Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

soniela
5. led 2013

@venda01
@luciasek1982 Tak nám IVM vypočítali na 38.700Kč se vším všudy. Každopádně to zkusíme a uvidíme. Snad to někam povede.

luciasek1982
5. led 2013

@soniela Tak to čučím...... já jsem se na to sice ptala okrajově, nějak více jsem se o to zatím nezajímala, ale říkala mi, že to vychází na 10 000,- A říkali ti, za co budeš kolik platit?

soniela
5. led 2013

@luciasek1982 Ano, 10.000Kč stojí ta samotná Maturace + stimulační léky. Ale také tam mám započítanou PK, PICSI nebo ICSI a zamražování.

venda01
5. led 2013

@soniela A v tom je podle mě ten problém, se kterým celou dobu bojuji, nevím totiž, co se za slovem maturace skrývá a nikdo v Repromedě mi to nedokázal vysvětlit. Proto bych už do IVM nešla. Přijde mi to hokus pokus, pokusný králíček. Nechci vás od ničeho odrazovat, ale sama jsem se tím prošla. Budu držet pěsti. Ať je vaše rozhodnutí jakékoliv, bude pro vás vždy nejlepší 🙂 . V Repromedě podle mého názoru nehledají jádro problému, ale jen experimentují.

venda01
5. led 2013

@catja Děkuju, jsem ráda, že i někdo jiný sdílí stejný názor. Bohužel je to hodně o psychice a o tom, že touha po miminku je hodně silná, oni to vědí a hodně to zneužívají, nabídnou co nejdražší léčbu. Bohužel člověk se probere až pozdě. Ale jsem si jistá, že příště a jinde, se pokusím jednat jinak.

luciasek1982
5. led 2013

@soniela Aha, tak je to jasné! Mě řekli že minimálka 10 tisíc, o zbytku se nezmínili!!!!

venda01
5. led 2013

@luciasek1982 Ptali jsme se, už při konzultaci s dr. Veselou bylo řečeno, že 10 tisíc bude ICSI, kompletní péče o embryo je 7700-nevím ale za co, pobyt 1000 a za 2250 jednotek Gonalu 6650Kč. Gonal měl být údajně poskytnut odebraným oocytům. A to mi pak řekla moje endokrinoložka, že to byl jen tah kvůli pojišťovně, protože žádný Gonal nelze žádným způsobem předat odebraným vajíčkům. Cítila jsem se strašně zklamaná a podvedená tímto neprofesionálním jednáním. Ale pořád jsem doufala, že paní doktorka chce pro nás to nejlepší. Bohužel to tak nebylo a proto už nevěřím, že by někdy bylo.

venda01
5. led 2013

@catja To jsou mi teda záhady ohledně spermiogramu. Mně to připadá tak, že paní doktorka si vždycky vyhlédne nějakou oběť, která na tom není finančně špatně a nebo teda na ni působí, stane se jejím obětním beránkem. Potom se dá lehce vytisknout papír, na kterém budou špatné hodnoty spermiogramu. Uvidíme jak nám vyjde spermiogram příště a někde jinde. Ale jak říkám, příště budeme obezřetnější.

luciasek1982
5. led 2013

@venda01 Tak to si zase nemyslím, že by fajšovali výsledky!!!!!!!!

evitaa
5. led 2013

@luciasek1982 Minimálka a IVM je něco jiného!!!!!!!!!!!! U IVM je sice také nižší stimulace, ale tím veškerá podobnost končí. Důležité u IVM je to, že se odebírají NEZRALÉ oocyty a ne zralé jako u minimálky nebo u klasického IVF. Nezralá vajíčka se nechávají dozrát v mediu. Je tak větší potenciál zisku kvalitních vajíček. Platí to u žen, u kterých nedorůstají folikuly do patřičné velikosti.

