Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

beryk
9. srp 2010

Ahojda hoky, hlásím se z chajdy z Pekla

Vítám nové snažilky a přeji hooooooooooooooooooooodně štěstí, at se co nejdříve zadaří

Těhulkám přeji pohodové těhulkování

maminám at jim dětičky dělají samou radost

@raduza2 kolik jsi měla vajuch,že ani jedno nebylo zralý? Chodila jsi při stimulce na odběr krve?Kam chodíš do caru_?

@marty154 já jsem taky 1IVF měla zamlklý potrat, kdy pudeš na druhý pokus?

pavcahola
9. srp 2010

@natulaaa ahoj můžu se tě zeptat jak vysoký prolaktin jsi měla?Já se taky léčím se štítnou žlázou,ale až v repromedě mi zjistily vysoký prolaktin tak jsem na to brala prášky norprolak,ale ten prolaktin vysoký mi zůstal a dokonce se mi pořád zvyšuje.

natulaaa
9. srp 2010

@pavcahola No já měla 67 a má být do 34 prý ,já brala dostinex 1 tabletu týdně 😒 ,ted jsem dva měsíce po vysazení,ak jsem taky zvědavá,že kolik bude,počkej tak ty si s vysokým prolaktinem zž oěhotněla,nebo v té době ti ho snížili? a v těhu je prolaktin vysoký normální nebo néé.aspon tak mi to řekli v unice,ale asi záleží jak vysoký 😖

pavcahola
9. srp 2010

@natulaaa tak to já jsem měla podobný a prolaktin mám pořád zvýšený ale ted o tisíckrát víc než na začátku těhotenství,ale taky já čekám dvojčátka tak jestli je to tým nevím.A ani doktoři mi na to neumí odpovědět.Já ten norprolak brala až do 13týdne jednu denně.

natulaaa
9. srp 2010

@pavcahola jééééj ty čekáš dvojčátka 😵 😵 😵 ,to je náádhera 😵 😵 😵 já chciiiiii takýýýýýýý 😀 😀 😀

pavcahola
9. srp 2010

tak si nech zavést dvě embria a budeš mít taky 😉

natulaaa
9. srp 2010

@pavcahola no já si nechám dvě určitě ,ale při mém štěstíí 😔 ,to se mi snad ani nemuže stát a holčičku a chlapečka no to máš uuplně náádherné 😵 😵 😵 ,ale já budu moc moc vděčná za jednoho prdolku a nic víc nebudu už potřebovat 😵 😵 .A co vy jste měli za problém,že jste šli na IVF a kolik si měla vajíček,vyprávěj,přeháněj 😀 😀

natulaaa
9. srp 2010

@pavcahola jééééé tak až ted jsem si přečetla,že to budou dva klucí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,juj a nemáš už nekoupeno pro páreček? 😵 😵

mufinka0
9. srp 2010

@marty154 Ahoj, ne, bohužel mrazáčky nemáme. Já jsem měla jen 7 folíků a sice z toho bylo 7 vajíček, ale na zavádění zbyly jen 2 embryjka. Zjistili jsme tou stimulací že mi asi funguje jen jeden vaječník, páč všech 7 folíků bylo jen na jednom.. 😠 😒 Ten jeden je po operaci cysty, tak asi je tím poškozený,no.. Uvidíme kolik mi nastimulují v Repromedě 🙂 Nepotřebuju nepřeberný množství vajíček,..stačí málo a kvalitní. 😉 No já už se s dr. Fischerem taky potkala, dělal mi stěr z pochvy,...je takový milý 🙂 🙂

