Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

frozinka
24. čer 2010

Nel, zastavilo se mi srdce, jak jsem si to přečetla, to snad ani není možný. Hrozně mně to mrzí a jsem s tebou. Poplakej si, to ti pomůže.... Ale ať mi někdo řekne, kde je nějaká spravedlnost????????????????????????????? Můžu říct, že přesně tohodle se strašně bojím i já... ☹

venika86
24. čer 2010

Přesně, žádná spravedlnost není ☹
Navíc je to dvojnásobná bolest, moc na Tebe myslím ...
Je jasné, že jednou svoje vysněné miminko mít budeš, jen ta cesta bude trnitější.

Já jdu zítra k dokotrovi, řekne mi kompletní výsledky, tak mám taky strach, aby mi zase neřekl něco špatného.
Dám vám pak vědět.

mimka29
24. čer 2010

Ahojte, neviem či si na mňa ešte niektoré pamätáte, ale tiež som chodila do tejto témičky. Teraz som tu dlho nebola, lebo som mala perné obdobie - štátnice, ale už sú úspešne za mnou, tak si môžem konečne užívať tehuľkovanie. Dnes mi venika písala do fotoblogu, tak som si na vás spomenula.

@venika86 neboj, všetko dopadne dobre. Ja osobne poznám 2 baby, ktoré mali zlé výsledky z testov, tak museli ísť na odber plodovej vody a tá ukázala, že čakajú zdravé bábätká. Tie testy nie su presné. Budem na vás myslieť.

@nelatorka to mi je strašne lúto, ani vo sne by ma nenapadlo, že sa ti môže také niečo stať ☹ Ale ty si silná holka a zvládneš to. Drž sa zlatko.

Všetkym ostatným tehuľkám gratulujem a prajem bezproblémové tehuľkovanie. A snažilkám veľa šťastíčka.

mufinka0
24. čer 2010

@nelatorka ☹ Též je mi to hrozně líto.. To snad není možný!! Hlavně ať jsi v pořádku a můžeš co nejdříve myslet na další pokus! Je to těžký boj,...ale vyhraješ ho!!! Dřív nebo později!!!

beryk
25. čer 2010

Ahojda holky 😉

Veni držím pěstičky, at kontrola dopadne OK

Nel myslím porád na tebe,drž se

Marti, Olafko at to klapne

Frozi, Zazy jak vám je?

rebeca_1
25. čer 2010

@venika86 ze 24 tyzden. Panecku ako ti to krasne bezi... Drzim palce pri vysledkoch, co nevidiet rodis...
Opatruj sa!

venika86
25. čer 2010

Ahojky,
moc děkujem za podporu, ani nevíte, jak je důležitá 🙂
rebeca - ahoj holka 🙂 jak se ti daří? Dlouho jsem o tobě neslyšela. Jak pokračuje boj o mímo?
No jo, nám to letí jak voda. Teď už je to čím dál rychlejší .... Malej krásně kope, i tatínek to už cítil.
Tak hlavně, aby to dnes bylo v pořádku, to je nedůležitější.

rebeca_1
25. čer 2010

@venika86 ja mam za sebou prvu konzultaciu v Reprofite a od 15.7. by som mala zacat stimulovat. Tak hadam sa uz postasti....
Drzte sa!

venika86
25. čer 2010

@rebeca_1 - já chodím do Reprofitu k panu Doktoru Doubkovi. Přešla jsem k němu od své doktorky. Myslím, že se ti tam bude líbit. Držím palečky 😵

pavcahola
25. čer 2010

@nelatorka je mi to moc líto jsem z toho v šoku ☹ ☹

nelatorka
25. čer 2010

Ahoj holky, moc děkuji za podporu je to od Vás moc hezké, že tak se mnou cítíte. Je to opravdu šílené. Včera jsem byla u doky tak říkala, že to taky nechápe. Mám teť jakoby šestinedělí tak zatím jsem ještě doma, ale už se psychicky připravuji , že budu muset do práce už jsem jim to sice dala vědět, ale i tak to bude hrozné, protože každý se bude ptát a tak..... nevím jestli to zvládnu. Už teť se lidi dívají okolo bydliště, že jsem chodila s bříškem a teť už ho nemám je to nepříjemné. Zkusit to můžem zase od nového roku máme ještě 4 mražáčky. Ale doky mi říkala že si smím dát určitě jen jedno. Tak doufám, že to rychle uteče. Mám ještě dost dovolené tak asi s manželem určitě někam vyrazíme na dovču načerpat síly a odreagovat se nebo už se asi složím. ☹ ☹

