Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

pavka111
13. srp 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Annina: Aninka-33 let ,2děti (15+12let) TĚHULINKA TP 21.11.09,
1IVF 10/08 ET 5.11. dvojčátka v rozích deložních,potrat 12.12.08, 4.3.09 KET 3embr., 17.3. // 3.4. dvě srdíčka, v 11tt jedno zamlklé, Triple-test poz.,vysoké AFP(důvod:syndrom mizejícího dvojčete) velký ultrazvuk 9.7. OK! čekáme 1 zdravé krásné miminko, 10.8. test na cukrovku pozitivní. Co ještě???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LentilaH: Leninka-28 let TĚHULINKA TP: 17.2.2010
1 IVF- 06/09 27.5.09 odběr vajíček(13),ICSI, 1.6.09 ET:2 embryjka. 2 mrazáčci,(příčina neplodnosti-endometrioza)
TT // , ko-19.6.(dělož.slizn.14mm ,811 Hcg), ko-26.6 (krev+UZV)-1mimi:SA+, ko-10.7 (UZV:mimi-6cm,SA+,nyní 8tt2d). Ko-29.7. 15:40hod poradna(vše ok-vyfasovala jsem těhotenskou knížku), 11.8. 8:30hod vyšetření NT-plus biochemický screening v 1. trimestru-Brno. Ko- 19.8.09 14:00 poradna.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavka: Pavla-29 let TĚHULINKA TP:22.2.2010
OPU-1.6.: 17 vaj.z toho 10 ICSI a zbytek klasicky,vydrželo 7 embr. ET-6.6. zavedena 2 embr.a 3 mrazáčci.15.6.TT-//,17.6 krev hcg 212, následně OHSS-silný. SA+ v 6 tt., 13.7.:posl. kontr. Repromeda-8tt+1d,1mimi. Ko-27.7.poradna... 12.8.-9:20hod vyš. NT-plus bioch.screening v 1. trimestru-Brno.Další Ko-24.8 poradna.Výsledek NT-plus bioch.screening v 1. trimestru-NEGATIVNÍ na hranici,doporučená konzultace u genetičky+utz. 28.8 v 8.00hod.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Soklinka: Lucinka-27let TĚHULINKA
1IVF - ICSI 06/09 , 5.6.OPU, 10.6.:ET: 2 embryjka, 2 mrazáčci,
ko 22.6. potvrzeno //, další kontrola 29.6.-OHSS, špatné jaterní testy, ko-7.7. (UZV) - potvrzeno 1mimi SA+, Hospitalizace-FNBohunice: Dg.trombóza
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jannysek:Jana-23 let ,(1 dítě-bráška v pěstoun. péči-10let) TĚHULINKA
1IVF+2IVF Laurea od 02/08 (5x IUI,1IVF-3folikuly,2IVF-5folikulů,3den.kultiv.,zav.2embr.) 3 IVF 06/09 Repromeda 18.6.OPU, ICSI, 23.6 -ET zav.2 embr. TT//,ko-8.7 krev+UZV (780 HCG).. Ko-22.7 (UZV- 1 mimi SA+ )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Raaad: Radulka-39let, 2 děti (19+13let) TĚHULINKA TP:24.3.2010
7.1.09 misset ab.11tt (vvv),5-ti měs.detox,1.IVF+ ICSI+PK+PGD,od 9.6.09-krátký protokol,stim:19.6.GodalF,
OPU:29.6.(9 oocytů),opl.7, na PGD 5embr.,dobré 2,(mrazáček-0), ET: 4.7. zav.1 hatsch.blastocystaXX, TT //, 20.7.kontrola OK-Hcg:1960UI, 30.7.: UZV nááádherná princezna - 8tt+1, SA+, Hcg:44 66OUI,
poslední kontrola v Repro: 11.8.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paneska: Lenička(2) -35let(1syn11let)
1.IVF(Obilní)6/09,OPU-5oocytů,ICSI-2emr.ET,tt-negat., 2.IVF:OPU 25.7.09-7oocytů,ICSI 6embr., ET 30.7.09-2embr:BC+KM,HCG negat.,3IVF-rok 2010-snad,možná,asi ???

paneska
13. srp 2009

Holenky,

tak jdu ve středu znova na konzultaci k Hromadové, říkala mi, že můžu i k Veselé, tak já vám nevím, nechala jsem to u ní, co si o tom myslíte???

Říkala mi, že mrkneme do karty a zvážíme co dál, jaká další vyšetření atd, atd a není pravda, že pojišťovny přispívají jen na 2pokusy IVF ročně, přispívají na 3IVF časově neomezeně..., ale určitě by doporučila tak 2-3 měsíce oddych, že vše domluvíme podle karty...

Rady, nenapadá tě, co bych měla chtít za další vyšetření, holky radily imunologii a ještě jakési speciální vyšetření spermijek....

mimka29
13. srp 2009

pavka mňa už asi nič neprekvapí. Ja som si zažila niečo podobné v utorok pri Fišerovi. Keď tak chlasne skončil tento náš pokus, tiež som nemohla skoro nič povedať, lebo by som sa ešte viacej rozplakala.

paneska neviem či by som zase menila centrum, keď si pozrieš ich stránku, tak na tretí pokus tam majú už vyše 90% úspešnosť. Len kde vziať peniažky ja viem ☹

raduš ty máš stále nejakú návštevu ako aj ja. Od pondelka ešte nebol deň aby sme doma niekoho nemali 😀 Ale ja mám návštevy hrozne ráda a aj tí ľúdia sa asi u nás ako aj u vás cítia dobre 😉 Dávaj si ale na seba pozor a ak by si ešte len trošku špinila, tak určite volaj lekárovi.

