Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

annina
6. led 2009

Ahoj mabe,pokud máte doporučení od lékaře neměl by platit nic! Staci zavolat na recepci a objednat se na spermiogram. Po příjezdu do Repro.jen řeknete slečnám na recepci jméno a počkáte si tam,než sestřička manžu zavolá a odvede do místnustky na odběr. Můj říkal,že to bylo úplně napohodu,žádný stres a sestřička mu prý pomoct nepřišla-tak to mě uklidnil 😀 No musíme to brát trochu s humorem,no né?? 😉

baruska2
6. led 2009

Ahoj Monajsku, holky 🙂 . Tak kontrola proběhla a všechno je v pořádku, jsem šťastná, jak blecha 😀 . Zase jse viděla srdíčka. Paní doktora říkala, že se mají čile k světu 😀 . Je nádherné to slyšet 🙂 . Paní doktorko, DĚKUJU 🙂
Monajsku, taky na tebe myslím. Obdivuju tě, jak jsi statečná a odhodlaná. Držím moc palce.
A Mabe, jak říkala Annina, stačí tam zavolat a slečny na recepci ti všechno vysvětlí. Všichni jsou tam hodní a ochotní. A přítel byl taky v pohodě, tak se nemusíte bát 🙂 .

monajs
7. led 2009

Baruško,to je super zpráva 😀 jen tak dál 😀 a už si změň profilek ze snažilky na maminu,ať nás to pěkně inspiruje 😉
Mabe: fakt je to v pohodě,manža sice vždycky říkal,že mu to tam nešlo,(chudák,nervy pracovaly),ale něco přece jenom podaroval 😉

mabe
7. led 2009

Ahojte holky, diky za info. Ja jsem byla jenom od dr. upozornena, ze tady ty centra chteji od lidi vylakat penize. Takze tam skoro vzdycky reknou, ze je tam neco jinak, aby ho mohli natlacit do dalsich vysetreni. Ja si nemyslim, ze by to tak bylo. Mam pani dr., ktera je hlavne na prirodni medicinu. Ja jsem na jednu stranu rada, protoze po vysazeni HA po 11 letech jsem mela totalne rozhazene telo. Jeste ted se z toho dostavam. A tak jsem ji na to rekla, ze pokud ja uz mam tolik vysetreni, tak chci mit uz vsechno podchyceny. My otehotneli dvakrat prirozenou cestou, takze zatim nevidim duvod.

Takze vidite Repromedu jako v pohode? Nebudou nas do niceho tlacit? Chceme jenom spermose a nazdar.

Ani, doufam, ze sestricka mu pomahat nebude! 😉

monajs
7. led 2009

Tak přeju hodně zdaru spermouškům 😀

monajs
9. led 2009

Ahoj Baaruš,tak co? Jak se daří? 🙂 Doufám,že všechno OK a mimískům a Tobě je moc dobře 😀

baruska2
14. led 2009

Ahoj Monajsku 🙂 , máme se moc dobře 🙂 . Mimísci rostou 😀 , doufám, že tak budou pokračovat dál. Už jsme byli v těhu poradně a pan doktor říkal, že je vše v pořádu. Odpočívám, hodně spím. jenom mám problémy s usnutím, trvá mi to třeba i dvě hodiny 😒 . Moajsku, ještě se tě zeptám, kde jsi si vyzvedávala léky, co ti předepisovali v Brně 😕 . Představ si, že když jsem tam byla naposledy, tak mě paní doktorka napsala ještě crinone a u nás byl doplatek o 1400kč větší než tam. málem mě kleplo, to je mazec. Monajsku, myslím na tebe a držím palečky. Měj se krásně 🙂 😀 .

monajs
14. led 2009

Ahoj baruško,to jsem strašně ráda 😀 Jen ať mimísci rostou 😀
Já si všechny léky brala tam u nich v lékárně a Crinon mně stál asi 400 Kč za 2 krabice
Tak odpočívej a piš jak se daří

kikina666
15. led 2009

ahojte baby, mam po IVF a zostali mi injekcie Fostimon 22 ks, ak by mala niektora zaujem odkupit za doplatok z lekarne, kontaktujte ma do IP,

monajs
2. únor 2009

Ahoj Baruško,
tak povídej a přeháněj 🙂 Dlouho si se neozvala.
Jsem marod a frčím do postýlky.Co ty?Chřipajzna se ti doufám úspěšně vyhýbá?