catja
5. led 2013

@venda01 A odkuď jsi? Slyšela jsem, že Zlín je taky dobrý, já jinak už nedám dopustit na Obilňák, tam mi všechno trpělivě vysvětlovali a naopak spíš doporučili napřed menší zákrok (inseminaci)... A o psychice je to 100%, i když je strašně těžké "nemyslet na to" , přestože jsem si to pokaždé říkala... (taky je fakt, že my řešili zrovna partnerskou krizi a já měla myšlenky úplně jinde, možná i proto to vyšlo, ale tohle nikomu jako návod nedoporučuju 😒 ) Každopádně přeju hodně štěstí!

catja
5. led 2013

@venda01
@luciasek1982
To je pravda, nemyslím, že by to zfalšovali, tady se jich musím zastat, protože nám ten spermiogram vyšel na 3 místech podobně katastrofálně a až napočtvrté najednou změna, doktorka tomu právě nemohla uvěřit, tak říkala, že toho musíme rychle využít 🙂

venda01
5. led 2013

Taky nechci věřit tomu, že by něco měnili, ale pak už člověka napadají i takové myšlenky, bohužel ☹

venda01
5. led 2013

Přeji všem taky moc štěstí, ať už v Repromedě a nebo někde jinde, ať vám pomůžou ke krásným miminkům 🙂

aidule
5. led 2013

@venda01 Nedá mi se neozvat, minimálně z toho důvodu, že už mám pocit, že jde o vcelku vážná obvinění!!! v jakémkoliv soukromém sektoru jde sice hodně o byznys, ale nemyslím si, že by si jen tak mýrnyx týrnyx doktorka tiskla, co ji napade...ona je pod tím podepsaná a pokud by došlo na nutnost něco doložit, musí to být dohledatelné a kontrolovatelné. V sázce by mohlo být pro lékaře opravdu hodně, nemyslím, že by takhle nesmyslně riskovali. Ne že by to nebylo možné, u nás se dějí věci, že se jeden nestačí divit, ale tady jsou všechny položky dohledatelné a vysvětlitelné. Teda pokud se dotyčný pár o info zajímá a klidně i dost detailně!

marci
5. led 2013

Že by falšovali výsledky nebo si hledali nějaké oběti si taky rozhodně nemyslím. Já budu za chvíli díky Repromedě rodit. Většinou všechny doporučují centrum, kde se to nakonec podařilo. Já bych ale Repromedu svým známým asi až tak nedoporučovala. Musím souhlasit s tím, že jejich systém péče o embryo není nijak průhledný a že se snaží hned od začátku navrhovat možná až zbytečná a tím pádem nákladná řešení. Mě třeba vadilo, že nebyli ochotni přistoupit na KET v nestimulovaném cyklu. Já byla v naprostém pořádku a neplodnost u nás byla čistě andrologického původu. Nešlo mi v tomhle případě ani tak o finance, ale o kvantum léků, které jsem do sebe musela "preventivně" nacpat.
Jinak teda IVM a minimálka nejsou totéž. Je to tak jak napsala @evitaa

venda01
5. led 2013

Já ale nikoho neobviňuji, že se to opravdu stalo, je to jen můj pocit. Pocit z celého průběhu a jednání. Až budu chtít někoho obvinit, nebudu to dělat tady ☹ . Někomu Repromeda pomůže, někomu holt ne. Jen je toto téma navrženo: Jak se k vám chovali v Repromedě, tudíž si myslím, že můžu také dobrovolně přispět se svými pocity, které jsem měla a s tím, jak to u mě probíhalo. Sto lidí, sto názorů.

barbborka
5. led 2013

Ahoj všem, nejsem velký spisovatel, ale chtěla jsem si někde nechat zjistit, jak jsem na tom a jak dlouho ještě můžu čekat, než přistoupím k něčemu ne úplně přirozenýmu a nakonec jsem se vydala do Repromedy. Všem můžu jen doporučit, myslím si, že jsem se s tak dobrým přístupem u doktora ještě nesetkala, opravdu super 🙂 Hodně jsem se bála, abych tam nepotkala všechny příjemný i nepříjemný známý a byla jsem moc ráda, že je to tam hodně diskrétní.

