Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

annina
11. srp 2009

MOUDRO: Žalovat na osud můžeme hodně dlouho, změnit jej však nemůžeme. Stojí tvrdý jako kámen a je neúprosný. Nikdo jím nepohne ani prudkým slovem, ani pláčem, ani důvodem........ Lucius Annaeus Seneca

To mně dneska oslovilo!

annina
11. srp 2009

Annina: Aninka-33 let ,2děti (15+12let) TĚHULINKA TP 21.11.09,
1IVF 10/08 ET 5.11. dvojčátka v rozích deložních,potrat 12.12.08, 4.3.09 KET 3embr., 17.3. // 3.4. dvě srdíčka, v 11tt jedno zamlklé, Triple-test poz.,vysoké AFP(důvod:syndrom mizejícího dvojčete) velký ultrazvuk 9.7. OK! čekáme 1 zdravé krásné miminko, 10.8. test na cukrovku pozitivní. Co ještě???
😔
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LentilaH: Leninka-28 let TĚHULINKA TP: 17.2.2010
1 IVF- 06/09 27.5.09 odběr vajíček(13),ICSI, 1.6.09 ET:2 embryjka. 2 mrazáčci,(příčina neplodnosti-endometrioza)
TT // , ko-19.6.(dělož.slizn.14mm ,811 Hcg), ko-26.6 (krev+UZV)-1mimi:SA+, ko-10.7 (UZV:mimi-6cm,SA+,nyní 8tt2d). Ko-29.7. 15:40hod poradna(vše ok-vyfasovala jsem těhotenskou knížku), 11.8. 8:30hod vyšetření NT-plus biochemický screening v 1. trimestru-Brno. Ko- 19.8.09 14:00 poradna.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavka: Pavla-29 let TĚHULINKA TP:22.2.2010
OPU-1.6.: 17 vaj.z toho 10 ICSI a zbytek klasicky,vydrželo 7 embr. ET-6.6. zavedena 2 embr.a 3 mrazáčci.15.6.TT-//,17.6 krev hcg 212, následně OHSS-silný. SA+ v 6 tt., 13.7.:posl. kontr. Repromeda-8tt+1d,1mimi. Ko-27.7.poradna... 12.8.-9:20hod vyš. NT-plus bioch.screening v 1. trimestru-Brno.Další Ko-24.8 poradna
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Soklinka: Lucinka-27let TĚHULINKA
1IVF - ICSI 06/09 , 5.6.OPU, 10.6.:ET: 2 embryjka, 2 mrazáčci,
ko 22.6. potvrzeno //, další kontrola 29.6.-OHSS, špatné jaterní testy, ko-7.7. (UZV) - potvrzeno 1mimi SA+, Hospitalizace-FNBohunice: Dg.trombóza
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jannysek:Jana-23 let ,(1 dítě-bráška v pěstoun. péči-10let) TĚHULINKA
1IVF+2IVF Laurea od 02/08 (5x IUI,1IVF-3folikuly,2IVF-5folikulů,3den.kultiv.,zav.2embr.) 3 IVF 06/09 Repromeda 18.6.OPU, ICSI, 23.6 -ET zav.2 embr. TT//,ko-8.7 krev+UZV (780 HCG).. Ko-22.7 (UZV- 1 mimi SA+ )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Raaad: Radulka-39let, 2 děti (19+13let) TĚHULINKA TP:24.3.2010
7.1.09 misset ab.11tt (vvv),5-ti měs.detox,1.IVF+ ICSI+PK+PGD,od 9.6.09-krátký protokol,stim:19.6.GodalF,
OPU:29.6.(9 oocytů),opl.7, na PGD 5embr.,dobré 2,(mrazáček-0), ET: 4.7. zav.1 hatsch.blastocystaXX, TT //, 20.7.kontrola OK-Hcg:1960UI, 30.7.: UZV nááádherná princezna - 8tt+1, SA+, Hcg:44 66OUI,
poslední kontrola v Repro: 11.8.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paneska: Lenička(2) -35let(1syn11let)
1.IVF(Obilní)6/09,OPU-5oocytů,ICSI-2emr.ET,tt-negat., 2.IVF:OPU 25.7.09-7oocytů,ICSI 6embr., ET 30.7.09 : zavedeny 2 emryjka

zandanem
11. srp 2009

aničko to mě mrzí... ☹ ta cukrovka je teda prašivec... teda to je dnes hnusný den... 😠
sluníčka držte se... majenko, panesko, aničko.... lenička měla dnes taky nějaké vyšetření... lucinko a ty si určitě hned zajdi taky k doky.... at jsme klidnější...ju...
raduško čekáme na tebe ty nám určitě ukážeš krásnou fotečku princezny.... 🙂

soniela
11. srp 2009

Panesko, Mimuško, Aničko, to jsou opravdu hrozné zprávy. Co je to za den? ☹ Holky držte se!!!! Snad už bude všechno jenom lepší!