baruska2
5. únor 2009

Ahoj Monajsku 🙂 , to je mi líto, že jsi nemocná, je to nepříjemné, přítel měl chřipku od silvetra sna čtrnáct dní, teď má jenom rýmu. Mě se to úspěšně vyhýbá. jen jsem měla jeden den velký průjem 😒 , nikdy více 😀 .
Celý den trávím na gauči. Jenom vařím a takový ten běžný úklid domácnosti.
V pondělí jdu na kontrolu. je to po 4 tydnech. Poprvé o tak dlouhé době. Doufám, že mimísci jsou v pořádku. Už jsem pěkně nervózní. A pak ve středu na NT chemický screening do Brna.
Jinak trávím čas s těma maminkovskýma časopisema a knížkama a na netu se dívám, co bych a kde mimískům koupila, ale ještě nic nenakupuju, jen zjišťuju co všechno je a za kolik a kde je to levnější.
Jinak jsem snad v pořádku. Bříško sice pobolívá, ale uklidňuju se, že je to tím, jak rostou. jo a taky se pěkně zvětšilo, doufám, že je to tím, jak rostou a ne tím nic neděláním 😀 .
Jo a byla jsem na výletě 😀 . 20. ledna byla v Brně výstava kočárků pro dvojčata. byly jsme se tam podívat a už ho mám vybraný. Vyhrál to TFK Twinner Twist. Doufám, že seženu nějaký starší, protože je drahý a ani moc jich není.
Monajsku, myslím na tebe, brzo se uzdrav, ať jsi v pohodě a fit na další přípravu na mimíska. Za chvilku ti to začíná. tentokrát to vyjde, určitě. papkej vitamínky i na miminka i pro sebe. přeju pěkný večer, den.

quiquo
16. únor 2009

Ahoj holky, jsme s manželem objednaní na první konzultaci do Repromedy a vůbec netuším, co nás čeká. Mohla byste mi, prosím, některá poradit? Jdem tam na doporučení mé Dr.
Asi už jste to tady probíraly, ale nemám bohužel tolik času si to všechno pročíst.
Díky

baruska2
16. únor 2009

Ahoj Quiquo, nemusíš se vůbec bát. Já vím, jsou to nervy, taky jsem je měla, ale ůplně zbytečně. Všichni jsou tam moc hodní. Napřed v recepci vyplníte nějaké papíry a pak jdete na konzultaci s lékařem, který se vás vyptává na vše možné. Pak nějakou dobu čekáte na souhlas od pojišťovny, asi tři tydny až měsíc, a pak nějaké krevní odběry a výšetření a manžel spermiogram a pak jsme čekali na cyklus a podle něj jsme začínali léčbu. Dřív se mi zdálo, že se to hrozně táhne a přitom to šlo tak rychle. Poprvé jsme tam jeli v říjnu a teď čekáme dvojčátka. Doufám, že nám všechno dobře dopadne, zatím je všechno v pořádku.
Vždy nám všechno dobře vysvětlili a o všem poučili.Jen buďte trpěliví. Přeju hodně štěstí.

quiquo
17. únor 2009

Ahoj Baruško2...díky moc za povzbuzení ..... ať se daří Tobě i mimouškům 😉

monajs
26. únor 2009

Ahoj quiquo,
já tam jedu na 3 IVF teď v březnu.Tak snad to dobře dopadne.
K ekomu jste objednaní?My chodíme k dr.Hromadové,je hrozně fajn.Všechno vysvětlí.
Tak dej vědět jak jste dopadli a ničeho se neboj.

Baruško,ahoj,tak jdeme zase do toho.Akorát mi budou asi píchat miniheparin na ředění krve,protože mám trombofilní mutace,ale jenom lehkou formu a spíš jen pro jistotu.Jak se cítíš? Ukaž nám mimísky na fotce,určitě nějakou máš.A´t se máme i my na co těšit.
papa

baruska2
26. únor 2009

Ahoj Monajsku, tak jsem tam dala fotku 🙂 , je z posledního vyšetření. Všechno nám dopadlo dobře. Budu Vám držet palce 🙂 .

monajs
27. únor 2009

Jé Baruško,ty jsou nádherní 😵 😀 😵
Teda,jsi šikovná mamina.Který už jsi týden?Už moc,že? 😀
Tak zase napiš jak se daří.papa

monajs
5. bře 2009

Ahoj holky,
tak jak se všem daří?
Baruško,co mimísci?A kolikpak jsi přibrala? 😉
Quiquo,tak co,jak jste dopadli v Brně?

