom X) nám hned navrhli IVF. Námi navrhovanou inseminaci odmítli jako zbytečnou, tak jsme zaplatili 49000 (!!!) a šli do toho. Po stimulaci mi odebrali pouhé 3 vajíčka, z nich jedno bylo dobré, ale za dva dny mi řekli, že se ho nepodařilo oplodnit (trochu jsme měli pocit, že při tak malém počtu to ani nezkoušeli... ☹ ), pak nám nedokázali vysvětlit vůbec nic, co mohlo být důvodem neúspěchu, pouze navrhli co nejdřív další IVF s vyššími dávkami hormonů... Byli jsme docela v šoku. Když jsme se ptali na zaplacené zákroky, které nakonec neproběhly, tak nám vrátili 25000, ale kdybychom se nezeptali, tak nevím...
S nervama na pochodu mi kamarádka doporučila Obilňák, kde otěhotněla díky inseminaci a neplatila nic (snad 500, už nevím). Tam mi začali konečně dělat i další vyšetření, zjistili, že mám srůsty a neprůchodný jeden vejcovod (což se jinde ani neobtěžovali zjistit), po laparoskopii jsem ještě byla znovu na genetice, kde mi řekli, že diagnoza 2% odchylky neexistuje, že to je norma!!! a jsem úplně v pořádku! Abych to zkrátila, dohodli jsme se napřed zkusit inseminaci, dostala jsem Clostilbegyt, bohužel partner se nedostavil na odběr spermií, nicméně jsme v určenou dobu zkusili pohl. styk a já po 3 letech snažení v srpnu vlastně spontánně otěhotněla (a zadarmo)... Takže já na Obilňák a jejich přístup nedám dopustit, píšu vám to proto, že jsem se taky pěkně dlouho trápila a tam mi pomohli 🙂 Všem přeju hodně štěstí!

venda01
4. led 2013

@riki22 děkuju za tuto informaci. Nepřišlo mi v Repromedě moc profesionální jednání, asi jsem čekala jiný přístup, jiné jednání. Proto jsme rozhodnutí, že zkusíme jiné centrum, uvažujeme o Zlíně. Když to tak shrnu, tak nakonec ani nevím, za co jsme platili tolik peněz (cca. 26 tisíc). Bylo nám řečeno, že ICSI musí být, protože to musí u IVM proběhnout, jinak to nejde. Proto jsem z toho tak zmatená, i když je to za námi. Jednou řekli, že máme spermie super, protože jsme tomu chtěli nechat čas, tak bylo vše ok, po nějaké době byly velmi špatné, protože jsme paní dr. Veselé řekli, že už s tím chceme něco dělat, že bychom si přáli miminko. A už to začalo: všechno bylo špatně, spermie-není možné přirozené oplodnění, moje výsledky špatné-AMH špatné, vyjmenovaná všechna rizika PCO atd. Pokud toto člověk slyší, nikdy na IVF ani IVM předtím nebyl, tak kývne na jakoukoliv možnost, jak se dostat k miminku. Ne, že bych na Repromedu zanevřela, jen si myslím, že je čas přejít jinam a zkusit štěstí jinde a s paní dr. Veselou se rozloučit.

venda01
4. led 2013

@catja děkuju za tento příspěvek, který potvrzuje přesně moje slova. Člověk neví, co oni v laboratoři s vašimi malými "miminky" dělají, nikdo vám nedá žádný pořádný protokol o průběhu. Nezbývá než věřit. Ale pokud vám potom někdo otevře oči, tak je pak krutý dopad na zem a začnete nad tím pořádně uvažovat. Měla jsem pocit, že chtějí naše IVM dojet do konce, tak mi vložili jen to naše jedno malinké embryjko, ve stadiu, které se dál nevyvíjí. A už dobře věděli, že se vyvíjet nebude, což mě na tom moc mrzí. Protože při ET už věděli, jak to s embryjkem je. Byznys je byznys a touha po miminku je tak silná, že všechno jiné zastiňuje, bohužel a doktoři v těchto centrech toho zneužívají.

venda01
4. led 2013

@luciasek1982 kdo říkal, že IVM vychází 10 000, to mě moc zajímá. Je to nesmysl 😢

luciasek1982
5. led 2013

@venda01 Říkala mi to osobně paní doktorka Hromadová, která se o nás stará!

catja
5. led 2013

@venda01 Vendo, přesně tak - napřed jsem tomu nevěřila, ale teď si taky myslím, že byznys je byznys 😠 Můžu porovnat dvě soukromé a jednu státní kliniku a myslím, že v těch soukr. nás co nejrychleji tlačili do co nejdražší léčby, aniž by se opravdu snažili zjistit, co nám je ☹ A když jsem se pak dozvěděla, že děloha díky srůstům byla v takovém stavu, že žádné IVF nemělo smysl a my bychom ho zas zbytečně podstoupili, tak je to síla...
A s penězma - taky nechápu, za co jsme vlastně dali těch 24000, když se žádné vajíčko neoplodnilo a k transferu vůbec nedošlo...

luciasek1982
5. led 2013

@venda01 Že stimulovali by mě Clostilbegytem a platili bychom si vlastně je těch 10 000,- za ICSI nebo 15 000,- za PCSI. Ale vzhledem k přítelově spermiogramu, který máme ověřen na vícero místech, né jen v Repromedě, by pro nás bylo lepší PCSI.

luciasek1982
5. led 2013

@catja Ahojky..... a proč se nezeptáte, že by jste chtěli vědět, za co jste zaplatili těch 24 tisíc!!!? Něco bylo určitě za hormony, žádost, a pak tam mají ten poplatek za pobyt.... a o ten zbytek bych se zajímala....

catja
5. led 2013

@luciasek1982 My jsme se ptali a ten doktor nám odečetl ze zaplacených 49000 polovinu s tím, že nám to převede do dalšího pokusu, což jsme teda odmítli (chtěli jsme si všechno v klidu promyslet) a vlastně nakonec jsme byli rádi, že nám vrátili aspoň tu polovinu... Přiznám se, že jsme byli docela znechucení a ani jsem neměla sílu se dál dohadovat, teď už to fakt neřeším, spíš, že jsem si to tu přečetla, tak jsem si na to vzpomněla...

catja
5. led 2013

@luciasek1982 A ještě ke spermiogramu - partnerovi ho dělali v průběhu 3 let 3x, vždycky katastrofa, loni v červenci si vyžádal ještě jeden (asi ješitnost 😀 ) a dotorka byla v šoku, jak se mu zlepšil (sice hraniční hodnoty, ale pořád mnohem lepší než kdykoli předtím), tak jsme se i proto domluvili na inseminaci.... jsou to prostě záhady.... 🙂