Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

kalipso
2. pro 2011

Ahoj holky, tak jsem byla poprvé v Repromedě a moc jsem teda nepořídila ☹ Nejdřív jsem hodinu čekala než mě konečně vzali (ale všichni se moc omlouvali, tak aspoň že tak 🙂 ) a pak mi paní doktorka Hromadová v podstatě jen řekla že bez manželova spermiogramu nic dělat nebudeme... no to jsem tam nemusela ani chodit 😒 Moje gyndařka to prezentovala tak že tam mám jít já se svými výsledky a že mi dají správný hormony na můj problém (nemám ovulaci ani menstruaci), ale v Repromedě chtějí nejdřív vědět jak je na tom manžel... což teda zní logicky a nic proti tomu nemám ale mohla mi to gyndařka říct rovnou, jsem tam šla v podstatě zbytečně. Takže jsem zbytečně zabila 2 hodiny a přišla pozdě do práce... 😝
Jak se vaši chlapi tvářili na ten odběr na spermiogram? Vyfasovala jsem na to nádobku a pokyny, tak aspoň že si to může odebrat doma, ale i tak je z toho celej nesvůj. 😅

marci
2. pro 2011

@kalipso u nás to bylo naopak. 2x tam byl manžel sám a pak až teprve se mnou🙂 Je pochopitelné, že chtějí nejdřív spermiogram, protože to je z hlediska šetrnosti nejjednodušší vyšetření, od kterého by se mělo začít. U tebe budou dělat nejdřív hormonální profil (ale ten se bere během MS), takže nic jinýho ted asi stejně nemohli....

aidule
2. pro 2011

@kalipso Zdravím, snad to tvé dnešní rozladění už vyprchává 😉 . Jak píše marci, je třeba vyšetřovat komplexně a začít tím jednodušším. Manžel se samo nijak nadšeně netvářil, ale v zájmu klidu doma a úspěchu našeho tažení za miminkem mu stejně nic jiného nezbylo 😀 😀 😉!!! Tak hodně štěstí! 🙂

terka82
4. pro 2011

@vaculik moc mě mrzí, že to nevyšlo. Drž se a tfuj, tfuj, tfuj do KETu.

@kalipso sice jsme začínali v jiném centru, ale v tomto směru byl postup stejnej. Taky tam byl manžel dřív než já. A přijal to bez problému. Máme v okolí dva páry, které se léta marně snažili otěhotnět a IVF zkoušeli několikrát, takže to pro mého manžela bylo asi jednodušší, protože v tom nebyl sám.

@lucie2010 jak se cítíš? 🙂

lucie2010
4. pro 2011

@terka82 Cítím se dobře, vůbec nic mi není. Ve čtvrtek a v pátek mě dost bolelo břicho, jako bych měla dostat MS a píchalo mě vpravo a vlevo v podbřišku. Ale teď o víkendu už v pohodě. Tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. A co ty? Už na sobě pociťuješ nějaké příznaky těhotenství? 😀

terka82
4. pro 2011

@lucie2010 s těmi pocity na MS jsem to měla úplně stejně. Až mě to trošku děsilo. Jo, příznaků mam spoustu. 😀 Citlivé bradavky, píchání v břiše, pálení žáhy, jsem samej beďar, ... Jenže to můžou být i příznaky MS, navíc pod tou dávkou hormonů je vše jinak. Co ty?

lucie2010
4. pro 2011

@terka82 Bradavky mám taky šíleně citlivý a tak celkově mě ty prsa bolí. Jsem se rozhodla, že vyzkouším test přesně za týden v něděli. To budu 11 den po embryotransferu...tak snad by tam mohlo být něco vidět.

terka82
4. pro 2011

@lucie2010 to už tam určitě budeš mít krásnou druhou čárku. Já do neděle stopro nevydržim, středa to jistí. 😅 😅 😅 Jsem máčo, no.

lucie2010
4. pro 2011

@terka82 Potom musíš dát určitě vědět, jak to dopadlo. Jsem napnutá jak kšandy. Podle toho, jak to dopadne tobě, to možná zkusím dřív. 😀 😀 😀

terka82
4. pro 2011

@lucie2010 no tak snad pro tebe budu mít povzbuzující zprávy. 😀 Už aby byla středa. 😀

vaculik
4. pro 2011

terka82@ moc děkuju, jdeme hned do Ketu. Jen tak to nevzdám. 🙂

terka82
4. pro 2011

@vaculik to je dobře, že to jen tak nevzdáš. Vydrž, Prťka, vydrž!! 😀 Ket určitě vyjde. 😉

valkat
4. pro 2011

@lucie2010
@terka82 to je dobré znamení,mě bolely vaječníky celou dobu a taky tam // byly,je to dobrá známka že se tam něco děje......moc vám to holky přeju...... 😉 😉

zazy
4. pro 2011

Terka- to pálení žáhy je taky dobré znamení,u prvního pokusu mě nepálila a povedlo se to,u druhého mě pálila a máme Verunku,držím Vám pěstičky holky

aidule
4. pro 2011

@terka82
@lucie2010
Holky, vy jste ale čísla 😀 😀 😀 !!! Ale strašně moc vám ten optimismus a radostné očekávání přeji a doufám, že bude vše korunováno úspěchem a tudíž // !!! 🙂

terka82
5. pro 2011

@valkat
@zazy
@aidule holky dík za podporu. Příznaků mam sice hafo, ale prsa bolí i jen díky utrouši, žáha mě pálí už od 2. dne po transferu, což je strašně brzo, atd. Prostě všechno se to dá vysvětlit i naprosto netěhotně, takže to beru s rezervou. 🙂

