Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

soniela
23. črc 2008

Ahoj, doufám, že nevadí, že se vám vmísím do debaty.
Petradubai - moc gratuluji a držím pěsti.
Mě bylo doporučeno IVF (asi - moc těm zkratkám nerozumím). Zjistili mi syndrom polycystických vaječníků. Stále přemýšlím kdy do toho jít. Jestli hned, nebo ještě počkat. Tak nevím. Mám z toho všeho docela strach. ☹ . A taky nevím jak dlouho to všechno trvá.

madla28
23. črc 2008

Já jsem okolo toho začala lítat v lednu a teď jsem po transferu. Záleží jestli budou nějaké komplikace, nebo jestli půjde všechno v pohodě. Kolik ti je?

soniela
23. črc 2008

Mě je 24 a snažíme se už 2 roky. Teprve letos jsme to začali řešit.

petradubai
23. črc 2008

Sinelo, to znamená,že neovuluješ pravidelně,že?nebo téměř vůbec. Co takhle zkusit nejdříve jen léky na ovulaci, pokud má manžel spermio ok. IVF by bylo zbytečné, pokud by jsi po lécích ovulovala.

soniela
23. črc 2008

To je pravda. Neovuluji vůbec. Manžel má spermio na hranici. Dr mi řekl, že na tohle léčba není. Tak nevím...

kay
autor
23. črc 2008

ahoj holky, Sonielo, možná by nebylo špatné zkusit mrknoutdo tématu PCO - polycystická ovaria, tam by holky mořžná mohly mít další rady..

madla28
24. črc 2008

Péťo, když jsi psala, že příznaky na těhu máš, tak jaký to byli příznaky?

petradubai
24. črc 2008

Ahoj Madli. No tak např citlivá prsa,která jakoby ztěžknou, k večeru nafouklé bříško, chutě-já teda okurek kyselo-sladký, pak ještě živější sny a taky častěji hlad....no a co ty, že by už příznaky začínaly? 😉

baca
24. črc 2008

Ahoj holky,

sonielo, my jsme byli s manželem v Repromedě letos v lednu na spermiogramu. Dopadl dost špatně, měli jsme brutálně pomalé spermie (jen 8% těch pomaléjších, ty super rychlé žádné) + morfologie 16%. U mě podle hormonálního profilu podezření na PCO. NO, IVF jsme zatím odmítli, snažili jsme se tehdy půl roku. Já jsem ovulovala někdy, někdy zas ne. Na léky jsem vždycky reagovala,ale chtěla jsem to zkusit i bez nich. Od února beru bylinné výtažky Femigard (viz diskuzefemigard, Femi-garda) a zatím jsem vždy ovulovala, od května jsem začala cvičit podle Mojžíšové (protože mě bolí záda a je to i na otěhotnění), manžel začal brát vitamin E, selen, zinek a Eregmu. Po třech měsích mu byl diagnostikován spermiogram jako normospermie - což bylo bezva zlepšení, sice to ještě není megasamec, ale už nám řekli, že stačí se snažit přirozeně. Těhotná sioce nejsem, prtože ted máme kvůlu memu cvičení na 3 měsíce zákaz těhotnět, ale aspon vím, že ovuluju a manželovo spermio je lepší. Doufám, že už do Repromedy nebudu muset, ale člověk míní... No dělám proto vše, co je v mých silách- Dělám si ovu testy, měřím bazální teplotu, abych ,ěla jkistotu, že ovulace je.
Je mi 25, manželovi 28. K dnešnímu dni se snažíme skoro rok. Jsem ochotna tomu dát tak ještě půl roku a pak asi zase k doktorům.
Vím, že dva roky jse dlouhá doba, ale jsi ještě mladá, tak proč nezkusit pomoct tomu přirozeně. Ale je pravdq, že jsem děnně aspion chvilku zoufalá, že pořád nic. Obzvlášt ted to 3 měsíční čekání na povolneí k těhotnění. Držím palce , ať se brzo zadaří, s doktory i bez nich 🙂

madla28
24. črc 2008

Na prsa si nemůžu ani sáhnout, ale to jsem měla už před transferem. Od tý doby, co jsem začala lepit náplasti. Břicho mám nafouklý taky a navečer mě chytnou vždycky hodně větry. Sežeru na co přijdu a jím i hodně ovoce a to jsem dřív nemusela. A ty sny, nikdy se mi moc nezdály, ale dneska jsem nějaký měla, akorát jsem ho zapoměla.
Ještě se potím jako blbec a bolí mě v kříži.
Ale dneska mě ještě bolí hodně břicho, jako bych to měla dostat, tak nevím.

petradubai
24. črc 2008

Madli, myslím,že to vypadá velmi,velmi slibně. O větrech mi vykládat nemusíš. 😀 Sama si někdy říkám, ještě že tu se mnou manžel není,protože by teda trpěl. Já ovoce naopak nemusím.Zdá se mi teď vše příliš kyselé,ale denně piju ovocné džusy-ty sladké. Určitě to dopadne pozitivně. Držím pěsti. 🙂

madla28
24. črc 2008

Tak to jsem moc ráda, že to vypadá dobře. Docela jsi mě uklidnila a to břicho už taky tak nebolí jako ráno. Uvidím ja to bude vypadat zítra ráno.

