Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

aidule
4. zář 2011

Mohu-li se svou troškou do mlýna....osobní zkušenost je osobní zkušenost, to je pravda. Ta naše je ale zcela opačná, než v předchozím příspěvku!!! Je pravdou, že s doktorkou Veselou jsme do kontaktu nepřišli, ale s těma, kteří se nám věnovali a snažili se nám pomoci v naší snaze za miminkem jsme byli s manželem maximálně spokojeni 😉 Navíc veškeré úsilí bylo nakonec korunováno úspěchem a v postýlce nám teď spinká 14-ti denní holčička!!! Pravdou je, že problematika léčby neplodnosti není všeobecně levná záležitost, ale pokud se někdo rozhoduje pro mimčo, asi těžko může počítat, že se bude jednat o levnou záležitost. Měla jsem zkušenost ze svého okolí s paní, která neváhala zaplatit za operaci s následnou léčbou svého pejska bezmála 150 000 korun, ale nad částkami z reprodukčních center jen nevěřícně kroutila hlavou 😒 . Tak nevím, člověk by si asi měl nejdřív ujasnit priority. Jednání s člověkem jako s nesvéprávným si opravdu nikdo nemusí nechat líbit, na druhou stranu snést občasný dyskomfort ve snažení o miminko nemusí nutně znamenat to nejhorší. Tak snad si každý vybere pro něj to nejlepší(osobní zkušenost je nepřenositelná!!!) a hlavně bude co nejvíce spokojených těhulek, maminek a dětí 😉 🙂 !

alfice
4. zář 2011

Zdravím všechny. Přidávám zkušenosti z Repromedy. Chovali se k nám normálně, prostě jako u lékaře 🙂 Vyšetřili co potřebovali, přišli s řešením. Vše probíhalo v pohodě, chovali se k nám slušně. Doma máme hnedle z prvního pokusu IVF+ICSI, dvouletou Aninku. Cena byla cca 23 tis., byli jsme u MUDr. Veselého, MUDr. Veselé a MUDr. Garkiše, ale ten tam už není...
Přeji všem hodně štěstí při vybírání CARu a hlavně plné postýlky 😉

zazy
5. zář 2011

Ahojky děvčata
Pavčo,moc tě zdravím,jsme v pořádku,malá budeme mít ve středu 9 měsíců,šíleně to utíká.Zoubky nás těd taky trápí.,jinak už jsem ráda,že přejdou ty horka a že bude trochu dýchatelno,i malá je více protivná z těch teplot.
Jinak my byli s repromedou spokojeni,měli jsme paní dr.Hromadovou,dr.Fišera a spokojenost.Já i přes něpříznivou diagnozu a né moc příznivé vyhlídky jsem na druhý pokus otěhotněla.Repromeda je sice nejdražší,ale také má největší %úspěšnosti,proto jsme do toho šli i za těchto podmínek..Ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného

gabulenka
5. zář 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Vše poctivě dočtu. V sobotu jsem se vrátila po 14denním pobytu ve špitále s pořádným hyperstimulačním syndromem. Už je den ode dne lépe. Potichoučku hlásím pozitivní testík a dvojčátka 😀 zatím 2gestační váčky se žloutkovým cosi 😀 😀 😀

nelatorka
5. zář 2011

@gabulenka moc gratuluji ke dvojčátkům 🙂) to je krása 😉 tak přeji ať už ti je lépe a můžeš si těhu užívat plnými doušky dokud to jde 🙂 já už si pomalu chystám tašku do porodnice už se to blíží a je fakt že už toho mám plné brejle, ale na Mišánka už se moc těším to jediné mě ty poslední týdny drží nad vodou 😀 Tak hodně štěstí!!! 🙂

valkat
5. zář 2011

@gabulenka jéééééé tak to budeme bojovat s dvojčátkama spolu,to jsem moooc ráda..... 🙂

gabulenka
5. zář 2011

@nelatorka moc děkuji, to snad ani není možné jak to letí, že už si chystáš tašku do porodnice 😀 za chvíli už budeš mít miminko u sebe 😉
@valkat díky moc, nechci to ještě zakřiknout 😉 je ještě brzo 😉 na jednu stranu dvojnásobná radost, na druhou stranu velké obavy jak a jestli to zvládneme...

