Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

gabulenka
8. srp 2011

@zazy moc díky 🙂
Už jsem doma z OPU, bála jsem se toho, ale nic to nebylo 🙂 Máme 19 vajíček, zítra budu volat jak to s nima vypadá 😉 Jdu si lehnout, jsem jaksi mimo a břicho bolí, tak to zkusím zaspat 🙂

venika86
8. srp 2011

@gabulenka krásná úrodička, to bude miminek 😵

aidule
8. srp 2011

@gabulenka No to je mazec, kde jsi to vzala 😀 😀 😀 ?????????? To musí vyjít i kdyby nevím co!!!!!!!!!!!!!!! 😉 🙂 🙂 \\\\\hezky odpočívej a sbírej síly, budeš je ještě potřebovat!

mufinka0
8. srp 2011

@gabulenka Ahojky 🙂 To je nádherná úroda, no vidíš !!!!!!!!!!!! Určo zbyde i do mrazáku 😉 Mě teda bolelo břicho pekelně! A to hlavně proto, že jsem měla všech 17 vajíček na 1 vaječníku,..uff,..když si jen vzpomenu 😝 Musela jsem si i koupit nějaké bílkoviny v nápoji,..už nevím jak se to přesně jmenovalo. Břicho bolelo ale jen chvilku,..asi tak 3 dny,..pak už jsem se těšila na miminka 😀 😀
Buď na sebe opatrná, šetři se a pomalu připravuj peřinku pro miminka 🙂 Kolik jste si nechali oplodnit ICSI? Prodlouženou kultivačku máte?

zazy
8. srp 2011

Tak to je pěkná úrodička,gratuluji

gabulenka
9. srp 2011

Ahojky, tak jsem volala do laboratoře, máme 12 oplodněných vajíček. Transfer je naplánovaný na sobotu, mám si zavolat v pátek, kdy nám řeknou jak to vypadá, kdy transfer atd. Jen nevím, jak to do pátku vydržím ☹ Už jsem to i obrečela, nevím proč, hormony a nervy asi pěkně pracují 😒

gabulenka
9. srp 2011

@mufinka0 ICSI jsme nechali oplodnit 12 a máme prodlouženou kultivaci. Břicho pořád bolí, ale je to trochu lepší než včera 🙂

elisabet
9. srp 2011

@gabulenka gratuluji ke krásné úrodičce, to co prožíváš jsme si prožili všichni, káždá se tak moc těší na ty naše embrijka a nejraději bych si je vzala domů a každou chvíli pozorovala jestli se dělí a jak se jim daří 😀 takže to asi patří k tomu, neboj, uvidíš že ti to do soboty hezky uteče, a pak začne nové čekání na testování, to jsou taky nervičky ale to sjou věci na které si rádi počkáme, zvlášť když tam jsou vytoužené // které tě tam čekjí, věř mi!! budou tam!!

gabulenka
9. srp 2011

@elisabet moc děkuji, jsi hodná 🙂

aidule
9. srp 2011

@gabulenka To bude dobrý, neboj, tyhle slzy a vypětí k tomu všemu patří 😉 . Myslím, že máš velikááááánskou šanci! Mě odebrali jen 5, oplodnili 4, chytly se 3 a vhodné k zavedení byly jen 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takže fakt se nenervuj, máš nádherný výběr a počet, tak to určo dopadne 🙂 😉 !!!