petradubai
24. črc 2008

Madli, hodláš vydržet až do konce 14 dnů,nebo testneš dřív?

madla28
25. črc 2008

Tak to nevím, včera jsem se rozhodla, že zkusím vydržet do konce, ale je to ještě dost dnů.
Dneska už takový bolesti nemám, tak myslíš, že se už zavrtali? Jo a dokonce si pamaruju i sen, byl o bývalý tchýni, fuj. Teda jestli já otěhotním a ona se to dozví, tak se asi po....

petradubai
25. črc 2008

Madli, myslím,že to vypadá dost nadějně,protože mně se také zdály sny o někom...něco co je ve tvém podvědomí,z čeho nemáš dobrý pocit. Teď jsi kolikátý den po ET?

madla28
25. črc 2008

Teď jsem sedmý, ale den transferu nepočítám. Musím vydržet ještě týden.

petradubai
25. črc 2008

Madli, to už uteče ten týden.Ale určitě už není brzo na příznaky těhu.Tak moc na tebe myslím a držím pěsti. 🙂

madla28
25. črc 2008

Taky chodím dost často na záchod co ty?

petradubai
26. črc 2008

Madli super.To je taky počínající příznak těhu.Taky to mám a začalo to tak týden po transferu.Super...hele ty chodíš i na neplodnost,že?Do pokojíčku ivf2008,že?Viděla jsem,že je tam nějaká Madla. 🙂

madla28
26. črc 2008

No dala mi na to odkaz budoucí švagrová, taky tam chodila, než otěhotněla. Ona ale nakonec otěhotněla přirozeně. Má nějaký bloky a když už má jít na IUI tak otěhotní normálně. Stalo se jí to už dvakrát. Já byla na neplodnosti poprvé ve čtvrtek. Taky jsem tě tam viděla, ono to dost pomůže, když se dozvíš, že zase někdo otěhotněl a jaký třeba má příznaky.

petradubai
26. črc 2008

jojo,máš pravdu.akorát já chodím do pokojíčku Reprofitu.Sice tam nepatřím,ale říkala jsem si,že to je taky v Brně a holky tam jsou príma a zatím se tam daří.když jsem tam začala chodit,tak ten pokojík ivf2008 tam myslím ještě nebyl....a jak pokračují příznaky?

madla28
27. črc 2008

Je to porád stený, ale včera mě břicho bolelo o trochu víc, ale řekla bych, že zase nějak jinak. Jako by tam něco překáželo. Dneska mě zatím nebolí, jen tam občas píchne. A jak u tebe?

petradubai
27. črc 2008

ahoj Madli. No zatím je to u mě pořád tak nějak stejné,ráno myslím,že mám víc podrážděný žaludek,ale k večeru jsem pěkně rozežraná. Ale břicho jako tak mě nebolí, snad sem tam něco tlačí.Taky chodím hodně čůrat.Hlavně k večeru snad každou hodinu.
Kolikátého děláš test?Ať vím,kdy na tebe myslet. 🙂

kay
autor
27. črc 2008

ahoj holky, tak koukám, že se to vyvíjí dobře, peti, pěkný testíky 🙂

já si ještě počkám, ale už se těším a už se to blíží..

madla28
27. črc 2008

S tím testem pořád nevím, mám chuť si ho udělat v úterý, ale dost se toho bojím. Nejradši bych vydržela až na patnáctý den jako ty a to by bylo až v pátek, ale to asi nevydržím. Fakt nevím.

petradubai
27. črc 2008

Madli, pokud jsi těhotná,tak čárka druhá tam určo bude i 12.den, protože ten 15.den,co jsem si dělala já,tak byla už hodně silná.Mrkni do mého alba.A hcg jsem měla už 780.To jen já jsem takový magor,co se trápí a vydrží netestovat. 😉

Kay, ještě něco přes týden a už budeš mít ďobana a začneš s odečítáním dnů. 🙂

kay
autor
27. črc 2008

peťo, no jo já vím, já už se těším,ale začínám mít zase strachy, abych třeba neonemocněla.. to by mě asi kleplo 😀

petradubai
27. črc 2008

tak honem si kup vitamínky a taky kyselinu listovou a už zobej a dobře jez,aby bylo tělo silné.Bude to dobrý,to jsou jen nervíky dopředu. 😉

madla28
27. črc 2008

Kay já kyselinu listovou beru taky. Někde tady jsem četla, že je to dobrý brát. Měla jsem ještě vitamíny co se berou když chceš otěhotnět, ale tam jsem vyčetla, že je nemá brát kdo má štítnou žlázu, tak už je neberu.

kay
autor
27. črc 2008

no vidíte to mě nenapadlo.. kyselinu listovou zobu už asi měsíc, všimla jsem si že po ní nějak nejsem nemocná, ale ty vitamíny asi pořídím taky, abych to pojistila.. a příští pondělí šup na injekci a pak už jen stříhání toho metru, jak jsi Peti trefně řekla 🙂

madli, já bych to užasi nevydržela a testla i dřív, s tím, že když by tam nic nebylo, tak bych stejně doufala, že je brzo. A když ano, mohla byhc být o to dřív nadšená..Vím, že člověk si tu naději nechává co nejdýl může, ale moje zvědavost by asi byla silnější.. no za dva měsíce uvidíme 🙂