gabulenka
5. zář 2011

@aidule moc a moc gratuluji a přeji hlavně zdravíčko 😉

aidule
5. zář 2011

@gabulenka Jsem moc ráda, že už jsi doma, že už je líp, ale hlavně jsem tichounce nadšená z výsledku!!! 🙂 Další repromeďátka na cestě-je to úžasný zázrak a já věřím, že vše bude v poho 😉 🙂 ! Obavy se snaž si nepřipouštět, ikdyž jsou asi pochopitelné. Zvládneš vše, co bude třeba, ale pochybností budeš ještě mít určitě dost 😀 . A věř, že neskončí jen péčí o miminka. S dětma to tak prostě je, v každé jejich životní etapě se najde něco, nad čím váháme, s čím bojujeme...Ale o tom ten život s dětma právě je, to vše, ty radosti i starosti, dělají život životem, krásným a plnohodnotným!!! Tak si to užívej, opatruj sebe i miminka a budu se těšit na tvé další zprávičky. Naše Natálka má dnes přesně 2 týdny, je hodňoučká a k upusinkování 😀 🙂. Však uvidíš sama příští rok 😀 😀 😀...

mamba555
6. zář 2011

@gabulenka ahoj gabii tak som rada že si už doma mne pisala vlasti ja som ani nevedel aže vy ste pribuzny hm a ona to odkud vědela ty si ji to řikala?som rada že ty si prekonala ten hyperstymulačny syndrom a že sa vyklbili dvojčátka,lebo vieš umna bohužial po prvé to nedopadlo dobre stym hyperstymulačnym syndromem mne sa srdiečko nevyvinulo neviem prečo jestli to malo spoločne ten syndromalebo neviem asi to tak amlo byt tak už sa citiš lepši?lebo ja som vobec nevládala ešte sa ani pohnut bola som nafuknuta ako keby som už bola vpiatom mesiaci no hrozné tak sa drž a ozvi sa pa pa

olafka
7. zář 2011

@gabulenka No to mě teda podržte-dvojčátka.V té Repromedě dělají fakt zázraky...někdo tady psal,že byl nespokojený,ceny vysoké atd.Naše osobní zkušenost:kdyby jsme měli jít znova,tak zase zvítězí REPROMEDA!!!!!!!Ty se hlavně teď hodně šetři,odpočívej,ať se pindíci udrží-to je hlavní.Jinač zdravím všecinky babulky.U nás skoro vše v poho,až na objevení těhu.cukrovky.Zítra další kontrolní odběry a uvidíme,co poví diabetoložka.My musíme být vždycky něco extra...Jinak,ale nám je fajn.Máme 34 a36cm,váha prý kolem1.05kg oba,kopou,jak by se tam navzájem mlátili,či co...celkově prý o.k.Jelikož nejsme spolu oddání,jdeme dneska na obecní úřad podepsat papíry o společném příjmení děti,musí to do porodnice být.Tak se tady mějte príma a zase brzo naslyšenou.Olafka.

aidule
7. zář 2011

@olafka Tak, tak, v Repromedě jsou mooooooc šikovní, ať si říká kdo chce, co chce 😀 😉 ! My máme důkazy a ty jsou nakonec nejpřesvědčivější 😀 😀 😀 . Ať jsou miminka v pořádku, hezky rostou a těhu cukrovka jen tak, aby se neřeklo, když už to musí být....hlavně po porodu ať se brzy vše vrátí do normálu 😉 🙂 !!!