Holky nevíte jestli už můžu pomalu začít cvičit nebo jezdit na kole a tak?? Zapoměla jsem se doky zeptat. Říkala, že je vše vpořádku, že se to pěkně stahuje tak aspoň něco pozitivního. Akorát vím, že se nesmím koupat a mít sex.

besinka7
25. čer 2010

Ahojky Nel, už na koníka chodím zřídka, taky jsem kdysi patřila do této diskuze a už jen sem tam nahlídnu, abych Vám všem co tady tak bojujete držela v duchu pěstičky ... . Nel, mně se stalo úpně to stejné loni v červenci, přišla jsem ve 22.týdnu spontánně o dvojčátka (chlapečka a holčičku), taky se mi povedlo IVF hned napoprvé v Repromedě, vše probíhalo v pořádku a najednou nastal porod (potrat). Bohužel osud byl ke mně krutej i nadále, protože jsem cca za tři měsíce otěhotněla přirozeně, ale zase mi moje miminko vzal a zase jsem musela na vyvolání porodu (potratu) ve 22. týdnu těhotenství, protože nám zjistili Dawnův syndrom. Co mi pomohlo v takových chvílích úplně nejvíc, popovídat si s někým kdo si prošel tím stejným a proto nabízím pomocnou ruku, když budeš chtít, ozvi se mi na IP. Každopádně Neli, moc bych Ti přála, aby jsi měla podobný osud i co se týče toho pozitivnějšího, nevím proč jste museli na IVF, ale já měla hormonální potíže, anovulační cykly a nepravid. menstruaci a díky tak pozdnímu potratu (což už byl vlastně porod) a jedné hormonální léčbě v Repromedě se moje tělo probralo a po marném 5ti letém snažení už aspoň dnes vím, že můžu přirozeně otěhotnět.
Co se týče cvičení atd., jak se ptáš, určitě počkej do konce šestinedělí, nechej teď svoje tělíčko odpočívat, nepřemýšlěj, pokud to jde nad ničím, nad prací, nad ničím a jen a jen odpočívej a nabírej sil !!!!!!! Zase bude dobře Nel, nevzdávej to !!!!!!
A ja říkám, kdykoliv se mi ozvi třeba na IP.
A Vy ostatní super bojovnice tady, všem Vám moc moc moc držím pěstičky a taky se nedejte, jste skvělý holčiny !!!!!!! Moc na Vás myslím ......
Bes

mimka29
25. čer 2010

@besinka7 ahoj až mi slzičky vyskočili keď som si to teraz čítala, tak som si na to spomenula. Ale si silná a zvládaš to super. Ak budeš mať o sebe nejaké nové dobré správičky určite daj vedieť. Pa

rebeca_1
25. čer 2010

@venika86 on nie je nahodou v Reprofite novy a nevola sa Radan?
Ja som bola objednana k Stelclovi ale zobrala ma Vitouskova. Bola zlata.

rebeca_1
25. čer 2010

@venika86 a este som chcela napisat, ze sa mi v Reprofite pacilo a dakujem za drzanie palcekov. Stale ich potrebujem.
Uzavaj si tehulkovanie plnymi duskami!

besinka7
25. čer 2010

mimuško,zvládám 🙂, nic jinýho nezbývá ..... opatruj se berunko a ať vše dobře dopadne !!!!!! pusinku

venika86
25. čer 2010

tak jsem zpět od doktora. Všechno vypadá dobře, až na ty zvětšené komory. Pokud se nebudou zvětšovat, tak bude všechno v pořádku a na mimoušovi nebude nic poznat. Takže aspoň já nesu dobré zprávy.
besinka - je mi líto, čím sis musela projít, snad už se na Vás štěstí usměje. A samozřejmě i na Nelatorku, stále na Tebe myslím a je mi z toho moc smutno.
@rebeca_1 ano je to Mudr. Radan Doubek, opravdu kapacita. Jsem s ním nadmíru spokojená.
V albumu mám nové fotečky Adámka 🙂

denisa76
26. čer 2010

Ahoj holky,
zase se po delší době ozývám. Právě jsem dočetla, co jsem propásla a vůbec tomu nemůžu uvěřit.
Nelatorko, je mi to hrozně moc líto, je to nespravedlivé, že když si člověk tak moc přeje miminko a tolik tomu obětuje, potká ho něco tak strašného. Drž se, moc na Tebe myslím.