Mňe sa doma pečie mäsko a už tu pekne rozvoniava, tak bude dobrá bašta. Poobede ideme pre malého jorkšíra, lebo kamarát ho kúpil frajerke k narodkám a asi dva dni ho budem strážiť kým jej ho dá, tak sa hrozne teším, len neviem či ten náš nebude žiarliť. Ale aspoň mám o zábavku postarané.

radpraj
13. srp 2009

ahojte babule...jenom na skok......jedna návštěva odešla- druhá se řítí...a to si ani nestihnu umýt škopek 🙂
Ale já jsem za návštěvy strašně ráda. Asi bych se doma sama zbláznila. Ale nebojte, dávám na sebe pozor. Kamošky si vaří kafčo samotné..podají si buchtu....podají vodu....mám je vycvičené.
No- a obídek mi poslala tchyňka v kastrůlkách...takže jenom ohřeju.... To se mám- co 😀
Jinak co se týká nějakého spešl vyšetření- tak Pany vážně nevím. To už je moc odborné..... Ale zůstala bych u Hromad., protože ta je tam častěj, než třeba Veselá. Myslím,že jsou dobré obě. Tak můžeš chodit pořád k té samé..... a CAR bych teda neměnila...Myslím, že oni mají nejdražší asi jen to PGD, jinak je to podobné jako jinde....

Pavli, já teda hovor s ní neslyšela, ale pokud si můžu představit, že v té spoustě práce jí neustále někdo volá...tak se nedivím,že e z toho nerves. A pokud jí ještě řekneš:"že máš nějaký hormon zvýšený" a ani nevíš jaký a jaké přesně vyšetření to bylo...tak promiň, ale asi bych byla taky nevrlá. Pokus se jí pochopit. Hormonů má člověk v těle na tisíce a ona nemůže vědět, který máš zrovinka ty na mysli.....Tudíž nemůže vědět, jestli to může být z léků, když neví co e vlastně špatně.... S tím voláním doktorům je to stejně pro ně záhul. Já to trochu beru jako my v práci...pokud pořád někdo volá a chce se JENOM na něco zeptat...tak věřím, že jsme taky občas nevrlé. Šíleně to zdržuje při práci a taky ten moment musíč najet na toho konkrétního pacocha v počítači a mezitím vyjet z daného rozpracovaného pacienta, který sedí v amb...... Tak jen trochu na její obranu.
Měly by mít vymezený čas na telefonáty, tak jako v embryologii....v 11h...
Jo- a ohledně špinění jsem mluvila s gyndoky-po vyšetření to může být, mám odpočívat a ascorutin klidně nasadit. Poradnu mám v pondělí, ale kdyby se mi něco zhoršilo, mám se přijít zítra ukázat.....
Tak už zase jdu otevřít...pa-pa

paneska
13. srp 2009

Cenově se to asi pohybuje šul nul, to je pravda, ale mě jde o jinou věc:

Já se ve středu musím zeptat Hromadové na PK, protože mi hlodá v hlavě, nedělat jí, když se mi po ní nechytla ani kvalitni, ani pomalejší embrijka. Některé holce může právě sednout to, že jí zavedou mimiška třeba po 48 hodinách, víte, že jim je líp v bříšku, než ve zkumavce. A myslím si, že právě v Repromedě s tím bude problém, ani jsou PK zastánci, to jsem vycítila i z Veselého a pak nevím, i kdybych si tam vydupala nedělat PK, jestli by mi něco z těch 17.700 za starost o vajíčka odúčtovali..., když v jiných CARECH to mají rozpočítané, zvlášťcenu na ICSI, PK, AH, ICSI..., tak proč bych platila v Repromedě zbytečně tisíce navíc...

Jinak bych asi zůtala věrná a Reprofit, kde si to holky taky chválí bych si nechala v záloze na nativ nebo minimálku, to údajně v Repromedě nedělají. Já si myslela, že 3IVF kdy příspívá pojišťovna a šmitec, pak už si plať IVF celé, které snad vychází na 80-100.000, ale oni jsou ještě právě možnosti nativu a minimálky, které v Reprofitu dělají, přiblížná cena je 15-20.000.

Takže si říkám, že když Hromadová nás zná, 3IVF ještě u nich, ale musím si vše podchytit, jdu i k léčitelovi, dělá akupresuru, mačkání bodíků (není to akupunktura, ne to to jsou jehličky, že) a na to já třeba věřím, protože díky ní po havárce chodím.

Prostě pro ten třetí pokus musím udělat opravdu max....a hlavně něco při stimulce a celém IVF změnit, něco bylo prostě špatně, proč to 2x nevyšlo...

pavka111
13. srp 2009

No asi máš pravdu Rady,já jsem to pak psala,že jsem jí neřekla ani jakej hormon,i když oni na tom veveří ho taky nevěděli což mě rozhodilo ještě víc..... 😕 😕 ale nechám to tak a počkám co mi vyjde za těch 14 dní. 😉

paneska
13. srp 2009

Úspěšnost na 3IVF má Repromeda opravdu velké, ale zjistila jse, že je i opravdu nejdražší...I na Obilňáku jsme platili o nějakou 1000 míň, taky nezbylo na zmrzlíky a třeba Reprofit má ceny: 8tis ICSI /na 17vajíček!/, 6tis. PK, 5tis. léky, 4tis. mražení., takže i se zmrzlíky na 23.000, to jsme v Repromedě platili víc bez zmrzlíků...

Ono čert vem prachy, kdyby člověk věděl, že do třetice všeho dobrého a úspěch zaručen, ale po 2IVF nezdařilých já budu muset chca nechca počítat i ty penízky ☹ ....