olafka
8. zář 2011

@aidule Děkuji za povzbuzení.Dnešní kontrolní odběry v pořádku,hodnoty mají být kolem 5.7 a my měli 5.5...Ale i tak nasazená dietka,méně sladkého,tmavší pečivo atd.Mělo by se to po porodu upravit,nebo zcela vytratit,je to prý těhu.cukrovka.A jak ty?Co mimušek?Máte se?Opatrujte se a naslyšenou.Olafka.

gabulenka
8. zář 2011

@mamba555 ahojky, ty se znáš s Vlastou? To je náhoda. Je to manželka mého bratrance 😀 Ano, psala jsem si s ní. Už mi je líp, musím průběžně jíst, aby mi nebylo zle a jsem hodně unavená, jinak to zatím jde. Ale mám strach z každé kontroly. Dnes jsme byli na ultrazvuku, viděl to i manžel, jsou tam pořád dvě miminka a náznak srdíček, příští týden už by měly být vidět pěkně. Prý jsem cca na začátku 7.týdne 😉
@olafka no my jsme s Repromedou naprosto spokojení 😀 Krásně vám rostou bobánci 😉 To je dobře, že je cukrovka jen slaboučká, to mám radost 😉
Holky, opatrujte se 😉

delina81
8. zář 2011

ahojte, chvilku jsem tu nebyla, tak koukam co noveho. Ja jsem dnes dobrala Utrogestan, tak za 2 dny by mela dojit MS a zacinam se stimulaci. Pro injekce si teprve pojedu, ale jinak mam doma kupu krabicek s lekama. Jsem si pro jistotu koupila i poradac na leky 😀.
@gabulenka ahoj ráda vidím, že je ri dobře a že se daří i oběma prckům. Tak nějak mě to naplňuje nadějí, že by mi to mohlo vyjít taky. Manža (a vlastně i já) by taky chtěl dvojčátka.

delina81
8. zář 2011

holky, měl některá z vás dlouhý protokol se sprejem, který se stříká do nosu? mám napsanou aplikaci 2x2 a stříkám do každé dírky 1x (vždy ráno a večer).No a manžel mě teď děsí, že jsem to špatně pochopila, že to je do každé dírky 2x (vždy ráno a večer). Já si normálně připadám jako pitomá, když v hlavě neudržím tyhle info. Ale když mě toho teď jde hlavou tolik ... blbě se mi pak soustředí, asi 😉

mamba555
9. zář 2011

@delina81 ahoj no jasne aj ja soms i striekala do nosu ráno a večer do každej dierky jednou takže si mislim že to robiš dobre

mamba555
9. zář 2011

@gabulenka ahojik gabii ano s vlastou som sa zoznámila v repromede bola strašne milá od začiatku hned sme sa s kamarátili a a oblibila osm si ju hodne mi pomohla som jej volala ked osm tak krvácala pak mne boleli zuby a nevedela som aké prášky možem tak mi poradila bola strašne ochodtná a do teraz si úišeme na fb a práve tam mi pisala ale ja neviem odkut ona to vi že mi si tad ypišeme hm?ja som si mislela že ty si jej to povedala hihi nevadi no a ako sa máš hm?:jinak som ta videla na fb tak ti pošlem žiadost o kamaráctvo ok?budeš vediet že som to ja

aidule
11. zář 2011

@olafka Zdravím,byla jsem s holčičkama na víkend u rodičů,tak se ozývám se zpožděním. Mimoušek je náš zlatý andílek, je moc hodná, občas ji po jídle zabolí bříško,ale jinak je klidná a hodná 🙂 .Tak snad to tak i vydrží. Školačka je prozatím taky nadšená, jen nám ještě chvilku potrvá zkloubit ty jejich rozdílné režimy 😀 😀 😀 . Přejeme, ať se cukrovka drží v mezích normy a mimi krásně rostou a zdravě se vyvíjejí 😉 !