paneska
11. srp 2009

Ani a jak vysoukou tu cukrovku máš? Moje kámoška má taky těhotenskou cukrovku a na štěstí si inzulin píchat nemusí, jen hlídat a vážít jídlo, ne "jen", ono je to taky celkém záhul a každej den se píchat do prstu a kontrolovat hladinu....

mimka29
11. srp 2009

Annina: Aninka-33 let ,2děti (15+12let) TĚHULINKA TP 21.11.09,
1IVF 10/08 ET 5.11. dvojčátka v rozích deložních,potrat 12.12.08, 4.3.09 KET 3embr., 17.3. // 3.4. dvě srdíčka, v 11tt jedno zamlklé, Triple-test poz.,vysoké AFP(důvod:syndrom mizejícího dvojčete) velký ultrazvuk 9.7. OK! čekáme 1 zdravé krásné miminko, 10.8. test na cukrovku pozitivní. Co ještě???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LentilaH: Leninka-28 let TĚHULINKA TP: 17.2.2010
1 IVF- 06/09 27.5.09 odběr vajíček(13),ICSI, 1.6.09 ET:2 embryjka. 2 mrazáčci,(příčina neplodnosti-endometrioza)
TT // , ko-19.6.(dělož.slizn.14mm ,811 Hcg), ko-26.6 (krev+UZV)-1mimi:SA+, ko-10.7 (UZV:mimi-6cm,SA+,nyní 8tt2d). Ko-29.7. 15:40hod poradna(vše ok-vyfasovala jsem těhotenskou knížku), 11.8. 8:30hod vyšetření NT-plus biochemický screening v 1. trimestru-Brno. Ko- 19.8.09 14:00 poradna.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavka: Pavla-29 let TĚHULINKA TP:22.2.2010
OPU-1.6.: 17 vaj.z toho 10 ICSI a zbytek klasicky,vydrželo 7 embr. ET-6.6. zavedena 2 embr.a 3 mrazáčci.15.6.TT-//,17.6 krev hcg 212, následně OHSS-silný. SA+ v 6 tt., 13.7.:posl. kontr. Repromeda-8tt+1d,1mimi. Ko-27.7.poradna... 12.8.-9:20hod vyš. NT-plus bioch.screening v 1. trimestru-Brno.Další Ko-24.8 poradna
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Soklinka: Lucinka-27let TĚHULINKA
1IVF - ICSI 06/09 , 5.6.OPU, 10.6.:ET: 2 embryjka, 2 mrazáčci,
ko 22.6. potvrzeno //, další kontrola 29.6.-OHSS, špatné jaterní testy, ko-7.7. (UZV) - potvrzeno 1mimi SA+, Hospitalizace-FNBohunice: Dg.trombóza
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jannysek:Jana-23 let ,(1 dítě-bráška v pěstoun. péči-10let) TĚHULINKA
1IVF+2IVF Laurea od 02/08 (5x IUI,1IVF-3folikuly,2IVF-5folikulů,3den.kultiv.,zav.2embr.) 3 IVF 06/09 Repromeda 18.6.OPU, ICSI, 23.6 -ET zav.2 embr. TT//,ko-8.7 krev+UZV (780 HCG).. Ko-22.7 (UZV- 1 mimi SA+ )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Raaad: Radulka-39let, 2 děti (19+13let) TĚHULINKA TP:24.3.2010
7.1.09 misset ab.11tt (vvv),5-ti měs.detox,1.IVF+ ICSI+PK+PGD,od 9.6.09-krátký protokol,stim:19.6.GodalF,
OPU:29.6.(9 oocytů),opl.7, na PGD 5embr.,dobré 2,(mrazáček-0), ET: 4.7. zav.1 hatsch.blastocystaXX, TT //, 20.7.kontrola OK-Hcg:1960UI, 30.7.: UZV nááádherná princezna - 8tt+1, SA+, Hcg:44 66OUI,
poslední kontrola v Repro: 11.8.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paneska: Lenička(2) -35let(1syn11let)
1.IVF(Obilní)6/09,OPU-5oocytů,ICSI-2emr.ET,tt-negat., 2.IVF:OPU 25.7.09-7oocytů,ICSI 6embr., ET 30.7.09 : zavedeny 2 emryjka
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mimka: Májenka-29 rokov
1IVF 03/08 získaný 1 oocyt bez ET, 2IVF 10/08 žiadny oocyt, 3IVF 03/09 žiadny oocyt, 4IVF s darkyňou, prerušená príprava na ET, 2 mrazáčikovia, stopnutý KET (nízka sliznica), ďalší KET 09/09
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Monajs: Moninka-33 let,
10/06 MA-6tt, 1.IVF 05/08 MA-7tt, 09/08 KET-negat.,2.IVF+PGD 12/08-biochemické těhu,
3.IVF+PGD 04/09-negat., 05/09 stopnutý KET-nízká sliznice, 06/09 příprava na KET,22.6.stopnutý KET(špatná struktura sliznice), příprava na KET: 9/09 , Kontrola 16.7.-OK,další KO:23.7. - stopnutý KET( nízká sliznice) ,kontrola 7.8. a uvidíme co dál
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zandanem: Žaneta-30 let
19.8. UROlogie a pak se uvidí co s náma..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soniela: Soňa - 24 let
1. IVF 10/08, OPU - 6 oocytů, 2 oplodněné, žádní mrazáčci, ET, negativní TT; 27.8. 2009 kontrola po laparoskopii a pak hned hurá na 2. IVF