Uvidím, co mi ve středu Hromadová řekne....., však na konzultaci můžu jít i jinam a pak se rozhodnu co a jak dál,no nemám pravdu, holenky...

Pavlíku, zkus být trošku v klidu, negativní je opravdu negativní, tak nechápu proč tě tím plaší, to bude dobré, uvidíš, babulko, věř svýmu prcíkovi, který si u tebe tak hezky lebedí...., ta fotéčka fakt nemá chybu 🙂

ali.cka
13. srp 2009

AHOJ HOLKY.JSEM TENTO TYDEN JESTE NA TAKOVE POSLEDNI DOVOLENE,TAK NEMAM PRISTUP NA NET.ALE DNES JSEM TADY OBJEVILA KAVARNU,TAK MI TO NEDALO A MUSELA JSEM VAS ASPON V RYCHLOSTI PRECIST.TEST JSEM SI DELALA JESTE V PONDELI TAK JAK JSEM MELA,ALE UPLNE BILO.VOLALA JSEM DO REPRO A NECHAVALA VZKAZ FISEROVI,PROTOZE ME PRIJIMAL TAK PRY ME BUDE KON´TAKTOVAT.CEKALA JSEM CELY DEN A PAK JESTE DRUHY A NIC.TAK JSEM TAM VCERA VOLALA A ZROVNA JSEM HO CHYTLA.LEKY VYSADIT A DOJIT NA KREV ZE JE JESTE NADEJE,ZE TREBA SPATNY TEST...TAK JSEM MU REKLA,ZE MAM OD NEDELE MESICKY A HODNE SILNE.TAK ZAS OTOCIL,ZE V TOMTO PRIPADE TEDA NIC.TAK JSEM SI PRIPADALA JAK BLB.PTALA JSEM SE KDY BYCH SE DO TOHO MOHLA PUSTIT ZAS A TAK ME OBJEDNAL NA 2.9.NA KONZULTACI A KONTROLU A PAK MI REKNE.PRIJDE MI TO DIVNY,ALE MUSIM MU VERIT.JINAK JESTE JSEM VAM CHTELA NAPSAT,ZE ME DAVALI EMBRIJKA TRETI DEN,PROTOZE JE TO PRO NE PRY LEPSI A VRACELI NAM TECH 7.700KČ.ALE STEJNE TO PRO NE ASI LEPSI NEBYLO KDYZ SE NECHYTI.UVIDIME CO BUDE DAL HLEVNE JSEM ZVEDAVA JESTLI MI REKNOU CO SE MOHLO STAT,KDYZ BYLO PODLE NICH VSE V NEJLEPSIM PORADKU,ALE NA TO MI UZ ASI NIKDO NEODPOVI.

paneska
13. srp 2009

Aličko, tak to mě moc mrzí, že jdeš v mých stopách, kolikáté že to bylo tvoje IVF, první????

Víš, ono je to tak, že dokud ti mimisky nedají, je vše pod kontrolou, ale jak je dají k tobě do peřinky, už nikdo neví, co se v tělíčku děje..., tak hodl budme spolu bojovat dál, ale já až příští rok, protože už bych to teď nedala, měla jsem dvě IVF hned za sebou...

Ale potěšila jsi mě zprávou, že se případnému zrušení PK v Repromedě nebrání a penízky vracejí.... 😉

Mimuško, zbyly mě dvě náplastě Estrahexalu, nemám ti je poslat, přece je nevyhodím .... 😉 , co říkáš ???

mimka29
14. srp 2009

Dobré ránko babulky,

alicka to mi je ľúto, len dúfam, že to nevzdáš 😉 Úspešnosť sa každým pokusom zvyšuje.

paneska ja som si teraz kupovala 8 balení lebo budem lepiť po 6 náplastí a to je celé balenie na jeden krát. U nás na Slovensku sa nedajú kúpiť, tak sa s nimi musím vždy zásobiť v Repromede. Ak chceš, tak mi ich môžeš poslať, ale myslím, že poštovné vyjde viac ako by tie dve náplaste stáli, ale si zlatúšik.

Baby ja neviem či ste niektorá brala Utrogestan, ale mám z neho culú .... vyštípanú, ale to asi nie len z neho, ale aj z tých estrofemových čipiek. Som stále v mokrom, tak to asi preto, ale myslím, že mrcha za chvíľu všetko vyplaví.
Písala som včera do Repromedy, že sme sa rozhodli pokračovať ďalej bez prestávky a aby mi poslali nejaké lieky (lebo u nás ich nedostanem kúpiť) a ešte mi neodpísali. To robí asi to dovolenkové obdobie, lebo predtím odpisovali hneď.
Ako som včera písala, tak mám doma malú jorkšírku (má 7 týždňov) a je úžasná, len keď si ju nevšímam, tak plače za maminkou. Náš pes si ju nevšíma, úplne ju ignoruje. Ona sa za ním rozbehne a on jej stále bočí. Ale trošičku žiarli, tak mám o zábavu postarané 🙂

Pekný deň

raaad
14. srp 2009

ahojky berušky........přeji dobré ránko...
Tak jsem Pany-Leni trochu přemýšlela, co máš v plánu... Alternativní medicínu ti můžu jenom doporučit. Pokud by jsi chtěla, mohla bych Ti sehnat číslo na nějakou super paní, co se tím zabývá...a je to v Brně. Kolegyně tam jezdí a nemůžou si to vynachválit(a není ani drahá),kdyžtak písni do IP. A taky mě u Tebe napadlo, když jsi zmínila nějakou havárku, jestli nemáš posunutou kostrč. Bývá to velký problém pak při otěhotnění a následném udržení mimi. Tak se mrkni na netu na Mojžíšovu metodu a rozhodně bych tohle zkusila. Dělají to většinou prof.rehabilitační,kteří na to mají spešl kurzy. Při několika sezeních ti narovnají kostrč(teda nic moc příjemné-ale dá se to v poho vydržet-dělá se to přes konečník) a pak musíš hodně pravidelně cvičit přesné spešl scičení. Ale když jsi měla i ty šílené bolesti zad, tak si to trochu spojuju. Pokazit tím nemůžeš nic. mojžíšovku by měly cvičit všechny ženské 😉 Já se snažila to cvičit toho půl roku, co jsem doma na PN(vytiskla jsem si ty cviky z netu). Je to vesměs na pánevní dno ...Třeba to bude ten problém....Pročítala jsem si různé recenze na tu kostrč...a mnoha holčinám to opravdu pomohlo k těhu....