mufinka0
9. srp 2010

@natulaaa Víš co,...já ti asi úplně rozumím. Víš, kdybych měla ještě pořád v sobě ten poškozený vejcovod, taky bych měla pořád strach z mimoděložního, které po IVF taky může vzniknout.. No hele, i já nemám vyloučeno že nebudu mít zamlklé těhu.. 😒 No ano, ono i po IVF může být zamlklé těhu,...ale nééé, my ho mít nebudem!!! 😉 😉 😀 😀 Já ti rozumím, máš z toho strach, že se to stane zase... Víš co mi pomáhá?? Když si říkám, že já jsem na tom ještě velice dobře,..no jo jsou na tom lidi mnohem líp, ale i mnohem hůř 😉 My jen čekáme kdy se to konečně podaří, ale některé ženy nemůžou mít děti vůbec, chybí jim děloha,.jiní zas nemůžou chodit... Tááákže z toho plyne, že už žádný negativní myšlenky!! 🙂 Mě fakt pomáhá, když si na toto vzpomenu. Asi tak před měsícem jsem si řekla, že se už nebudu trápit, miminko mít budu, jen si na něj musím počkat dýl než ostatní, ale život je moc krátkej na to, abych se pořád jen trápila.. Řekla jsem to manželovi a ten z toho měl fakt radost, ale díval se na mě trochu skepticky, páč už jsem si podobný věci řekla mnohokrát, ale teď jsem to prozatím dodržela. 🙂 🙂 A cítím se fakt dobře 🙂 Navíc tady na dovči si fakt konečně oddechuju a relaxuju. Je tady nááádherně! 🙂

natulaaa
9. srp 2010

@mufinka0 čauky ale já nechci už čekat a čekat a čekat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,já to chci hned a hned 😀 😀 ,já už čekám od září 😠 😠 😠 😠 😀 😀

mufinka0
9. srp 2010

@natulaaa Ach jo,...nejsi náhodou ve znamení berana,?? Tvrdohlavá na to jsi dost 😀 😀 😀 Já čekám už od 11/2008...tak co mám říkat!! Trpělivost milá nese ovoce...😀

natulaaa
9. srp 2010

@mufinka0 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,néé já jsem lev 😀 😀 😀

mufinka0
9. srp 2010

@natulaaa 😒 😒 😒 Tak se vaši asi sekli,.....měla jsi být beran!!! 😀 😀 😀

natulaaa
9. srp 2010

@mufinka0 hej jakoooo,co jsem to čela na unice 😲 😲 😲 😀 ,já se neozhodla z hodiny na hodinu,já už o tom uvažovala asi měsíc joooo,už během doby,kdy js 😀 m měla zvýšené fsh a psala jsem do repromedy a dr. homadová mi odpověděla a to už je i dýýl jak měsíc,tys už pak byla jen poslední kapička,díky které jsem ten telefon zvedla a objednala se,mě už sklamali dáávno diky tomu prolaktinu taky ,ale furt jsem neměla tu odvahu si to přiznat,takže rozhodovala jsem se fáákt dlouho jakooo joo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mufinka0
9. srp 2010

@natulaaa 😀 Já to nemyslela zle!!!!! To jsem nevěděla že se rozhoduješ už táák dlouho, protože jsi říkala, že jsi tam spokojená 🙂 Já a poslední kapička...Jejda, tak to aby se ti povedlo... 😲 😲 Jinak to bude na mě,,, 😀 😀

natulaaa
9. srp 2010

@mufinka0 néé v poho 😉 😉 😉 ,já si furt říkala v pohodě,bude to všude stejnéé,ale četla jsem i na emiminu diskuzi o unice a měla jsem dost ,jedna stížnost vedle duhéé 😲 😲 😲 a pak jsem právě chtěla slyšet tvuj názor,protože si je obešla oba a ta genetika prostě vyhrála a ted jsem za to fááákt štastná,protože mi dali krátký protokol a asi ví proč,je prý učinější pro ty,kdo třeba nemá hafoo vajíček,nebo už nevyšel dlouhý protokol,tak jsem ráda,že mi ho dali hned 😕 😕 😀 😀 a manža je taky rád aspon prý nebude muset tolik píchat 😀 😀

mufinka0
9. srp 2010

@natulaaa 😲 😲 😲 😲 Manžovi vadí píchání???????????????? 😀 Myslíš že to nezvládneš sama?? 🙂

natulaaa
9. srp 2010

@mufinka0 No nějaké píchání zvláda výborně a píchal by denně 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,ale toto pichání,které nás čeká,to nevím,jestli mi tu nebude u toho každý den omdlívat 😀 😀 ,mu bylo šoufl ikdyž mu brali krev na tu genetiku 😀 😀 ,A já sama sobě určitě néé 😲 😲 ,já nerada píchám sama 😀 😀 😀