@zazy s tou žáhou jsem to měla v prvním těhotenství. Do té doby jsem vůbec netušila, co to je. A tenkrát to byl opravdu první příznak ještě před testem. Najednou bylo něco jinak. 🙂

bardotka1
5. pro 2011

@kalipso Ahoj -) Tak nám sice neřekli hned, že bez spermiogramu to nepůjde, ale my jsme malinko jiný případ - my počneme v pohodě...Nicméně manžel na odběr také šel 🙂 A žádná krabička domů nebyla, takže jel sám a v kabince se "trápil" sám -)... Viděla jsi Muži v pokušení s Polívkou?? Tak to pospisoval úplně stejně - holky se chychotaly na chodbě a ne a ne 🙂 Takže my se tomu celkem zasmáli...Horší je, že já myslela, že půjde jen jednou, ale bylo nám sděleno, že půjde zas ! Když budou dělat odběr mě, tak bude v kabince i on 😎 Tož nevím proč si to tam nezamrazili -) Myslím, že všechny tyhle velmi osobní témata jsou pro každého taková nepříjemná, ale ono se to manžílkovi poddá, neboj 😀

bardotka1
5. pro 2011

@terka82 lucie2010 - holky moc vám držím pěsti !!! 🙂 Pečlivě vás tady sleduji - všechny!!! 😎 Jsem vám v patách 🙂 Ve čtvrtek jsem začala s injekcema, dnes jsem byla ráno na krev - odpo jedu na utz - trošku se děsím toho, že mi řeknou, že se tam nic neděje a přitvrdí v dávkách, které už mám tak nějak z většiny vyčerpanéé.... No nic, nedá se. Sestra se mě ptala jestli jsem v poho - jsem až moc v poho, což je podezřelé tedy 🙂 ...ani mě nic nebolí 🙂 A ni nepíchá nikde... Byly jse na tom při těch injekcích taky tak??

terka82
5. pro 2011

@bardotka1 chudák manžel, to si v kabince užil. Podle toho, co říkal manžel, tak tady je to alespoň kultivované. Když jsme byli na imunologii v Plzni, tak nám předem říkala paní doktorka, že tam nemají video, protože se tam jeden "pacient" zamknul a sjížděl tam video celý den. No později manžel zjistil, že chybějící video je ten nejmenší problém, protože se to praktikovalo normálně na záchodě. 😀 😀 😀 Ale co, vždyť to je to jediné, co chlapi podstoupí. Zbytek je komplet na nás. Tak ať mají taky nějakej zážitek. 😀 😀

@bardotka1 ze začátku to tak divoké nebude, ale počkej, až se stimulka bude chýlit ke konci... Břicho jak balon, píchání na vaječnících, no jen vydrž. Všechno bude. 😉 Dej vědět, jak jsi dopadla na UTZ. Škoda, že mam Brno tak z ruky. Zbylo mi trochu Gonalu. Asi tak stovka nebo něco přes, ale někomu z Vás to mohlo pomoct. 😖

bardotka1
5. pro 2011

@zazy Díky za info.... 🙂 No, trochu se bojím co mi teď odpo řeknou po těch prvních injekcích....Dr. Hromadová mi v úvodu napsala 5.000,- rezerva na léky - ty při té mé frekvenci 300 j. na úvod jsem skoro již vyplácla...Hranici 2250 placené pojišťovnou tudíž také brzy překonám, tak nechci vidět co bude...Trochu se děsím, že mi to zas navýší...Netuším kolik stojí doplatek injekce, když to pojišťovna přestane už dotovat, ale když jsem to počítala dle oka, tak asi 1 injekce na 2-3 tis. No, jo nedá se, já vím.....Ale když člověk počítá s "pěti tisíci" a je to pak 2x , 3x víc 😝
Mně vlastně není nic 🙂 Po těch špatných NT u embrií jsem šla na genetiku, pak i na další různá vyšetření co by mohlo být důvodem a nic se nenašlo - bohužel, jak řekla Dr.Hromadová nemají se čeho chytit. Tedy vlastně mám jen štítnou žlázu, ale tím to prý není.....Takže tak... 🙂

bardotka1
5. pro 2011

@terka82 Tak jo budu tedy čekat 🙂
Jo, jo to už jsem si také říkala jestli nedat inzerát na zbytky 😀 Bo když jsem viděla některé ty údaje jako 125 j. apod....... Navíc sama sestřička mě upozorňovala ať si schovávám ty zbytky, že to nějak dopícháme...... 🙂

antoa
5. pro 2011

@bardotka1 ahojky, pícháme obě od čtvrtka a já mám mírné píchání ve vaječnících a prostě je tam cítím, ale jinak ok. U mě se OHSS rozvíjel kolem OPU tak uvidíme. Zítra jdu na krev a uzv tak jsem zvědavá. údajně se mi to od středy bude snižovat ze 262 na cca 180...tak snad nebudeme tak moc platit za léky.