Ali....můj názor na Fisch.raděj nebudu komentovat.....spíš ti v tomto poradí jiné holky. Já bych k němu už nešla .

Babulenky ..........tak se mějte..............těhulínky-kdepak jste? to tak vehementně odpočíváte? No já vzala včera ten Ascorutin(i když se prý v těhu nemá 😒 ) a špinění je pryč.....tak pššššt ať to vydrží 🙂

raaad
14. srp 2009

Májenko...pokud už máš chudinku pipku zapařenou, tak si nedávej vložky s igetitem. Kup si obyčnou buničitou vatu(takové tenké papírky) a dávej si jenom to. Vyteklý zbytek čípku i tablety to zachytí a přesto pipka bude "dýchat" bez igelitu....Trošku to není pohodlné-je nutné si vzít trošku pevnější a větší kalhotky,aby to drželo. Ale pokud jsi doma,tak to přece neva.A nebo když si na chvilku lehneš, jenom pod sebe podlož ručník a kaťátka dole a pipku větrat.....uvidíš,jak bude manža čučet 😀 Fakt to pomáhá. je to vlastně jako zapařený zadeček u mimi pod plenkami.....taky to chce větrat-větrat.....
pa-pa

mimka29
14. srp 2009

raduš dík už skúšam všetko. Už mám tých vložiek plné zuby, ale teraz, keď už nedávam čipky iba Utroš, tak stačí aj malá intimka. V noci ju nechávam dýchať, radšej stále mením plachtu a je to lepšie. Úplane najlepšie je, keď sa osprchujem a dám detský púder, ten by nemal ublížiť. No a manžel, ten čučí stále, ale teraz radšej používame kondom, dosť sa pri tom zabavíme 😀 Tak u teba špinenie prestalo, to je super.

raaad
14. srp 2009

To Ti věřím,že se zabavíte 😀 To my máme zakázáno...takže nic moc-ale beru to zatím celkem sportovně 😉 Ne,že by teda nebyla chuť 😠 ,ale striktně dodržujeme rady Doky..... pak to někdy doženeme 😀

paneska
14. srp 2009

Raduško, děkuju moc za rady. O Mojžíšce vím 😉 , teda přiznávám, zatím necvíčím, ale začnu, páč potřebuju schodit těch 5 kg, co mám navíc, tak to začnu kombinovat s nějakým aerobikem a posilováním...

Havárka, o které jsem psala, byla ve 14 letech (srazilo mě auto, měla jsem zlomenou nohu-škaredě), takže si myslím, že v souvislosti s tím asi problém v těhu nebude, i když možné je všechno. Myslíš, že by se kostrč mohla posunout i později? Syna mám a žádnej problém v těhu nebyly s otěhotněním už vůbec neee, hi,hi,hi .Bolesti zad mám asi k endometrióze, ale zase je to jen můj názor...., protože jsem s tím byla i u neorologa a nikdy mi nidko nic nezjistil.

Teď nebudu tlačit na pilu, mám dost času se dát na stav, vyslechnu si ve středu názor Hromadové, zkusím tu paní přes kámošku, začnu cvičit a uvidíme 😉 Ale číslo na šikovnou paní ohledně alternativní medicíny mi prosím, prosím sežeň, to budeš moc hodná. Zatím nevím, jak a mě tahle zapůsobí, kámoška říkala, že je dost rázná, ale dala jí dokupy holky, ještě nevím, jak je na tom finančně :o)

Mimuško, neboj, oni ti odpoví, na koho si mejlík směřovala??? Pipku větrej, přesně,jak píše rady. Já teď v době obou stimulek a v tom vedru chodila doma furt na ostro 😉

raaad
14. srp 2009

No Pany, podle různých příspěvků ohledně kostrče, tak si myslím,že změna může nastat u kohokoliv.Je to sezením u PC,či Tv,špatná chůze,špatné boty, špatná matrace na spaní, málo pohybu, nošení těžkých tašek...apod.apod.... Přesto,že máš už dítě, tak už je to dávno....

paneska
14. srp 2009

Rady, tak tehle určo jo, já myslela, že bych to měla mít ještě po té havárce, víš :o)