mimka29
11. srp 2009

Opravila som tabulku, tak dúfam, že je dobrá, lebo posledná nebola celá skopírovaná.

anninka už nič, už ťa určite čaká len bezproblémový pôrod, veď už by tych zlých správ stačilo a to sa týka každej z nás.

paneska
11. srp 2009

Holenky, tak mě asi klepne,

volala mi Hromadová, chtěla jsem s ní zkonzultovat vysazení léků a domluvit se na konzultaci, co dál.

Si představte, že léky mám do sebe cpát dál a i když HCG 0,39 není dobře, mám do čtvrtka vydržet a testnou znova ten 14 den, chápete to ???? Tak já budu ve čtvrtek znova vidět sněhobílo a ještě do sebe ládovat hormony dál....

Když nebudou ten 14 den //, tak se můžu k ní nebo k Veselé objednat na konzultaci, vše probereme a zvážíme případný poslední třetí postup... , jestli já se nesesypu teď, tak už asi nikdy

mimka29
11. srp 2009

paneska to vydržíš. Vidíš, že to ešte ani oni nezabalili, tak ich pekne počúvaj. Ja budem brať hormóny vkuse. Teraz ešte 8 dní tie náplaste estrahexalu a utrogestan 2-0-2. Keď to vysadím, tak do 4 dní by som mala dostať mrchu a od prvého dňa začínam brať všetko odznova. Sme silné ženské, tak to vydržíme 😉

paneska
11. srp 2009

Mimuš, zázraky se nedějí. Jak mi říkala kámoška, Hromadová asi musí dodržet postup CAR, testovat 14 den, do karty pak napíše HCG negativní, jinak by možná musela Veselé zdůvodňovat, proč jsem sama testila už 12 den a jinde, než u nic... ☹ , nevím, si to taky myslím...., prostě dodržet jejich standartní postupy.

mimka29
11. srp 2009

paneska je to tam také divné, keď tam nie su Veselovci, dúfam, že budúci mesiac tam už Veselý bude, keď budem stimulovať, lebo inak ma asi picne. On si je taký istý v tom čo povie. A hlavne nezačína vetu, že "nabudúce skúsime."

paneska
11. srp 2009

To tam určitě budou,neboj, mě primář taky říkal : "Musíte otěhotnět teď, no a prd" můj chlap je naštvanej, že za ty peníze mohl mít "nové" auto a když je to tak drahý, mají mít 100 úspěšnost, že z nás Centra jen dyndají peníze, aby se uživila, atd, atd...