terez80
5. led 2013

Ahoj holky, taky jsem se v Repromedě léčila a díky nim máme teď nádherný přírůstek. Dlouho jsem nechtěla připustit, jít do léčby a stále jsem doufala a věřila, že se nám to určitě podaří. Do ničeho nás nenutili jen navrhli co by bylo možné pro nás udělat. Dva roky jsme čekali a nic. Nechali jsme si tedy od nich ve všem poradit a myslím, že výborně. Určitě si to člověk probírá na internetu a vše řeší, vím není to lehké. Strašně moc všem držím pěsti, vím, že je to strašně těžké rozhodnutí, člověk hledá nejdříve to nejmenší zlo a chce přirozenost i já to chtěla, ale bohužel. Jsem šťastná, že takové sanatorium existuje, kde jsou profesionálovée a může lidem dát tu nejnádhernější věc a to dítě. Já jen doporučuji, protože je to úžasný zázrak.

aidule
5. led 2013

@venda01 O názory a zkušenosti tady na tomto místě určitě jde, o tom žádná, jen si myslím-a to je zase můj názor, že některá fakta a opravdu obvinění, kterázde padla, prostě hraničí s vážnými obviněními. Kdyby lékařka chtěla a neměla co jiného s časem, dala by se výše zmíněná debata zvážit k podání žaloby.

aidule
5. led 2013

@barbborka, @terez80 S tím plně souhlasím. V našem případě opravdu ta diskrétnost, lidskost a profesionalita fungovaly. Taky nám byla navržena vcelku dost drahá léčba, ale vím proč, vím, za co jednotlivé položky byly a na nás bylo souhlasit či nikoliv!!! Nakonec to vyšlo později, ale podstatné je, že to vyšlo a zázrak se konal a je úžasný, rozesmátý, už i chodící-no prostě 16-ti měsíční štěstíčko, které máme díky komplexní péči centra Repromeda 🙂 🙂 😉!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

terez80
5. led 2013

@barbborka Hodně štěstí, věřím, že ti to dobře dopadne.

aidule
5. led 2013

@barbborka Taktéž přeji a posílám tfuj, tfuj pro štěstí a zdárný konec všeho snažení 😉 !

venda01
5. led 2013

@aidule Nikde, ani slovem, jsem nikoho neobvinila, že něco udělal a nebo udělala. Je to jenom moje vyjádření názoru.

soniela
6. led 2013

@evitaa Tak to se omlouvám, za mylné informace. Co je minimálka tedy nevím, hodně se to tu spojovalo, tak jsem myslela, že je to totéž. A ty máš zkušenost s IVM?
@luciasek1982 My jdeme tedy do IVM! Tři dny budu stimulovat, pak kontrola, a pak hned punkce. Vajíčka, jak píše @evitaa budou samy dozrávat v médiu a embryjka se zamrazí. A KET by měl být až v dalším cyklu. Tak mi to bylo vysvětleno. Takže ještě jednou velká omluva!!!

inach
8. led 2013

venda o1 taky jsem chodila do Repromedy a vyšlo nám to,byly jsme tam znovu a bohužel už nám to nevyšlo.Myslím,že jde taky hodně o přírodu,pokaždé to prostě nevyjde.Jen mě zaráží co tu píšeš o tom Gonalu,zdá se mi to jako úplný nesmysl aby ho předali odebraným vajíčkům,Gonal si přece pícháš ty sama a až vidí,že jich máš dostatek zralých tak ti je odeberou.Nevím co je to přesně IVM ale i tak si myslím,že to nejde.Tak jestli ti udělali něco takovýho,nedivým se ti,že jim nedůvěřuješ a taky tě to stálo peníze navíc.