Ascorutin zabírá většinou hned, mně taky zabral a holky ho berou až do 12tt. Podle mě všechny léky, co se po IVF v těhu dávají by se v těhu neměly, takže to asi vůbec nerešit, když je všechny berou, ono opravdu těhu po IVF je úplně o nečem jiném, než normální těhu hlavně, že špinění přestalo a princezna je v pořádku 🙂

zandanem
14. srp 2009

ahojky sluníčka... 🙂
pavlinko... krásná fotečka.. na této už poznám mimi 🙂 slza mi ukápla..
majenko... ještě doplním radušku ... snad se nebude zlobit... vložky ria air - neparfemované intimky.. já jiné nepoužívám... právě kvuli opruzení... kalhoty a spodáry jen bavlněné ... a opravdu hodně větrat... nosím hodně sukně .. 😉 a v létě doma na ostro... to se manžovy fakt líbí 😉
raduš a tobě je už líp?? čípky zabraly?? žádné blééé?
panesko... to je fajn... dívat se dopředu... ted se budeš pěkně připravovat na rok 2010 .. mojžíšová je dobrá volba.. posilování taky, ale ten aerobik? hmm tak toho nejsem zastánce... nejen že se honiš a teče z tebe pot, ale efekt je nulový... ten nemá s hubnutím vůbec co do činění a když se necvičí přesně jak má tak by spíš mohl uškodit,možná je dobrý jen na psychiku že se cítíš dobře... na záda a vůbec na celkové uvolnění a taky trochu hubnutí je dobré plavání... ale tím tě nechcu od něčeho odrazovat a do něčeho nutit.... tak snad se nebudeš zlobit...
jinak sluníčka mějte se krásně, krásný víkend a hlavně - opatrujte se... 🙂
já se asi za celý víkend nedostanu na net... máme hody a já trupka lítam kolem krojů 😅
pusu na líčka a plná bříška .. papa 🙂

paneska
14. srp 2009

Zandi, jasně, že se nezlobím, každá máme svůj názor, většinou podle toho, co jsme vyzkoušely a co nám sedlo a nesedlo...

Zhodit, zpevnit postavu musím ať tím, nebo tím. Chodit do posilovny - na to nebude asi čas a i o tom jsem slyšela názor, že to na hubnutí vůbec není ....., jo je fuk, prostě se musím začít hejbat, třeba i chodit běhat a hlavně upravit trochu stravu..., možná trochu hodně 😉 , takže tak, no hezky jsem si to na ten půl rok naplánovalat, to jsem zvědavá, jak na tom budu třeba za 2-3- měsíce 😀

Hlavně bych se chtěla dopídit toho, proč mě chytají záda, když se děje něco v bříšku, při MS, teď při druhé stimulce, když jsem v klidu, tak mě záda nebolí (jestli se tomu vůbec dají říkat záda, je to v místech, jak děloha z druhé strany, možná o 5 cm. A vyšetření před rokem v Bohunicích nic neukázaly, posílali mě tam od oddělení k oddělní... 😒 , tak nevím, uvidíme, co na to řekne alternativní medicína..

A kdepak máme Aničku 2, že by byla na dovolené??? Neblíží se její doba testíku ?

mimka29
14. srp 2009

Už mi odpovedali a že mi pošlú aj tie lieky čo mi chýbajú. Oni sa ma síce pýtali v utorok, či mám dosť liekov, tak som si nejaké kúpila, ale zabudla som na Estrofem tablety, neni sa čomu čudovať, veď som bola trošku vedľa. Ale vraj s tým nemajú problé a pošlú mi ich.

paneska ja som dostala pridelenú koordinátorku liečby p. Kučerovú a s ňou stále komunikujem e-mailom, alebo telefonicky. Ona je hrozne zlatá, ale teraz má dovolenku, tak mi odpísala jej kolegyňa. Manžel hovoril, že keď som tam vtedy bulila v ordinácií, tak ani jej nebolo všetko jedno. Ona je tam s nami stále, pri každom vyšetrení a aj keď tam neni Veselý, tak vždy priblíži lekárovi, ktorý ma vyšetruje kto som a o čo ide a tak aby mal prehľad.

A ešte som ti chcela napísať, že mňa bolia kríže, alebo kostrč, alebo niečo tam v zadu dole vždy, keď prežívam nejaký stres, alebo som nervózna, alebo rozčúlená. Niekoho bolí vtedy žalúdok, alebo hlava a mňa kríže.

Baby a Mojžišovu som sa chystala cvičiť už x-krát. V nočnom stolíku mám vytlačené jej cviky z internetu, ale ako som ich tam dala, tak tam ostali 😀

Idem s malou jorkšírkou nachvíločku von aj keď už veškeru potrebu vykonala na koberci. V celom byte máme iba dva koberčeky pri posteli a ona si vybrala zrovna to miesto 😀

paneska
14. srp 2009

Mimuš, taky mám strach, abych s tím cvičením vůbec začala, ale budu muset, protože mi všichni říkají, že jsem přibrala a na liposukci jaksi nemám penízky :o)

Šťanátka zásadně čůrají na koberečky, na plovoučky, lino, dlažba - to jim nevoní. My máme dlažbu v kuchyni a na chodbě, kde mají volnost, když nejsme doma a když mají nějakej střevní problém, tak to vždy najdu na koberci, pod kuchyňskym stolem, ten je od Peggyny té nejmladší totálně pročůranej. Už jsem to čistila vším možným, i octovou vodou a stejně, když zaprší a je vlhko to cítím a přitom špinavej vůbec není, žádné fleky. No hold, to je úděl pejskařů, do toho roku zatnout zuby, než se pejsci naučí chodit ven ....

raaad
15. srp 2009

ahojte berušky...............kde všechny jste????? Odpočíváte v chládečku????nebo jste někde u vody?
Já tak polehávám (opět špinění ☹ , včera to zase bylo děsné blééé(čípek-nečípek).Zvracím po hodině ☹ Vždycky je to večer nejhorší a pak i v noci.....je mi z toho vždycky do breku...Myslím,že to špinění je stejně z toho napínání břicha při tom "dávení"...ale nic nepomáhá...
Před chviličkou odfrčel můj nejstarší (návštěva z Prahy) a přijel i s jeho kočkou.Tak si rovnou naskládal plnou pračku- a aspoň ještě 2 budou. V pondělí zase frčí zpět. Teď jeli poobjíždět všechny babičky a tetičky(prachulky-prachulky) a já za chviličku valím pro mého nejmladšího z tábor...půl měsíce je pryč(a uteklo to celkem rychle)..Takže to se pak ta pračka asi zblázní......
Takže navečer máme jít ještě na opékané prasátko- máme akci z tanečních..Tak ani nevím,jestli půjdeme. manža chudák od rána dělá podklad pod fasádu, tak uvidíme. Možná by si masínko s pivečkem dal...a když má řidiče,tak to asi bude chtít využít.... Mlaďocha bych vzala s sebou,ale myslím,že už se třepe na PC (po 3týdnech)...