No veselo, jsem zvědavá, jakou to bude mít dohru, až to oba ztrávíme... ☹

mimka29
11. srp 2009

paneska my sme do toho zatiaľ investovali asi 170.000,- korún, keď to prepočítam ešte na našu starú menu. Všetky bloky a faktúry mám odložené, tak to na konci zrátam, ale keby to vyšlo, tak kašlať na peniaze. Ale keď to nevyjde, tak sme hotoví, lebo na ďalší pokus už nemáme ☹

paneska
11. srp 2009

Mimuš, právě, řekněte mi, že mám 100% záruku a já si na to klidně půjčím plácnu 500.000 a kašlu na prachy, když se dočkám zdravého mimi.

Ale tohle je fakt smutný, vyhodíš tolik peněz a jaká jsou procenta úspěšnosti ☹

Mimuško, tobě se za měsíc KET musí povézt a já mám v záloze ještě jeden pokus hrazenej pojišťovnou, ale jestli na něj příští rok najdu sílu a peníze, netuším ...., teď už nemáme ani těch 30.000.

Já splácím 250.000, stěhovali jsem se do většího bytu - odstupný, mám to na 5.400 do roku 2012, můj chlap má taky půjčky asi v hodnotě 2000, do toho nějaké pojistky, a životky. Teď budeme švagrovi, u kterého můj dělá splácet 60.000, co jsme si na IVF půjčili, prostě masakr. Já jsem od února na pracáku, od pondělí budu dělat rekvalifikační kurz na mzdovku a musím od října něco najít, ať se trochu zahojíme. Navíc nám mají do dvou let prodávat byt - jak píšu, finanční masakr...

Asi jsme to IVF teď neměli hrotit, když firma, ve které jsem dělala krachla. Jenže já si říkala, že na stimulku, kontroly budu mít klid, nebudu muset nikomu vysvětlovat proč lítám po doktorech a bohužel to asi nebyla správná volba 😉

mimka29
11. srp 2009

Tak my sme na tom podobne paneska. Pred dvoma rokmi sme kúpili veľký byt, ktorý sme kompletne prerobili, kúpili sme si nové rodinné auto a potom sme s radosťou vrhli do IVF, že máme všetko pripravené pre mimi a už dva roky investujeme do toho, takže sme si teraz museli ešte od mojich rodičov požičať 100.000,- Ja mávam vždy všetko dopredu naplánované aby bolo všetko čo v najlepšom poriadku, len teraz sa trošku nedarí, ale to sa raz musí prelomiť. Nebudeme to už síliť.

paneska
11. srp 2009

Mimuško, já tě hrozně obdivuju, ty jsi stále plná optimismu a nabytá pozitivní energiíí, nechceš mi taky trochu půjčit, mě už nějak dochází ☹

Já vím, že se z toho oklepu a asi půjdeme ještě bojovat po třetí. Mě jen strašně trápí to, že já dítě mám a můj chlap vlastní nemá žádné víš, nezaslouží si být celej život bez dětí, miluje je, je hrozně hodnej a já bych se na to ani dívat nechtěla. Případná adopce je u nás bezpředmětná, když vychováváme spolu mého syna, IVF jsme podstoupili proto, aby měl můj chlap vlastní děti. Dokonce, kdybych němala vajíčka, šli bysme taky do darovaných..., je to moooc těžký

mimka29
11. srp 2009

paneska ja ani nie som tak silná ako môj manžel a celá rodina. Oni sú proste úžasní. Sme veľká rodina a vždy pomáhame tomu kto to práve potrebuje. Aj keď mám pocit, že to v poslednej dobe potrebujem iba ja. Ale teraz 5.9. sa vydáva moja sestra, tak sa môže aspoň všetka pozornosť upriamiť na ňu. Ja som si ani neuvedomila pri tom všetkom, že sa moja sestrička už za necelý mesiac vydáva, takže som trošku aj sebec. Ty máš zase malého a tvoj skoromanžel ho pokladá určite za svojho. Teraz sa trošku pozbierate finančne aj spychicky a keď príde ten správny čas, tak mimi mať určite budete. Nie že by som bola veštica, alebo čo, ale ja si proste život bez detí neviem predstaviť a keď si vždy prisnijem nejaký krásny sen, tak vždy sú v ňom aj naše detičky, takže ja sa nevzdám ani za nič na svete. Ale už sme uvažovali aj nad adopciou. U nás je to stále otvorená otázka.

Pekný večer 😉

paneska
11. srp 2009

Mimuš nejsi sobec, prožíváš těžké období, tvá rodina to chápe a je ti oporou.