bardotka1
13. zář 2011

Ahoj holky,
tak jsem začala chodit do Repromedy. Nějak dvě těhu nevyšly z genetického hlediska. Prodělala jsem vyšetření genetická a hromadu dalších vše v pořádku....Nyní mám jet na schůzku s dr. Hromadovou - měla bych jít na ivf s genetickým vyšetřením plodů. Můžete mi říci, jak dlouho budu brát nějaké ty hormony než dojde k umělému plodnění??? A ještě jeden dotaz -) - kdo vám nabídne jestli jedno vajíčko n. dvě? Vy sami se rozhodnete? A pokud vám to nabídli využili jste toho či ne?? Pomalu se to blíží a teď mě napadlo totiž co když mi nabídnou, že dají dvě, tři vajíčka ... -)díky i.

valkat
13. zář 2011

@bardotka1 Ahojky,rozhodla ses dobře,tam ti určitě pomůžou.Já brala hormony asi 3 týdny,než jdeš na odběr vajíček a pak asi za 3-5 dní ti je vrátí zpátky a před tím se rozhodneš kolik jich budeš chtít.Dávají max. dvě,takže je na tobě jak se rozhodneš,při dvou máš 50% šanci že se aspoň jedno ujme...podívej na mě,měli jsme první ivf,báli jsme se neuspěchu tak jsme dali dvě a čekáme dvojčátka......ale je to fakt jen na tobě.....

aidule
13. zář 2011

@bardotka1 Vítej mezi náma! Myslím, že @valkat to napsala přesně jak to je a jak to bylo s těma hormonama i u nás. Myslím, že s Repromedou budeš spokojená, dr. Hromadová je moc fajn, však uvidíš 🙂. Přeji hodně štěstí a trpělivosti na cestě za miminkem a budu moc držet pěsti!!! 🙂 😉

grel
14. zář 2011

Ahoj.Tak právě jsem po 3 neuspěšnem těhu☹
pokaždé se zastavilo ve vyvinu a zamlklo srdíčko,dr doporučil Repromedu.Genetické předimplatační atd.
Mám ale obavy na kolik to vyjde,koukala jsem na jejich ceník a nějak s toho nejsem rozumná.A to jsem zdrav sestra a už jsem jednou byla v Caru ve Zlíně,ale jsem z toho jelen.poradíte?

mamba555
15. zář 2011

@grel ahojky aj mne s ato stalo prvy krát že som otehotnela a nevivinulo sa srdiečko tak muselo preč plod ale po druhe s ato už podarilo a dufam e to už dotaihnem do konca snád ano už nemáme vela tak ti držim moc palce

aidule
15. zář 2011

@grel Ahojky, já osobně bych radila si tam zavolat, objednat se na konzultaci a vše s nima probrat. Myslím, že nebude na škodu si klidně otázky, které tě trápí sepsat na papír a pak je postupně s nima probírat. Jsou tam moc ochotní a vstřícní, chápou naše neznalosti i velké obavy, určitě ti to náležitě vysvětlí a budu moc držet pěstičky, aby i dokázali pomoci 🙂 . Hodně zdaru!!!

kacnov
18. zář 2011

ahoj holky můžete mi poradit? chystáme se na IVF ale bez PK-nejsou na to peníze :( ale chtěla jsem se zeptat PK je 5dnů a stojí 7.700 dalo by se udělat PK jen 3 dny?jestli by to bylo levnější? moc všem děkuji

evitaa
18. zář 2011

@kacnov Ne, zdravotní pojišťovny hradí kultivaci 48 hod. Každá další hodina je braná jako PK a tudíž se musí platit. Je jen jeden ceník, takže za plnou cenu.

kacnov
18. zář 2011

@evitaa děkuji
a je tu některá z vás co taky neměla PK a povedlo se?

nelatorka
20. zář 2011

Ahoj Mamba tak jak se citíš a jak jsi na tom?

valkat
20. zář 2011

@nelatorka ahojky,tak ty už to máš fakt za pár.....my už jsme v půlce,už se na ně mooc těším...ale zároveň se i bojím jak to budu zvládat......