sofiemull
8. led 2013

Ahoj holky, nedá mi to nepřidat se do diskuze. I můj partner má špatný spermiogram, nechali jsme si ho dělat i jinde a vyšel všude skoro stejně. Pak nám bylo doporučeno užívat tablety a vitamíny. Spermie se tvoří každé 3 měsíce -pro ty co to neví, takže každý spermiogram může být jiný. Po 3 měsíční kůře vyšel opět podobně, po dalším půl roce ovšem s výrazným zlepšením. Vysadili jsme saunu, začali se víc hýbat a líp se stravovat. Takže pokud jde o můj názor, určitě se může stát a stává se to, že se kvalita spermií dá a může zlepšit. Žádné centrum nefalšuje výsledky vyšetření, proč taky. A hlavně kdo by ředil spermie na inseminaci ? To mi přijde jako nesmysl, kdo by se chtěl,,hrabat a ředit v cizí sperma? ,, No nevím..
Já sama jsem pacientkou Repromedy, otěhotnět se snažím už nějakou chvilku, mám za sebou i IVF a nějaké KETy. To, že se nám to nepovedlo, nedávám za vinu lékařům, sestrám a ani embryologům. Naopak jsem se vždy setkala s naprostou profesionalitou, milou atmosférou a pohlazením po dušičce vlídním slovem od sestřičky, po dalčím negativním testu. Od dob co jsme tam začali chodit, se kvalita sanatoria hodně zlepšila. A pokud si ženská přeje jen jednoho doktora, není nic jednodužšího si o to říct hned na recepci. Já jsem chodila k MUDr. Fišerovi a teď k MUDr.Hromadové. A jsem naprosto spokojená. Nikdy nás nikdo do ničeho netlačil a pokud jsem měla dotaz, měli jsme možnost se zeptat. Každá z nás je jiná a prožívá vše jinak. Já bych zase už nikdy nešla na Obilňák, kde se chovali vyloženě hnusně a jako k dalšímu kusu. V Repromedě oceňujeme přístup, fajn zaměstnance, prostředí, kvalitu a hlavně se tam cítíme dobře. A to je si myslím, začátek úspěchu. Jdeme v únoru znovu do boje a nemáme nejmenší pochyby. Takže já za nás oba říkám, že Repromeda ano a budu ji dál doporučovat.

evitaa
8. led 2013

@soniela Zkušenost mám, i když asi ne úplně dotaženou. Absolvovali jsme IVM v Gennetu. To bylo úplně první centrum, kde to začali dělat. 3 dny jsem si píchala Gonal 150 IU. Měla jsem 6 folikulů, ale k OPU nedošlo. Prý kvůli rizikové anestezii. Mám totiž i jiné zdravotní potíže. Jinde mi dali narkózu bez problémů.

aidule
9. led 2013

@sofiemull Moc držím palce, aby se vám podařilo boj za miminko dotáhnout do úspěšného konce 🙂 ! Taktéž se domnívám, že jste v tom správném profi teamu, který nemá zapotřebí něco falšovat, ředit, atd. Nespokojenost je samozřejmě přirozená vlastnost a ,jak píšeš, každá z nás prožívá neúspěchy v citlivé touze po miminku zcela odlišně a individuálně. Ale ať je to naše prožívání sebebolestnější, neměla by nám elementární lidská slušnost dovolit, někoho takovým způsobem z neúspěchu obviňovat!!! Ať se brzy zadaří 🙂 😉 !!!

cechulda
9. led 2013

@soniela Ahoj čtu si to až dnes, měla jsem zde menší absenci 😀 Tak Vám moc přeju aby to tentokrát vyšlo 🙂 Budu držet co se dá 😉 😀 My byli v pondělí na tom prvotrimestrálním ultrazvuku a vše se zdá být v nejlepším pořádku, tak mi spadl zase menší balvan ze srdce 😀