gabulenka
9. srp 2011

@aidule uvidíme, snad máš pravdu. Moc děkuju. Jsem pořád taková napjatá a miminka budou potřebovat klid, to nevím, jak se do toho klidu dostanu 😀 😀 😀 navíc manža den po transferu odjíždí na týden do Ruska, bývám z toho hodně nervozní, tak snad se udržím nějak v pohodě 🙂

delina81
9. srp 2011

@gabulenka: tý jo, tolik vajíček. - gratuluju Při tomhle počtu snad ani statisticky není možné, že by to nevyšlo.
Já dnes byla na Repromedě pro výsledek genetiky (naštěstí úplně v pořádku). Tak jsme rovnou domlouvali termín IVF. No a termínů na různá vyšetření a zákroky je tolik, že jsem musela pořádně počítat, co jak mám v práci, abych se do Brna dostala. Dnes byl místo mojí doktorky Hromadové doktor Fišer (nevím, jak se to správně píše). Tak mi doporučil využít metodu, kdy mi injekce v podstatě zruší dosavadní cyklus a po 3 týdnech začneme s přípavou a injekcema k stimulaci růstu vajíček. Gabulenka, jak jsi to měla ty? A holky, co hormony ještě před odběrem vajíček? Budu v práci vůbec použitelná? I když už teď se myšlenkama toulám pořád kolem mimin a Repromedy. Nedá se to zastavit 🙂

gabulenka
10. srp 2011

@delina81 ahoj díky, no dneska říkali, že ve vývoji pokračuje všech 12 embryjek, tak uvidíme 🙂 Já jsem nejdřív chodila k MUDr.Prokopové, pak tam byla MUDr.Hromadová a teď jsem byla několikrát u MUDr. Fischera. Vždy to tak nějak vyšlo. Ten mi dělal i punkci vajíček. Já to měla stejně, dostala jsem injekci na "přerušení" cyklu a po třech týdnech jsme začali stimulovat injekcemi. Co se týká hormonů, já jako učitelka mám teď volno, což byla výhoda, ale negativní účinky jsem nepostřehla, jen jsem byla trochu víc unavená 🙂 a na kdy máte naplánované IVF? Jojo, člověk těžko upne myšlenky jinam 😀

delina81
10. srp 2011

@gabulenka no tu první injekci máme zatím na 5.9. Jen přemýšlím, jesli s manželem neskusíme přeci ještě jeden poslední cyklus "normálně" - když už oba bereme nějaké ty prášky, tak po 3měsících už by se mohly projevit účinky. Navíc plánujeme od pondělka 2 týdny dovču... To ti dobře vychází, že jsou právě prázdniny, nemusíš se např. vymlouvat, proč jezdíš po doktorech. 😉

gabulenka
11. srp 2011

@delina81 jojo to máš pravdu, ale zase přemýšlím jak to udělat, protože v době nástupu do práce mám dělat test 😒 Tak uvidíte, myslím, že odložit to o 1 cyklus není žádný problém, však uvidíte 😉 My to odložili, ale neměla jsem žádné folikuly, tak jsme šli další cyklus do IVF 😉
Holky, prosím Vás, když jste šli na ET, měli jste ještě ten den konzultaci s doktorem?

zazy
11. srp 2011

Gabu,jestli si to dobře pamatuji,tak jjsem šla na ET a až pak potom jsme šli ještě za doktorem.Měli jsme Fišera,je v poho,dělal nam,jak OPU tak i ET a zadařilo se nám.Budu držet pěstičky i tobě.

mamba555
11. srp 2011

zdravim dievčata tak ako pokračujete?je tu teraz niekto?ozvite sa

gabulenka
11. srp 2011

@zazy jsi hodná děkuju 🙂 Fišer nám dělal OPU i 2 předchozí ultrazvuky. Měla jsem z něho zprvu zvláštní pocit, ale je fajn 🙂 Přemýšlela jsem, kdy se řeší případná neschopenka, mražáčci atd? A co ty, jak se máš?
@mamba555 ahojky, co u tebe nového?