baruska2
5. bře 2009

Ahoj Monajsku 🙂 , momentálně se trochu bojím, protože mě začalo trochu pobolívat a jakoby i trvdnout bříško. V pondělí jdu na kontrolu, tak doufam, že to bude jen můj blbý pocit. Ale bříško roste, tak to mě uklidňuje. Přibrala jsem co jsem těhotná 3kg a při léčbě 6kg. a momentálně jsem 15tt, naštěstí to utíká docela rychle.
A co vy 😕 už jste začali 🙂 .Teď to vyjde, určitě 😀 . Zůstaly mi náplasti Estrahexal. Měla jsem je po oplodnění. Kdyby jsi je potřebovala, tak dej vědět, dala bych ti je.
Držíme Vám palečky i s miminkama a to už je hodně palečků 😀 😀

quiquo
6. bře 2009

Ahoj holky, tak první návštěva CAR byla fajn, rozhodně o 100% lepší přístup než má moje MUDr. Všechno nám vysvětlili a na vše odpověděli. Byli jsme u MUDr. Veselého. Udělali HP a SPG a teď čekáme na výsledky. Věříme, že se to teď konečně někam pohne.
Barusko2 máš nádherný malinkatý prcky, tak ať se Vám daří a všichni prospíváte.
Monajs, už se připravuješ na IVF?

Holky mějte se krásně a držím palce!

monajs
6. bře 2009

Ahoj kočenky,
to jsem ráda že jste se ozvaly 😀

Baruško,ta kontrola bude OK.Neboj,prckové asi rostou jako z vody 😀 A děkuju.Když tak se o ten Estahex.přihlásím.Už aby bylo 17.3.nemožu se dočkat 😕

quiquo-tak to je super.U pana primáře jsme taky jednou byli,a byl hrozně příjemný
😉 Tak konečně se to začne posouvat KUPŘEDU 😀

Tak holky pište ať mám nějaké novinky.

baruska2
6. bře 2009

Ahoj holky 🙂 , tak jsem to nevydržela a radši zavolala doktorovi, říkal, že mám přejet. Tak jsme jeli a dobře, že jsem volala, říkal pan doktor. Mám zánět močáku ☹ . Vůbec nevím, kde jsem k tomu přišla. Většinu dne proležím doma. Dostala jsem antibiotika. Ale miminka jsou v pořádku 😀 . Dneska nám ukazovali pořád hlavičky 🙂 . Už mají od ouška po ouško 5cm 😀 .
Quiquo, děkuju, taky se mi ty naše dětičky líbí čím dál víc 😀 . A vidíš, já jsem ti říkala, že jsou všichni v Repromedě fajn, aspoň podle moji zkušenosti. Vím, že tady nervičky hodně pracují a takový přístup je důležitý. Je fajn, že to ví i oni. Každý doktor není takový. Buďte trpělivý, držím palce 🙂 .
Monajsku, to už máš za chvilku 😉 . Pak ti bude připadat, že to rychle uteklo 🙂 .
Přeju krásný den všem 🙂 🙂

hedgehog
8. bře 2009

Ahoj holky, jsem tu poprvé,něco jsem zpětně pročítala,ale nedá se to všechno. Také chodíme do Repromedy a tedkom nás čeká první ivf+isci,tak mám trochu strach a bojíme se jak to dopadne,ale to je asi normální,co? ☹ Chodíme k dr.Hromadové a je opravdu velmi příjemná a sdílná,jen mám pocit že se chci zeptat na plno věcí a pak na všechno zapomenu 😢
20.března mám začít píchat puregon, tak jsem zvědavá. Mužete mě zhruba říct jakej je ten odběr vajíček, já nikdy nebyla na žádné operaci ani nic,tak jsem trochu vyklepaná. Jo a u ET může být manža, nevíte? U nás je problém ve špatným spg,já jsem v pohodě,tak si říkáme že to snad vyjde 😉