Já se taky nezvdávala, dokonce ani po prvním neúspěchu, věřila jsem, že to vyjde, že se jedno mimi určo musí chytit. Ale to, že už na to máme jen jeden pokus, mě hrozně deptá. Kdyby jsme neměli dítě ani jeden a 3IVF nevyšla, jdu do adopce, to je jasné..., ale pokud nám třetí pokus nevyjde, nebudeme mít na to, abysme si další IVF zaplatili jako samoplátci .....a bohužel, já bez vejcovodů žádnou jinou možnost nemám.

To mě taky pěkně vytáčí, na inseminace se snad přispívá na 6 pokusů, nebo kolik a na IVF jen 3, teď nechci být zlá, ale myslím si, že pro ženy, které ty dvě potřebné "trubky" nemají, by mělo být víc pokusů hrazených pojištouvnou. Na rodince je holčina, která taky vejcovody nemá a psala, že ji úplně stresuje, že na mimi má za celej život jen 3 pokusy...

annina
11. srp 2009

Pěkný večer babulky. Kdepak máme Rady???????? 😕 😨 Doufám,že jenom slaví rozloučení s REPRO.... a krásné mimi 😵
Pany já nevím hodnoty,mluvili sme jen po telefonu a to mi Dr.řekla,že musím přijet co nejdříve,že mi vše vysvětlí, dietní sestra mi sestaví dietu a dostanu domů glukometr a budu píchat a měřit,to samo o sobě je pro mě obrovský trest! Žádnou dietu držet nechci a píchnout do sebe nedokážu!!!!!!!! Všechny tyhle úkony mi dělá chlap,jsem srab! Já vím,že jsou mnohem horší věci na světě a před pár měsíci bych asi přistoupila na cokoliv, jen aby bylo mimi a zdravé,ale teď už je mi z toho do breku...co vyšetření-to nějaký problém!!!! Jsem každý týden po doktorech a už toho mám dost! Doufám,že po těch třech měsících se tělo vrátí k normálu! Cukrovku máme v rodině bohužel dedičnou,ale věřila sem,že tohle se mi vyhne. Nic berušky máte svých problémů a trápení dost!
Tak hlavně ať to tady na závěr dne zachrání Raduš,když my už to máme posraným nahoru ☹
Asi na mně leze depka,držte se zlatíčka!!! PA PA PA

paneska
11. srp 2009

Ani, nedepkuj, nosíš mimi a určo bude zdravé. Jak jsem byla před ET na tom píchanci kvůli bolestem v zádech, tak jsem byla u obvoďačky, co se specializuje na diabetologii, páč moje doky měla dovolenou.
Hned jsem kvůli kámošce s těhotenskou curkrovkou vyzvídala. Děti se většinou rodí bez cukrovky a hlídá se to ještě nějaké měsíce po porodu. Píchat budeš jen do prstíku, abys zjistila hodnotu. Já vím, že je to blbé, když ti to dobře nedělá, ale mě spíš přijde děsivější držet dietu, nemoci sníst na co máš zrovna chuť, na potravinách číst, co kolik čeho obsahuje a stravu vážit, to si já se osobně moc neumím představit.
Aníku, musíš si říct, že se ti IVF mimi povedlo, buď za něj vděčná, dívej na mě, no ☹, Mimuška to nevzdává a s cukrovkou zabojuješ, neboj, po porodu se to srovná...., uvidíš...

Já myslím, že Rady se ještě dneska s Repromedou neloučila, to by bylo moc brzy, ne?

pavka111
11. srp 2009

Ahojky holenky...

Dneska je teda hroznej den.Samý špatný zprávy ☹ ☹ ☹ ☹

Paneško vím,že jsi psala,aby jsme nepsali,že nás to mrzí,ale já si nemůžu pomoct já jsem v to tak věřila,že se ti to povede až mi je do breku......babulinko neumím si vůbec představit jak ti teď je a co se týče té Hromadové tak si myslím to stejné co jsi psala,že mají nějaký určitý postup,který musí dodržet...Zlatíčko naše drž se cítíme s tebou ☹

Mimuško u tebe mě to taky moc mrzí ☹ a ještě co jsi psala o tom všem snažilkování,peněz....ach jo to musí být hrozné,ale věřím tomu,že to špatné jste si už vybrali a teď vás čeká jen to nejlepší.... 😉

Lucinko já se cítím fajn a co se týče těch závodů,tak jsem vždycky ráda,že se někam dostanu a provětrám se.Já vím musím opatrně......Jinak zítra mě čeká ten NT-plus tak pak podám zprávičku...Lenička byla dneska tak už to má za sebou 🙂 Jinak odedneška už nic nepapám jen ten norprolac,jo Luci a ten už taky nejíš??Myslím ten norprolac myslím,že jsi ho taky brala že???

