Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

kay
autor
7. kvě 2008

počkej oni Ti kvůli jednomu zvýšenému hormonu radí vajíčka od dárkyně? Já se v tom vůbec nevyznám, takže je možné že je to ten jediný hormon kvůli kterému nemůžeš mít děti, jsou i takové, ale jakříkám tomu nerozumím, jen se mi to zdá divné.. ale asi to bude složitější..

madla28
8. kvě 2008

No já nemůžu otěhotnět, protože mám neprůchodný vejcovody, ale prý od dárkyně by to bylo jistý. Je mi 42 a museli by mi dát vysoké dávky injekcí a tělo by bylo pak oslabený v těhotenství a tím, že by mi neodebírali vajíčka, tak by ho ušetřili. Tak nevím, pořád to ve mě šrotuje, jsem jinak zdravá a na ty roky co mi jsou se necítím.

kay
autor
8. kvě 2008

madli a máš nějaké děti, nebo by bylo první? Věkasi hrajevelkou roli, ale nytohle bych se zkusila zeptat přímo v tématu neprůchodné vejcovody nebo IVF, myslím, že holky by mohli vědět..

madla28
8. kvě 2008

Kay bylo by to první, bývalý přítel nechtěl na umělý jít a tak bych chtěla, aby to bylo moje, ale když to nepůjde, tak půjdu i do dárkyně. A co ty? Máš už děti?

kay
autor
8. kvě 2008

nene, my se snažíme taky o první, ale jsem natom věkově asi o dost líp, takže zatím to zvládáme, ikdyž krize už byly, lae vajíčko od dárkyně bych asi nezvládla.. ☹ hlavně chci aby to bylo už 🙂 moc Ti budu držet pěsti a když budeš mít nějaké nové zážitky z R. nebo i jen tak, tak napiš..

madla28
9. kvě 2008

Jasně ozvu se, teď čekám na MS a pak jedu zase do Brna.Myslím, že to bude asi v pondělí. Já vám taky držím palce, aby se to povedlo normálně.

madla28
13. kvě 2008

Tak jsem zpátky z Brna. Dneska jsem si začala píchat injekce, tak už to nebude dlouho trvat a jdu na to.

kay
autor
13. kvě 2008

madli ahoj 🙂 pícháš injekce? stimuluješ na IVF nebo IUI? Ty se máš.. Já ještě pořád čekám až dorazí mrcha.. byla jsem tam ve středu na vyvolávačce a furt nic.. Jaký to tam bylo? Byli příjemní?

madla28
13. kvě 2008

Ahoj, stimuluji na IVF. Dneska tam primář nebyl a tak mě měla nějaká doktorka a ta byla moc příjemná. Hlavně mi dost vysvětlila, primář toho nikdy moc neřekne. Jedu tam zase v pátek na krev a ultrazvuk a pro další injekce. Jen injekce mě vyjdou na 40 tisíc, ale prý jsou nejlepší. Ani jsem nevěděla, že nějaký IUI je. Nikdo mi to nenabídnul, třeba by to vyšlo a bylo by to levnější. No teď už je to jedno, už se to blíží ke konci a peníze jsem na to sehnala (i když se trochu zadlužím).

kay
autor
14. kvě 2008

madli no tak to Ti moc držím pěsti, ta dokotrka byla asi ta Hrbková, taky jsem o ní už slyšela 🙂 informuj, jak to jde, jak Ti je a jak vypadá UZV.. 🙂 Jsi na neschopence?

madla28
14. kvě 2008

Asi to bude Hrbková, je fakt moc milá. Jsem zvědavá kdo tam bude v pátek.
Neschopenku mi nikdo nenabídnul, tak chodím do práce. Jinak mi není skoro nic, akorát když si to píchnu, tak bolí trochu břicho a dost hlava, ale nevím jestli je to z toho. Uvidím zítra, jestli mě bude bolet. Možná mě bolí z práce, když na jeden den vypadnu, tak to musím stejně dohonit. Dneska mě čekají nějaký objednávky, tak jsem si to musela vzít domů, ale vůbec na ně nemám náladu. Zatím ahoj.

madla28
16. kvě 2008

Ahoj, tak na jednom vaječníku jenom jeden folík a na druhém cysta 2cm, tak nebylo nic vidět. Mám silnější injekce, tak uvidím v pondělí.