Baruska2 gratuluju ke krásným dvojčátkům 🙂

jinak užijte si MDŽ 😀 a díky za odpověď

hedgehog
8. bře 2009

Jinak Monajs a Quiquo držím palečky ať vše dopadne dobře a brzo jste(jsme) těhule 😉

baruska2
8. bře 2009

Ahoj Hedgehog 🙂 , měla jsem to jak ty ivf,icsi. Jenže s tím rozdílem, že já mám neprůchodné vejcovody. A taky jse si píchala puregon a taky dr. Hromadová, je moc hodná. A taky jsem tam vždycky všechny dotazy zapomněla. Napiš si to ve zkratkách na papír, je to jistota, pak budeš klidnější.
Odběr vajíček je v krátkodobé narkóze, vůbec to nebolí. Jenom potom všem, až už jsem ležela doma, tak mě bolelo bříško. Bolí to jako silná menstruace. Ráno jsme tam přijeli kolem osmé. Setřička mě zavedla na pokoj a řekli příteli, že kolem jedenacté si má pro mě přijet.
No a transfér je ještě rychlejší, taky to nebolí. Po vložení ležíš asi dvacet minut a pak můžete domů.
Abych ti řekla pravdu, teď už si všechno pamatuju jen tak letmo a připadá mi, že to všechno rychle uteklo a bezolestně. Ale nervičky pracovaly naplno. Ta nervóza, ta psychika je na tom to nejhorší. Chce to hlavně klid a doufat 🙂 . Držím palce, uvidíš, všechno dobře dopadne 😀 .

quiquo
10. bře 2009

Ahoj holky,
můžu se zeptat, jak dlouho jste se snažili, než jste šli na IVF? My se snažíme "teprve" 8 měsíců, ale vzhledem k problémům, které mám, nás poslala moje MUDr. rovnou do CARu.
Jinak u mě nic nového. 17.3 se dozvím výsledky SPG a HP, tak se nemůžu dočkat, co se na nás chystá 😖

hedgehog
10. bře 2009

Baruska2asi je to nejjistější si to napsat, máš pravdu,kolikrát jsme na to mysleli a pak jsme zapoměli 😒 Jo jo psychika je potvora, nějak si nechce nechat poručit.
Chtěla jsem se ještě zeptat, byla si na neschopence ? Manžel říkal že at raději jsem doma-máme směny ranní a odpo,tak abych nemusela brzo vstávat a pak pozdě večer ještě dělat. Nechci moc aby se to v práci dozvěděli,tak jsem uvažovala zda by mi tu neschopenku napsala má gynekoložka.

Quiquo hele ono záleží kdy se na problém přijde, my se ted snažíme tak rok a čtvrt,takže taky nijak dlouho,myslím že pokud se přijde na problém dřív tak je to lepší než se třeba snažit 2-3 roky a pak teprve podstoupit všecha vyšetření a tak,to je můj názor.
Držím palečky aby to bylo vše co nejlepší a za chvíli jsme na tom byly jak Baruska2 😉

monajs
10. bře 2009

Ahoj holky,
vítám tě mezi náma hedgehog 😀

No my se snažíme asi 4 roky.Mám za sebou 2 MA a jedno biochemické těhu ☹ Teď 17.3.jdeme na kontrolu a snad už hned začneme píchat puregon a jdeme do 3 IVF+ICSI+PGD 🙂
Na neschopenku jsem poprvé šla až po pozitivním tt a minule hned od ET.Teď chci jít už od stimulace puregonem.Máme to v práci naprd a kdybych si měla brát pořád ŘD na kontrolu,tak by mě asi vyhodili.Tak snad to tentokrát vyjde.Vlastně to teď vyjde NÁM VŠEM 😀

Quiguo,tak to se tam možná v Repro potkáme 🙂 na kolik hodin tam jdeš? My na 11.
Hedge,neschopenku ti určitě napíše i tvůj gynekolog.

Tak vzhůru za velkýma pupkama 😀

asmeena
10. bře 2009

monajs: promiň, že tě pronásleduju, ale kde jsou nějaké příspěvky v tématu "Jak zvládáte opak...." 😠 To teda né, schovávat se nám nebudeš. Všude tě vyčmuchám. 😉

baruska2
10. bře 2009

Ahoj holky 🙂 ,
Quiquo, my se snažili taky osm měsíců a pak už mě gynekolog poslal na laparoskopii. Ale spíš kvůli cystám, které se u mě pořád opakovali a po lapar. mě doporučili nečekat a jít zrovna na umělé. tak že doporučuju nečekat.
Hedgehog, na neschopence jsem od pozitivního tt. Záleží na tobě, ale je fakt, jak říkala Monajsek, aby ti vyhověli v práci s kontrolama v Brně. Neschopenku ti klidně napíše tvůj gynekolog a zdá se mi, že ti ji napsali i v Brně.
Tak holky, držíme Vám, já i miminka, všechny palečky, co máme 😀 😉. Včera jsem poprvé slyšela srdíčka, moc krásné to bylo 😀.