Aninko s tou cukrovkou mě to moc mrzí,ale jak píše paneška,hlavní je že se to IVF povedlo...já jsem zvědavá jak to bude u mě,většinou je ta cukrovka když je maminka při těle tak se obávám,že jí budu mít taky....

Jinak se holenky opatrujte moc na vás myslím........dobrou noc....

raaad
11. srp 2009

ahoj berušky.....no teď jsem vás teprve dočetla.....
A pokusím se spravit vám všem náladu: Všechno dopadlo výýýborně, obrázek teda nemám(bude zítra),
princeznička se drží skvěle, dle UZV potvrzen 8tt+3, srdíčko tlouklo krásně..... hladiny hormonů taky dobré. Dneska tam byl asi trochu zmatek, protožře čekárna byla kolem 11h totálně k prasknutí....Ale my čekali na milovanou Hromadovou....Byla skvělá (jako vždy) a nakonec mohl být manža i u UZV.Všechno mu krásně ukázala a vysvětlila. Byl úplně na měkko a nakonec jsme dostali ten kufřík s cumlem(a prošlým drinkem) a manža si ho držel jako poklad spolu s fotečkou. Zářil jako sluníčko...Nakonec předal Hrom. velkou orchidej v květináči s tím, že se kytka jmenuje deniska...tak se smála a říkala,že právě o podobnou orchidej přišla,tak si na nás při zalívání vzpomene...a ať pak přijdeme miminko ukázat..... Takže aspoň nějaká dobrá zpráva na ten dnešní škaredý den pro vás..... Jo a na blééé jsem dostala čípky a říkala,že to rozhodně není dobře takhle zvracet...a když to nepřejde, tak mám jít k mému doky, že by mohlo dojít k metabolickému rozvratu....Tak snad to bude dobrý, protože minulý večer a noc bych fakt nechtěla zopakovat-blila jsem snad 10x a vůbec jsem nomohla spát.... tak jsem to doháněla odpoledne.

Jinak Aninko...vím,že teď Ti připadá diabetes nejhroznější, ale to za chvilku zvládneš. Jedná se o pár měsíců a pak se to klidně může upravit úplně do normálu, nebo do malé dietky. To píchání bude v pohodě- musíš si říct, že diavetem trpí i malé děti a ty si zvládají píchat do sebe denně a k tomu dietu. To zvládneš určitě. Je to dobré pro miminko, aby se mu ještě u Tebe líbilo. Tak hlavu vzhůru!!!!! Co se týká diety, tak to je všechno praxe. Víš, před 2 roky mému nejmladšímu dignostikovali celiakii a tudíž přísnou bezlepkovou dietu. Takže jsem si nechala udělat testy a vypadalo to, že mám celiakii i já. Tak jsme rok a půl drželi tuto šílenou a dost drahou dietu: malý bez obědů a svačinek ve škole, naučila jsem se péct bezl. chleba, rohlíky....všechno jen z bezlep.mouky a k tomu ještě bezlaktozy. Takže speciální mléko. No- ze začátku jsem byla nešťastná a hlavně pečení vůbec nešlo, všechno se mi zdrcávalo a připekalo....ale zatla jsem zuby a dělala znova a znova(cenově: 1litr mléka 46kč, 1kg mouky 120kč, hotové 4rohlíky:75kč) ...po této době se udělalo opakované vyšetření a celiakie se neprokázala!!!!zůstalo jen to bezlaktozové mléko. Takže to bylo radosti!! Jen jsem to chtěla napsat, že i když to vypadá ze začátku šíleně a zcela beznadějně....vždycky sluníčko vyjde!!!!!!!