kay
autor
18. kvě 2008

madli tak to bude snad lepší, hlavně hodně pij, ať nemáš hyperstimulační syndrom.. věřím, že to bude dobré 🙂 Já se pořád rozhoduju, jestli nejdřív zkusit IUI a pak IVF nebo rovnou IVF, já už bych nechtěla na nic čekat.. ☹ Jo a MS mi pořád ještě nedorazila ani po vyvolávačce.. ☹ včera dneska jsme malilinkato špinila ale jinak nic.. ☹ už di říkám, jestli nejsem těhotná 🙂)) chicht

soniela
19. kvě 2008

Ahoj holky. Ráda bych se k vám přidala. Jsem objednaná do Repromedy na tento pátek. Půjdeme tam s manželem poprvé, tak bych se chtěla zeptat, co taková první návštěva obnáší. A taky jestli za to něco platí. Moc děkuji za odpověď.

madla28
19. kvě 2008

Ahoj Kay, tak jsem zpátky z Brna. Mám na jedný straně dva folíky a na druhý tři. O cistě nic neříkal. Dneska už tam byl primář, tak už jsem u tý doktorky nebyla.
Soniela, jsi samoplátce, nebo ti to bude hradit pojišťovna?

kay
autor
19. kvě 2008

ahoj Sonielo, poslala Tě tam mudra nebo jste se objenali sami? My třeba byli na spermiogramu od doky,ale napsala nám samoplátce, tak jsme ho platili. ale pak už nás tam poslala na léčbu a od té doby jsem tam byla 2x a platila jsem jen reulační poplatky.. jinak na první návštěvě se Tě zeptají, proč tam jdeš, co a jak se třeba léčíš, prostě takovou anamnézu, mně i prohlíželi UZV.
a taky záleží ke komu jsi objednaná - primář Veselý je docelav pohodě, Mudr. Veselá je prý dost hrozná a Mudr. hromadová je prý dost dobrá 🙂 Tak se nelekej, kdybys narazila na tu Veselou, klidně se nech objednat k němu jinému.. Kvůli čemu tam jdete?

kay
autor
19. kvě 2008

ahoj Madli, no tak to jsou snad dpbré zprávy 🙂 a kdy budeš mít odběr? to by byla docela dobrá šance, že budeš mít i dobré embrijka, moc držím pěsti.. a jak se cítíš?

soniela
20. kvě 2008

Ahoj kay: poslala mě tam dr na žádanku, ale nic o samoplátci tam psáno není. Tak nevím. A ani se mě nezeptali ke komu se chci objednat. Doktorka mi doporučovala MUDr. Veselou, ale jak jsem tu četla, asi zvolím metodu MUDr Hromadové.
Jdeme tam, protože už se 2 roky snažíme a nic. Navíc nemám ani já ani můj manžel žádné pořádné vyšetření, tak už jsme to museli začít řešit. Tak uvidíme co se dá ještě dělat. Ale mám z toho docela strach. ☹

madla28
20. kvě 2008

Kay a proč jsi samoplátce? Samoplátce je ten kdo přesáhne 39 let a nebo má už 3 IVF za sebou a to ty asi nejsi? To je divný.
Na odběr bych měla jít asi v sobotu, ale to se dozvím jistě až ve čtvrtek, až jak budou folíky vypadat. Jinak je mi docela dobře, akorát jsem si včera řekla o nový pero, že mi to co mám blbne a ráno jsem si píchala injekci na šestkrát. Nakonec jsem jí musela píchnout starým perem. Jsou to sráče. Břicho už mám samou modřinu.
Nevím jestli je ta Hromadová dobrá, ta viděla cystu a jeden folík a primář o cystě nic neříkal a viděl pět folíků.
Uvidím zase ve čtvrtek jak to bude. Zatím ahoj.

kay
autor
21. kvě 2008

ahoj holky, soni, neboj, hlavně že se začne něco dít ne? 🙂 To je to nejdůležitější.. Vezmou Ti krev, udělají hormonální profil, a taky zjistí kde by mohla být chyba, možností je spousta.. Hlavně pokud si nebudeš jistá nenech se natlačit do IVF. Ale myslím, že ta hromadová nikoho netlačí.. Nás se taky neptali ke komu chceme. Byli jsme objednaní na ten SPMG k primáři, tak pak už jsme šli taky k němu. Ale já byla ráda, že je to chlap, kvůli manželovi.
madli, no ono se to určitě mění i během dvou tří dnů, takže to co viděla ona už tam nemuselo být a tak.. 🙂 Ale jsem ráda, že je Ti dobře, a ve čtvrtek už bys měla odběr nebo další kontrolu? doufám, že to bude v pořádku, trochu sobecky i kvůlu sobě, že by mě to moc povzbudilo 🙂

kay
autor
21. kvě 2008

jo a madli, my jsme byli samoplátci jen na ten spermiogram.. to ta dokotrka napsala asi proto, že jsme byli domluvené, že zatím nic v Caru řešit nebudeme.. ale další měsíc už mi rupli nervy a napsala mi normálně žádanku, takže teď je to už normálně s pojišťovnou..