Takže se holčiny všechny opatrujte...........mě už bolí z toho ležení záda i zadek.....No-a do března hooooodně daleko
😉

paneska
15. srp 2009

Rady, to je prekérka, takhle zvracet, ty budeš štíhlounká, ani nemusíš držet dietu 😠 , musíš věřit, že to po prvním trimestru přejde, budu držet palečky...i to špinění se musí uklidnit, neboj....Já to při mladým taky měla a to jsem takhle začala špinit, dokonce krvavě na dovolené na Krétě, 2 dny před odletem domů. Jsem psala, že mi těhu potvrdili přesně v den odletu na dovču, myslím, že....to byly nervy, ale synátor to zvládnul a jak jsme se vrátili, špinění přestalo samo 😉

Mimuška asi opatruje yorkšírky, Leník se vrací zítra ze Slovenska a ostatní babulky si asi užívají hezkého dne, taky bych šla k vodě, ale copak můžu, teču, jak za "nároďák" ..... 😠

lentilah
16. srp 2009

Annina: Aninka-33 let ,2děti (15+12let) TĚHULINKA TP 21.11.09,
1IVF 10/08 ET 5.11. dvojčátka v rozích deložních,potrat 12.12.08, 4.3.09 KET 3embr., 17.3. // 3.4. dvě srdíčka, v 11tt jedno zamlklé, Triple-test poz.,vysoké AFP(důvod:syndrom mizejícího dvojčete) velký ultrazvuk 9.7. OK! čekáme 1 zdravé krásné miminko, 10.8. test na cukrovku pozitivní. Co ještě???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LentilaH: Leninka-28 let TĚHULINKA TP: 17.2.2010
1 IVF- 06/09 27.5.09 odběr vajíček(13),ICSI, 1.6.09 ET:2 embryjka. 2 mrazáčci,(příčina neplodnosti-endometrioza)
TT // , ko-19.6.(dělož.slizn.14mm ,811 Hcg), ko-26.6 (krev+UZV)-1mimi:SA+, ko-10.7 (UZV:mimi-6cm,SA+,nyní 8tt2d). Ko-29.7. 15:40hod poradna(vše ok-vyfasovala jsem těhotenskou knížku), 11.8. 8:30hod vyšetření NT-plus biochemický screening v 1. trimestru-Brno (odg.g.h.12+2,TP 21.2.2010,morfologické anomálie nezastiženy,NB+,ASP+,Linea nucheae 1,6 mm.Plod 55 mm). Ko- 19.8.09 14:00 poradna.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavka: Pavla-29 let TĚHULINKA TP:22.2.2010
OPU-1.6.: 17 vaj.z toho 10 ICSI a zbytek klasicky,vydrželo 7 embr. ET-6.6. zavedena 2 embr.a 3 mrazáčci.15.6.TT-//,17.6 krev hcg 212, následně OHSS-silný. SA+ v 6 tt., 13.7.:posl. kontr. Repromeda-8tt+1d,1mimi. Ko-27.7.poradna... 12.8.-9:20hod vyš. NT-plus bioch.screening v 1. trimestru-Brno.Další Ko-24.8 poradna.Výsledek NT-plus bioch.screening v 1. trimestru-NEGATIVNÍ na hranici,doporučená konzultace u genetičky+utz. 28.8 v 8.00hod.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Soklinka: Lucinka-27let TĚHULINKA
1IVF - ICSI 06/09 , 5.6.OPU, 10.6.:ET: 2 embryjka, 2 mrazáčci,
ko 22.6. potvrzeno //, další kontrola 29.6.-OHSS, špatné jaterní testy, ko-7.7. (UZV) - potvrzeno 1mimi SA+, Hospitalizace-FNBohunice: Dg.trombóza
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jannysek:Jana-23 let ,(1 dítě-bráška v pěstoun. péči-10let) TĚHULINKA
1IVF+2IVF Laurea od 02/08 (5x IUI,1IVF-3folikuly,2IVF-5folikulů,3den.kultiv.,zav.2embr.) 3 IVF 06/09 Repromeda 18.6.OPU, ICSI, 23.6 -ET zav.2 embr. TT//,ko-8.7 krev+UZV (780 HCG).. Ko-22.7 (UZV- 1 mimi SA+ )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Raaad: Radulka-39let, 2 děti (19+13let) TĚHULINKA TP:24.3.2010
7.1.09 misset ab.11tt (vvv),5-ti měs.detox,1.IVF+ ICSI+PK+PGD,od 9.6.09-krátký protokol,stim:19.6.GodalF,
OPU:29.6.(9 oocytů),opl.7, na PGD 5embr.,dobré 2,(mrazáček-0), ET: 4.7. zav.1 hatsch.blastocystaXX, TT //, 20.7.kontrola OK-Hcg:1960UI, 30.7.: UZV nááádherná princezna - 8tt+1, SA+, Hcg:44 66OUI,
poslední kontrola v Repro: 11.8.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paneska: Lenička(2) -35let(1syn11let)
1.IVF(Obilní)6/09,OPU-5oocytů,ICSI-2emr.ET,tt-negat., 2.IVF:OPU 25.7.09-7oocytů,ICSI 6embr., ET 30.7.09-2embr:BC+KM,HCG negat.,3IVF-rok 2010-snad,možná,asi ???