Pany-Leni......ještě bych to nevzdala!!!!!!Dle plánu je to ve čtvrtek, tak udělej co říká hromad. věřila bych jí.
Hladina HCG ve 12den nemusí ještě nic znamenat, je to strašně individuální. Já si o HCG pročetla desítky stránek.... Neplakej předčasně, ať si ještě neublížíš. Výsledek NENÍ JASNÝ, tak se pokuds to vydržet do čtvrtka. Třeba jenom se zahnízdil drobeček trošku později a proto to má trošku skluz. Pokud není mrcha, není to ztracené.... Tak! jsi přece silná ženská(i když maličká🙂, tak si běž teď lehnout a zítra si najdi nějakou činnost...A uvidíš, že mrcha nedorazí a ve čtvrtek bude malinký duch!!!!!!

Májenko.....jsem moc ráda,že jsme se potkali.Jste krásný pár, tak rozhodně mimísky mít budete- věřím tomu.
A to,že Ti to raděj posunuli mi přijde lepší, než aby mermomocí zavedli drobečky do nízké peřinky, kde by s ejm nelíbilo.... Teď ty nové léky zaberou úplně jinak a příští měsíc to vyjde!!!!!Však je mimískům v mrazáčku dobře a oni na tebe počkají. Jenom si přejí lepší polštářek...Tak hlavně žádný stres...teď si užij sestřičky svatbu a měsíc uteče jako voda...Příští měsíc sliznice naroste jak má a dvojčátka budou na cestě....

Takže berunky.....nechci Vás nějak litovat, protože mi to přijde horší. Ještě to nemá žádná z vás prohrané tak,že by nešlo někam dojít......Takže hlavy vzhůru k vytouženým mimískům....
Držte se a přeju aspoň trošku klidnou noc....

A Pany, vyřiď skoromanžovi, že ty by jsi mu taky nenadávala,že nové auto naboural, protože by jsi byla ráda, že to přežil ve zdraví...tak ať se chlapec raděj víc snaží tě podržet...nebo mu přijedu dát do zubů!!!!

Jo a taky jsem manžovi vyprávěla vaše příběhy a je mu to moc líto a mám vám od něj vyřídit ať to zvládnete, že to určo vyjde....tak jako nám (aspoň doposud)

paneska
11. srp 2009

No Rady, popravdě, já už dneska léky vzít nechtěla, rozbolelo mě i břicho a myslím si, že se budu jen trápit a MS tlumit nějakými hormony...

Nechci srovnávat CARY, ale na Obilňáku testují 12 den, a když není HCG ani //, vysazují léky..., ve čtvrtek tam nevykouzlím ani toho ducha... ☹

Jsem moc ráda, že už princezně bije srdíčko, aspoň jedna pozitivní zprávička dneska.

Holky věděly jste, že pojišťovny příspívají ročně na 2IVF, takže i kdyby, tak případné 3IVF stejně příští rok...

paneska
11. srp 2009

Jo a ještě nevím, jestli jsem psala, Hromadová mi samo říkala, že to je špatný, HCG 12 den 0,39, opravdu si myslím, že mají jen svoje postupy, proto léky do 14 dne ....

raaad
11. srp 2009

Pany.........n
já tě nechtěla k něčemu nutit.........vím,že si stejně uděláš co myslíš...jenom mi už nepřijde tak hrozné brát léky o dva dny dýl...po tom všem...

paneska
11. srp 2009

Rady, já vím že ne 😉 , mě to spíš přijde jako planá naděje, víš....

Jo a můj chlap je hrozná cíťa, on si nejdřív zanadává a pak má slzy v očích taky, a spíš by potřeboval oporu ode mě a vyplakat se mi na ramínku. Ale šel to rozdejchat na trénink, tak to ze sebe trochu dosta a vrátil se s tím, že nikdo neumřel a musíme držet spolu....

zandanem
11. srp 2009

rady napsalas to moc hezky... 🙂 seš borka... 🙂 dietu... peřinku... o te diete bych to nenapsala lip a to su z oboru... 😉
ale je fakt ze diabetes se da zvladnout... bezlepek znam taky dokonale ano i pečeni chlaba buchet a podobne...... ale neni horsi dieta jak fenilketonurie.. to je masakr.... tu nepřeju nikomu..... a věřte holky že ta je ze všech snad nejhorsi.... aspon z meho odborneho pohledu.... anicko to s miminkem v poho zvladnete... 🙂
rady.... to foto... na to jsem zapoměla... huba mi mlela nejakou hodinu a to hlavni jsem zapoměla ... hlava derava... tak snad příště.. 😉
dobrou noc... a krásné sníčky..... 🙂