beryk
29. čer 2010

Ahojda holky,
jsem pěkně vyřízená,screening dopadl špatně, nejdřív UTZ, bohužel řekla ,že námáme nosní kůstku ,takže mě radí plodovku,já jsem se na tu plodovku moc netvářila,(páč mi moje dr. řekla ,pokud to pude vyhnout se tomu)tady mě řekla narovinu at si představím jestli bych chtěla postižené dítě a at si teda ještě počkám na výsledky z krve ,to že mi zavolá genetička. Modlila jsem se, aby to bylo v poho, ale řekla mi, že má pro mě špatnou zprávu, že jedna hodnota je špatná a to FBhCG mám 3,43 MoM a má být do 2, a abych se hned objednala na plodovku,naplánovala to na 16-17tt. Je mi hrozně,strach obrovský,slzy tečou....

marselina
30. čer 2010

beryk:chodívám se sem občas kuknout jak máte a jak se vám daří.plodovky se vůbec neboj,já jsem amniocentézu podstoupila taky a nijak nepříjemné to není,vůbec se toho neboj,jen nevěřím spíš tomu že plodovka ukáže všechno.
příběh mého bratra a švagrové,čekali miminko,mělo se narodit v září 2009,ale bohužel tomu tak nebylo a v květnu toho roku musela miminko porodit.
jezdila do brna a měla i tu čest s jednou paní doktorkou přes genetiku se kterou nebyla vůbec spokojená,ale to je jedno.její jméno tady už padlo.
pořád se doktorovi na miminku něco nezdálo,dle UTZ jim řekli že má malé kosti,ale že se to může ještě spravit.podstoupila kolem 10tt těhu screening,potom i odběr plodové vody a pořád jen slýchávali že má miminko malé kosti,nakonec to došlo tak daleko že ve 20tt jí řekli že miminko by bylo malinké nerostlo by,nedožilo by se vysokého věku,atd.
musela miminko porodit,to se jí ještě zeptali jestli chce to miminko porodit živé nebo mrtvé,rodila chudina 2dny,nakonec po 2nekonečných dnech porodila chlapečka a nakonec se i ukázalo že mělo i zhmožděný nebo nějak zdeformovaný obličej.v brně jí ta genetička řekla že jsou na to léky ale jen v zahraničí a že v čr se tady tím nikdo nezabívá,OMYL, v čr se tím zabívají 2lékařky jedna v OL a druhá v praze.
nechci tě ted ničím strašit to určitě ne,ale opravdu se plodovky neboj,ale z téhle zkušenosti moc nevěřím že ukáže všechno.
další případ co znám,z plodovky se jedné mamince co znám ukázalo že budou mít chlapečka který bude postižený bud slepota nebo hluchý,miminko si na doporučení svého gyn.nechali a narodil se jim krásný zdraví chlapeček,který už bude mít letos 3roky.
čím si švagrová prošla a ještě víc špatně to nesl brácha se ted miminku jaksi brání a bojí se,tak je obava aby ještě vůbec kdy nějaké miminečko chtěli,mají strach.......
tobě a ostatním těhulinkám držím moc pěstičky a odběru plodovky se nebojte a miminka at se drží 😎 😎 😎

yes79
30. čer 2010

@beryk ahoj, taky mám osobní zkušenost s odběrem plodovky, bála sem se toho, přeci jenom je i malé riziko potratu,ale prý srovnatelné s rizikem samovolného potratu, sice byli pak nervy při čekání na výsledky, ale vše dobře dopadlo, tak držím pěsti a neboj se

nelatorka
30. čer 2010

Ahoj Denisa, moc děkuji nějak se z toho otřepávám, ale moc to bolí. Tobě držím moc moc palečky . 🙂

Beryk to je mi moc líto, ale na plodovku rači jdi, kdyby miminečko bylo opravdu postižené není to lehké a máš to na celý život!!! Bery moc držím palečky!!! I když po tom co teť prožívám taky vím, že slova jsou úplně k ničemu. Fakt cítím s tebou. Je to opravdu hrozné ☹ Víš taky si říkám a tak nějak se uklidňuji tím, že rači tohle co se mi stalo než mít to mimi opravdu postižené a máš to opravdu na celý život ,takhle to mám taky ale jen v srdíčku! Úplně tě chápu jak hrozně ti je prožívám to s tebou.
Tak se drž !!! a klidně breč já taky pořád brečím i když vím, že už se nedá nic vrátit. ☹ ale máš pořád ještě naději tak to nevzdávej!!! 🙂 papa