raduza2
10. srp 2010

@beryk ahoj,chodím na unicu,vajuch sem měla jen 4 ,ale nějak špatně jsem reagovala na stimulku tak me to poslední 4 dny zvedly na 300 jednotek a stejně se nezadařilo aby dorostly k použitelnosti . V řijnu jdeme do celého kolotoče znova s krátkým protokolem,tak doufám že to k něčemu bude. 😀

natulaaa
10. srp 2010

@raduza2 určitě bude,druhý pokus je prý nejuspěšnější 😵 😵 ,tak já s 300j začínám 😕 😕 ,jsem čuměla jak puk,že tolik 😲 😲 😀 ,no ale asi je to lepší hned od startu vaječníky nastartovat na plno 😀 😀 ,já jsem taky za krátký potokol radši,ten vyvolaný přechod ,jak je u dlouhého,by mi mohl prý právě ublížit 😕 😕 😵

pavcahola
10. srp 2010

@natulaaa ahoj my jsme měly problém ve spermijkách bylo jich málo a ještě strašně líné,ale myslím kdyby více zkoumaly i mě tak určitě taky něco najdou.Ale mě stačí jen ta štítná žláza víc nepotřebuji. 🙂 Já jsem měla celkem 29vajíček z toho 25 schopných,15jsme si nechaly oplodnit a 11 se oplodnilo no a z těch 11 bylo silných 6,2 jsme si nechaly zavést a 4 ještě máme nadýl.Výbavičku mám spíš takovou neutrální akorád mám růžovou čepičku a rukavičky,ale když budou malý tak jim bude jedno jestli jsou modrý a nebo růžový. 😉 A tak jak ty to ted máš čekáš až to dostaneš?

natulaaa
10. srp 2010

@pavcahola no já tim,že jsem náhle přešla z unicy,kde mi nasadili už HA,tak je ted ještě furt beru a mám bát až do výsledku genetiky,které by měly být do 20srpna a pokud to bude ok,tak HA vysadím,počkám na ms a začínám 😵 😵 ,už aby to bylo,já jsem strašně nedočkavá,nesnáším čekání 😀 😀 😀 😀 .Jinak za chvilku budu psát dr, Hromadové,jak dopadl spermio 😵 ,mám ji prý napsat na mail,a ona nám to pošle,manža už volal,jestli už vím,je nedočkavý 😀 😀 😀 ,furt má strach,že se v opavě spletli a tak výýboný mít nebude,já si zase říkám,že splést se nemohli podle mě,i když v opavě je všechno možné 😠 😀 .Dám pak vědet 😉 😉 .

Fakt ti dvojčátka závidím,já bych taky chtěla,ale nevím,jak bych je unesla s mojima 47kilama 😀 😀 ,asi bych si musela pořídit nějaký podpurný voziček na břicho,abych nepřepádavala 😀 😀 😀 ,ale na druhou stranu tady mám rodinu,co vím,že by mi hoodně pomohla,moje mamka 100% ta bydlí podemnou a miluje procházky,tak vím,že by mi prcky vzala každý den a já bych mohla budto odpočívat,nebo dělat si co budu potřebovat a taky by nám to vyřešilo náš další problém s druhým dítkem že? 😵 😵 ,Ale s takovým štěstím,že by nás ten nahoře obdaroval no nevím nevím,jestli jsem byla tak hodná teda 😀 😀 😀

natulaaa
10. srp 2010

@pavcahola jinak vajíček si teda měla dost 😲 😀 ,to já s jedním vaječníkem budu ráda,když jich bude aspon 4 a to dobře zralé 😵 😵