raaad
12. srp 2009

berunky....všem krásné ránko 🙂
už tady zase čaruju a nespím. Ale to bude tím, že jsem večer a v noci nedělala blééé (čípečky zabraly 😀 Teď sice váhám, či tu buchtu nechám v sobě, nebo pošlu do kanalizací...ale třeba to rozdýchám...
Pany-Leni.....vím, oni jsou chlapi opravdu jiná sorta 😉 a potřebují spešl zacházení. Ale někdy si říkám, že oni prostě hřeší na to, že baby jsou a musí být silnější a vždy v poho.... Tak doufám, že jste večer "drželi" spolu 😉 A když to nevyjde teď, vrhneš se na rekvalifikaci a pak na shánění nové práce...pak na zapracování a pár měsíců přejde...a vy se vrhnete do dalšího boje.... Máš ještě trumf v rukávu a to je věk 🙂 To já měla pouze jednu jedinou šanci- a taky to nebylo jednoduché.... Tak si řekni, že teďkom dáš pauzičku a pak se uvidí, jak budeš nachystaná. Vím,že prachy hrají velkou roli...ale aspoň něco přišetříte. Máte toho na splácení hodně...ale věř, že jsi jako všechny ostatní. Myslím,že kdo dneska nemá nějakou půjčku a dluhy...je vyjímka.... My máme hypotéku s šesti nulama a 3 velcí kluci vydají za černou díru financí...Ale šli jsme do toho: já vždycky říkám, že pokud by bylo nejhůř, tak dům se vždycky prodá a budeme na činžáku jako spousta jiných... Manža vždycky remcá, že jsem hned ze vším hotová...ale já to beru tak, že řešení se najde VŽDYCKY...jen člověk musí vědět, kde ho hledat....

Ježiši...zase spisovateluju...baba jedna 😲
Žanetko....na fotečku jsme zapomněly...ale příště Ti ukážu už 2 a všechno popíšu. Možná by bylo zajímavější, jak by se do popisování a vysvětlování hrnul manža:+) no- co dostal včera školení od doky-Hrom,tak je chytrý z nejchytřejších. je to sranda, když se takový chlap culí nad uzv-fotkou.....Tak si klidně naplánuj zase cestu a přijď na kafí.....ještě jsme to všechno nedokecaly 😀
Tak se berunky všechny opatrujte..........těhulinky pozdravujte mimča(a že jim vzkazuju,ať jsou v poho) a všem bojovnicím-čekatelkám přeju moc-moc sil a pevné nervy do boje.... Těhu vlna ještě pořád běží...tak běžte všechny trénovat naskakování.................pa-pa

mimka29
12. srp 2009

Ahojte zlatíčka,
raduš ty ešte stále tak skoro vstávaš? Ja som bola tiež skoro hore, ale musela som byť potichu, lebo včera mi prišla pomôcť sestra (tá čo sa bude vydávať) z depky a jej nastávajúci vtával až o 10.00 hod do práce a ja som sľúbila, že ho nebudem budiť, tak som si tichúčko urobila do postele kávu a pozerala telku. Ale môžem ti povedať, že je to príjemný oddych.
Potrebujem zase radu, lebo doma mi všetci povedali, že to nechajú na mňa a to nemali. Teraz by som mala brať 8 až 10 dní náplaste estrahexal a utrogestan 2-0-2, potom to mám vysadiť a do 4 dní dostanem menzes. Od 1. dňa menzesu by som mala nabehnúť znova na všetky hormóny a 12 deň cyklu kontrola sliznice. A moja otázka na vás je: nie je skoro, nemala by som si dať jeden mesiac pauzu? To isté som sa pýtala aj v Repromede a oni povedali, že mám začať kedy sa budem na to cítiť. Ja by som najradšej na to nabehla hneď, už by som ostala vkuse na PN-ke, cítim sa dobre (to len včera som trošku vybuchla) tak teraz fakt neviem. Pamätám si slová Dr. Veselého na prvej konzultácií. Hovoril, že keď je na stimulku slabá reakcia, tak nedáva pauzu ani mesiac a ide hneď do druhej kým je telo nabudené. Baby ráďte ☹

zandanem
12. srp 2009

majenko, ja tomu sice moc nerozumím a ještě jsem ničím takovým neprošla, ale já bych se řídila dr veselím... pokud se na to cítíš.... tak do toho jdi... taky si myslím že když už je rozjetý vlak tak by se neměl zastavovat..😉
ale je to jen můj názor... a nikomu ho nevnucuju... 😉