Holky moc všem opravdu děkuji za podporu!!!

besinka7
30. čer 2010

Beryk, rozhodně na amniocentézu jdi, já si prošla úplně tím stejným, amniocentézy jsem se moc bála a odmítala ji, ale dnes jsem ráda, že jsem na ni šla, i když u mě to dobře nedopadlo. Každopádně zaplaťpánbůh za to, že dnes taková vyšetření existují a že Tě takto můžou ušetřit ještě většího trápení. Samotného odběru se vůbec neboj a hlaně budeš mít jistotu !!!! Moc držím pěsti, aby podezření vyvrátili, jsou to nervy, ale vydrž !!!!! Opravdu to za to stojí. Výsledky trvají 14 dní, ale Dawnův syndrom se dozvíš do druhého dne a budeš opravdu aspoň klidnější.

venika86
30. čer 2010

@beryk holka to mi nedělej ☹ Nějak se nám poslední dobou lepí smůla na paty. Je to strašně nespravedlivý. Zvlášť u nás, které jsme si už tak prošly peklem.
Tak já to mám taky z první ruky. Amniocentézu jsem podstoupila asi před měsícem. Taky jsem z toho neskákala dva metry vysoko, ale je to opravdu chvilka. Sice se nedá říct, že by to nebylo cítit, samozřejmě to trochu bolí, ale je to minutka. Druhý den jsem byla fit, už žádné bolesti, malej se pěkně šmrdolil. Určitě to zvaž, jak píši všechny holky, budeš mít jistotu, to je nedůležitější

venika86
30. čer 2010

jinak zkus mrknout na tuto diskuzi, třeba ti tam poradí a můžeš si pročíst jiné příběhy se šťasným koncem
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nt-hodnoty/

mufinka0
6. črc 2010

Ahojte holky,..tak se po delší pauze zase vracím... Termín pohovoru se nám blíží a já pořád váhám, zda do toho podruhý tak brzo jít, či ne 🙂 Říká se alespoň 3 cykly pauza, nevíte některá, počítá se hned ta první MS co zjistíte že se IVF nezdařilo, nebo až ta následující, která přijde nezávisle po stimulce a ET? Já budu mít tu 3 nezávislou MS v srpnu a v září bych chtěla začít stimulovat,..ale bojím se že je to moc brzy... Dávají v Repromedě antiko měsíc před stimulkou, nebo ne?

venika86
7. črc 2010

Ahojky baby!
@mufinka0 taky jsem slyšela, že je dobré počkat ty tři cykly. V Repro se určitě anktikoncepce nedává. Slyšela jsem, že to v některých centrech dělají, ale tady ne. Spíš se poraď s doktorem, ten ti řekne nejlíp, kdy bude dobré začít.

Jinak to tady teda těžce vázne, co @beryk, jak jsi na tom??

callex
7. črc 2010

ahojte kocky. zvazujem konzultaciu v nejakom brnenskom CAR. uvazujem nad repromedou a reprofitom. viete mi povedat ktore je lepsie? vidim ze mnohe ste boli aj tam aj tam. co som citala prve stranky z tejto temy tak tam boli mnohe babenky sklamane z repromedy.
som po jednom neuspesnom IVF a dala som si urobit mnohe doplnujuce vysetrenia a potrebujem lekara ktory sa bude seriozne venovat vysledkom a naslednej snahe riesit moj problem. zatial som mala skusenosti co lekar to iny nazor.

aquila
7. črc 2010

Ahoj holky, občas vás čtu, taky jsem Repromeďačka a není pravda, co píše venika, že v Repro se antikoncepce určitě nedává. Záleží to jaký zvolí protokol. Já jsem měla na měsíc antikoncepci, pak injekci na zastavení činnosti vaječníků Diphereline a pak stimulaci. Takže je to individuální a tahle možnost taky existuje. Tak ať se vám všem daří na cestě k miminku! 🙂

venika86
7. črc 2010

Tak já myslela, že se nedává. V Unice mi ji dali hned i když protokol bych měla u obou stejný. 😅