mamba555
11. srp 2011

@gabulenka no ahoj tak ja v sobotu budem v 31tyždni tehtenstva dufam že už to tentokrát snád vyjde lebo prvy krát sa mojmu miminku nevyvinulo srdiečko.teraz to bude rok ale ešte sa stoho furt neviem spametat a vždy na tp spominam ale spominam aj na to ako to všetko začalo teraz bude rok ked osm bola prvy krát v repromede na prvej konzultácii a potom tie všelijaké testy no su to také prijemné spomienky.tebe strašne držim palce ja to tu všetko čitam kto čo ako začina su to aj stresy že?joj ja ešte aj teraz sa bojim že čo ako to bude že či to všetko dopadne dobre ja som taká že sa bojim všetkého už lebo raz som sa už sklama tak už tomu neverim no ale snád to bude ok tak a ty sa ako citiš?lebo ja ked mi odebrali vajička tak som dostala hyperstimulačny syndrom a bola som hotova strašne nafuknuta lná vody nevládala som nič a vyzerala som ako by som bola už v piatom mesiaci.ale aj tak sa nám prvy krát zadarilo a boli sme štatsny až kym nám nepovedali že na ultrazvuku neni vidiet plod takže hcg bolo uplne minimum tak už vedeli že sa plod nevyvinul to bolo v záři tak som šla na kyretáž a bola som tyžden v nemocnici,lebo som mala strašne zvetšené vaječniky no a počkali sme do ledna a šla som v lednu na Ket doma som si 12ty den urobila test a vyšla iba jedna čiarka tak som celu sobotu preplakala aj s mamkou a v pondelok som šla do repromedy a tam mi potvrdili z krve že som predsa len tehotná tak to bol moj prvy štastny den v roku potom som šla o tyžden a už doktorka.Hromadova ináč strašne zlatá doktorka nech ju pán boh ochranuje mi povedala že asi je zase ten isty problém ako u prvého miminka,že neni nič vidiet na ultratvuku tak som sa zrutila a už som to vzdala,lebo prišli sme domou a začala som strašne krvácat,ale uplne kusy zemne šli ven tak som si zavolala do repromedy večer a sestrička mi povedala že to je asi konec že je to asi odlučenie maternice tak nejak to povedala,tak sme v pondelok šli do repromedy ale už stym že zase pojdem na kyretáž a potom sa budem liečit stoho,že prečo sa ten plod vemne nevyvija,jenže jak sem ta sedela a doktorka ma vyšetrovala sondou tak mi povedala že to vidi uplne opačne ako ja,protože byje srdičko,Tak to bol moj druhy najštastnejši den ja som si mislela že v tej židli odpadnem ja som tomu nemohla uverit uplne som ostala vymletá ztoho haha moj manžel aj ja sme plakali radostou a pak sme šli zase o 10dni do repromedy a už nás pustili k mojmu gynekologovi a doktorka mi podala ruku a povedala ja si mislim že ted už to vyjde.Takže takto som natom ja hihi aha a ešte som chcel anapisat že mi sme mali jinak málo vajiček len 4 sa oplodnili akže dva mi aplikovali prvy krát a dva mrazené teraz ale aj prvy krát aj druhy krát sa chytili a to som sa bála že už ten Ket sa nepodari že sa tie mrazáčky rozpadnu ale ked som šla na ten Ket tak to mi robil pán doktor Fischer a povedal že mrazáčky su vo vybornom stave tak nás potešil.a teraz sa tešim s manželom ked naše miminko kopne alebo sa hybe haha tak som stoho hotova a hned mi vyjdu slzy štastia snád už to dotiahnem do konca 8-myho řijna mám termin presne vtedy bude rok ked som o prvé miminko prišla tak to bude aj štastny mesiac ale aj tak yže na to nikdy nezabudnem a stále spominam na to moje prvé miminko.Velmi ti držim palce a aj ostatnym dievčatám aby vám to všetkym vyšlo držte sa a nestrácajte nádej nebudte bojkoši ako ja hahhah tak zatial ahojte a ozvite sa pa pa

mamba555
11. srp 2011

aha a ozaj čo je s valkat neviete niekto?ako dopadla u doktora na kontrole?