lentilah
16. srp 2009

Krásnou nedělu všem Babulenky moje,
sem se na Vás TÁK těšila. 😀
Musím si Vás dočíst,pozjišťovat co je nového a pak písnu...doufám,že mě všechny potěšíte dobrýma zprávičkama 😉 😀 ...Babulenky papa

raaad
16. srp 2009

Annina: Aninka-33 let ,2děti (15+12let) TĚHULINKA TP 21.11.09,
1IVF 10/08 ET 5.11. dvojčátka v rozích deložních,potrat 12.12.08, 4.3.09 KET 3embr., 17.3. // 3.4. dvě srdíčka, v 11tt jedno zamlklé, Triple-test poz.,vysoké AFP(důvod:syndrom mizejícího dvojčete) velký ultrazvuk 9.7. OK! čekáme 1 zdravé krásné miminko, 10.8. test na cukrovku pozitivní. Co ještě???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LentilaH: Leninka-28 let TĚHULINKA TP: 17.2.2010
1 IVF- 06/09 27.5.09 odběr vajíček(13),ICSI, 1.6.09 ET:2 embryjka. 2 mrazáčci,(příčina neplodnosti-endometrioza),TT // , ko-19.6.(dělož.slizn.14mm ,811 Hcg), ko-26.6 (krev+UZV)-1mimi:SA+, ko-10.7 (UZV:mimi-6cm,SA+,nyní 8tt2d). Ko-29.7. 15:40hod poradna(vše ok-vyfasovala jsem těhotenskou knížku), 11.8. 8:30hod vyšetření NT-plus biochemický screening v 1. trimestru-Brno (odg.g.h.12+2,TP21.2.2010,
morfologické anomálie nezastiženy,NB+,ASP+,Linea nucheae 1,6 mm.Plod 55 mm). Ko- 19.8.09 14:00 poradna.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavka: Pavla-29 let TĚHULINKA TP:22.2.2010
OPU-1.6.: 17 vaj.z toho 10 ICSI a zbytek klasicky,vydrželo 7 embr. ET-6.6. zavedena 2 embr.a 3 mrazáčci.15.6.TT-//,17.6 krev hcg 212, následně OHSS-silný. SA+ v 6 tt., 13.7.:posl. kontr. Repromeda-8tt+1d,1mimi. Ko-27.7.poradna... 12.8.-9:20hod vyš. NT-plus bioch.screening v 1. trimestru-Brno.Další Ko-24.8 poradna.Výsledek NT-plus bioch.screening v 1. trimestru-NEGATIVNÍ na hranici,doporučená konzultace u genetičky+utz. 28.8 v 8.00hod.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Soklinka: Lucinka-27let TĚHULINKA
1IVF - ICSI 06/09 , 5.6.OPU, 10.6.:ET: 2 embryjka, 2 mrazáčci,
ko 22.6. potvrzeno //, další kontrola 29.6.-OHSS, špatné jaterní testy, ko-7.7. (UZV) - potvrzeno 1mimi SA+, Hospitalizace-FNBohunice: Dg.trombóza ,................
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Raaad: Radulka-39let, 2 děti (19+13let) TĚHULINKA TP:22.3.2010
7.1.09 misset ab.11tt (vvv),5-ti měs.detox,1.IVF+ ICSI+PK+PGD,od 9.6.09-krátký protokol,stim:19.6.GodalF,
OPU:29.6.(9 oocytů),opl.7, na PGD 5embr.,dobré 2,(mrazáček-0), ET: 4.7. zav.1 hatsch.blastocystaXX, TT //, 20.7.kontrola OK-Hcg:1960UI, 30.7.: UZV nááádherná princezna - 8tt+1, SA+,Poslední kontrola v Repro: 11.8.:všechno v pořádku, jenom na úporné zvracení: Torekan supp., Těhu poradna 17.8.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jannysek:Jana-23 let ,(1 dítě-bráška v pěstoun. péči-10let) TĚHULINKA ,1IVF+2IVF Laurea od 02/08 (5x IUI,1IVF-3folikuly,2IVF-5folikulů,3den.kultiv.,zav.2embr.) 3 IVF 06/09 Repromeda 18.6.OPU, ICSI, 23.6 -ET zav.2 embr. TT//,ko-8.7 krev+UZV (780 HCG).. Ko-22.7 (UZV- 1 mimi SA+ )
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mimka: Májenka-29 rokov
1IVF 03/08 získaný 1 oocyt bez ET, 2IVF 10/08 žiadny oocyt, 3IVF 03/09 žiadny oocyt, 4IVF s darkyňou, prerušená príprava na ET, 2 mrazáčikovia, kontrola sliznice 07.08. ..................
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Monajs: Moninka-33 let,
10/06 MA-6tt, 1.IVF 05/08 MA-7tt, 09/08 KET-negat.,2.IVF+PGD 12/08-biochemické těhu,
3.IVF+PGD 04/09-negat., 05/09 stopnutý KET-nízká sliznice, 06/09 příprava na KET,22.6.stopnutý KET(špatná struktura sliznice), příprava na KET: 9/09 , Kontrola 16.7.-OK,další KO:23.7. - stopnutý KET( nízká sliznice) ,kontrola 7.8. a uvidíme co dál
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zandanem: Žaneta-30 let , 19.8. UROlogie a pak se uvidí co s náma..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Soniela: Soňa - 24 let , 1. IVF 10/08, OPU - 6 oocytů, 2 oplodněné, žádní mrazáčci, ET, negativní TT; 27.8. 2009 kontrola po laparoskopii a pak hned hurá na 2. IVF
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Paneska: Lenička(2) -35let(1syn11let)
1.IVF(Obilní)6/09,OPU-5oocytů,ICSI-2emr.ET,tt-negat., 2.IVF:OPU 25.7.09-7oocytů,ICSI 6embr., ET 30.7.09-2embr:BC+KM,HCG negat.,3IVF-rok 2010-snad,možná,asi ???
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