svorce
21. kvě 2008

zdravím vás všechny, dneska mě kamarádka ukázala tuto stránku, a koukám, že vás je tady spousty. jsem ráda, že hodinu strávenou čtením vašich příspěvků, jsem se neznervoznila. Chodíme s manželem do repromedy k paní doktorce Hormadové a musím říct, že je to zatím nejlepší doktorka se kterou jsem se v životě setkala.
Madlo zdravím tě, můžu se zeptat jak dlouho jsi si pýchala puregon? Pokud se ovšem jedná o něj. Díky a přeji každé z vás hodně štěstí a trpělivost.

kay
autor
21. kvě 2008

svorce, taky jsme rády, že jsi sem zavítala a přidala jednu příjemnou zprávu 🙂 a jak jste na tom? Jak dlouho tam chodíte?

svorce
21. kvě 2008

chodíme tam tak od března, manžel byl na vyšetření a potom co jsem zjistila výsledky, okamžitě se začalo jednat. Manžel má 33 a já 25, problém je zřejmě na straně jejo, měl před deseti lety střelné zranění a prasklou i spermatickou komoru. Bohužel nevím teď přesně, zda jich má málo, nebo pomalé. Popravdě když nám paní doktorka sdělila výsledek, začala jsem brečet jako malá holka. V tu chvíli jsem byla naštvaná na všechno, proč zrovna já musím pořád vše řešit s problémama a nic mě nemůže potkat jen tak. Manžel se zachoval naprosto bezvadně, ihned souhlasil s dalším vyšetřením a popřípadě s umělím oplodněním. U mě bylo vše v pořádku, jen při stimulaci, třetí den se zjistilo, že mám dvě cysty, takže jsem to přerušila. Za tři týdny jsem jich měla šest a nakonec za týden jen dvě. I přesto paní doktorka dlouze přemýšlela a zvolila variantu jít na odsání, abych mohla dále pokračovat. Zákrok jsem podstoupila ve čtvrtek a od tohoto dne jsem zase začala s puregonem. Včera kontrola dopadla dobře, tak uvidím ještě v pátek a snad už půjdu na odběr a štěstí bude stát při nás. Jsem ráda, že jsem si díky tomu prohlídla prosttředí pokoje a operační sál. Dopadlo to dobře, byla dokonce legrace. Dvě kočeny byly zrovna na odsání, jedna po osmé druhá po druhé. Tak snad jim to vyjde.

madla28
21. kvě 2008

Ahoj Kay, taky si myslím, že ta cysta praskla, ale ještě před třemi týdny jsem byla u svého gynekologa na ultrazvuku, aby se podíval jestli na vaječníku nic nemám, abych měla jistotu. Říkal, že tam nic nemám a tak nevím, co si o tom mám myslet. No zítra uvidím.
Svorce, začala jsem píchat v úterý třináctého a zítra asi budu končit, když to bude v pořádku a v sobotu bych měla jít na odběr. Mám dlouhý protokol. Jo a píchám taky puregon. První tři dny 450 ráno a pak 300 ráno i večer.

svorce
21. kvě 2008

tak to je docela dlouhá doba. já píchám od čtvrtka 15 a už jsem myslela, že budu končit. Snad už budu končit. Píchám si pouze 100 každé ráno. Máš nějaké problémy při tom užívání?

madla28
21. kvě 2008

První dny mě bolela hlava, ale teď už nic. Třeba máš krátký protokol a už budeš končit. Mě je 42 a tak to mám asi jinak.

svorce
21. kvě 2008

tak já mám návaly, už třetí den dopoledne, mám pocit jak kdybych byla v přechodu. Každopádně ti moc přeji, aby ti to vyšlo.

madla28
21. kvě 2008

To přejde, taky jsem je měla a nevydržela jsem sedět ani v ryflích, teď už je to v pohodě.

madla28
22. kvě 2008

Tak v sobotu jdu na odběr, ale nevím jak to dopadne. Dneska jsem byla u Veselý a přišla mi úplně nejlepší ze všech.
Nevíte někdo, jakou mají mít velikost folíci, když je odebírají?