mufinka0
11. srp 2011

@gabulenka Čauky 🙂 neschopenka se řeší klidně už od OPU, ale ty ji nepotřebuješ, protože máš prázdniny 😉 No a pokud to vyjde (jakože to vyjde !!!!) , tak si ji v případě potřeby necháš vystavit v den transferu, nebo pokud Ti vyjde pozitivní těhu test 😉
My jsme šli na konzultaci k dr. ještě před transferem, protože nám říkal kolik embryjek zůstalo, v jakém jsou stádiu a kolik necháme zavést a kolik zamrazit 🙂 pak jsem šla na sál.

gabulenka
11. srp 2011

@mamba555 ahojky, tvůj příběh jsem četla jedním dechem a měla jsem husí kůži 😀 Určitě to bude teď bez problémů a brzy budete mít zdravé miminko u sebe 😉 Moc Ti držím pěstičky 😉
Nám se zatím drží 11 embryjek, 1 je o dvě buňky pozadu. Jsem ráda že jich je zatím tolik, ale z finančních důvodů nebudeme moct případně mrazit všechny a tak je pro mě hrozná myšlenka nějaké "spláchnout" ☹ Už mi je lépe, ale dnes jsem si musela vzít léky proti bolesti, břicho ještě bolelo. Zítra mám volat do laboratoře jak to vypadá 😉 Na transfer se těším a bojím zároveň 🙂 Tolik se bojím, abych něco nepokazila 😒
@mufinka0 ok, díky 😉 no já budu dělat test v době nástupu do práce - 12.den od ET. Tak právě nevím jak to pořešit 😒

gabulenka
11. srp 2011

@valkat ahojky, jak se s miminkama máte?

valkat
11. srp 2011

@gabulenka mrkni do mého profilu dala jsem tam fotky z dneška,máme za sebou screening a jsme v pořádku a zdraví...... 😉

mamba555
11. srp 2011

@gabulenka ahojik neboj sa transfér už je v pohode len sa drž budem na teba misliet tak skoro to utečie že sa ani nenazdáš

mamba555
11. srp 2011

@valkat ahoj valkat joj to su také krásne fotky tak som rada že je všetko ok držte sa

zazy
11. srp 2011

valkat:miminečka jsou nádherná už takhle,úplně mi vytryskla slzička,je to prostě zázrak miminko
Mamby:neboj za chvíli budeš mít ten tvůj uzlíček v náručí,vše dobře dopadne

gabulenka
11. srp 2011

@mamba555 jsi hodná, děkuju 🙂 když já se tak bojím,abych to nečím nepokazila 😒
@valkat krásné fotky, nádherná miminka, jsem moc ráda, že je u vás vše ok 😉 A co jinak maminko, jak se cítíš?

aidule
11. srp 2011

@mamba555 Zdravím, tvůj příběh se čte jedním dehcem. Jsem moc ráda, že to vše vypadá tak skvěle a snad už se dá říct, že to i dobře dopadne. Je to velká naděje pro ty, kteří mají obavy, strach, nedůvěru a zklamání za sebou či v sobě. Držím tobě i miminku palečky i pěstičky, ať jste v pořádku 🙂 😉 !

valkat
12. srp 2011

@mamba555
@zazy
@gabulenka děkuju moc,ten jeden prý vypadá na chlapečka,ale jen tak orientačně,tak doufám,že to druhé je holčička a že jen tak nebude svou pipku ukazovat,ale prý to bude přesné až ve 20tt....jinak mám se dobře,ještě si někdy přispíme,ale už je to lepší,předtím jsem prospala skoro celý den,nevolnosti už mám za sebou a už jen čekám až se mi uplně navrátí chuť v puse.....jinak jsme takový hrr rodičové,máme všechno pro děti vybrané v obchodě,ale nechceme to zakřiknout a koupíme to až tak v řijnu....(kočárek,postýlky.hrací deky..atd..)