raaad
16. srp 2009

ahojky...jenom na skok jsem mrkla....ale žádný extra pokec se nekoná... Všechny si asi užívají hezkého víkendu.... já polehávám,bo mi je o5 blujno ☹
Jinak Leni----super zprávička!!!! Na dovči bylo určo super a Ty ses nechávala od manžílka hýčkat a obletovat...že jo? "Bo tak je to spravně, bo tak to má byť"

tak čauky.....................hezký den!

ob.soklina
16. srp 2009

Ahojte holky,

opět jsem neměla přístup. Tak jsem si Vás až ted dočetla. Vítám z dovolené zpět Lenulku 🙂 doufám, že sis to tam pořádně užila.

JInak já budu mít výsledky ze screeningu až tento týden ke konci - v Bohunicích jim to trvá trochu dýl, ale ULTZ dopadl velice dobře. Dr. říkala, že bych se neměla ničeho obávat no a další kontrola 26. teda jestli se nepletu. 😉 Jinak vaječník se trochu umoudřil, protože Dr, mi řekla, že jestli to bude tak dál pokračovat a bude to bolet, že by se mi museli podívat do břicha. Tak se asi polekal a umoudřil se.

Zandi tak jak dopadly hody??? Já chodívala tady v Brně skoro každý rok , ale ted z toho udělali šílenou pakárnu a ještě ke všemu tam měli hrát All-X nebo jak se jmenují. No takže hody si představuji úplně jinak.

Tak já zase pomalu utíkám budu muse trochu pouklízet protože mi na celý týden přijede kamarádka z JIhlavy tak at se nepoleká. Ale určitě nakouknu. Tak zatím přeji krásný zbytek neděle.
Pavli napiš den! !!!! 😉
pa

ob.soklina
16. srp 2009

JO KONEČNĚ JSEM VLOŽILA NĚJAKOU TU FOTEČKU !

lentilah
16. srp 2009

Téééda,to byla síla vás dočíst!
No nepotěšily jste mě..hruza.Přijeli jsme dneska v pul2 ráno..takže síla,.Ale jinak bezva dovolená.

Panesko Lenuško-Kurva drát!Chjo...to je fakt síla ☹ .

Mayllou-byla jsem opuchlá jak při krámech,tak si myslím,že je to normálnístav.Uvidíš jak ty hormony budou pusobit na Tebe.V době celého IVF jsem mela stejnou váhu a po // jsem dost zhodila. 😉

Anni-prostě hruza,ale jak píše Raduš,muže to být i horší 😉 .Každopádně není co závidět ☹ .A to moudro má hodně do sebe.

Raduš-SUPER!Jsem ráda,že holčička je v pořádku...to špinění mě teda fakt mrzí,se spojením s zvracením neprožíváš ale vubec relativně v pohodové období.K tomu volání,no....když Tě něco trápí,tak se řekne zavolej si,no a Repro. je od toho částečně placené,no ne?I když se už rozloučily.A ať má blbej den nebo ne,vžít se taky do člověka co má strach o svoje vybojované miminko by taky nebylo na škodu.A to,že do nemocnice volají i "pošuci" 😀 ,no co,vybrala jsi si tu práci tak musíš i něco vydržet 😀 😀 😀 ...hnula jsem Ti se žlučí,že beruško 😉 😀 😀

Lucinečko-taky mi před nedávnem začalo svědit v podpaží,ale naštěstí to bylo tak max 2 dny. No a i záda,dekold,obličej,jenže to je obsypané beďarama,takže mo kožařka řekla,že je to v době těhotenství normální.

Mimuš-tak to je fakt nahovno!Už jsem se těšila,že se pohnete dál babulko,ale však to bude 😉 a už asi co nevidět 😀 No a já osobně bych si taky nevěděla rady jestli mám jít do toho hned a nebo až potom,zeptala bych se svoji gynekoložky,té moc věřím.I když je to mladá holčina.

Žany-mužský jsou někdy hovada,co si do huby nevidí...ale jindy by je člověk láskou sněd 😉 ..no a na ostro bych nokdy nebyla,páč jsem to jednou vyzkoušela doma a začala mi svědět pipka...takže pokud to nekomu vyhovuje,rozhodně mu v tom nebráním 😀 😀 😀

Moni-no paráááda,hlavně to nezakřiknout!

Janýsku-paráááda ženská!2.9 Ti budu držet pěstičky.Fischer si už asi vážně zaslouží přejmenování na pana doktora Popletala.No a termín porodu mi u mojí gynek. počítaly podle posledních měsíčku a sekli se jen o jeden den od doky z Repromedy.

Ali-teda to je fakt strašný..toto je ...težká chvilka...

Jinak tedy vyšetření v pohodě..akorát,je naše mimi maličké,no maličké,je prostě menší a to prý odpovídá pozdějšímu zahnízdění,takže mi termín posunuli na 21.2.2010 na muj svátek 😀 ...sranda.Mimi spinkalo,tak ho pěěěkně nevybraně vzbudilo,nelíbilo se mu to,ale paní doktorka potřebovala aby se hýbalo.Je to prostě náš ochrňa.
Idu si odpočnout...