marci
5. pro 2011

Já jdu na odběr ve čtvrtek. Celkem jsem píchala 12 x 112,5 j. (zbytky bohužel žádné nemám) , takže já limit na pojišťovnu ani nevyčerpala (pominuli doplatky). Břicho už teda docela cítím. A jsem podělaná strachy z narkózy 🙂

terka82
5. pro 2011

@bardotka1 no mě překvapuje, že v tom Gonalu toho tolik zbyde a už to nejde ven. myslím, že u Puregonu to bylo dělané líp. 😖

@antoa
@bardotka1 holky držim palce, ať je reakce dobrá a nestojí Vás to nějaké šílené peníze.

@marci a jak to u tebe vypadá? Kolik je folíků? Snad se ti OHSS nerozjede. Narkozy se neboj, to bude dobrý. Já ji teda snášim špatně, ale tahle je lehká a tak jsem jim tam po probuzení jen řvala. 😀 Ale co tak mluvim s holkama, tak tuhle narkozu snášej bez obtíží. 🙂

antoa
5. pro 2011

@marci neboj se narkozy!!!! Já ji považuji za tu příjemnější část ivf. Nejhorší je čekání a ta psychika 😉

bardotka1
5. pro 2011

marci - Aha -) A jakpak se jmenuješ? Já jsem Irena-
Néé, narkozy se ale vůbec neboj 🙂 Nevím jak právě tady, ale byla jsem 2x už a když si vybavíš tvé nejrychlejší lehnutí a usnutí večer, tak tohle bude ještě rychlejší 🙂 Pamatuji si, že jsem jednou chtěla vědět, jak dlouho to potrvá, ten zákrok a tak jsem upřela oči na hodiny a než jsem očima přeběhla z jedné strany na druhou, tak už bylo po mě 🙂 Já po narkoze tedy neměla žádné problémy, nesmíš pít - ale to bylo v nemocnici....Každá holčina to má jinak, tak je to trošku těžko, ale tohohle se fakt já nebojím !!! A Ty také neboj 🙂

bardotka1
5. pro 2011

@antoa )Mě není vůbec nic - jen opravdu sem tam něco lehounce projede v břichu, jen abych asi nezapomněla 😀 Co je OHSS?? OPU?? 🙂 Ach ty zkratky... 😎
Jinak jsme byli v Brnu - ze 300 j. snížili na 225 a po dnešku ponecháno na 225. Dr. Hromadová se na dopíchávání moc netvářila, prý se to nemá .. Ale radila mi to naštěstí ta samá sestra co tam právě seděla, tak se toho ujala a začala mi to dopočítávat a psát, tak aby mi to vyšlo....... Takže ve čt budu mít vybráno to co bude hradit vzp....A každý další den vyjde cca na 2,5 a bude to nejmíň 4 dny...Jsme z toho doma trochu přešlí, abych pravdu řekla - tedy hlavně manžel 😀 😎

bardotka1
5. pro 2011

Jinak tedy musím říci, že z paní Dr.Hromadové vypadlo při kontrole "tři folikuly", jinak nic........ Pak až jsme spolu mluvily, tak jsem se ptala jak si to mám jako vysvětlil ty "tři" jestli je to jako začátek a nebo už konec..... A ona, že ty tři jsou v levém vaječníku a v tom pravé je jich asi sedm...že se to může ještě trochu vylepšit, ale že to tak nějak odpovídá mému věku 🙂 Co mě ale zarazilo, že jsem o těch sedmi při kontrole neslyšela, tak nevím jestli mě třeba nechtěla znepokojovat jen těma třema 🙂 No jo dohady, hrozné že 🙂 Tak měl tu někdo jen cca 10 folikulů ??? 😉

bardotka1
5. pro 2011

Jinak další kontrola ve čtvrtek - prý velmi těžko říci, ale s největší pravděpodobností odběr začátkem příštího týdne....

marci
5. pro 2011

@terka82 no jak jsem na tom úplně přesně nevím. Sice dr. při utz hlásila na každé straně cca 7-8 folikulů, ale velikosti nic moc, takže podle mého bude použitelných (zralých) tak 6. Ale uvidím třeba ještě něco doroste.... Já se v tom moc nevyznám.