vodni
10. srp 2010

@natulaaa ahoj natuli, sice jsem z unicy, od které jsi zběhla 😎 ale všimla jsem si tvého příspěvku - já měla taky krátkýá protokol a taky těch 300 IU hned ze začátku, a musím tě trochu připravit na možnost, která se mi stala, a která u tohoto protokolu hrozí víc než u dlouhého (dřív jsem to nezmiňovala...) - on tento protokol se tak jako hůře hlídá, a stává se, že folikuly nerostou rovnoměrně - to byl bohužel můj případ ☹ A další bohužel, taky se stává, že i když se pak píchá Cetrotide nebo něco podobného, tak se může stát, že některý folikul praskne dřív ☹ (taky mi ten nejlepší praskl :- ☹ ). Nechci strašit, ale raději je lepší s tím počítat a třeba si vyžádat víc ultrazvuků... No a taky mi to teď přišlo kvůli vysokým jednotkám o cca 10 tisíc dráž, ale to neřeším... Ale nevím moc o tom, jak ti to naplánovali v repromedě, tak promiň, jestli se pletu do něčeho, do čeho nemám 😉

pavcahola
10. srp 2010

@natulaaa určitě to dopadne dobře uvidíš musíš doufát a věřit.A vy se jak dlouho snažíte o miminko než jste šly na umělé oplodnění?

natulaaa
10. srp 2010

@vodni néé v poho ona mi o těch folikulách taky říkala a ted začnu brát prednison a anopyrin a je to prý kvuli tomu,aby neprasli folikuly dřív 😉 ,jinak je prý ten krátký protokol učínější ,tak mi to řekla dr.Homadová a navíc mám HP ted uplně vpořádku,tak snad něco bude,hned mi říkala,že není jejich cílem mít hafo vajíček,ale spíš málo a kvalitní 😉
@pavcahola no my se moc dlouho nesnažíme,já loni otěhotněla na druhý cyklus a to uplně neplánovaně,ani jsem nevěděla,že nějaká ovulka existuje 😀 😀 ,byla jsem v tom uplně blbá 😀 😀 ,ale měla jsem zamlklý a pak jsem se léčila s cystou a ta mi právě zničila ten jeden vaječník a vejcovod a druhý vejcovod mi utlačila,tak proto jdem na ivf,já prý mám šanci otěhotnět i přirozeně,ale díky tomu jednomu vaječníku už nechcem čekat,aby se náhodou nestalo něco i s ním a pak bych byla v pr...i 😠 .takže ted zkusíme toto a kdyby vyšlo,tak druhé budem zkoušet určitě hned přirozeně,tam už na to nebudem tlačit,tak třeba se právě zadaří 😵 😵

natulaaa
10. srp 2010

@vodni jo mi řekla,že doplacet budem asi 6,7,tisíc za léky,litr jsme už vyvalili 😕 😕 .Ted nevím ,na unice taky ale myslím davájí ten prednison néé ale u anopyrinu si nejsem jistá 😕 😉

vodni
10. srp 2010

@natulaaa nejvíc jsem doplácela za další vysoké dávky gonalu (=puregon). Prednison dávají všem, anopyrin podle potřeby. Ty folikuly se ale bohužel tímto neohlídaji ☹ Ale určo to dobře dopadne!

natulaaa
10. srp 2010

@vodni no nevím,mí právě řekla,že tímto se to právě ohlídá,ale pvní utz mám naplánovaný po 3 dnech ,takže to je výborné a já se nechci právě porovnávat s tebou,protože máš mnohem vyšší fsh ,tak proto to nesrovnávám a taky mi to dr. zakázala 😀 😀 😀 ,že každý jsme jiní a záleží na změně pár číselek a už reaguje každá jinak 😵 😵 a co se toho doplatku týče,tak právě říkala,že si je u mě jistá,že dva krát ty 300j jednotek bude určitě stačit a podle toho mi tu cenu vypočítala,ale jestli to bude o tisíc víc,to už mi je jedno potom 😉 .jdu ji psát ohledně toho spemia,jsem zvědavá jaké bude ted 😵 😵
@pavcahola a co ty máš se štíkou,máš sníženou? 😕 😕 ,já brala taky euthyrox 50 ale podle repromedy mám štítku uplně v pořádku a divila se,že mi nasadili tak vysoké dávky ,že hned 50,nařídila okamžitě vysadit,že když ji mám v pořádku a ještě mi jí takhle snižují,že to právě muže býýt velký problém,jít uplně na minimální hranici 😕 😕 ,pro jistotu mi ji ta vzali ještě jednou,ale kroutila hlavou,že proč tak vysoké dávky hned 😕